logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 04:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 11:37       Заглавие:  Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечистенето
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 11:45       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
това е цев LW, 6,5x47
1500 изстрела без чистене, само с парцалче с балистолче, и някоя месингова четка

стрелям със сравнително леки заряди (123грн Сценари, с 36,8грн Варгет, капса BR4) със скорости около 877-885 в зависимост от сезона и темп

до снощи поддържаж теорията - на стреляне и малко чистене, обаче днес съм на друго мнение :DD

ПП: спасило ме е страхотната изработка на LW

ПП2: освен мед, имах страшно много карбон в цевта

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 12:23       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всичко падна за минути с Remington 40-X
стара месингова четка, намотана с парцал и търкане .. и гледане къде има

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 18:12       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Няма ли някоя снимка след почистването?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 18:20       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
Няма ли някоя снимка след почистването?


няма, като видях резултата и .. забравихме :oops: :)
не е по различна, само дето няма черно и червено .. доста е грапаво, но за тези калибри е нормално

ПП: може да направим малко снимки на бяла Тикка 308 на 7-8000 изстрела, АКМ и той на толкова :))
може и на чисто нова Тикка, ама ще се отчаете :)) и по добре да не пускаме такива снимки

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 18:44       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ivo III написа:
ама ще се отчаете

Едва ли фактологична снимка ще е повече от това, което ми рисува въображението, след първата снимка в поста...
Интересно, това заобляне на ръба на нареза, още при изработването на цевта ли е заложено или проектилите са я шлайфали?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 18:47       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
Ivo III написа:
ама ще се отчаете

Едва ли фактологична снимка ще е повече от това, което ми рисува въображението, след първата снимка в поста...
Интересно, това заобляне на ръба на нареза, още при изработването на цевта ли е заложено или проектилите са я шлайфали?


о не :))
заводска серийна цев е много по страшно от това на снимката - дори и на Тика, особено патронника ;)

ПП: това дето се вижда на снимката е във високата част на цевта и не е проблем за работата, просто ще събира по лесно мед и карбон

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2017, 19:06       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2013, 14:15
Мнения: 89
И все пак би било интересно да качите някоя друга снимка за сравнение между нова-стара , омеднена и след това почистена ,ей така за обща култура да си изградим образ за нещата :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 10:15       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
zarkohunter написа:
И все пак би било интересно да качите някоя друга снимка за сравнение между нова-стара , омеднена и след това почистена ,ей така за обща култура да си изградим образ за нещата
Определено!

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Апр 2017, 17:33       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Яну 2011, 22:41
Мнения: 209
Здр.колеги и аз си мислих че цевта ми е много чисата но не е било така до като не използвах пяна за цеви на Xado.Аз четки не съм използвал и не съм търкал само няколко памучни тампони с въженце.В началото тампоните излизаха синьо зелени после почна черно до като не излезе бял памук.Много съм доволен от продукта.

_________________
Практиката не прави стрелеца перфектен. Перфектната практика го прави перфектен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 10:38       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
след изчистването на цевта .. скоростта падна с 10м/с :shock: :DD :oops: PDT_Armataz_01_24

вероятно проблема не е била медта (имаше малко в началото), а карбона в края на цевта

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 20:07       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
А групата промени ли се?
Възможно ли е да е от изтичането на газ в процепите м-у проектила и нарезите, където преди това е имало отлагания? Или въглеродните отлагания са действали като "смазка" за проектила?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2017, 20:31       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Absolut написа:
Възможно ли е да е от изтичането на газ в процепите м-у проектила и нарезите, където преди това е имало отлагания? Или въглеродните отлагания са действали като "смазка" за проектила?


не
свива се отвора и се качват наляганията .. от там и скороста става по висока

това в първия признак ... после идват и флаерите и почва да си стреля където иска отвреме на време

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2017, 13:43       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Темта на Иво е много интересна за мен!
Чисто практически язе съм ловно - карабинен стрелец. Разбирай, че нема т-клас, ф-клас и прочее сложни понятия. Правя си прострелката от капака на джипа и стрелям у къра или у баиро, дека ловувам.
Адмирации разбира се за високото ниво на познания и практика, които имате във федерацията т-клас и подобни, не съм запознат с тях, мноо са ми сложни, Вие явно си ги разбирате нещата.
Обаче кво забелязвам и язе - ако след определен настрел чистя със солвен, да речем РЧС или някакъв друг, марково брандиран, играя с металната четка и агресивно премахвам отлаганията, констатирам, че после ми се променя РОА и падат скоростите.... . Коментирах го това с двама профи оръжейници, армейски АВ-та. Общо взето и двамата твърдяха, че това е нещо което не подлежи на доктринално обяснение, по-скоро практическо - при разумното натрупване на отлагания по цевта се оптимизирал боя. От тогава не чистя с агресивни химии и четка - ползвам течен балистол за чистене и накисване след стрелба и групите ми си стоят константни. Скоростите също, поне засега. Сигурно ако снимам моята цев с такава камера ще ми призлее от мизерията и отлаганията, но за сега смятам да оставя нещата така.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2017, 22:53       Заглавие:  Re: Мед и Карбон в цевта ... и отново за чистенето и нечисте
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tsb написа:
Темта на Иво е много интересна за мен!
Чисто практически язе съм ловно - карабинен стрелец. Разбирай, че нема т-клас, ф-клас и прочее сложни понятия. Правя си прострелката от капака на джипа и стрелям у къра или у баиро, дека ловувам.
Адмирации разбира се за високото ниво на познания и практика, които имате във федерацията т-клас и подобни, не съм запознат с тях, мноо са ми сложни, Вие явно си ги разбирате нещата.
Обаче кво забелязвам и язе - ако след определен настрел чистя със солвен, да речем РЧС или някакъв друг, марково брандиран, играя с металната четка и агресивно премахвам отлаганията, констатирам, че после ми се променя РОА и падат скоростите.... . Коментирах го това с двама профи оръжейници, армейски АВ-та. Общо взето и двамата твърдяха, че това е нещо което не подлежи на доктринално обяснение, по-скоро практическо - при разумното натрупване на отлагания по цевта се оптимизирал боя. От тогава не чистя с агресивни химии и четка - ползвам течен балистол за чистене и накисване след стрелба и групите ми си стоят константни. Скоростите също, поне засега. Сигурно ако снимам моята цев с такава камера ще ми призлее от мизерията и отлаганията, но за сега смятам да оставя нещата така.


зависи колко стреляш

и аз така мислих .. и точно така правех - малко балистолче и четка чат пат
но след 1500 изстрела - се получи това .. 10м/с повече и .. както си стреля супер група - почват аномалии и се чудиш от какво е

най-гадното е че аномалиите могат да се случат точно на състезание - е .. аз сам го изпитал и това, даже на световно 2015та, защото цевта ми се беше задънила с мед и карбон

затова се кисне още докато е топла с слаб солвент - като ХОПИ 9

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer