logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2015, 18:37       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
vatus написа:
Пропуснах, сглобката на патрона е дълга 29.4мм, температура около 20 градуса

p.p. Въпрос към опитните....100 броя патрони изработих за час без мъничко ( като се има предвид, че съборих няколко гилзи с барут и прочее неудачи), това как е като производителност? :oops:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2015, 08:04       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Ако пресата ти е единичка си добре :-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2015, 10:56       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Да, единичка Хорнади....днес без бързане направих 120 за час :armed: .....но ползвах "челният опит" на един руснак от едно клипче....не ползвам главата за отваряне на устните на гилзата :wink:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2015, 11:45       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Целия цикъл? избиване капси - ресайз-набиване нови капси-дозиране барут -слагане глава-кримп ? или скипваш половината :)

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2015, 15:25       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Колеги, приблизително на финала колко ви излиза един релоуднат 9х19 в стотинки ?
Говоря за една приблизителност, при която изключваме първоначалният разход за машини и технически съоръжения или скоковете на валутата: ( български барут, куршум FMJacket, 1000бр. )

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2015, 16:07       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
15-30 ст. според зависи от глави, капси, барут (тегло) без труд и инвестиция в машини

15 е много добре, ако го постигнеш (но с ФМДЖ не съм убеден, че може), реално ще е някъде по средата

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Май 2015, 18:59       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
NP написа:
Целия цикъл? избиване капси - ресайз-набиване нови капси-дозиране барут -слагане глава-кримп ? или скипваш половината

Главите са три при Хорнади- едната за избиване на капсата, формоване на гилзата и при обратното движение на лоста поставяне на новата капса. Втората операция, която пропускам е отварянето на гърлото на гилзата,като при първата си нареждам снарядените с капса гилзи на празни стойки от кутии за патрони ПРЕЗ ЕДНА и ПРЕЗ РЕД ( събират се 15 броя на поставка). След това вземам стойката с гилзите и пълня на барутника ( сложил съм му вибратор, но не от еротичен магазин :D , а от вибрациите на един стар Сименс, и оста на моторчето да е верикално нагоре). Последно оглеждам да няма ненапълнени, вземам гилза и куршум и на третата глава монтирам куршума.[/quote] п.п. Извинявам се, че използвам български термини и това е по две причини, първата, че съм учил френски, а по- важната е, че повече уважавам родният си език, от който и да било друг :-)

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 08:36       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
NP написа:
15-30 ст. според зависи от глави, капси, барут (тегло) без труд и инвестиция в машини



Благодаря ти за отговора !
Реално би трябвало да си заслужава инвестицията,
тъй като по мои груби сметки начинаещ "снарядител",
с базовите комплекти описани в темата на Иво ІІІ,
при цена на базов 9х19 - о,55/0.60ст по стрелбищата,
като начинаещ стрелец ще излезе на чисто към първата година и половина.
А вече за профитата, нещата са изключителни.
Много примамливо!

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 08:57       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Цена по стрелбищата и цена по магазините /със съответното разрешително/ няма нищо общо. Има джепане руско за 0.28 лв и магтеч за 0.36лв ;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 09:58       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Beer написа:
Колеги, приблизително на финала колко ви излиза един релоуднат 9х19 в стотинки ?
Говоря за една приблизителност, при която изключваме първоначалният разход за машини и технически съоръжения или скоковете на валутата: ( български барут, куршум FMJacket, 1000бр. )
Виж сега, с риск да ме освиркат да ти споделя и моите наблюдения върху релоудинга на пистолетни патрони, базирани на собствен и наблюдаван от мен чужд опит.
Като сложим настрана много стрелящите (за които той е просто задължителен и като цена и като продукт с точно определени специфични качества) за останалите по-несериозни стрелци релоудингът е преди всичко пилеене на свободно време за сметка на плащане, т.е. оползотворяваш си времето за губене (което по презумпция имаш в излишък) за нещо, за което иначе плащаш като поп. И така ограничения си финансов ресурс го насочваш към нещо друго. От мен да го знаеш - това е основното. Ако нямаш време щото изкарваш яки кинти - не се занимавай с глупости!

Колкото до конкретното парично остойностяване на домашно произведените 9х19 - има много фактори, които много трудно се поддават на такова, а силно играят в този мач:
1. Гилзи - от къде? Както и да си кривим душите - гилзите са ценна суровина до степен на стратегически ресурс.
2. Подготовка на гилзи: пране, миене, ултразвучене, сушене, тумблиране и т.н. процедури - гълтат време и др. ресурси.
Аз за себе си така и не открих начин дори приблизително да остойностя т. 1 и т. 2. Но със сигурност ако обърнем времето в надници/човекочасове - моите деветки са към левче парчето 8)
3. Цена капса: от 5 до 12 стотинки съм срещал.
4. Цена барут: проста да падладеешь (както казват отдавна живеещите в БГ рускини): от 40 до 240 лева килото.
5. Цена куршум: тука ако още не си пАдлАдял при т. 4 - вече откачаш: някои стрелци си ги леят сами, като това са два вида хора - с купено олово и с попаднало отнейде си олово. При оловните има мазане, калиброване и прочие процедури. Други си ги купуват. Там па са голи, боядисани (със поне 100 вида боя, някои от които притежават митични качества), помеднени (химически, галванично) или класическо FMJ. Цена от 0 до към 20 ст.

В заключение - ха смятай да те видя. За мене въпросът колко струва един релоуднат патрон е все едно да питаш колко струва една кола втора употреба - условностите са горе-долу толкова пак.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 10:11       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Виж сега, преди още и някой да си е помислил даже да свирне:
Изключително много ти благодаря за този анализ ! Смях се от сърце
и същевременно написаното ще ме накара да преосмисля наново
стратегическия ми подход към снарядяването.
Не ми е съвсем правилна равносметката,
затова на моя прохождащ стрелкови етап,
ще се оставя в ръцете на готовите изделия.
Респект към хората, които го правят! Мда.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 13:39       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
При релоудинг има една граница над,която си струва.
Например ако стреляш над 30хил. на година.
Купуваш 10хил. по 50ст. и гилзите си ги пълниш още 7-8 пъти за по 25 ст.
Така три години стреляш патрони по 30ст.
Не е за пренебрегване факта,че да си правиш патроните е кеф съизмерим със стрелбата. Пък ний нали за кеф го правим.
Разкарването по КОС и магазини за капси и барут само дето трови кефа.
Дори и да не релоудваш-събирай си гилзите. Събирай!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 18:27       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 25 Мар 2013, 19:03
Мнения: 30
Mistar cz написа:
Спести си тези с 0,26 и започни с 0,30. Ще станат към 1050 ф/с, за справка Магтеч и Геко са към 1100-1140ф/с. Ако целиш по-меки да станат това е дозата, иначе с 0,34 ще ги докараш като заводските.
Поздрави и сподели резултати!



А колко да е пълната дължина -col?
Куршумите са alsa pro 124 gn


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 18:30       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Beer написа:
Поздрави


Благодаря!
Куршумите ми са 12 ст. на брой, капсите 7 ст. на бройка, барута не е от евтините, излиза около 3 ст. на патрон, дотук общо 22 ст на единица боеприпас. Ако си смятам надника средно....по колко печеля средногодишно, наистина преснарядяването е излишно, НООООО....при нас патрона е по 60ст., и средно седмично изстрелвам минимум 150...150х0,6= 90 х 4 се4дмици= 360 лева...мисля, че е доста срамотен такъв разход, независимо от доходите! Хората се бъхтят по 8 часа 20 дена месечно за тия пари, а аз "баровеца" ги изкарвам във вид на пушек през цевта, ЗА КЕФ... това си е чиста проба демонстрация на престиж, а аз нямам нужда от демонстрации, обикновен човек съм :-) ..Забравих да допълня...имам , намира ми се свободно време, нищо , че в почивните дни често работя, като всеки частник,:wink:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


Последна промяна vatus на 13 Май 2015, 19:48, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2015, 18:34       Заглавие:  Re: 9x19, Mars, PF
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
Куршумите не са лети ( бих си спестил това "удоволствие") FMJ са PDT_Armataz_01_22 , барута, както писах е VihtaVuori 340, 5 грейна правят "фактор мощност" 131( при куршум 124 гр), мьерено с хронографье( :D )
!

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer