logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2013, 07:15       Заглавие:  Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Здравейте колеги,

Имаме идея за участие в този турнир:

9 Юни.

Level III
Shotgun Greece
2013-06-09
Shotgun Nationals
FARSALA, THESSALIA
For information (fax): 00302651048108
zaflog@otenet.gr

Ето какво ми отговориха гърците:

It's pleasure to hear from friends shooters from Bulgaria. I myself will give you any more details you will ask after reading the "match details" in IPSC sight.You will need min. 102 birdshots, 16 buckshot and 32 slugs.Please send me as soon as possible the competitors form.You may use my FAX 00302651048108.For any documentary work you must contact directly with Mr Aspasia in Federation office , tel 00302106454522. They must send you the invitation.About accommodation , travel , tourist info etc ask my to give you details.
my regards
Mike

Предлагам направим списък тук с желаещите до карая на седмицата: 21 неделя и да подадем документи. Идеята е да заминем на 1 Юни и да останем до 9 Юни когато е състезанието за почивка в Грърция (за който има желание).

Поздрави,
Иван

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 15:30       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Така, така,

Да поразкажа за моето участие в гореспоменатото мероприятие в братска Гърция:

Като начало документите ми бяха готови непосредствено преди заминаване (българските предишната вечер, гръцките в деня на заминаване :). За сметка на това минах граница за по-малко от 2мин. (най-бързото ми минаване на граница до сега). Българските органи въобще не се поинтересуваха, защо съм с оръжие, и какво ще правя в съседната нам страна и направо ме прехвърлиха към колегата - гръцки митничар.

ВАЖНО:
За участие в гърция трябват две основни неща: Официaлна покана за състезанието + документ от министерството на спорта (гръцкото - на гръцки) в който се обяснява кой, кога, защо, с какво и колко, и кога ще си тръгне.

P.S.
1) Хартията която ни издава родната служба никъде не влезна в употреба
2) Също се пригответе да ви се накарат жестоко (гръцката административна ipsc служба) за това как може да сме в ЕС и да нямаме евро паспорти и как всеки път трябва да се обясняват, къде ли не, че само ние сме хем в ЕУ хем си нямаме паспорти.

След не много кратко пътуване пристигнахме на едно много приятно мсетенце близо до Волос и се отадохме на два дни почивка преди състезанието:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Само да спомена пътя посока Атина е пълен с Toll Tax места, които се движат в границата от 1 евро до 3, има ги поне 5-6 до Фарсала, където беше състезанието.

Стрелбището е разположено на един баир близо до града. Доста добре е устроено, много добра материална база, мишени, пейки, чадъри паравани и тн. След едни 50 еврака и записване на паспортните данни за пред органите на реда забавата можеше да започне.

Като комшии ме бяха сложили с небеизвестният Сръбски отбор на Бане Ракетич и компания, които един от техните Никола реши да премерим сили в една дивизия.

Организацията на състезанието беше страхотна сцените се редуваха (дълга, средна, къса) всичко вървеше много бързо, малки скуадове от по 5 души, почти нямаше изчаквания и тапи. Сцените много раздвижени и комплексни, мини попъри на 100 метра, стрелба със слабо рамо и тн.

Стрелбата ми в такъв скъуад си беше удоволствие, много коректно отношение, взаимопомощ и тн. Силно ме впечетли борбата за всяка стотна и конкретните стратегии за това да се случи. Аз естествено стрелях спрямо личните ми възможности и стратегията която мога да изпълня адекватно.

По думи на организаторите състезателите бяха 100+, не помня точната цифра. Верификациите излезнаха за 45 мин. след още 15 - 20 започна награждаването.

Изображение

Иван Христосков - Сребро

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 16:35       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
:tu:

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 16:36       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
MantuS написа:
ерификациите излезнаха за 45 мин. след още 15 - 20 започна награждаването.

Ако награждаването започва 15 мин след верификация, то тя няма никакво значение :happy: :happy:

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 16:46       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
:tu: :armed: - Браво Ванко !!!

Ама да се беше обадил поне, че ще ходиш !!!

Научих в последния момент от Витанов - а той пък мислел, че си ме уведомил !

Не за друго - имаме решение - всички участници в чужбина, членове на БФДС, да им се прави служебна застраховка !

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 17:05       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Отлично представяне!

Много добре и позитивно написана тема :)
Хубави снимки!

Браво!

ПП: заслужи си честа да бъдеш модератор на шотгън раздела :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 17:07       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
mihi написа:
:tu: :armed: - Браво Ванко !!!

Ама да се беше обадил поне, че ще ходиш !!!

Научих в последния момент от Витанов - а той пък мислел, че си ме уведомил !

Не за друго - имаме решение - всички участници в чужбина, членове на БФДС, да им се прави служебна застраховка !


Дамм, понеже отидох сам и не ми бяха ясни някои неща, като например застраховката уведомленията и тн, защото по другите състезания като сме група, добри хора да ги правят вместо нас, за което сме благодарни.

БТВ. ако някой иска да посети Гърция, може спокойно да се свърже с мен за всякакви подробности, контакти и тн.

Дано съм бил полезен с информацията в тази тема :)

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 19:31       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2008, 13:33
Мнения: 745
Местоположение: София България
Браво Ванка ! :armed: :tu:

_________________
AI
Practise is for those who are not the King!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 19:40       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
:tu: За медала и особено за описанието и информацията!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 19:48       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Браво, ванко :tu:
Ама кат пърле пред майа си, наистина можеше да споделиш, че искаш да ходиш и щяхме да ти разкажем за някой друг гръцки номер как се действа по граници, пътни такси и т.н. ;) ама здраве да е - личния опит е най-важният опит в живота :happy: и пак поздравления за класирането и медала.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2013, 21:48       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Браво! :armed:

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2013, 07:42       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Фев 2009, 22:54
Мнения: 435
Местоположение: София
Браво, Ванка!

Втори Алеко се извъди, я какви увлекателни пътеписи можеш да пишеш покрай стрелбата :D

_________________
Иван Стаменов
НКПС "Динамик"
IPSC alias: BigBug


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2013, 13:17       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Изображение

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2013, 14:45       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
БРАВО ВАНЬО! Голяма сила си не само в шотгъна, пушки, пищоли, ми и в /подводния риболов, моторите,, мастикопиьеньето и още, и още
П.п. забрайх ритм гитаа :tu: :tu: :tu:

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2013, 14:58       Заглавие:  Re: Участие в Shotgun Nationals - Гърция
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2008, 13:33
Мнения: 745
Местоположение: София България
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... EwAw&dur=1

_________________
AI
Practise is for those who are not the King!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer