logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 21:13       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
Другото е и на най-голямата простотия... да сложиш "Israeli" в заглавието или презентацията:
https://www.youtube.com/watch?v=AB0NIvTQQ2o

Това ако ти го направи някой в стрелбището или ще се гътнеш от смях или ще го положиш "по устав"... :D
Това някакъв висок "сул" ли е...?! :roll:
Така като ги гледам как си размахват енергично пищовите пред брадите, трябва да имат много добър стоматолог или лицево-челюстен хирург... :D
Особено тоя първия "падуан" както си е наврял пищова в лицето, точно малко стрес да му вкараш и си е забил блока в зъбите...
А вкарването на "Израели" в повечето халтури вероятно се прави поради мита за великите евреи и Мосад, които горките сигурно и идея си нямат вероятно, че тренират по подобен начин. ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 21:55       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
ubboto написа:
А доколко биха ти били полезни в реала подобни идиотски стойки и зареждания... си имам малко по-особено мнение по въпроса.

Имаш предвид падането на коляно при презареждане ли...? :roll:
Излизаш от линията на стрелбата ли...?! Интересно ми е дали съм прав в случая! ;)
Но, ако е вярна хипотезата, че в състояние на стрес "кълвеш", дали само свалянето на тялото надолу (верно тоя образ дърпа и леко в ляво) е достатъчно да избегнеш попадение?
И дали това, което ти правиш - диагоналите или крачка в страни при презареждане или отстраняване на засечка не е по-добрия вариант!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 22:02       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
А вкарването на "Израели" в повечето халтури вероятно се прави поради мита за великите евреи и Мосад...

Не знам, човече, но това яко продава... по цял свят и то! Дори в съседна Сърбия:
https://www.youtube.com/watch?v=ugtjjYjtQlA

То и затова инструктори като този евреин бягат като дявол от тамян от стандарти като F.A.S.T. - a... щото ще се изложат като кифладжии. И го играят гуру- та на тактиката и приложността... а вие, "спортистите", нищо не разбирате. Иначе, свали ми F.A.S.T. - a от скрито носене, работен кобур и пищов под 5 секунди... пък ако те кефи, и между бузките на задника си зареждай! Да, ама няма как да влезеш във времето така. А доколко факторът ВРЕМЕ е решаващ за всичко, дето минава за дефанзивно... си е за отделна тема. Отделно, F.A.S.T. - a е основно изпитно упражнение за пищов в U.S. Shooting Academy... а не моя измислица или приумица.

И, за "уникалния" Инструктор Зеро:
https://www.youtube.com/watch?v=lq_iY2TMxyc

Първи изстрел за 0,95 секунди от открит кобур по цяла мишена на около 5 метра /нещо, което и ти ще направиш за някой друг месец/. Докато Гейб Уайт вади за 1,1 сек. от скрито носене и вкарва в 3х5 инча правоъгълник на 7 ярда... което, вече, наистина си е голям майсторлък!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2017, 22:29       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Spurs написа:
Имаш предвид падането на коляно при презареждане ли...?
Не, тук първо визирам самото зареждане... излишно губиш страшно много време да вдигаш оръжието до нивото на очите, да го въртиш на 45 градуса встрани, да дърпаш блока с два пръста, после да въртиш наобратно... и чак тогава да го изнесеш напред за даването на изстрела. Затова няма да видиш радетел на тази техника да мери време за даването на първи изстрел с ТАЙМЕР... а минава под оправданието за някаква магическа израелска тактика. А факторът ВРЕМЕ е изключително важен за всичко дефанзивно, тъй като този, който се отбранява... винаги изостава най-малко с една крачка от нападателя си. Щото това, което провокира при теб да се завърти НОРД цикъла... това на практика представлява започнала срещу теб атака. Именно по тази причина хич не ти е оферта да си губиш времето с нещо, което само излишно те бави.

Spurs написа:
И дали това, което ти правиш - диагоналите или крачка в страни при презареждане или отстраняване на засечка не е по-добрия вариант!
Идеята е да не стоиш статичен, особено когато не стреляш. Но и това е елемент към истината, поне за мен. А тя е пълно клякане/ лягане не земята... стреляне... и бърза смяна на позицията към укритие/ прикритие:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... nref=story

Но без правилна и безопaсна най-вече техника - рискуваш някой да се гръмне докато се хвърля на рамо на пода с извадено и заредено оръжие. Иначе, да, заучаването на правилната техника наистина е нещо много скучно... но без нея не става, нищо не става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2017, 11:07       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Поне нещо смислено да показваха, ебаси... като това тяхното направо си е шок и ужас за сетивата.


Мда.

Господа! Съжалявам но ще трябва да ви възразя, при това обосновано с пример, а именно.

<<<
Излязъл бате Simon на разходка със семейството в късния следобед из парка на Слатина. Насреща агитка на ЦСКА. Simon е спокоен той е фен на “ман юнайтед” не на Челси. Обаче тези от агитка фиксират щерката на бате Simon и се чувстват длъжни да се изтъкнат, което провокира съответна реакция в сина на бате Simon, който иначе е кротко и ученолюбиво момче високо 190 см. Докато бате Simon се чуди, как да смъкне напрежението?, ...което бушува в червата му, червените примати за бой се стягат. С ужас Simon вижда как се нагласяват боксове, чува металния звук на "пърхащи пеперудки" и камбанния звън на вериги. Ами СЕГА се обажда кръгчето от минута е много? Секунда е много чува гласа на master Ubboto.

Как да постъпи? да избяга или да бъде динамичен ?! Супер може да се отърве от жената без развод, обаче децата?! и то най-милото щерката НЕ, НЕСТАВА. Тогава бате Simon трябва да действа, Но как? в главата му изплуват мътни спомени от срещата с master Tojito, че докато те ръчка някой или пищи до тебе пуцането е кофти и ТОГАВА се сеща за израелската стойка "серящ бик", която ти дава така необходимото пространство, стабилност и спокойствие за пласирането на бързи и точни изстрели! А той точно от това има нужда сега! Sorry master Ubboto , но твоето учение ми е безполезно точно сега:

Бате Simon вдига енергично левия лакът с което нокаутира сина си, което всъщност е добре, приматите на първо време ще го пропуснат, като небоеспособен. Вади бързо от кобура който е на 12 часа своя GLOCK 17 GEN4 SET и се запътва да заеме позата като изнася десния лакът силно в страни нанасяйки мощен удар в челюстта на жена си - "нищо мисли си Simon поне ще млъкне за един месец”. При което точно в края на заемaнe на стойката "серящ бик" поради адреналина и смилянския боб от снощната вечеря го напъва така зверски, че той няма избор.

...Пуска най-мощния буревестник с мощно РРРР на което е способен. Това му действа едновременно като сигнал на таймер и пар тайм. Точно преди да пусне първия куршум в ухилената обръсната тиква и края на пар тайма, - чува най-страшните думи в живота си - „тате не ме излагай пред приятелите, Жоро ми е гадже“.

Бат Simon запазва самообладание! Хладнокръвно извиква кой е ЖОРО и сред приматите грейва усмивката на кльощав келеш! Бате Simon е в дилема да го гръмна сега или ..... Хей юнаци всички имате по една бира от мен и гордо прибира големия.

П.С.
Модератори те да го сложат в смешната тема ако искат но някак чувствам че контекста и е тук.


Последна промяна b5202s на 15 Ное 2017, 11:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2017, 11:34       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Сега сериозно по темата.

За да не отварям друга тема за аматьори, аз лично смятам да стрелям тези (и тези от Ubboto ако имам шанс)

https://www.luckygunner.com/lounge/star ... uper-test/

които само на пръв поглед изглеждат лесни. Крис на две от упражненията се дъни.

Неделя пробвах костенурката с лявата ръка. Проблема дойде при стрелба с една ръка. Другия ми проблем е разстоянието само на Лозен и на локото мога да се нагласа на разстояние по-малко от 7 метра, което прави костенурката доста тегава.
На чичото с кестенявата брада техниката му е малко куца но пък под 3 секунди bill drill на 7 ярда.

Друго с което мога да се похваля вадене с лява ръка и попадение в 3x5 инча на 10 и 15 метра за 2.3-2.5 секунди, скрито под пуловер.

П.С.
Ако модераторите сметнат необходимо мога да разделят темата тази да остане за професионалисти и нова за аматьори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2017, 23:29       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Господа! Съжалявам но ще трябва да ви възразя, при това обосновано с пример, а именно.
Нищо обосновано няма във възражението ти, тък като ТАКТИКА тук никой не ти коментира... като дори и в случая с евреите - анализираме и обсъждаме единствено ТЕХНИКАТА им на стреляне! Сега, някой ако толкоз го вълнуват "дифенс" положенията, примерно - нищо не му пречи да си отвори нова тема по въпроса.


Като автор на тази тема, моята идея беше тя да дублира един цял раздел на американския форум pistol-forum.com :
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... 7aca93a50d

... където всяка седмица излизат нови упражнения за стреляне - хората ги стрелят, а после споделят и обсъждат резултатите от изпълненията си. Да, има и някои леки лирически отклонения - но с тактики и законови положения определено не би ме се искало да се засира стрелянето!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2017, 23:43       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Ако модераторите сметнат необходимо мога да разделят темата тази да остане за професионалисти и нова за аматьори.
Като автор на тази тема - категорично възразявам! Моето желание е тя да си остане чисто стрелкова такава, и да не се засира с тактики и законови положения! Иначе самите стандарти са измислени така, че да могат да се стрелят както от майстори, така и от средно напреднали и начинаещи. Виж, ако под "аматьорство" никой визира субективен прочит на техниката на стреляне - това вече е отделен въпрос. :happy:

b5202s написа:
Друго с което мога да се похваля вадене с лява ръка и попадение в 3x5 инча на 10 и 15 метра за 2.3-2.5 секунди, скрито под пуловер.
Браво, но в крайна сметка част от кое стандартно упражнение е това ти изпълнение?! Аз лично, преди стрелбата с едната ръка... бих започнал с дублета в 3х5 инчовото правоъгълниче на 7 ярда /6,40 метра/. Щото това ти е първата част от изпитното упражнение за пищов в U.S. Shooting Academy.

Иначе, окей... ще пробваме и стандарта на b5202s: вадене с лява ръка изпод пуловер и стрелба по цел 3х5 инча на 10 и 15 метра за време. :D Ще приемем, че дясната ни ръка е ранена или извън строя по някаква друга причина. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 00:02       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
За да не отварям друга тема за аматьори, аз лично смятам да стрелям тези (и тези от Ubboto ако имам шанс)https://www.luckygunner.com/lounge/star ... uper-test/които само на пръв поглед изглеждат лесни. Крис на две от упражненията се дъни.

Thanks for sharing... ще се стреля и този тест. И нещо по-трудно с по-малко патрони, пак измислено от Майк Панони... в мое изпълнение, още като го пуснаха в ефира:



http://www.handgunsmag.com/tactics-trai ... -10-drill/
Со кратце: три ИПСЦ мишени на 20, 10 и 5 ярда... стреляш по пет пъти във всяка, като можеш да имаш само по едно "чарли" - останалите четири попадения трябва да са ти в А-зоната. Общо време за трите изпълненията - 10 секунди. Виж, за разлика от F.A.S.T- a, тук нива за начинаещи наистина няма. Но тестовете на Майк Панони по принцип са си тегави. Аз сега се готвя за повторно стреляне на MEC курса, също измислен от него. Единичка на 9 метра в А-зоната за около 1,30 - 1,40 секунди от скрито носене.... бррррр! Ще се върти от вътрешни кобури отпред в гащите, и това е! Единствена модификация, ПО-ТРУДНА и тя - деветки и десетки на мишена номер 4. Има много смисъл в това всичко да се групира в 9 и 10, но за това в друга тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 10:21       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Като автор на тази тема, моята идея беше тя да дублира един цял раздел на американския форум pistol-forum.com :
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... 7aca93a50d


Именно затова предложих ако ще се обсъждат други упражнения(а ми се иска да се) да са в отделна тема за да не се цапа тази. "Start-shoting-better" цели друга група оръженосци нo авторското право си е твое :D .

Не че в drill of the week няма упражнения за начинаещи като jerking drill-а (https://pistol-forum.com/showthread.php ... he-Trigger) нещо наистина невероятно след 5,10,15 ярда направих 1.8s в маргаритката на Лозен.

Обаче ти обсъждаш неща, които са предизвикателство за тебе, а не за широката маса оръженосци. А последното предложено упражнение е точно за building skills
https://pistol-forum.com/showthread.php ... nd-Reloads

ubboto написа:
Браво, но в крайна сметка част от кое стандартно упражнение е това ти изпълнение?!


Не си ме разбрал стрелям с хват, като левак в две ръце а не WHO. От едно твое видео с един голф ме светна, че 50% от ситуациите ти иде по-удобно да стреляш с лява ръка и реших да експериментирам взех и си такъв кобур и не смятам че бъркам. Смятам че ако не 50/50 то поне 45%/55% трябва да са ти уменията дясна/лява ръка примерно.
9/11 = 1.8/x, x = (1.8*11)/9 = 2.2s :wink: вадене и изстрел като левак.

А при мен специално стреляното с лява ръка се налага от само себе си, когато ме боли повече дясната.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 21:31       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Обаче ти обсъждаш неща, които са предизвикателство за тебе, а не за широката маса оръженосци. А последното предложено упражнение е точно за building skillshttps://pistol-forum.com/showthread.php ... nd-Reloads
Ами, никой никого не е спрял да споделя и обсъжда други упражнения, нали? :-) Като точно за това е и темата тук, както и един цял раздел в американския форум, а именно:
- харесваш си дадено упражнение;
- стреляш го;
- споделяш резултати/ изпълнение;
- казваш харесало ли ти е или не; считаш ли го за полезно или не.

От друга страна, F.A.S.T. - a ти е 10 секунди за "минал", а 5x5 Drill- a - цели 50 секунди. Нещо напълно във възможностите на доста народ, или аз поне така си мисля. А за да не се стигат най-високите нива - за това си има ОБЕКТИВНИ причини. Правих по-назад подробна дисекция на своите все още слаби страни, сравнявайки стрелбата си с тази на Гейб Уайт... като ТАЙМЕРЪТ и ПОПАДЕНИЯТА в мишената най-добре казват има ли проблем в ТЕХНИКАТА ти или не. Оттам някой, който ги чува нещата... и те гледа отстрани - може да ти каже къде точно ти е проблемът. И как да го отстраниш, евентуално. Примерно, презареждане над 2,40 секунди с работен пищов от скрито носене и блок в крайно задно положение... е зле! И трябва да се работи по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 21:43       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Смятам че ако не 50/50 то поне 45%/55% трябва да са ти уменията дясна/лява ръка примерно.
По-големи разбирачи от мен и теб казват, че силна/ слаба ръка... трябва да се тренира в съотношение 90/ 10%. И моите 2 ст. по въпроса: когато имаш опцията да стреляш с две ръце - не ти е оферта да се мъчиш с една /освен ако не си изрод като Гейб Уайт/, защото с една ръка контролът на оръжието е далеч по-труден... а отстраняването на засечки - хептен! С една ръка в реала се стреля, когато другата ти е заета или извън строя... а със слаба ръка - когато по някаква причина не можеш със силната. Изключвам стрелбата от кола и от пределно близка дистанция, но стрелянето свободен стил идва след едно много добро усвояване и изчистване на базовата техника.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 22:01       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Не че в drill of the week няма упражнения за начинаещи като jerking drill-а (https://pistol-forum.com/showthread.php ... he-Trigger) нещо наистина невероятно след 5,10,15 ярда направих 1.8s в маргаритката на Лозен.
Иначе за работата със спусъка - е така. Друго обаче, което това копеле Гейб Уайт не казва е... как толкоз бързо взема равна мушка по малки цели на големи разстояния! 1,1 сек. изстрел от скрито носене на 10 ярда в А-зоната. :punch: Като тук мушката не се "взема", а направо се вдига на мушка... започваш работа със спусъка още докато изнасяш пищова си напред /тогава обираш свободния ход/... и в момента, в който се убедиш, че мушката ти е там, където трябва /А-зоната или 3х5 правоъгълничето/... чукаш работния ход. Тук много помага стрелбата със завързани очи... и тренировката със затворени - слагаш един лист с цветна точка на А-4 на 3-4 метра... и пред гърди изпъваш напред, като гледаш да си на равна мушка /и за предпочитане е мушката да ти е в точката/... за да свикнеш да изхвърляш пищова напред на равна мушка! Не вдигнеш ли на равна мушка... и трябва да я донагласяш впоследствие... напредваш яко във времето, оттам ти и замина бързия пръв изстрел. С две думи, тук говорим за тренировка на мускулната памет.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 22:14       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
b5202s написа:
От едно твое видео с един голф ме светна, че 50% от ситуациите ти иде по-удобно да стреляш с лява ръка и реших да експериментирам взех и си такъв кобур и не смятам че бъркам.

Според мен бъркаш! :-)
За да си наистина екзактен, според мен трябва да можеш да стреляш с лява ръка, НО с кобур удобен за дясна... ;) Това ти е практичното и полезното! Нали ежедневно боравиш с дясната, т.е. силната си ръка?! За какво ти е да заучаваш движения с лява ръка и кобур удобен за лява?! :roll: Или ден за ден ще решаваш - днес излизам с кобур за лява ръка, утре с кобур за дясна... Нещо не разбирам логиката тука!
Практически важното е да си носиш кобур удобен за дясна (силната) ръка и да заучаваш техника - да можеш свободно да боравиш с лявата, която ще ти е полезна в екстремна ситуация, когато силната ти е в неспособност за действие. Както Геле казва (и мистър Сийклендър показва - например държи дъщеря си с едната ръка и трябва да манипулира само със свободната!), стреляш само с една ръка, особено със слабата, в много форсмажорни обстоятелства, нали!
Затова стреляне с лява ръка и кубур удобен за лява ръка според мен нищо не ти носи, освен лично усещане за нещо специално. Което също е важно психологически, но в ежедненвието е малко използваемо.
Дано съм си подредил мислите правилно, т.е. да бъда разбран правилно!

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2017, 23:13       Заглавие:  Re: Underground Series
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
От едно твое видео с един голф ме светна, че 50% от ситуациите ти иде по-удобно да стреляш с лява ръка и реших да експериментирам взех и си такъв кобур и не смятам че бъркам.
И според мен бъркаш, този път защото прекалено се впускаш в ЛИЧНО ТВОРЧЕСТВО. То и затова са създадени и наложени тези стандарти - да си спестим главоболието от личното творчество по пътя на правилното заучаване на фундаментите и изчистване на техниката. Иначе, казах ти вече как аз бих процедирал на твое място:
- слагаш 3х5 инчовото правоъгълниче на 6,40 метра - и почваш с дублетите от скрито носене;
- като свалиш дублета на 2,50 секунди - започваш да отработваш презареждането;
- презареждане на около 2,40 - отиваш на четворката;
- накрая сглобяваш цялото упражнение, или т.нар. F.A.S.T.

Причини: тази техника е далеч по-вероятно да ти се наложи да я използваш в реална ситуация, вместо да вадиш с лява ръка от ляв кобур. От друга страна, обаче... всеки прави това, което лично него му е кеф, с изричното условие да е в съответствие със закона, когато става въпрос за боравене с ОО. Имам познати, които си вземат по 300 патрона... и влизат в тира просто да вдигнат шум и да направят някоя друга гилза. Така разтоварвали от стреса. Можеш ли да им кажеш нещо?! Ами, ако не представляват опасност за себе си и околните - не можеш! Стойки, хватове и пр... тях не ги вълнува.

В този ред на мисли, и на теб никой не може да ти каже копче за това, че си решил сам да търсиш себе си. Още повече, че работата ти с ОО не ти влиза в служебните ти задължения. Така че щом на теб ти прави кеф - значи всичко е окей, казвам го съвсем сериозно... без капка ирония и сарказъм... личният кеф и удовлетворение са едни от най-важните неща в живота. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Tik Tak и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer