logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2017, 15:34       Заглавие:  Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ето още един тунинг на пушка 22LR направен у нас

http://buffalo.dir.bg/_wm/gallery/?df=775200

Anschütz 2013 Lilja barrel Това е спортната ми пушка, която сглобих преди няколко години от компоненти подбрани от мен, за да участвам в състезания по спортна стрелба и бенчрест у нас и в чужбина. Цевта закупих с поръчка от дилър на Lilja в Чехия, прикладът с принадлежностите му, цевната кутия, затворът, спусковият механизъм и диоптричните мерни прибори са на Anschütz 2013. Трябва да отбележа, че това е водещият мачов модел на Anschütz при който цевната кутия е направена така, че цевите могат да се сменят много лесно, буквално за минута, като в комплекта е включен и калибър за огледалната хлабина. Цевта се захваща към кутията цангово, с дълбочина 60 мм. и диаметър 22 мм., но не се разчита на стягането, а се фиксира надлъжно спрямо кутията с профилна шпонка. Конфигурацията на кутията е така оптимизирана посредством формата и разпределението на масата, че системата има минимални по амплитуда и бързо затихващи вибрации при изстрел, правещи я една от най-добрите до момента в света, наред с швейцарските Bleiker и Grünig & Elmiger (виж брошурите). Цевната кутия пък се закрепва към алуминиевия приклад с напречен упор за отката и четири винта (а не с два, като на Mod. Matsch 54, 1807/13, 1907/13 и всички останали модели). Благодарение на тази опция много състезатели по света имат тренировъчни и състезателни цеви и ги сменят според нуждите си. Тунера и принадлежностите за бенчрест ги конструирах и изработих във фирмата си така, че да отговарят на всички изисквания на правилниците на ERABSF и WRABF. С пушката участвах на Европейското първенство и Световната купа по малокалибрен и пневматичен бенчрест през 2013 г. и постигнах най-доброто класиране на българин в тази дисциплина на такива форуми до момента. В спортната стрелба с нея също имам успехи. В периода 2012 – 2016 г. от Държавните първенства на малокалибрено оръжие в дисциплините „60 изстрела легнал” и „120 изстрела от трите положения” спечелих общо 10 медала от 10 възможни и станах съавтор на отборен държавен рекорд. Всичко това се дължи до голяма степен и на превъзходната цев, оправдаваща напълно цената си.

Изображение

ето още снимки http://buffalogt.snimka.bg/tuning/ansch ... rel.943059

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2017, 22:51       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Тази пушка съм я държал в ръце - няма такава мания :armed:

А историята по вноса на цевта от Lilja си е направо за книга :shock:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Мар 2017, 22:59       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Жоро Топалов си е цяла мания :tu: и тук и бившата ми Ремка от другата тема са направени изцяло нова бира пушки :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2017, 21:36       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
http://demetrasai.com/files/DPMK17rez.pdf

протоколи 18 и 26


с пушката от снимката :armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Фев 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Разглобих Лилята, за да я огледам с бороскопа за заоловяване и я почистя преди малокалибрения сезон и се сетих за критиката на Иво 3, че не се разбирало от снимките как е захваната цевта за кутията. Ако модераторите преценят, могат да преместят поста в темата за бърза смяна на цев, но в случая, тая работа не е за полеви условия.
Вижда се вече едностранният прорез на кутията, както и изрезът за шпонката в долния край на цевта. Т.е. не се разчита на винтовете да не излети напред цевта, а това го осигурява шпонката.
Прикачени файлове:
IMGP0097.JPG
IMGP0097.JPG [ 892.58 KiB | Прегледано 15085 пъти ]

При поставянето на цевта в кутията се ползва и калибър (комплект е с цевта), гарантиращ почти нулева огледална хлабина. Правил съм опити да затворя затвора с руски "екстра целеви (без да стрелям) и с някои от тях процесът е почти като релоудване на преса. Слава Богу, с Eley EPS не е така!
Освен това, при оръжията за спортна стрелба, резбите по цевите не са на мода, защото както спомена Аспирина в темата за компенсаторите, в много от случаите прецакват прецизността. За това тунери, екстеншъни и др. при тези оръжия се захващат цангово (както показания тунер).


Прикачени файлове:
IMGP0093.JPG
IMGP0093.JPG [ 932.53 KiB | Прегледано 15085 пъти ]
IMGP0025.JPG
IMGP0025.JPG [ 998.47 KiB | Прегледано 15085 пъти ]
Коментар на файл: Вижда се, че дулният участък е шлифован на един отстандартните за тези оръжия присъединителен размер Ф 22,50 мм.
IMGP0104.JPG
IMGP0104.JPG [ 1 MiB | Прегледано 15085 пъти ]
IMGP0090.JPG
IMGP0090.JPG [ 948.62 KiB | Прегледано 15085 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Фев 2018, 22:49       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Изглежда сериозна работа. Ако не е тайна колко торби с пари наля в нея?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2018, 00:31       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
cz85 написа:
Ако не е тайна колко торби с пари наля в нея?


Не, не е тайна. Груби сметки:
Приклад - нов, неизползван. Купих го от мой познат, световно известен стрелец, който предпочита друг модел и този му беше излишен. Взех го за 500 евро, но иначе струва доста повече. Справка: http://www.varidecicognani.it/it/prodot ... _2213.html
Цевта, както вече обясних, я купих през дилър на Lilja в Чехия, но за съжаление, вече това е невъзможно. От няколко години, единствените дистрибутори за Европа на мачови цеви Lilja са Bleiker и Grunig&Elmiger, а те са кожодери! Ама то и моята не ми излезе евтино! Прилагам фактурата, за да видите какви допълнителни такси се начисляват. Като се включат разходите по пътуването до Прага и обратно, таксите през Сърбия, разрешителни ...и т.н., става наистина много. Само фактурата е за 1500$.
Затворът, цевната кутия и спусковия механизъм, са от друга моя спортна пушка, която купих на символична цена, за това ще я премълча.
Тунерът е моя конструкция и изработка. Не че не мога да си купя, но мисля, че е по хубав от купешките. Има, за разлика от повечето други конструкции, клик стоп. Произвел съм общо 13 броя (с моя) за клиенти в България и чужбина и вече видях едната бройка на една Световна купа. Не само това, ами Grunig&Elmiger започнаха да ги правят и те с клик стоп.
Ремъци, диоптри, бленди, хендстоп, повдигачи и др. са попаднали в мен през годините, т.е. не съм ги купувал. Все пак, от дете се занимавам със спортна стрелба!
Така, че накратко, около 4500 - 5500 лв.


Прикачени файлове:
IMGP0017.JPG
IMGP0017.JPG [ 929.46 KiB | Прегледано 15006 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 05:29       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Жоре, поздравления пич! Дет се вика мьжко момче си , носиш на разноски :tu: Хубаво пушле, какви постижения можеш да направиш с нея? Какви мишени,дистанций,резултати? Какво амониция иска? Мнооооогоооооо ми грабна окото да знаеш.Може и да бьркам ама нещо кейса ти ми се вижда афиф.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 09:48       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
cz85 написа:
Може и да бьркам ама нещо кейса ти ми се вижда афиф


Явно не сте запознат с точно този вид оръжия и затова бъркате. Ако бяхте си направили труд да погледнете в търсачката за Аншютц 2013, щяхте да видите, че с тази кутия са направени половината от световните рекорди и са взети много олимпийски медали в малокалибрената пушка. Тя, между другото, е и най-скъпата, произвеждана от Аншютц. http://riflebarrels.com/winners-world-records/ Предимствата й пред останалите конструкции са, че конфигурацията е прецизирана откъм резонанс (наслагване на трептенията) и постиганата групираност при равни други условия е една идея по-добра. Виж обясненията в брошурите на сайта ми! Освен това, закрепването на цевта е изключително надеждно и в същото време позволява сравнително лесен монтаж и демонтаж - нещо, които не става дори при Bleiker!

Не че е толкова важно, но и българските рекорди на "60 изстрела легнал" и "120 изстрела от трите положения" при мъжете са направени от Антон Ризов, пак с такава кутия. Основният й недостатък е цената. Затова в България има такива, колкото пръстите на едната ми ръка. По света, обаче, не е така.
В спорта, ако не си готов да търпиш лишения, няма как да постигнеш нещо. С тази пушка, на последното Държавно първенство 2017 г., станах шампион на България на "60 изстр. легнал" със 618, 7 точки при мъжете (може да направите справка, че с този резултат се влиза на финал и на Световна купа), изпреварвайки Ризов и Илиев и вицешампион на "120 изстр. от трите положения".
Прострелки с няколко серии патрони съм показал в сайта си, като средната група от 20 изстрела се движи около 12-13 мм. От 10 изстрела е около 10-11 мм.
Matt & Katarina Emmons win Gold and Silver Medals at the 2008 Beijing Olympics using Lilja Anschutz model 2007/13
Matt Emmons wrote in an e-mail that he needed a new barrel. He commented that this barrel had won the following over the years: “That barrel has two Olympic medals, a world record, all four US National records for the Olympic smallbore disciplines, 6 perfect 600’s in prone, and lots of World Cup medals.”


Прикачени файлове:
FINAL COPA DEL MUNDO 2006 GRANADA TENDIDO _52_.JPG
FINAL COPA DEL MUNDO 2006 GRANADA TENDIDO _52_.JPG [ 535.45 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
008_FR60PR3.jpg
008_FR60PR3.jpg [ 65.45 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
021_FR60PR.jpg
021_FR60PR.jpg [ 90.56 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
022_FR60PR (3).jpg
022_FR60PR (3).jpg [ 110.44 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
034_FR60PR.jpg
034_FR60PR.jpg [ 116.07 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
28894_114072458632847_100000902813503_85904_4980977_n (2).jpg
28894_114072458632847_100000902813503_85904_4980977_n (2).jpg [ 57.09 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
bild.php555.jpg
bild.php555.jpg [ 80.72 KiB | Прегледано 14918 пъти ]
emmons_medals_08.jpg
emmons_medals_08.jpg [ 43.68 KiB | Прегледано 14668 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 14:44       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
cz85 написа:
.Може и да бьркам ама нещо кейса ти ми се вижда афиф

А може и аз да съм в грешка! Вероятно става дума за куфара. Ако е така, прав сте, ама той е служебен (на дружеството), пък и е консуматив, за който не си струва да се впрягам. Важното е да е здрав и лек, но това не е по темата!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2018, 16:37       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Да куфара. Толкова труд и пари не траспортирам с 20 лв кальф :D Прав си ,че нищо не разбирам от тия пушлета.Има при мен един бьлгарин който тренира американците но той е с пистолет. Мечтая си един ден да я видя на живо тази пушка.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 10:24       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 11:12
Мнения: 1617
cz85 написа:
Има при мен един бьлгарин който тренира американците но той е с пистолет.


Не е ли Емил Милев ?

_________________
Емил Ефтимов-СК"Динамик армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2018, 18:07       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
Всичко това се дължи до голяма степен и на превъзходната цев, оправдаваща напълно цената си.


Това е наистина така - възхитително. Много би било интересно за мен пък и за форумците някои коментари за използваните патрони - селекция, критерии, изненади (flyers). И с какво пазарните ELEY се отличават от Олимпийските такива (все още изпитвам трудности да меря дулната скорост на тях)

Освен това гледам, че състезния се провеждат и на открито. Как четете ватъра и какви корекции предприемате при определн вятър. Използвате ли се балистични изчисления.

Разбира се в общи приказки - няма да си даваме секретите си на конкуренцията :-)

Благодаря

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 01:50       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Прикачени файлове:
IMGP0013.JPG
IMGP0013.JPG [ 865.55 KiB | Прегледано 14770 пъти ]
Yank написа:
Много би било интересно за мен пък и за форумците някои коментари за използваните патрони - селекция, критерии, изненади (flyers). И с какво пазарните ELEY се отличават от Олимпийските такива


Патроните, които използвам, са ELEY Tenex EPS. Това е върховата серия на тази фирма, предназначена за спортна стрелба с пушка.
Буквите EPS показват типа на куршума. Той е с плосък връх, с малка пъпчица в средата. Твърди се, че бил по-устойчив на вятър, ама опитът ми е показал, че дори и да има нещо такова, предимството е незабележимо. Вятърът си е вятър, според мен е най-големия враг на стрелеца с пушка, и ти трябват години опит, за да се научиш да стреляш, съобразявайки се с него.
Да се върна на EPS куршума - за да е оптимизирано оръжието за него, дълбочината на патронника (размерът до нарезите) е скъсена с 0,5 мм. спрямо стандартната за мачов патронник. Тази особеност е означена и върху цевта. Тъй като мачовите пушки за спортна стрелба с кал. 22LR имат отрицателен фрии бор, т.е. патронникът е по-къс от патрона и при затварянето на затвора куршумът се зацепва около 1,5 мм. в скоса на нарезите (куршумния вход), въпреки че цевта е оптимизирана за EPS куршуми, може да се използват и стандартни, без това да се отразява на точността.
На въпроса "с какво се различават пазарните ELEY от Олимпийските такива" отговорът е ясен - вторите нямат флаери и стрелят в група с диаметър от 13-15 мм. от 30 изстрела (мери се от край до край, а не от център до център, като в бенчреста).
Как избирам патроните:
Първото и най-важно условие е да имаш от какво да избираш. За щастие, се състезавам за клуб, където има възможности за избор.
Температурата на околната среда при тестовете е най-добре да е около 17 градуса Целзий, но задължително над 13 градуса. Освен това, прострелките трябва да се правят на закрито (в балистичен тунел), за да се елиминират останалите случайни фактори, влияещи на резултата.
Цевта се захваща с цевната кутия в алуминиево приспособление, имитиращо присъединителната конфигурация на ложата. Това приспособление е различно за различните модели пушки. Затягат се винтовете на екшъна с динамометричен ключ, според инструкцията за модела, и всичко това се закрепва на стенда за прострелка. Тази подготовка гарантира, че вибрациите на цевта при изстрел от стенда ще са идентични с тези при поставянето й на приклада, което позволява коректна настройка на тунера при стрелбата от стенда.
Аз лично предпочитам патроните с по-висока скорост, доближаващи се до горната допустима граница (скоростта на звука), така че взимам по една кутийка от наличните серии със скорости в диапазона 1060 - 1090 fps.
При ELEY серията, датата на поизводство, номера на машината и скоростта са означени на кутийките.
Свалям тунера и стрелям по 10 изстрела с всяка от сериите. Избирам най-добрите 2-3 серии и поставям тунера.
Тъй като съм правил това многократно, приблизително знам при тези скорости къде е оптималната му настройка.
За да съм сигурен, че няма да има флаери, след като настроя тунера на менимално възможната група от 10 изстрела, с всяка от избраните серии стрелям по 30 изстрела в идна мишена. Избирам серията с най-малка (и по възможност кръгла) група и надписвам кашона за мен. И така докато свършат. После всичко се повтаря отново.
При така направена селекция, изненадите се дължат обикновено на субективния фактор!
По другите въпроси - вятър и т.н. ще пиша утре!


Прикачени файлове:
IMGP0002.JPG
IMGP0002.JPG [ 906.43 KiB | Прегледано 14770 пъти ]
IMGP0005.JPG
IMGP0005.JPG [ 899.02 KiB | Прегледано 14770 пъти ]
IMGP0009.JPG
IMGP0009.JPG [ 928.5 KiB | Прегледано 14770 пъти ]
IMGP0018.JPG
IMGP0018.JPG [ 924.16 KiB | Прегледано 14770 пъти ]
IMGP0110.JPG
IMGP0110.JPG [ 891.96 KiB | Прегледано 14770 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2018, 04:37       Заглавие:  Re: Anschütz 2013 Lilja barrel
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Снайпер да уцели десетката. Жоре каква е вьзможноста да се докарам ( другия месец се прибирам до БГ и вьобще не ми е ясно как и дали може да се помькне и пушка до БГ за сравнение с твоята)до теб и да я видя? Аз лично сьм пробвал всичко достьпно на пазара на 22ЛР. Твоята обича най- скьпите, моята след фирмов лот тест и мой безброй такива се спря на Мач черна кутия.Моята е като трабантче сравнена с мецедес до твоята :D Каква е дистанцията на групите на хартията? Как , колко често и с какво чистиш тази пушка?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer