logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2016, 20:26       Заглавие:  Re: преса за т клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Щирлиц написа:
Ivo III написа:
добави едно ДДС и малко за документация и ще си изряден за пред КОС
защото наистина в някои КОС искат документи за инструментите и пресите

Каква е връзката на КОС с ДДС ? Следва ли един производител , кандидат фабрикант , да се регистрира задължително по ЗДДС за да е приет/признат за технически годен негов продукт ?


а защо трябва да се обесняваме за всяка дума буквално

ДДС = 20% (ДДС се използва и в преносен смисал на увеличение с 20%)

завишава си цената и с тези % ще ги вложи в изготвяне на документации и т.н. узаконяване

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2016, 20:57       Заглавие:  Re: преса за т клас
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
Щирлиц написа:
Ivo III написа:
добави едно ДДС и малко за документация и ще си изряден за пред КОС
защото наистина в някои КОС искат документи за инструментите и пресите

Каква е връзката на КОС с ДДС ? Следва ли един производител , кандидат фабрикант , да се регистрира задължително по ЗДДС за да е приет/признат за технически годен негов продукт ?


а защо трябва да се обесняваме за всяка дума буквално

ДДС = 20%

завишава си цената с 20% и с тези % ще ги вложи е документации и т.н. узаконяване

Тези 20% не са негови , ако не вярваш на мен питай Владо Горанов . Не е нужно да се обясняваш за всяка дума , но предвид това че си авторитет в форума е редно да се дават точни дефиниции . Иначе не си помагаме , а напротив .
Изчитайки законите регламентиращи ползването на късо , дълго , ловно и т.н. не открих никъде легална дефиниция на "технически средства" , мисля че не е в полза роду разширителното тълкуване и излишни юридически еквилибристики . Глупостите и грешките в снарядяването идват от другаде , не от наличието или липса на сертификат .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2016, 23:57       Заглавие:  Re: преса за т клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Щирлиц написа:
Изчитайки законите регламентиращи ползването на късо , дълго , ловно и т.н. не открих никъде легална дефиниция на "технически средства" , мисля че не е в полза роду разширителното тълкуване и излишни юридически еквилибристики . Глупостите и грешките в снарядяването идват от другаде , не от наличието или липса на сертификат .


именно един от най-големите проблеми на законите ни в БГ (не само за КОС) е липсата на дефиниции
... и като няма дефиниции има - тълкуване (кой както му е изгодно)

ако нещата загрубеят или прости си поръчан - КОС те дава на прокурор без да му трепне окото
ок .. ще те оправдаят .. след 3 години .. но дотогава

затова е хубаво да се мисли повечко и .. да се предвиждат ходовете и рисковете

ПП: ето един пример от родината ни
човек навива пружини за пистолети (не помня точно)
идва прокурора .. повдигат му обвинение по 337, прибират му машини, стругове каквото има в работилницата си (като веществено доказателство)
и ги слагат в двора на РПУто .. завити с найлон
след 3 години го оправдават .. обаче през това време, човека няма машини, а след като му ги връщат - се оказва че са толкова ръждясали че са за скрап

ПП2: на мен очилат експерт от МИ (тренирал спортна стрелба) ми тълкува че статив от кабелас за прострелка ... е много опасно средство за контрол и проверка ... т.н. попада под някакво си СО в списъка на стоки с двойна употреба и се иска лиценз за внос! и т.н.

подобни примери .. безброй


нека да си припомним и 337

Чл. 337. (Изм. - ДВ, бр. 41 от 1985 г., бр. 50 от 1995 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Който произвежда, преработва, поправя, разработва, съхранява, търгува, пренася, внася или изнася взривове, огнестрелни, химически, биологични или ядрени оръжия или боеприпаси, без да има право за това по закон или разрешение от надлежния орган на властта, или извърши това не съгласно даденото му разрешение, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години.
(2) (Нова - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) Наказанието е лишаване от свобода от две до осем години, ако деянието е извършено:
1. от длъжностно лице, което се е възползвало от служебното си положение;
2. повторно, в немаловажни случаи.
(3) (Нова - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) Когато предметът на престъплението е в големи размери, наказанието е лишаване от свобода от три до десет години.
(4) (Нова - ДВ, бр. 50 от 1995 г.) Когато предметът на престъплението е в особено големи размери и случаят е особено тежък, наказанието е лишаване от свобода от пет до петнадесет години.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 17:05       Заглавие:  Re: преса за т клас
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2017, 07:55
Мнения: 4
И да съживя малко темата...
Наскоро си взех Дилън 750 от DAA и служба КОС ми искат сертификат, че е произведена фабрично.
Писах на DAA, ама ми казаха - "нямаме такова нещо, оправяй се". Писах и на Дилън, но засега нямам отговор.

Въпросът ми е, някой който е с дилън и са му искали сертификат от КОС, какво е представил? Имам си фактура за покупката, видимо е че не съм я правил аз, но те искат сертификат.

_________________
_________________
Carpe diem!
Александър Денев, СК "Левски"
CZ Shadow 2


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 17:31       Заглавие:  Re: преса за т клас
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Аз наскоро имах такъв случай- искаха ми фактури и документи да докажа, че инструментите за релоуд са фабрично произведени. Казах им, че са купувани втора употреба и нямам документи. Написах декларация, че са фабрично произведени, в отлично техническо състояние, от световни производители, направих им една обща снимка и готово. Приеха ! Това 3-то РУП София.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 18:08       Заглавие:  Re: преса за т клас
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ithilieth написа:
И да съживя малко темата...
Наскоро си взех Дилън 750 от DAA и служба КОС ми искат сертификат, че е произведена фабрично.
Писах на DAA, ама ми казаха - "нямаме такова нещо, оправяй се". Писах и на Дилън, но засега нямам отговор.

Въпросът ми е, някой който е с дилън и са му искали сертификат от КОС, какво е представил? Имам си фактура за покупката, видимо е че не съм я правил аз, но те искат сертификат.


някой колеги минаха номера като снимаха книжката :) и понеже е на енглиш и се прие без въпроси:)

по точно е - сертификат за произход

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer