logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2018, 06:45       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
Хайде още малко да го усложните, като така например и аз ще дойда да погледам...
https://www.youtube.com/watch?v=8ovNJgrxmmI :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2018, 06:35       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
tconiotconev написа:
Absolut написа:
tojito написа:
след произвеждането на изстрела държа спусъка обран на макс, т.е. в крайното му задно положение
Закрепването на такъв навик, не ти ли пречи, при стрелба с автоматично?

Ами опитай да стреляш с калаш който има забавител на чукчето ...красота ... изтръпнал показалец.

Ало научните що не пробвате да си намерите и един щик нож и да проверите ситуацията как е с него и безнего



Ситуацията с или без щик нож все е ВОБНП :happy: а и тука все пак се дърляме за шомпола ;)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2018, 06:40       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ken6iro написа:

Малкия, стига си повтарял едно и също с тоя квадрат.... :joke: :P :P
Само ги подмамваш там ....


Както стана модерно в тоя форум да се коментират и практикуват стрелби по малки квадрати и всякакви други малки геометрични фигури, резонно е ние (поне аз де) да се опитваме да сме в крак с тенденциите :D

Ти няма ли да ни уважиш вече? :P

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2018, 07:35       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Както стана модерно в тоя форум да се коментират и практикуват стрелби по малки квадрати и всякакви други малки геометрични фигури, резонно е ние (поне аз де) да се опитваме да сме в крак с тенденциите.

Цветно самозалепващо се листче 7,5х7,5 сантиметра на 25 метра се отнася към гръдна фигура /50х50 сантиметра с условности заради формата й/... на 166 метра. Хайде сега да видим какво ще е разстоянието на правия изстрел, на какъв мерник ще трябва да се стреля, къде да е меренето, колко ще е вдигането и пр. :DD От друга страна, за тактика най-якото е с балони... надуваш го една идея по-малко от размера на човешка глава... и особено ако има и ветрец - става още по-забавно. Иначе и по двуинчовите кръгчета съм пробвал, но ми се губят контурите на фигурите от едно разстояние нататък... докато с цветното листче, заради контраста - проблем с виждането им няма.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2018, 07:58       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Геле, в случая на мене ми е през ръждивата пи*ка какъв ще е правия изстрел, колко ще е вдигането и т.н. Дистанцията ко е 100м., и имам проблеми да видя цветното листче начи съм за очила де*ба :D
Бухам си на мерник 1 и требе да ги събере колкото сме решили в листчето - по принцип се мъча да вкарам 6 от 7 изстрела в квадрат с размери 8 на 8 см. и понякога (голем съм карък) ми се получава :D
От няколко дена си мислч с какво обаче ще е най - добре да имитирам "розовия облак", за по тактикул упражнения :stres:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2018, 09:29       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tojito написа:
Дистанцията ко е 100м., и имам проблеми да видя цветното листче начи съм за очила де*ба


Привет,

Значи за докторите над 5 метра е далечно виждане. Питал съм доктори на 100 метра какви са най-малките размери които нормално зрение може да открои отговор няма.

Аз на 100 метра виждам А4 много трудно.

Та просто не знам как ги виждате (на тези години) тези листчета на 100м. Това не значи че не си правиш групата просто не вярвам, че всъщност виждаш къде стреляш (8х8см).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2018, 11:39       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Просто си търся едно местенце по мишената и като го намеря и ми хареса, само по него си стрелям - аз така си формирам групата.
А ако ме питаш за цветове на 100м. (че нали ония пущинки повечето са цветни) ееехх... преди мнайсе години може би щях да мога да ти кажа, ама ся ... :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 17:36       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
ubboto написа:
Цветно самозалепващо се листче 7,5х7,5 сантиметра на 25 метра се отнася към гръдна фигура /50х50 сантиметра с условности заради формата й/... на 166 метра. Хайде сега да видим какво ще е разстоянието на правия изстрел, на какъв мерник ще трябва да се стреля, къде да е меренето, колко ще е вдигането и пр. :DD


За 25 м. 7.5х7.5 см. си е голяма цел, както и 50х50 см. на 166 м. Тия се гърмят от стоеж без да му мислиш много.
Ама да вземем да си направим един тим билдинг и да пробваме всякакви извращения.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 18:01       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз навит :P

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 22:29       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Zakira написа:
Ама да вземем да си направим един тим билдинг и да пробваме всякакви извращения.

"Калашника" на механични прибори в наши дни се налага като по-доброто оръжие за CQB... да не говорим, че от Сирия се видя как и ПК се ползва за бой в затворени помещения :punch: … а ПК с еймпойнт и магнифайър пък ме кефи брутално като концепция за открито. Окопна война като от едно време, където ще има два ярко изразени фронта… и стрелбата с АК-47 по "бягаща фигура" на противника на 300-400 метра ще играе решаваща роля за изхода на боя… ми се струват безвъзвратно отминали.

Иначе засега съм си навил на масрафа... този дрил на Кайл да го сваля под 12 секунди /стандарта за АР-ка/, а после и за под 10 секунди със съответните попадения:
https://www.youtube.com/watch?v=Q55MHk8Q-2E&t=3s

… стрелба от движение напред и странично, съвсем друга динамика… което именно ме кефи. А да мъчиш орУжие с минометна траектория на боеприпаса… на механични прибори и то… на някакви невъзможни изстрели - не го разбирам. Все едно да тръгна да стрелям с пищова група на 100 метра, да определям мерната точка, СТП-то и пр… не че няма да се получи на един етап… но ми убягва смисълът от всичко това.

Стрелба с "калашник" от движещ се автомобил пък ми се ще от сумати време също да направя /отдавна съм си отработил влизането, излизането и позициите/… така че ако се заформи някъде подобна ЗАКОННА веселба - аз съм твърдо "ЗА". Преди няколко години опцията да се стреля това законно… беше несериозно откъм исканата сума пари. А с кърските стрелби сме приключили много отдавна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2018, 22:37       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Миналата година на Сливница ако не си беше тръгнал толква рано, щеше да имаш такава възможност. Организирахме стрелба от автомобил, стрелба по бронирани стъкла и още нещо ...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2018, 11:42       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Днес минах през Лозен преди работа. Стрелях, 12345 - 15 патрона по А4 на 20м, обаче няма с какво да се похваля. Първи изстрел за 0.71 от опрян приклад пушка 15-20 градуса надолу под мишената.

Да попитам какво е high-ready и low-ready, че много версии в нета.

П.С.
Понеделник, вторник и сряда смятам да ходя сутрин някъде от 9:30-10, ако някой иска да тренира с компания да пише на лични.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2018, 18:44       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Следвай линка баце ...

https://www.youtube.com/watch?v=O_tG9dM1v-Q

Човека си го обяснява ясно и елементарно, с плюсовете и минусите. Вече само ти трябва да си намериш твоята позиция :-)
Ако имаш питанйета други, питай :wink:

P.S. Само не разбрах защо работиш с дълго, на пистолетни дистанции? Каква е идеята?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2018, 19:19       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Има ли желаещи за нова тренировка, с дълго нарезно, прецизна стрелба?
Има вече няколко запитвания, така, че ако се съберем повече ще е по - весело.
Имам няколко идеи, като за момента ми се налага една - максимално разстояние 30-40м., прецизна стрелба, по мнооого малки и неизвестни за стрелеца предварително цели.
Ако има достатъчно хора с оптики/бързомерци - дистанцията става минимум двойна.
Една група стрелци трябва да е ТОЧНО четири души ...

Ама докато не се съберем достатъчно хора, не мога да организирам нищо ... така, че дерзайте пичове (и пички се надявам) PDT_Armataz_01_22

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2018, 16:58       Заглавие:  Re: Тренировка с дълго
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
tojito написа:
P.S. Само не разбрах защо работиш с дълго, на пистолетни дистанции? Каква е идеята?


Днес пробвах 50, 80 и 100 метра със S&W M&P .223/5.56 с тоз куршум на сиера .224 dia. 69 gr. HPBT MatchKing патрон на фиоки, с механични мерни прибори.

https://www.sierrabullets.com/products/ ... /rifle.cfm

Общо взето установих, че уцелвам дали от стойка или прав все тая. Но съм разочарован очаквах да има събрани попадения. А то общо взето на 100 85% са в A зоната на IDPA ама това не ми е оферта ако човек прояви въображение даже може да види групи.

Очаквах нещо в рамките на едно квадратче на 100m един инч на 50 и 80 1/2 инча.

Имам въпрос към Аспирина дупките са като от 7.62 и по-големи на 100 метра си личат три малки а другите ми влиза кутрето. Това да не е от слаба стабилизация на куршума или да отваря при влизане в хартията?

Това което ме впечатли e колко ясно се вижда А4 на 100 метра даже 2x2 инча черни квадрати се виждат. Но 1 мм да смъкна или да вдигна от центъра и бяга с 10см-15см попадението.

Та на въпроса ти. Ами първо да се науча на 25 метра бързо и точно после на 100 защото иначе си е хабене на патрони. Иначе да 8" кръг от 100 м прав ще го оцеля ама не е това целта целта е 1" а не можах дори не се доближих :?


Последна промяна b5202s на 13 Авг 2018, 17:37, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer