logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:08




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 142  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 20:30       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Монополист, в случая Лукойл, никога не може да бъде на загуба...
А тия май не бяха отчитали печалба, респективно данък печалба, години наред... Ама кой смее да пипне В. Златев...?! ;)

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 21:27       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Ето това в червеното им бърка в здравето на брюкселските зелки... и газовите трасета/ политика на Америка, естествено. Но това иде да е доста обширен и задълбочен анализ.


Кога Орбан се прегърне с Меркел така...........:
Изображение

........ тогава да дойде да ни говори
:)

Не мога да разбера , Баце не се ли усеща , че тия прегръдки нищо не значат в политиката (справка Кадафи , дето шатрата си разпъна в Булонскио лес една година преди да получи байонет в задника).

P.S. А само погледнете вперения взор ... човека наистина си вярва , че е Месия на рода български.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 21:32       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
P.S. А само погледнете вперения взор ... човека наистина си вярва , че е Месия на рода български.

Човека обсъжда нещо с Началника. :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 23:11       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Да, да за кадровият дефицит в медицината в България, ТЕПЪРВА ЩЕ ИМА ДА ВИДИМ ,,ЧУДОТО" да няма лекари! Срената възраст на лекарите в България е 50+.....

Като дефицитът далеч не е/ няма да бъде само до лекарите... щото няма как всички да станем тираджии. То има, де, но нали трябва да има лекари, учители, музиканти, актьори... военни, ако щеш. Колкото и да не ни е нужна вече армия.

Като всичко това води началото си от 2009-а, когато облите хванаха кормилото на властта. Това, което задължително трябваше да направят бе... да запазят БЕЙБИ БУМА от времето на Тройната коалиция, както и да ограничат емиграцията. Вместо това, за разлика от "фалирала" Гърция, ние бяхма предадени/ продадени... стриктната финансова дисциплина на Меркел, за да сме зависими от еврофондовете... а чрез тях да ни извива ръцете да приемаме бежанци. "Няма бежанци - няма европейски пари", думи лично на Ангела Меркел. С бежанците също ни продадоха/ предадоха... кака ти Кристалина ни каза "Свиквайте"... изигра го камикадзе срещу Бокова... и си би камшиците като някакво шефче в Световната банка. Та, луд късме имахме с бежанците... щото така се развиха нещата геополитически.

И, какво имаме насреща... застаряващо население, все повече мангали, срив в естествения прираст и още над ЕДИН МИЛИОН българи в трудоспособна и детеродна възраст, които си биха камшиците да живеят и да бачкат навън. И, в крайна сметка... кой ще ти заработва парите?! Затова толкова се радвам на "Наш Льотчик", щото облите са отявлено ЧУЖДИ... на Меркел, на американците, на Западните Балкани... само и не на българите.

Врътката с КТБ ще я пропуснем, леко ще засегнем шурбаджанащината... щото по вертикала и хоризонтала навсякъде се напълни с некомпетентни наглеци, което на практика блокира работата в цели ключови сектори. Хайде, аз съм стигнал донякъде на собствени мускули... но при младоците е нещо жестоко! Без връзки, без да си човек на човека... колкото да знаеш и да можеш... си заникъде! Като да можеш да риташ топка се цени много повече от знаенето на чужди езици и притежаването на други специфични знания и умения.

Спасението, както аз го виждам... е всеки да се оправя поединично и самосиндикално. Българите отдавна не сме един народ... липсва ни и обединяващ НАЦИОНАЛЕН ИДЕАЛ... хайде, на 6-ти май "наш льотчик" нито един път не спомена "партньорите от НАТО"... докато предишните само това меляха... и, "ангажиментите ни към НАТО" ли са националният идеал, около който да се обединим като нация?!

И за бат' Пацо, де на 40+ години се радва на 2К лева месечно, децата вадят по 8,5 милиона... купуват топ апетитни имоти в Софето:
https://btvnovinite.bg/tazi-sutrin/razg ... ln-lv.html

И всичко е точно! Ако питаш облия, обаче... "Пари - няма!" Някакъв студент там купи "Кремиковци", Гинка се пръкна от нищото... от период над десет години сега разбира, че ядем боклуци на завишени цени... и се прави на учуден, та чак се и газира! Как да е, такова е... немАхме просто късмет да ни се случи държавник като Ципрас, а ни се случи облия... но това е! При масово прост народ/ гласоподавател - вижда се докъде води ДЕМОКРАЦИЯТА. Аре, че стана много дълго.


Точно така е колега! Дойде време, да ми е мъчно за управлението на ДПС...
За първи път, установих за себе си, че медиите в България ДЕЗИНФОРМИРАТ, именно по повод на глупостите, които течаха тук на ВОДОПАДИ, С РАЗМЕРИТЕ НА ,,НИАГАРА" Гърция през октомври 2012г..
В разгара на кризата, през есента на 2012г., малко преди да започнат социалните протести в България, по повод ненормано завишените цени на електроенергията, през зимата на 2013 г.

Дотогова навсякъде ми тръбяха, колко много е зле в Гърция, как ние сме отличници, а как гърците били един вид за ожалване и много, ама мнооогу зле...Е, видях как е в Гърция..Аз вярвам на възприятията си /очи, уши /...
Впрочем, първо видях как е в Гърция през 2009 г., сетне 2012г. и 2015 г.
И мога да кажа, че въпреки кризата и перманентните заплахи на Германия, гърците живееха доста спокойно, лежерно, ЛИЧЕШЕ СИ ЧЕ КРИЗАТА Е В ПУБЛИЧНИТЕ ФИНАНСИ, НО НЕ И ПО ОТНОШЕНИЕ ФИНАНСИТЕ НА ХОРАТА! Демек, държавата няма достатъчно пари, но населението има! За разлика от нас!
на фона на положението в България през 2012 г. и през 2015 г., кризата в Гърция, ми се видя светъл сън за нашата изтерзана България!
По това време, особено в периода 2010-2012г., в България беше убит малкият и среден бизнес....
Истината се крие много, ама много упорито.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 23:22       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
andrei p226 R написа:
Да, да за кадровият дефицит в медицината в България, ТЕПЪРВА ЩЕ ИМА ДА ВИДИМ ,,ЧУДОТО" да няма лекари! Срената възраст на лекарите в България е 50+.....

Като дефицитът далеч не е/ няма да бъде само до лекарите... щото няма как всички да станем тираджии. То има, де, но нали трябва да има лекари, учители, музиканти, актьори... военни, ако щеш. Колкото и да не ни е нужна вече армия.

Като всичко това води началото си от 2009-а, когато облите хванаха кормилото на властта. Това, което задължително трябваше да направят бе... да запазят БЕЙБИ БУМА от времето на Тройната коалиция, както и да ограничат емиграцията. Вместо това, за разлика от "фалирала" Гърция, ние бяхма предадени/ продадени... стриктната финансова дисциплина на Меркел, за да сме зависими от еврофондовете... а чрез тях да ни извива ръцете да приемаме бежанци. "Няма бежанци - няма европейски пари", думи лично на Ангела Меркел. С бежанците също ни продадоха/ предадоха... кака ти Кристалина ни каза "Свиквайте"... изигра го камикадзе срещу Бокова... и си би камшиците като някакво шефче в Световната банка. Та, луд късме имахме с бежанците... щото така се развиха нещата геополитически.

И, какво имаме насреща... застаряващо население, все повече мангали, срив в естествения прираст и още над ЕДИН МИЛИОН българи в трудоспособна и детеродна възраст, които си биха камшиците да живеят и да бачкат навън. И, в крайна сметка... кой ще ти заработва парите?! Затова толкова се радвам на "Наш Льотчик", щото облите са отявлено ЧУЖДИ... на Меркел, на американците, на Западните Балкани... само и не на българите.

Врътката с КТБ ще я пропуснем, леко ще засегнем шурбаджанащината... щото по вертикала и хоризонтала навсякъде се напълни с некомпетентни наглеци, което на практика блокира работата в цели ключови сектори. Хайде, аз съм стигнал донякъде на собствени мускули... но при младоците е нещо жестоко! Без връзки, без да си човек на човека... колкото да знаеш и да можеш... си заникъде! Като да можеш да риташ топка се цени много повече от знаенето на чужди езици и притежаването на други специфични знания и умения.

Спасението, както аз го виждам... е всеки да се оправя поединично и самосиндикално. Българите отдавна не сме един народ... липсва ни и обединяващ НАЦИОНАЛЕН ИДЕАЛ... хайде, на 6-ти май "наш льотчик" нито един път не спомена "партньорите от НАТО"... докато предишните само това меляха... и, "ангажиментите ни към НАТО" ли са националният идеал, около който да се обединим като нация?!

И за бат' Пацо, де на 40+ години се радва на 2К лева месечно, децата вадят по 8,5 милиона... купуват топ апетитни имоти в Софето:
https://btvnovinite.bg/tazi-sutrin/razg ... ln-lv.html

И всичко е точно! Ако питаш облия, обаче... "Пари - няма!" Някакъв студент там купи "Кремиковци", Гинка се пръкна от нищото... от период над десет години сега разбира, че ядем боклуци на завишени цени... и се прави на учуден, та чак се и газира! Как да е, такова е... немАхме просто късмет да ни се случи държавник като Ципрас, а ни се случи облия... но това е! При масово прост народ/ гласоподавател - вижда се докъде води ДЕМОКРАЦИЯТА. Аре, че стана много дълго.


На народът му беше натресен ГЕРБ през 2009 г. и най-паче през 2014 г.! Но и действително, ,,народът" ни е много прост! Ама много прост! За капе, същият тоя ,,народ" е и индиферентен към собствената си съдба и съдбата на наследниците си!
Сетне, особено след платените протести от лятото на 2013г., с платените студентски окупации на университети, стана ясно, че от тия спасение няма! Ще са на власт, докато не издоят всичко, до капка!
След тях и потоп!
Не виджад, коя партия би се навила да управлява след такъв погром!
Всичките им три мандата са низ от политически скандали, с много отчетлив финансово-икономически оттенък! То не беше ,,мишо Бирата", то не беше ,,Авиоотряда и возенето на бистришките котета", то не бяха 6-8-10 апартамента, то не бяха зверските реформи на оня гестаповец Дянков / дето през 2011г. искаше да пипне и спестяванията на хората /, то не са полицейските и прокурорски акции, Калинки, Малинки, суджуци, рекет по провинцията, Гинки-Минки, ЦФЛД, показни арести, ,,Двете каки, трите влъхви и петте курви" и так далее, груб фискализъм по отношение на ,,малките хора", ЗАТВАРЯНЕ НА УЧИЛИЩА И БОЛНИЦИ В ПРОВИНЦИЯТА И ОТКРИВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА ЗА СТРОЕЖ НА ЗАТВОР......не мога да изброявам още скандали, че ми се доспа! Зверска цензура и автоцензура в медиите!
И всичко спи и казанът си ври!
Скандал до Скандал Мила моя Майно ле,
гербер до гербера!
Не съм вярвал, че в 21 век, в една държава, която географски-териториално, т.е. чисто пространствено и културно-историески приналежи на Европейския културен модел и е член на ЕС, ще може да има подобно управление...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2018, 23:36       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Пламене, макар, че се зарекох да не ти пиша, само ще те попитам, СПОРЕД ТЕБ, ДЪРЖАВА, В КОЯТО СЕ ЗАТВАРЯТ ОБЩИНСКИ БОЛНИЦИ В ПРОВИНЦИЯТА И ФАКТИЧЕСКИ ОТКАЗВА ДОСТЪП ДО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ НА СОЦИАЛНО УЯЗВИМИ ГРУПИ ХОРА, ДЪРЖАВА В КОЯТО СЕ ЗАКРИВАТ УЧИЛИЩА, А СЪЩЕВРЕМЕННО ЩЕ ОТПУСКА ПАРИ ЗА СТРОЕЖ НА НОВ ЗАТВОР/ЗАТВОРИ, СПОРЕД ТЕБ УСПЯЛА И ПРОСПЕРИРАЩА ДЪРЖАВА ЛИ Е?

На това му се вида ДЕГРАДАЦИЯ, ДЪНО, ДУПКА....... потоп...гроб!
И мини по Северозапада...Аз обиколих по съвсем служебна линия Врачанска и Монтанска област през есента на 2015 г. и се ужасих от мащабите на погрома и обезлюдяването! Не минах през област Видин, а там казват, било още по-зле и още по-страшно, в сравнение с Враца и Монтана??
Честно, не искам да си спомнян и да си представям как е в Северозапада...Не искам и да минавам отново през тия краища, защото се депресирам...А по принцип, по натура съм циник.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 12:19       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Андро, спорил съм с теб сигурно неведнъж, но последните ти 2 поста все едно съм ги писал аз! ;)
Точно в десетката! :tu:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 15:10       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
andrei p226 R написа:
Пламене, макар, че се зарекох да не ти пиша, само ще те попитам, СПОРЕД ТЕБ, ДЪРЖАВА, В КОЯТО СЕ ЗАТВАРЯТ ОБЩИНСКИ БОЛНИЦИ В ПРОВИНЦИЯТА И ФАКТИЧЕСКИ ОТКАЗВА ДОСТЪП ДО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ НА СОЦИАЛНО УЯЗВИМИ ГРУПИ ХОРА, ДЪРЖАВА В КОЯТО СЕ ЗАКРИВАТ УЧИЛИЩА, А СЪЩЕВРЕМЕННО ЩЕ ОТПУСКА ПАРИ ЗА СТРОЕЖ НА НОВ ЗАТВОР/ЗАТВОРИ, СПОРЕД ТЕБ УСПЯЛА И ПРОСПЕРИРАЩА ДЪРЖАВА ЛИ Е?

На това му се вида ДЕГРАДАЦИЯ, ДЪНО, ДУПКА....... потоп...гроб!
И мини по Северозапада...Аз обиколих по съвсем служебна линия Врачанска и Монтанска област през есента на 2015 г. и се ужасих от мащабите на погрома и обезлюдяването! Не минах през област Видин, а там казват, било още по-зле и още по-страшно, в сравнение с Враца и Монтана??
Честно, не искам да си спомнян и да си представям как е в Северозапада...Не искам и да минавам отново през тия краища, защото се депресирам...А по принцип, по натура съм циник.

Защо да не ми пишеш Андрей? За мен е удоволствие да общувам с ерудирани хора, като теб и Ангел. Разбира се, че България не е просперираща държава. И разбира се, че ГЕРБ са некадърници. Но БСП и СДС са още по нагли лъжци и крадци.

Да ти напомням ли как Иван Костов не вкара нито един от СИК в затвора? Не знам за теб, но аз мръзнех по митингите през зимата на 1996 и 1997 година. Помня как Иван Костов зияеше по микрофона и обещаваше съд за виновниците за фалита на банките. Да ти напомням ли, че СДС имаше доверието на хората през 1997 година. И спечели с над 50% изборите. Имаше и техен президент. Хистеричен конь, дето освен да прикецва студентки за друго не ставаше. Имаше дори и един Филчев ненормалник техен човек в главна прокуратура. И въпреки, цялата тази власт. Нямаше нито един осъден за фалита на банките.

Е как да гласувам за СДС повече? За БСП, които честват 9-ти септември ли да гласувам? Избирам най-малкото зло - ГЕРБ. Иначе ще дойдат отново отрепките от СДС продали за 1 долар Нефтохим. Айде сиктир на тия измети долни! По-голям боклук от СДС няма!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 16:08       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Paco написа:



....... Помня как Иван Костов зияеше по микрофона и обещаваше съд за виновниците за фалита на банките. Да ти напомням ли, че СДС имаше доверието на хората през 1997 година. И спечели с над 50% изборите. Имаше и техен президент. Хистеричен конь, дето освен да прикецва студентки за друго не ставаше. Имаше дори и един Филчев ненормалник техен човек в главна прокуратура. И въпреки, цялата тази власт. Нямаше нито един осъден за фалита на банките.

Е как да гласувам за СДС повече? ...........


Пако, то на Командира само като му прочетеш житието и битието до 1989г. ще ти стане ясно, за ко иде реч.
Цитат от Уикито:

"Научна и преподавателска дейност
От 1974 г. Иван Костов е асистент във ВИИ „Карл Маркс“, а от 1979 г. – старши асистент в Катедра „Политическа икономия“ на Центъра по идеологически дисциплини във Висшия машинно-електротехнически институт „Владимир Ильич Ленин“ (днес Технически университет), София. Във връзка с назначаването му за старши асистент за Костов са писани доноси, в които е обвинен, че отхвърля икономическите схващания на Тодор Живков. В проверката на доносите, извършена от ръководителя на катедрата проф. Алексиев, се казва: „Иван Й. Костов е политикономист с твърде солидна подготовка и широки интереси. Той познава много добре произведенията на класиците на марксизма-ленинизма и е убеден марксист и защитник на нашата социалистическа система“.[3]

През 1981 г. Костов завършва и второ висше образование в Софийския държавен университет със специалност „Математическо моделиране на икономическите процеси“. През същата година става главен асистент. В периода 1982 – 1983 г. Иван Костов е слушател в Института за повишаване на квалификацията в Москва. През 1983 г. защитава във ВИИ дисертация на тема „Икономически растеж, структура и фактори в производствената сфера“ за научната степен кандидат на икономическите науки (сега доктор по икономика). Костов кандидатства за доцентска длъжност, но се сблъсква с категоричното изискване да е член на Българската комунистическа партия. Поради тази причина подава молба за членство в БКП, на която обаче получава отказ."

От таквиз люде кво да очакваш?
Справедливост? Демокрация? Сигурност?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 17:10       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
През 1996-та година бях студент втори курс в УНСС. Тогава изключително малко хора в България имаха личен компютър и интернет вкъщи. Аз все още нямах, както и моите родители нямаха компютър и нет.

Никой от моето семейство не знаеше, че Иван Костов е бил агент на КГБ. Нито, че е живял и доучвал в СССР. Не знаеха и 99% от хората в България! Това са знаели само началниците от ДС на високо ниво. Дори обикновените полицаи е нямало как да знаят кой е Иван Костов и какво е правил в СССР.

На мен ми падна в очите Иван Костов най-много, когато даде интервю в един вестник. Точно след убийството на Бай Миле, че Милчо не бил мафиот, а обикновен бизнесмен. Повече няма какво да кажа за тая измет СДС.

Кризата от 2008 година върна България 10 години назад. Ако не беше тази криза сега средната заплата за България щеше да е 2000 лева чисто. А политиката си е политика. Всички политици са отрепки и затова са станали политици за да лъжат и крадат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 17:30       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Предлагам да обсъждаме хубавите неща, които се правят и случват в България. :-)

Ето ще изброя няколко. В Дупница вече не вилнеят Златистия и "братя" Галеви. Имам приятели от там. И като ходя гледам и на хората в Дупница не им липсват тия. PDT_Armataz_01_22

Най сетне започна ремонт на паркинга пред Шератон. Сигурно вече не го държи Къро. :happy:

В Надежда ремонтираха парка и стана много хубав. Има и няколко чисто нови спортни площадки с лостове. :armed:

В Бургас асфалтираха наново доста улици и направиха ремонт на железопътната гара. Не беше правен ремонт от десетилетия.

Моя приятелка от Холандия започна работа за 2000 лева нето в София и реши да остане да живее в България. Мои познати англичани се заселиха в България - млади хора на по 35 години. Много им харесва в България. Мислят да живеят тук завинаги.

На един мои познат млад човек му се роди второ дете. Сам се оправя в София с жена си. И двамата са нормални хора без връзки, живеят още на квартира. Много са щастливи и за политика не говорим никога. :-)

Една моя позната циганка завърши медицински колеж и започна работа в болница. Ожени се за млад бизнесмен. Мъжа не е циганин. Да са живи и здрави. :-)

Котката ни роди две малки. Питбула ни още не ги е изял. Това е повод за голяма радост. :happy:

Мога да пиша още хиляда хубави неща. Боли ме х...я за ГЕРБ и Бойко. Не чакам да ми вдигне заплатата тоя простак. Ама е голям простак верно. PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 22:43       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@tsb: Забрави, че е женен за Партийния секретар на ЦНИКА. Какво представляваше Централния Научен Институт по Кибернетика и Автоматика, мисля няма нужда да обяснявам. А как се ставаше негов Партиен секретар и какви проверки му правеха на него, семейството и целата рода...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Май 2018, 23:58       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Paco написа:
Мога да пиша още хиляда хубави неща. Боли ме х...я за ГЕРБ и Бойко. Не чакам да ми вдигне заплатата тоя простак.


Paco, харесва ми твоя оптимизъм, въпреки че фантазираш не малко. Харесва ми, че ти си единствения тук, който не се оплаква и напълно приема доктрината ..."вълка има дебел врат, щото сам се грижи за себе си". Социалистическот съществувание създаде една огромна маса от хора, които разчитат на държавата и когато не го получат не спират с оплакванията си.

Като пример - наскоро препрочетох книгата на Илф и Петров "Едноетажна Америка" (писана през 35-та година, дори я намерих преведена на английски). Въпреки тяхната откровенност за Америка, те не могат да разберат как един, дето е безработен (голямата депресия) и е тръгнал да търси работа някъде другаде не се оплаква от системата на капитализма ами казва, че просто не му е провървяло.

И като говорим за оплаквания - гледам в този форум се оплакват, че циганите вземат повече народни пари и се благославя Ципрас, че е взел повече пари от ЕС отколкото ББ. С други думи не ОК е да вземаш чужди пари ама ако дойде при нас е ОК.

Напълно съм съгласен, доколкото разбирам (нямам конкретни факти), че номенклатурата от преди 89 намаза най много от "перестройката". Те просто **"опростиха" хората за тези 45 години и създадоха Оксфордски бизнесмени, дето знаеха как да правят банки без никакви пречки от страна на закони или контрол. Аз мисля, че този "преходен" период може да се нарече "Дивия Изток". Дори по аналогия с Дивия Запад мислех, че Русия ще надмине света. За съжеление масата имаше манаталитета на мужиците, които не могат да живеят самостоятелно без владелец.

**Под опростяване имам пред вид, че цени, заплати, образование, здравеопазване, ток, вода всичко останало трябва да е от управляващия. И управляващия продължава тази тенденция и дава повече на тези дето ще го държат на власт. Магически кръг, но така за съжаление е из цял свят в по голяма или по малка степен. В американския политически лексикон политиците го наричат bring home the bacon

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 00:34       Заглавие:  Re: България
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Хич не фантазирам за моите познати и приятели. Нима не ми вярваш, че има хора с холандски паспорти дошли да живеят и работят в София? Или че мои познат от Враца международен шофьор взима 2500 евро заплата? Искаш ли да ти дам фейсбука на тези хора да ги питаш лично?

Не можем да променим СИСТЕМАТА. Но можем да променим своя избор на работа, бизнес и квалификация.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2018, 03:02       Заглавие:  Re: България
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Има да тьрсите комунизма чеда мой...... на бай Тошо златен паметник трябва да му се направи в цял рьст и всеки който мине покрай него да му се кланя и да му целува рька...ох сьвсем забравих, че сега не е модерно така да се говори- комунизмьт е най-лошото зло на света ....мда,мда точно така е PDT_Armataz_01_30 На всичките демократи и ненавиждащи комунизма членове тук пожелавам приятни емоций в новия строй и много попьтен вятьр с вашите политици !!! Да не сьм чул повече някой да се оплаче тук, нали сме демокрация, най- добре развиващата се дьржава, с най-яката икономика.....Ето Пако Рабан има приятел тираджия с 2.5К евра заплата...еми тогава бегом марш кьм депото да се изкарат книжки и равнис после по камионите 8) Ебаси и двамата ми дядовци бяха тираджий през 70-80 те години на миналия век.... винаги сьм знаел ,че ни е в крьвта шопска да ги виждаме как ще стоят нещата с поне 50 години напред в бьдещето :armed:
Умрем да видя как Янко или 38мия палят камазите и ловят пьтя кьм Европата :D :D :D PDT_Armataz_01 PDT_Armataz_02

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 2124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 142  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer