logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 20:13       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ivo III написа:
пробвах да наливам кореселин в медията и да слагам сухи парцали,
но когато намокря парцалите предварително и ги пусна мокри в медията .. за секунди стават черни! и много добре почистват всичко

На някои тумлери коресилина разтваря пластмасата на гърнето. Например Хорнади.Трябва да се внимава.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 21:21       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Нова информация по темата.

Първо - достигнах до мнението на Иво, че resizing на гилзи от .308 и нагоре не става със spray. Иска си нещо по мазно но - обезателно тънък слой, щото иначе размерите стават различни (говорим за 1/1000 и по малко от инча).

Второ - Обзаведох се с един Франкфорт Арсенал Rotary Tumbler ( https://ads.midwayusa.com/product/713881/frankford-arsenal-platinum-series-rotary-case-tumbler-110-volt?cm_mmc=pf_ci_google-_-Reloading+-+Metallic+Reloading+Equipment+%28Not+Presses%29-_-Frankford+Arsenal-_-713881&gclid=EAIaIQobChMI2vuQuamb1gIVDIxpCh2sWQbFEAQYAyABEgI0__D_BwE).

Дойде с няколко килограма иглички. Топла вода, течен сапун за миене на чинии и малко бял оцет. След два часа гилзите са светещи от вътре и от вън, заедно с дупките за капсите. Изплакване и сушене на слънце.

И имам чувството, че можеш да пълниш барабана почти до горе с гилзи. Стархотна производителност за нула време.

Ветерана тумблер отиде в пенсия, като преди това ултразвукавата вана се предаде. Химическите препарати стоят за подаръци.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 21:34       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Yank написа:

Второ - Обзаведох се с един Франкфорт Арсенал Rotary Tumbler ( https://ads.midwayusa.com/product/713881/frankford-arsenal-platinum-series-rotary-case-tumbler-110-volt?cm_mmc=pf_ci_google-_-Reloading+-+Metallic+Reloading+Equipment+%28Not+Presses%29-_-Frankford+Arsenal-_-713881&gclid=EAIaIQobChMI2vuQuamb1gIVDIxpCh2sWQbFEAQYAyABEgI0__D_BwE).

Дойде с няколко килограма иглички. Топла вода, течен сапун за миене на чинии и малко бял оцет. След два часа гилзите са светещи от вътре и от вън, заедно с дупките за капсите. Изплакване и сушене на слънце.

И имам чувството, че можеш да пълниш барабана почти до горе с гилзи. Стархотна производителност за нула време.

Ветерана тумблер отиде в пенсия, като преди това ултразвукавата вана се предаде. Химическите препарати стоят за подаръци.

Аз мисля, че тумлер пак трябва защото остават петна от варовик по гилзите.
А тумлера ги полира.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 23:28       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз ползвам чиста планинска вода, която вероятно няма варовик и за това не съм забелязъл петна (може би малко сол ще помогне на варовика да изчезне). Забравих да пища, че иглички в гилзата не остават - просто заминават си кротко заедно с изплакващата вода. Много малки изключения - забравят да се изнесат след като са се спрели диаметрално на гърлото на гилзата.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2017, 22:05       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
https://www.forsterproducts.com/product ... lubricant/

Изображение

ползвам това, много е финно .. но и много мазно и лепкаво :) и направо е смърт за медията :punch: но както знаем - няма пълно щастие
хакам парцали, цериев окис .. много ми мирише кореселина и го замених с ацетон :) .. за да маха по малко от мазното

понеже меря всяка една гилза преди и след ресайз .. и съм ползвал и РЦБС и на Рединг и това ..
и мога да кажа (мое впечатление) че .. на форстер мазното - дава много по еднакви гилзи след формоване (въпреки че работя с 5 тонна преса)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer