logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2012, 23:53       Заглавие:  10 заповеди и 9 заблуди за динамичната стрелба...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Искам да направя плах опит за цитат и превод на част от книгата на вицесветовния шампион Ben Stoeger и Jay Hirshberg (признавам си, че тоя ми е тотално неизвестен, но може би има дарба да пише и да се изразява добре, освен че е и добър стрелец, най-вероятно) - " Champion shooting: A Proven Process for Success at Any Level ". Предполагам, че ще е интересно и на някой друг, освен мен :):


10 истини за динамичната стрелба:

1. Никога не спирай да се учиш!
2. " Точността " е ключа към победата!
3. Тренирай умно! Имай план как да станеш по-добър и го прилагай!
4. Тренирай често! Не очаквай резултати без да си се потрудил!
5. Притежавай правилната екипировка и я познавай добре! По-малко практическо значение има "Какво притежаваш", а по-голямо - " Колко добре го познаваш " - и за предимствата, и за недостатъците!
" Не знаеш какво може бластера ти на 50 м.? По-добре разбери! По време на състезание не е правилния момент да го научаваш! "
6. Научи се да бъдеш упорит! Ще отнеме години за да се изградиш като стрелеца, който искаш да бъдеш! Ще има много спънки и пречки по пътя ти! Никога не се отказвай!
7. Няма нито една специфична техника относно всеки един аспект от спорта, която да работи за всеки - налага се да поемеш инициативата да намериш тази техника, която ще работи при теб!
8. Ако всеки път, когато тренираш, не научаваш нещо, то не внимаваш достатъчно!
9. Не се страхувай да променяш! Техники, тренировъчни методи, екипировка...всичко се променя! Да не ти пука от това!
10. Без извинения! Ти си отговорен за качеството на стрелбата ти! Приеми отговорността и се залавяй за работа!



9 заблуди за динамичната стрелба:

1. IPSC е спорт, в който целта е да си "по-бърз" (буквално) от всеки друг PDT_Armataz_01_30 ;
2. Топ стрелците "дърпат спусъка" по-бързо, от колкото аз го правя PDT_Armataz_01_30 ;
3. Невъзможно е Топ стрелците да се прицелват толкова бързо, колкото стрелят PDT_Armataz_01_30 ;
4. Не мога да се движа достатъчно бързо, за да бъда конкурентен PDT_Armataz_01_30 ;
5. Необходимо е да изстрелвам по 50 000 + патрона, за да бъда конкурентен PDT_Armataz_01_30 ;
6. "Сухите" тренировки са отегчителни PDT_Armataz_01_30 ;
7. Трябва да прекарам много часове на стрелбището, за да направя една добра тренировка PDT_Armataz_01_30 ;
8. Трябва да стрелям перфектно на тренировка, за да стрелям перфектно на мач PDT_Armataz_01_30 ;
9. IPSC Топ Стрелци-те имат специални таланти, които не могат да бъдат научени PDT_Armataz_01_30 .


Аз лично, с известни условности по една-две точки, съм съгласен на 100% с това. Може много да се дискутира, като аргументите "За" и "Против" някои от твърденията ще са еднакво верни.

Но дава повод за много размисъл....

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2012, 10:54       Заглавие:  Re: 10 заповеди и 9 заблуди за динамичната стрелба...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Браво, аз си купих книгата - много е добра!

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2012, 15:18       Заглавие:  Re: 10 заповеди и 9 заблуди за динамичната стрелба...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Пламенти, много добър синтез.
Естествено могат да се добавят и още много неща.

Аз съм си изградил едно правило, което и прилагам и уча всички който идват при мен на тренировка - независимо дали е динамична стрелба или самоотбрана и то е :

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПО-БЪРЗ, ОТ КОЛКОТО МОЖЕ ДА БЪДЕ!

Реакцията на повечето хора е, че то е ясно , но в последствие бързо разбират, че повечето стрелци се опитват да бъдат по-бързи от колкото могат и резултатите ... плачевни.

Така че ... макар и нескромно бих вмъкнал и това правило :wink:

То има още много , но тези, които си написал са наистина много полезни.

БРАВО! :tu: :tu: :tu:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2012, 15:27       Заглавие:  Re: 10 заповеди и 9 заблуди за динамичната стрелба...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Пламенти, много добър синтез.
Естествено могат да се добавят и още много неща.

Аз съм си изградил едно правило, което и прилагам и уча всички който идват при мен на тренировка - независимо дали е динамична стрелба или самоотбрана и то е :

НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПО-БЪРЗ, ОТ КОЛКОТО МОЖЕ ДА БЪДЕ!

Реакцията на повечето хора е, че то е ясно , но в последствие бързо разбират, че повечето стрелци се опитват да бъдат по-бързи от колкото могат и резултатите ... плачевни.

Така че ... макар и нескромно бих вмъкнал и това правило :wink:

То има още много , но тези, които си написал са наистина много полезни.

БРАВО! :tu: :tu: :tu:


и ще стоят много добре на таблото ;)

даже може и на сайта да ги качим ..
през годините сам ги чувал почти всички ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2012, 18:30       Заглавие:  Re: 10 заповеди и 9 заблуди за динамичната стрелба...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Сега, като прочетох на Бързилов поста си спомням какво ми каза той преди време.
Каза ми, че един начинаещ стрелец първата година трябва да има за цел да разучи мерките за безопасност, да внимава да не го декюсът на състезание и да стреля само за алфи.
Ама много е прав.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2012, 09:19       Заглавие:  Re: 10 заповеди и 9 заблуди за динамичната стрелба...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Delian Tsvetanov написа:
Сега, като прочетох на Бързилов поста си спомням какво ми каза той преди време.
Каза ми, че един начинаещ стрелец първата година трябва да има за цел да разучи мерките за безопасност, да внимава да не го декюсът на състезание и да стреля само за алфи.
Ама много е прав.



Ако е научил подчертаното - другото не е толкова важно. Може да те дисквалифицират и за ред други неща. Стрелбата само за Алфи също не е задължителна - може да направиш само МИС или да стреляш само в Но-шут,важното е да го правиш безопасно за себе си и околните - и естествено,стрелбата да ти носи удовлетворение,а не да те товари психически и да трупаш негативни емоции,вместо положителни.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer