logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 14:32       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ето още малко данни от мен:
G17 Gen. 4
COL = 29.2 mm
Charge: 4.2 grn. (с обемен дозатор с плавно регулиране на дозата)
Bullet weight: 139 grn.; Brand: LimitZ

Speed-PF
1. 287,7 - 131,20
2. 279,0 - 127,23
3. 289,5 - 132,02
4. 283,7 - 129,38
5. 289,6 - 132,07
6. 288,0 - 131,34
----------------------------
avg. speed: 286,3 m/s
avg. PF: 130,54

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 17:45       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Данните са супер, Благодаря!
Пробвал ли си да направиш заряд както е на етикета на шишето на барута- 0.36 грама, или 5.6 грейна?
Гилзата се пълни доста.....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 20:05       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Това е грешно - аз също се бях подлъгал по етикета, но даже не може да влезе куршума без да компресира - има риск от свръхналягане!

Горните данни на Дред са правилните.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Апр 2017, 21:09       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Точно днес с Илиян (TheWarrior) обсъждахме този проблем.

При мене с тези дълги 139 грейнови куршуми дъната им със сигурност натискат барута в гилзата - 4,2 грейна. А ако сложа 5,6 грейна - то тогава за куршума просто няма да остане място. А съвсем отделен е и въпросът, че налягането ще мине приемливите граници.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 11:37       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Фев 2016, 10:31
Мнения: 7
Да си задам въпроса и аз:
Дали имате опит с преса на Lee? По-точно Lee Pro 1000. Дали някой може да ми каже коя дупка на диска да заложа за релоудване на 9/19 патрон с барут NC 03 и 8 гр. проектил. За да достигна посочената доза отетикета 0.36 гр. Използвам отвор .71, но ми се вижда доста барута и се притеснявам да не сгафя нещо! Други членове на клуба ме посъветваха да пробвам с .49, но от там теглото на барута излиза 0.24 гр.
Предсарително благодаря за проявената отзивчивост!


Sent from my iPhone using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 11:46       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Neron написа:
Да си задам въпроса и аз:
Дали имате опит с преса на Lee? По-точно Lee Pro 1000. Дали някой може да ми каже коя дупка на диска да заложа за релоудване на 9/19 патрон с барут NC 03 и 8 гр. проектил. За да достигна посочената доза отетикета 0.36 гр. Използвам отвор .71, но ми се вижда доста барута и се притеснявам да не сгафя нещо! Други членове на клуба ме посъветваха да пробвам с .49, но от там теглото на барута излиза 0.24 гр.
Предсарително благодаря за проявената отзивчивост!

Sent from my iPhone using Tapatalk


везна нямаш ли ?
за да е по точно, тракни 10 или 20 дози, теглиш и делиш на 10/20

ПП: със сигурност не е .71, и 0.36гр. не е, по скоро е около 0.32-0.33 .. но зависи каква е дължината на цевта и каква скорост търсиш

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 12:10       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Neron написа:
Да си задам въпроса и аз:
Дали имате опит с преса на Lee? По-точно Lee Pro 1000. Дали някой може да ми каже коя дупка на диска да заложа за релоудване на 9/19 патрон с барут NC 03 и 8 гр. проектил. За да достигна посочената доза отетикета 0.36 гр. Използвам отвор .71, но ми се вижда доста барута и се притеснявам да не сгафя нещо! Други членове на клуба ме посъветваха да пробвам с .49, но от там теглото на барута излиза 0.24 гр.
Здравей и добре дошъл!
Добре правиш, че питаш първо :tu:

От мене това:

1. По най-бързия начин се сдобий с везна, която е точна в този обхват. Освен точност, везната за барут трябва да има и едно друго качество, на което не знам думата, но ще обясня: трябва да може да хваща и най-малките отклонения в теглото: например слагаш 4.2 грейна, след което досипваш 0.1 грейн - трябва веднага да може да го хване (отчете). Почти всички евтини електронни везни имат този проблем: теглят много точно, но не улавят малките разлики в теглото. И трябва всеки път да теглиш от 0.
Ако пресата ти на Лий е купувана в комплект (kit) - вътре гаранция има и аналогова везна на Лий. Невероятно добре работи тя. Ползвай я и няма да сгрешиш.

2. Веднага забрави написаното на етикета! - то е написано, защото законът задължава търговеца да пише нещо. Колко е вярно и приложимо - съвсем друг въпрос.

3. Забрави грамовете като мерна единица за тегло! За барут се ползва мерната единица ГРАН, но тъй като звучи твърде близко до ГРАМ и за да не стане объркване - тук във форума й викаме ГРЕЙН, т.е. ползваме английската дума за нея (grain).

4. Забрави дупките на дозатора (и въобще обемите) като начин за показване на тегло - за тегло ползвай грейновете (след като си купиш везна и си претеглил - Иво горе ти е дал пример как се прави)! Естествено когато споделяш информация за дози - можеш да напишеш и как си постигнал даденото тегло в грейнове, посочвайки обема. Но това трябва да е единствено съпътстваща информация, а не основна!

5. В тази тема за този барут (NCD-03) има пребогата информация относно каква доза с какъв куршум и при каква обща дължина на боеприпаса какви скорости (и от там ПФ) дава. Ползвай ги смело като отправна точка :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 20:53       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
NC 03, Дупка, Грейнове на проектила,..............PF..............Температура С
......... .57............ 120 ................................122..................................
................................122................................. 121...................................
................................125..................................126....................................
.............61..............120................................. 126................30
................................125..................................130.................30
.................................130.................................140..................30

Всички проектили са прахово боядисани и калибрирани след боя на .356. Оръжие Grand Power X-Treem

Късмет!

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2017, 22:43       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Фев 2016, 10:31
Мнения: 7
JDredd написа:
Neron написа:
Да си задам въпроса и аз:
Дали имате опит с преса на Lee? По-точно Lee Pro 1000. Дали някой може да ми каже коя дупка на диска да заложа за релоудване на 9/19 патрон с барут NC 03 и 8 гр. проектил. За да достигна посочената доза отетикета 0.36 гр. Използвам отвор .71, но ми се вижда доста барута и се притеснявам да не сгафя нещо! Други членове на клуба ме посъветваха да пробвам с .49, но от там теглото на барута излиза 0.24 гр.
Здравей и добре дошъл!
Добре правиш, че питаш първо :tu:

От мене това:

1. По най-бързия начин се сдобий с везна, която е точна в този обхват. Освен точност, везната за барут трябва да има и едно друго качество, на което не знам думата, но ще обясня: трябва да може да хваща и най-малките отклонения в теглото: например слагаш 4.2 грейна, след което досипваш 0.1 грейн - трябва веднага да може да го хване (отчете). Почти всички евтини електронни везни имат този проблем: теглят много точно, но не улавят малките разлики в теглото. И трябва всеки път да теглиш от 0.
Ако пресата ти на Лий е купувана в комплект (kit) - вътре гаранция има и аналогова везна на Лий. Невероятно добре работи тя. Ползвай я и няма да сгрешиш.

2. Веднага забрави написаното на етикета! - то е написано, защото законът задължава търговеца да пише нещо. Колко е вярно и приложимо - съвсем друг въпрос.

3. Забрави грамовете като мерна единица за тегло! За барут се ползва мерната единица ГРАН, но тъй като звучи твърде близко до ГРАМ и за да не стане объркване - тук във форума й викаме ГРЕЙН, т.е. ползваме английската дума за нея (grain).

4. Забрави дупките на дозатора (и въобще обемите) като начин за показване на тегло - за тегло ползвай грейновете (след като си купиш везна и си претеглил - Иво горе ти е дал пример как се прави)! Естествено когато споделяш информация за дози - можеш да напишеш и как си постигнал даденото тегло в грейнове, посочвайки обема. Но това трябва да е единствено съпътстваща информация, а не основна!

5. В тази тема за този барут (NCD-03) има пребогата информация относно каква доза с какъв куршум и при каква обща дължина на боеприпаса какви скорости (и от там ПФ) дава. Ползвай ги смело като отправна точка :tu:

Сдобил съм се с Hornady от Vip-a. Именно чрез нея измерих количеството, което се изсипва през матрицата в гилзата. Иначе проектира е 124 grn.


Sent from my iPhone using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2017, 09:52       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Още малко данни от мен за този барут с уговорките:

1. Аз "номера на дупки" не давам - работя само с тегла. Моля, не ме питайте за "дупки" ни по телефона, ни на ЛС, а особено пък на живо! Ако някой се чуди защо не ща - да прочете т. 2.

2. За мое голямо съжаление се оказва, че NCD 03 също варира от партида до партида. Установих по безспорен начин значими колебания както в обемното му тегло, така и в калоричността. Предвид това подхождайте с особено внимание към изнесените данни, включително и към тези, които аз съм предоставил. И ако по отношение на преждеоплютия от мен Марс имахме някакъв ориентир от производителя, то с NCD 03 и това нямаме :evil:

-------------------------------
-------------------------------

Температура на въздуха: 17 градуса по Целзий
Куршум: 147 грейна, AlsaPro, FMJ, изработен изцяло от цветни метали (магнит не го лови в никоя част)
Оръжие: Глок 17, Ген. 4

-------------------------------

Заряд: 3.7 grn.
Средна скорост: 264.1 м/с
PF: 127.37
Разлика между най-бърз и най-бавен куршум в групата: 9.6 м/с
Забележка: нито един от изстрелите не беше с PF под 125
А как благо стреляше онзи ми ти Глооок PDT_Armataz_02 :tu:

-------------------------------

Заряд: 4.0 grn.
Средна скорост: 282.4 м/с
PF: 136.19
Разлика между най-бърз и най-бавен куршум в групата: 10.4 м/с
Макар и с PF като на фабрични 124-ки, откатът на тези ми се стори къде-къде по харен :wink:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2018, 16:37       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Поздрави за темата джентълмени!
Малко данни и от мен, които публикувам с разрешението на приятел, правел рeлоуда и тестовете на 45 аср и 38 специал.
Аз само присъствах на пробите и замерванията с хроното.

Калибър - 45аср
Куршум- 230 грейна RN (боядисани)
Гилза - магтех
Капса - CCI - SP
Барут - NC 03
Доза -5.2грейна
COL - 31.95мм
Средна скорост - 230мс от 5 замервания при 20 градуса целзии температура на въздуха
Тествано с пистолет, 100мм цев.


Калибър - 38СП
Куршум- 158 грейна RN (боядисани)
Гилза - магтех
Капса - CCI - SP
Барут - NC 03
Доза -5.2грейна
COL - 39.4мм
Средна скорост - 256мс от 5 замервания при 20 градуса целзии температура на въздуха
Тествано с револвер, 4 инчова цев.

Много приятни заряди за правене на дупки в хартиени мишен :).
За отбелязване е че при 45аср гилзата и цевта са доста чисти след изстрела.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 19:33       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Още една добавка:

Калибър - 45аср
Куршум- 230 грейна RN (LOS)
Гилза - магтех
Капса - CCI - SP
Барут - NC 03
Доза -5.2грейна
COL - 31.25мм
Средна скорост - 245мс от 5 замервания при 20 градуса целзии температура на въздуха
Тествано с пистолет, 130мм цев.

п.п.
Доста прецизен продукт - на 25 м. с лекота покина 10-ката на армейска мишена №4, прецизна стрелба.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2018, 07:06       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2017, 19:48
Мнения: 2
Здравейте,
някой може ли да сподели, рецепта за 115 грейна куршум и барут NCD-03?
Предварително благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2020, 17:16       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
JDredd написа:
Здравейте добри хора!
Барут NCD 03 Знам, че мнозина от вас са го ползвали.
Да няма грешка , или пък е някакъв стар модел барут този...?.... :stres: ,,,, буквите "NCD" по принцип се отнасят за еднокомпонентните Карабински барути.

Този Барут NCD 03 какъв е , пистолетен или гладкоцевен ?

Аз имам някакво остатъчно количество гладкоцевен NC 04-32 и се готвя да пълня 357 маг. Ама засега нямам куршуми , всичко друго си имам.

Та се чудя дали Барут NC 04-50 няма де е по подходящ (води се магнум).

п.с. иначе като гледам Датите , Вихта 110 е баш , ама цената му го елиминира от играта... :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2020, 18:14       Заглавие:  Re: Барут NCD 03
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
http://www.mbnamenska.com/products/powders

Баш за пистолет си е.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer