logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:37




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 02:01       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Borislav написа:
Вие изглежда не знаете или нямате представа какво означава "неподчинение". Ако едно нареждане се повтори или потрети и продължаваш да не се подчиняваш, проблемът си ти, а не полицая. Не мога да разбера какво е странното за вас.
Странното ни е, че в люлката на демокрацията съвсем законно можеш да опукаш някого с пет изстрела в гърба, без той да е застрашил с каквото и да било теб или някой друг. Но, в крайна сметка... ТАКА СЕ НАЛАГА ДЕМОКРАСИ, ако искаш!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 02:24       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
и си прав и не си прав...
Скивай колко е шибана полицейската работа
тоя френски негър с огромно усилие го изгледах 2мин и нещо докато го запалят жив...неволно/ тазера запали сълзотворния гас/
виж как вяло го бие с палката под коленете...
Абе излупай го с палката в кратуната отгоре и ще получи више образование за половин секунда
аз съм изключително спокоен човек...но няколко минути така ако ми крещи в лицето...до там и ще съм ченге...ще ме уволнят дисцилпинарно и съдят...

и е невъоръжен...а ако показва пушка....ама била въздушна казва Б52 и нали...не е опасна...
ще ги гледам аз през далекогледа да ги изследвам въздушна ли е или пласмасова...
ми Б52 ти колко че издържиш с тоя мангал...да го укротиш...да го прибереш у дома при циганката без да го маризиш?
щото нормално е да го пребиеш и тогава да го носиш

Глей само как реве грозно, като го изгориха...нетърпимо е за нормален човек да слуша...това просто провокира с шут да му затвориш муцуната...виждаш как омаца ченгетата с кръвта си...имат ръкавици ама и нагоре ги омаза...а ако е болен спин това онова...

шибана е работата на ченгетата...при това търпят и обидите на цивилните...заслужени понякога разбира се...затова и им идва много и ако пипнат Чика Куре примерно в ненастроение...го и побият малко несправедливо и става ... какафония ебати... :roll:

А виж го физически е като горско животно мангала...тоя му се слага ярем и ще оре като бг вол на село преди войната ...

https://www.youtube.com/watch?v=flJUhGe ... e=youtu.be

https://www.blitz.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 02:41       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Всеки случай е сам за себе си и връзка не може да се прави, къде видяхте неподчинение?

И ето пример карам си аз волвака 2005 някъде из небръснатка на коледа и хоп полиция превишил съм скороста с 7 км.

Слизам и онзи почва горе ръцете или ще гръмна.
Кой е в колата?
-Жената и бебето спи
-отвори врата
-ама бебето спи ще го събудим
-отвори ще грамна
отварям нема на къде и кво жена ми с бебето на ръце
-ръцете горе
ама бебето
ръцете горе да ги виждам кучко
ама бебето
-да ти виждам ръцете кучко
бам бам и жена ми и бебето отидоха щото онзи е тъп и немое върже 2 и 2 и нема как да
и види ръцете щото държи бебето
как свършва същата история в Бг
Ами как отварям вратата събуждам бебето и казвам:

Айде сега пиши акта да ти еба майката щото бързам, а бебето се храни по час а ти ми пречиш защото е на адаптирано мляко и нема как да стане тука.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 02:55       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Всеки случай е сам за себе си и връзка не може да се прави, къде видяхте неподчинение?


Така е...случай със случай няма ...оня случай е малко мътен...имаше и един случай на едно летище показваше Була...объркал глока с тазера и утрепа човека на земята при ареста ...ебахти случая...ок, но и в твоя пример ...де да знае... ако не е бебе, а е кукла в парцали завита и му правите куркапан?

Като прибавим, че оня ден колегата са му го застреляли пак така при съмнителна кола за проверка...нормално е да е леко нервен връщайки се от погребението..

а и не казва: хвърли бебето през прозореца да ти видя ръцете...все пак...та и с бебе да е женицата може да ги попротегне кунките малко да ги види...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 03:03       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Poseidon написа:
b5202s написа:
Всеки случай е сам за себе си и връзка не може да се прави, къде видяхте неподчинение?

Когато ти крещят "спри" а не спираш, "вдигай ръце", а не вдигаш, "лягаи на земята" а продължаваш да бягаш, това е неподчинение и си заслужаваш куршума. Как знаеш, че бягащия няма пистолет и може да се обърне срещу теб всеки момент и да те застреля?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 03:08       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Як сериал се завихря,жени,бебета,ужас.......па мен са ме спирали около 5 пъти с все съмнителни коли за около 15 години все в нарушение и само един беше нервен защо съм си държал ръцете на волана.

Айде сега засечете колко бандитчета загиват за седмица в южно Чикаго само,къде и как главно загиват полицаи тук и си преценете дали в дадени райони слушаш полицая с двете уши или се правиш на мъж па ако мине.

И не защитавам полицая в случая,всеки прави грешки,НО има фактори които в тоя сериал не са взети в предвид.


Бориславе не си прав тука - за неподчинение няма как да ме гръмне законно,ако почуства живота си застрашен,своя или на колегите си то там вече друга бира.Е един така ми крещеше на магистралата едно време ма не го разбирах,чак като бавно каза Разбираш ли ме и аз поклатих нашенското ньцки с ръка стана ясно,че с крясъци не става.В подобен случай застреляха едно мексиканче тук,не ги разбрало,обърнало се,в ръцете му пушка играчка и пляс,няма го вече.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 03:15       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Говоря за клипа на Геле там неподчинение нямаше, иначе може да съм с увреден слух или баро травма тогава какво?

За бебето да може и да е капан сигурно некоя луда ще му сложи с4 в памперса е ще се взривят ама немое да гледаш всеки като терорист.

2010 летището в Амстердам, жега, опашки нещо климатиката не бачка всички яко изнервени и идин брадат силно подозрителен с бебе на ръце. Веднага им привлече вниманието , обадиха се по радиостанцията дойде една кака явно с опит взе бебето а на онзи му почнаха багажа и него само дето гол него съблякаха. Та винаги има начин да стане културно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 03:24       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
FIRSTGUN написа:
В подобен случай застреляха едно мексиканче тук,не ги разбрало,обърнало се,в ръцете му пушка играчка и пляс,няма го вече.


Жалко за момчето...ама мама му стара езика мое да не го ловиш...ок...ама с пушка/пистолет играчка срещу американски полицай...е ного требе да си тъп сори!

не знае инглиш ок ама в родната му страна не са ли му казали как е Америка? колко убити полицая има на година? някой ще мери дали е играчка? ми нали бум и чао...в гроба ще е ченгето...затва изпреварват..та и деца на 12г май има така утрепани...през колата насочва пласмасов пистолет...а бащата си вади ушната кал с малкия пръс и слуша рап и е на черешата...дум и трепат детето..иначе натиска спусъка и ченгела дава фира па той...

който не го кефи да дойде на село ...тука не стреля никой...ше копа царевица и ше е хепи
b5202s написа:
иначе може да съм с увреден слух или баро травма тогава какво?

ше изчакаме некой американец да каже...ама лоша ше е развръзката...
освен да се крещи:
- глух съм не стреляйте...покажете с ръце кво искате :roll:
и да лягаш на земята...
ама и ако си ням братче ...не знам вече


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 07:24       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Не е задължително да си глух,мексиканчето просто е знаело добър испански и много малко инглиш,а като му е викнал полицая се е обърнало детето и бум долу,дете с плакалка в ръце,дете......как да му обясниш,че като види униформен се пуска всичко което може да е опасно за куката?

Не съдя никой,но се случва,всеки прави грешки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 10:07       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не защитавам полицията в САЩ. Но май ви е бедна фантазията какво значи наркокартел и какви изроди са. Ако на някой от вас му стиска нека напише на стената на разни копелета от MS-13. Ven a Bulgaria para violarte. Maricon!

Шанса някой по-заможен да си направи една екскурзия и да ви пречука е голям. Особено ако сте го обидите няколко пъти. Ако живеете в един град примерно в Лос Анджелис и той е от там. Най вероятно ще гушнете карамфилите.

А сега си представете, че сте полицай в Лос Анджелис. А не полицай в Люлин. Щото ако в Люлин имаше MS-13 всеки месец щеше да има по 5-6 убити полицаи там. Прочетете по колко полицаи убиват в Лос Анджелис на година. Това не оправдава параноята на някои американски полицаи. Но я обяснява.


Последна промяна Paco на 13 Яну 2018, 10:17, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 10:16       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Borislav написа:
Когато ти крещят "спри" а не спираш, "вдигай ръце", а не вдигаш, "лягаи на земята" а продължаваш да бягаш, това е неподчинение и си заслужаваш куршума. Как знаеш, че бягащия няма пистолет и може да се обърне срещу теб всеки момент и да те застреля?

Няма как да знаеш... няма как да знаеш дали в следващият момент няма да ти падне на главата и ракета от космоса, затова СЕ СТРЕЛЯ ПРИ ЯВНА И НЕПОСРЕДСТВЕНА ОПАСНОСТ, а не на базата на предположения кой и какво би могъл да ти направи.

За глухите и баротравмите... ами, да не си бил глух! Копа пак те отстрелва, и му се разминава. Един случай подобен от Виржиния коментирахме преди време тук... и един по-пресен:
https://www.usnews.com/news/best-states ... opsy-shows

Сега, дали има друга оправия с неграта освен да се стреля на месо, не знам... това, което исках да отбележа е, че ГРАЖДАНИТЕ НЕ МОГАТ ДА СТРЕЛЯТ ТОЛКОВА СВОБОДНО като полицаите при вас! С юристи ваши съм го коментирал, така че няма смисъл да тръгвате да ми обяснявате че не съм прав... или не съм ги разбирал нещата. Ерго, ха застреляй ти някой в гръб, без да е налице IMMINENT THREAT... и да видим дали ще те оправдаят за SECOND DEGREE MURDER.

За сравнение... в Бг-то... категорично, сигурно и абсолютно... полицаи и служби имат по-ограничени правомощия ПО ЗАКОН от обикновените граждани по-закон при употребата на оръжие. Ако може с правни аргументи да водим спора обаче тук, щото с празните приказки на Посейдони... нямам нерви.

А когато полицията има по-широки правомощия за употреба на оръжие от гражданите... и могат съвсем законно да те застрелят в гръб... това ДЕМОКРАСИ ли е или POLICE STATE, по-скоро?! Това го оставяме на анализаторите, но фактите... дали на някой му харесва или не - са това!

И всичко това в контекста с казаното от Дорсей, че Бг-то си е ЕКСТРА ДЕМОКРАСИ... просто и си я съсипахме ние/ и ни помогнаха доста отвън! Въпреки което, няма кой ВСЕ ОЩЕ да те застреля в гръб на улицата заради НЕПОДЧИНЕНИЕ. Това се случва в Северна Корея... и в Щатите. Иначе всеки си има правото да си вярва доколко наистина е свободен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 10:30       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
В САЩ се случва рядко и то ако си голям карък. На фона на десетина клипчета с психично болни полицай от САЩ (параноята е тежко психическо заболяване). Има стотици, ако не и хиляди видео клипове как полицаи гонят с километри бягащи нарушители в САЩ. И НИКОИ ОТ ПОЛИЦАИТЕ НЕ ЗАСТРЕЛВА БЯГАЩИЯ!

Дайте да не правим от изключението правило! Дори и 20 такива трагедии на година да стават в САЩ. Това е нищо на фона на 320 милиона население! На фона на СТОТИЦИ ХИЛЯДИ ЗАДЪРЖАНИЯ на година в САЩ.

Я си представете 450 000 (примерно) задържания на година! 450 000!!! И 20 изнервени и БОЛНИ от параноя момчета полицаи. При стотици зверски убити хора от уличните банди на някой не му издържа психиката и прави фатална грешка. Случва се рядко на фона на 320 милиона население.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 10:47       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не не може да разбереш или се правиш на луд та да си лафиме?
Оръжие в ръка срещу американски полицай...требва да го пуснеш веднага...
бременен ли си с деца или глух НЯМА значение!
Това е именно поради СВОБОДАТА там!...Права имаш и ти се пазят...ОО имаш и прочие...НО ИМАШ и Задължения...не ги ли спазиш...носиш последствия...

Пако го обяснява много добре...и това в гърба да е убийство на 320млн житела с наистина ЯКА свобода е изключение...осъждаме го ...ок.

Ако така не действат полицаите там ще настане същински АД. инглиш знаеш па поинтересувай се

ubboto написа:
Няма как да знаеш... няма как да знаеш дали в следващият момент няма да ти падне на главата и ракета от космоса, затова СЕ СТРЕЛЯ ПРИ ЯВНА И НЕПОСРЕДСТВЕНА ОПАСНОСТ, а не на базата на предположения кой и какво би могъл да ти направи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 10:48       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
Дайте да не правим от изключението правило!

Тук визирам РАЗЛИКА В ЗАКОНОВИТЕ ПОЛОЖЕНИЯ!!! Като идваха хамерикански СВАТ-аджии у нас да правим тактика... им казахме, че в Бг-то ако стреляме по такъв начин - след това ще си имаме големи проблеми със закона! Освен че трябва да има съответствие между характера и опасността на нападението, и полицаи и служители в Бг-то са длъжни по закон ДА НАПРАВЯТ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО/ НЕОБХОДИМО ДА ПАЗЯТ ЖИВОТА НА ЛИЦЕТО, ПО КОЕТО Е НАСОЧЕНО ОРЪЖИЕТО!!! Капиш?!?! Да стига се дотам при бягащ след извършване на престъпление от общ характер да го думнат със стоп патрон в дупето... и после да го отнесе полицая, независимо че е действа на 100% така, както е по закон и инструкции... но това е другата крайност!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Яну 2018, 10:53       Заглавие:  Re: "Когато светът полудя"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Оръжие в ръка срещу американски полицай...требва да го пуснеш веднага...бременен ли си с деца или глух НЯМА значение!

Посейдони, там ще те отстрелят ако тръгнеш още да си бъркаш в джоба да си почешеш макарите... щото по презумпция оттам можеш да изкараш нещо опасно. И ще го направят, ако те държат на мушка! Докато тук трябва да имаш извадено и НАСОЧЕНО оръжие! Ако олабиш пет изстрела в гърба на някой, на който пищова му е закопчан в кобура... и баце няма да може да те спаси! Това е разликата... а къде е истината - някъде там, най-вероятно... това не го коментираме сега.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 590 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, Viceroy и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer