logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2016, 12:56       Заглавие:  Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 00:36
Мнения: 684
Местоположение: София
Попаднах на някаква скоба за матрица, с която, можело да се прецизира отблъскването на раменете (shoulder bump-a).

http://bulletin.accurateshooter.com/2016/03/pma-micro-die-adjuster-user-reports/

Изображение


_________________
Ивелин Добрев СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юни 2016, 22:38       Заглавие:  Re: Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Идеята е доста привлекателна.
Заслужава си цената за да опита

Няколко caveats:
- Ако се занимаваш с повече от един калибър/карабина нагласяването за всеки един иска време и безкрайни мерения.
- При навиване на матрицата надолу и надолу идва момент, когато края и вече спира стеблото на пресата да направи пълен цикъл.
- Това се избягва с Redding shell holders, които повдигат само гилзата. 0.002, 0.004 до 0.008, което веднаж избран shell holder няма нужда от пренагласяване.
http://www.brownells.com/reloading/shellholders-amp-shellplates/redding-competition-shellholder-set-30-30-sku749005613-39926-63404.aspx?cm_mmc=cse-_-Itwine-_-shoppingpla-_-Competition%20Shellholder%20Sets&gdffi=4c10f1ff40354714b834b0032f76348a&gdfms=4A32F2575C524605818408C2EB23BA5F

- 0.0005 според мен е безполезна точност - нищо не гарантира, че рамото след като се натисне ще остане там - натиснато. Да не збравяме, че всеки метал има малко или много пружинни качества и на всичко отгоре пружинните качества се променят с времето и употребата на гилзите.

- Set Screw е най не препоръчителния начин да се застопорява ринга. Първо разваля резбата и второ всяко натягане "върти" малко или много ринга.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2016, 23:51       Заглавие:  Re: Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
- Това се избягва с Redding shell holders, които повдигат само гилзата. 0.002, 0.004 до 0.008, което веднаж избран shell holder няма нужда от пренагласяване.


това важи ако патронника ти е по дълъг
обаче когато е по къс .. шлайфаме shell holderi на поразия :))

но .. определено не помага особено
защото гилзите се одървят различно .. особено от горещи заряди и се отблъскват различно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2016, 23:53       Заглавие:  Re: Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
аз работя с .. маркер :) и шублер

маркирам си с различни цветове положението на матрицата за различните пушки които имам в един калибър

помага - до някъде .. но винаги меря с шублера раменете
и тези които не са се отблъснали ги отделям - или ги слагам в друг лот
или накрая .. леко завивам матрицата и ги отблусквам до колкото трябва


ако нямам измъчени гилзи .. в рамките на 0,02-3мм .. ми се разликите на раменете в партида от 50 гилзи (работя с около 5 тонна преса за 6,5/308 и 10 тонна за 408)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2016, 23:55       Заглавие:  Re: Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
също зависи вида на смазката и количеството
както и дали си ги термообработил гилзите

така че този инструмент .. нещо не мога да му намеря за мен лично приложение

но е хубаво че някои мисли по въпроса :) и работи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2016, 19:33       Заглавие:  Re: Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
аз работя с .. маркер :) и шублер


Не бих и помислил да го правя без шублер :-)

От ония дни едно зрънце падна в зъбците на моя шублер и го съсипа. Отива когато си иска на 0-та. Купих нов - вчера пристигна digital до 4-тия знак японски Mitutoyo.

С какво мериш рамото? Аз ползвам Sinclair Bump Gage Inserts. Те са струговани в зависимост от различните ъгъли на гилзите.

http://www.brownells.com/reloading/measuring-tools/bullet-comparator-inserts/sinclair-comparator-bump-gage-body-sku749002552-34014-66325.aspx?cm_mmc=cse-_-Itwine-_-shoppingpla-_-Sinclair%20Insert%20Style%20Bullet%20Comparator&gdffi=4c10f1ff40354714b834b0032f76348a&gdfms=0EED398C8BAF43F984A9FAFEC7CF0A19

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юни 2016, 19:54       Заглавие:  Re: Прецизно отблъскване на раменете на гилзата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
С какво мериш рамото? Аз ползвам Sinclair Bump Gage Inserts. Те са струговани в зависимост от различните ъгъли на гилзите.


ползвам инструмент на същия принцип, само че правен тук в БГ от твърда инструментална стомана и полиран до блясък (повърхността която контактува в рамената)

аз нямам вяра на цифровите шублери, ползвам само часовников с точност 0,01мм и му вярвам :)

ПП: купих си на Синклер но не ми хареса гладкостта на повърхностите и това че са от сравнително мек материал

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer