logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 15:53       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Бъфало, а как размедни цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 17:40       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
andrei p226 R написа:
Бъфало, а как размедни цевта.


Размедняването или т. нар. циклично почистване го правя по следния начин:
Прекарвам сух кечан тампон (ако имам за съответния калибър) или фитил, за да обера грубия, неполепнал здраво по цевния канал нагар.
След това, с помощта на цял, достатъчно дълъг, с полимерно покритие, с лагер в ръкохватката и близък по диаметър до калибъра на цевта шомпол, прекарвам само в посока от патронника към дулния срез бронзова четка 10-тина пъти. Ако имам подходящ за цевната кутия водач, задължително го използвам. По този начин свалям голяма част от карбоновите отлагания (разбирай барутен нагар), прилепнали плътно върху медните такива, и позволявам на солвента при следващата процедура да си свърши по-добре работата.
Използвам кечан тампон и специален адаптер за него, навит на гореописания шомпол, като тампона напоявам със солвент, съдържащ амоняк. За мен той е най-ефективния и въпреки твърденията смятам, че използването му не крие никакъв риск за цевите. Спрял съм се на Робла Соло Мил, но има и други подобни на него.
Прекарвам тампона през цевта с къси възвратни движения, докато излезе от дулния срез. Развивам адаптера с тампона и връщам шомпола.
Изчаквам 5 минути и прекарвам сух тампон по гореописания начин. Обикновено цветът му е синьо-зеленикав (явен признак на реакция на медта с амоняка), със следи от нагар по него.
Повтарям процедурата с бронзовата четка, а след това с напоения със солвент тампон, после сух тампон (за да предпазя при следващото използване четката от агресивното действие на амоняка) и така докато резултатът ми хареса.
При незанемарени цеви, след третия тампон обикновено, цевта е напълно размеднена, но има и доста упорити. Тях се налага да ги третирам по друга, по-агресивна процедура, на която за сега няма да се спирам.
Редуването на солвент и бронзова четка се налага, защото наслояванията са на слоеве, редуващи сажди и мед, а каквито и суперлативи да пишат за солвентите, съм установил от опит, че не им ли помогнеш механично, резултатът е бавен и непълен. Добре е резултатът да се провери с бороскоп.
Дано съм бил изчерпателен!


Прикачени файлове:
IMGP0038.JPG
IMGP0038.JPG [ 966.6 KiB | Прегледано 7580 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 18:35       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2014, 17:47
Мнения: 91
Поздравления за труда както винаги !

Само едно нещо ми прави впечатление. По западните форуми като има някакъв проблем хората директно се оплакват назовавайки имената на майстора или фирмата направила мизерията.

В БГ все си траем и ги прикриваме а тези неща според мен трябва да са публично достояние. Също и по западните форуми това им дава право на отговор да се защитят ако имат доблестта.

Крайно време е да сме коректни един към друг и когато някой направи мизерия да я кажем открито и в очите. Това помага на всички останали бъдещи и минали клиенти да си направят равносметката.

Казвам това защото аз също съм жертва на подобен случай. Пълно безобразие и съсипване на доста скъпа пушка и ако имах малко повече информация и мнения нямаше да се обърна към "майстора". Вероятно става въпрос за същия човек, но не съм сигурен. Най-добре би било клиента който е пострадал да го сподели.

Иначе да се благодарим, че има хора като Г-н Топалов, който влага цялата си душа в работата си и често помага и поправя щетите.


Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 20:04       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Нека се каже името на '' Майстора " съсипал тази цев !!!!!!

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 20:19       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
buffalo_gt написа:
andrei p226 R написа:
Бъфало, а как размедни цевта.


Размедняването или т. нар. циклично почистване го правя по следния начин:
Прекарвам сух кечан тампон (ако имам за съответния калибър) или фитил, за да обера грубия, неполепнал здраво по цевния канал нагар.
След това, с помощта на цял, достатъчно дълъг, с полимерно покритие, с лагер в ръкохватката и близък по диаметър до калибъра на цевта шомпол, прекарвам само в посока от патронника към дулния срез бронзова четка 10-тина пъти. Ако имам подходящ за цевната кутия водач, задължително го използвам. По този начин свалям голяма част от карбоновите отлагания (разбирай барутен нагар), прилепнали плътно върху медните такива, и позволявам на солвента при следващата процедура да си свърши по-добре работата.
Използвам кечан тампон и специален адаптер за него, навит на гореописания шомпол, като тампона напоявам със солвент, съдържащ амоняк. За мен той е най-ефективния и въпреки твърденията смятам, че използването му не крие никакъв риск за цевите. Спрял съм се на Робла Соло Мил, но има и други подобни на него.
Прекарвам тампона през цевта с къси възвратни движения, докато излезе от дулния срез. Развивам адаптера с тампона и връщам шомпола.
Изчаквам 5 минути и прекарвам сух тампон по гореописания начин. Обикновено цветът му е синьо-зеленикав (явен признак на реакция на медта с амоняка), със следи от нагар по него.
Повтарям процедурата с бронзовата четка, а след това с напоения със солвент тампон, после сух тампон (за да предпазя при следващото използване четката от агресивното действие на амоняка) и така докато резултатът ми хареса.
При незанемарени цеви, след третия тампон обикновено, цевта е напълно размеднена, но има и доста упорити. Тях се налага да ги третирам по друга, по-агресивна процедура, на която за сега няма да се спирам.
Редуването на солвент и бронзова четка се налага, защото наслояванията са на слоеве, редуващи сажди и мед, а каквито и суперлативи да пишат за солвентите, съм установил от опит, че не им ли помогнеш механично, резултатът е бавен и непълен. Добре е резултатът да се провери с бороскоп.
Дано съм бил изчерпателен!


БЪФАЛО, МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДРОБНОТО, ИЗЧЕРПАТЕЛНО, ПРОФЕСИОНАЛНО И ПОЛЕЗНО ОПИСАНИЕ НА ПРОЦЕДУРАТА!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 20:22       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Как е сесипан цевта? Рязана ли е? Има деруги и микроотчупвания по браздите на канала ли?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:45       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
andrei p226 R написа:
Как е сесипан цевта? Рязана ли е? Има деруги и микроотчупвания по браздите на канала ли?


Чак съсипана не е! В смисъл непоправимо. След огледа установих само дефекта на снимките. За щастие, това ще се размине с едно незначително скъсяване от 13 мм., последвано от оформяне на дулния срез - дулна фаска и корона.
Основната цел, свързана с темата, беше да покажа едно трудно забележимо нараняване до какви последствия може да доведе и как може да се открие, спестявайки много лутания, съмнения и експерименти.
Относно майстора - прави сте! Обаче, собственикът е редно, ако прецени да го каже. Поставете се на мое място. Не е редно аз да го правя. За мен това е само работа и в случая не съм потърпевш. Ще изглежда, малко като лафа на Пегази Музовски: "Къде е той.... Къде съм аз!".

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 00:15       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Цевта да не е чистена с X-40 на Remington


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 00:39       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2014, 17:47
Мнения: 91
На моята резбата я изработи Шамана. Не лично той , но негов стругар. Аз вкъщи с плашка щях да я направя по-добре. На всичкото отгоре ножа е бил изваден предварително и последната врътка цялата беше пълна с материал. Нищо не се навиваше. Вкъщи на менгемето стегнах плашка специално освободена за да си изчистя и последната врътка. След много време установих, че не групира и прави 10 см на 100м понякога. Погледнах компенсатора и той беше елиптичен. Просто куршумите го дялаха. Погледнах челото на резбата - можеше да си вкараш на места нокът - то чело нямаше направо.

Добре, че Киро ми я ремонтира. До колкото може разбира се, че резбата беше и под размер. Просто ми изправи челото и нещата тръгнаха. За повече не ми се режеше цевта на красивата пушка.

Та така... Майстора сигурно е добър в други неща. За двуцевки някои такива неща не правят впечатление. Но за прецизна карабита - извинявай... Да направиш резбата като на водопроводна тръба... нема нужда. По-добре като не си сигурен - кажи: "Не мога", за да си намеря който може вместо да се съсипе.

Не знам кой му го е правил това на колегата, но знам как боли да си купиш специална пушка , с цев по поръчка и някой да и е.е майката... :(

Сега като се замисля и в моята цев е влизал подобен дорник. Вярно Киро ми оправи фаската, но ще погледна с бороскопа да не са ми и на мен полетата нарязани напречно като акордеон и ще кача снимки :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 10:46       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
iterziev написа:
По-добре като не си сигурен - кажи: "Не мога", за да си намеря който може вместо да се съсипе.
:tu: :tu: :tu:

И аз се старая да постъпвам точно така, защото смятам, че това е единственият правилен подход. Всеки е допускал грешки. Едни ги допускат от надценяване, други от лакомия. И аз мога да разкажа за няколко мои издънки, но не искам да си правя антиреклама. Сигурен съм, че всеки от нас си спомня за неща, с които не се гордее. Винаги обаче, ми е тежало, ако нещо не е наред и съм търсил решение да го оправя. Няма нищо срамно, ако не можеш едни неща. Затова пък можеш други. Не правя например приклади (дървени), не защото няма да се справя, а защото ще хвърля страшно много усилия, а резултатът най-вероятно ще е посредствен. Като знам колко добри има в тази област (наистина добри!), не си струва да се захващам, а ги препоръчвам на хората, за да е добър крайният резултат. Това, в крайна сметка смятам, че е най-важното. Не парите. Те са следствие от първото!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2018, 20:53       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 18 Сеп 2014, 17:47
Мнения: 91
Както обещах направих снимки току що на цевта.
Бас хващам , че е същия майстор - пълен л.йнар !
Просто същия подпис...
Да ме извинява ако съм сгрешил ама едва ли. Само "Шамански" може да покаже така "компетентността" си. Чудя се за бой ли е, за е.ане ли е...


Прикачени файлове:
IMG110101-000404F.JPG
IMG110101-000404F.JPG [ 100.04 KiB | Прегледано 7287 пъти ]
IMG110101-000410F.JPG
IMG110101-000410F.JPG [ 93.97 KiB | Прегледано 7286 пъти ]
IMG110101-000344F.JPG
IMG110101-000344F.JPG [ 89.99 KiB | Прегледано 7286 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 12:31       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
това ми прилича на вътрешна резба :DD

може да е за някаква тайна хитринка, да придава на куршума прогресивно движение в последния момент PDT_Armataz_01_22

ПП: я виж по навътре, да не би да има и каналче за освобждаване PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22


ние се базикаме .. обаче това как се оправя :oops:
сещам се за два начина - с рязане, или да се разпробие цевта както Аншуц показваха

ПП: сега се сещам че сам виждал и трети начин от роден мастор .. с шкуркичка .. да стане като финийка .. нещо подобно като на Сандокан цевките

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 16:51       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
iterziev написа:
Както обещах направих снимки току що на цевта.

Иване, щом чак сега го забелязваш, значи си "късметлия"! Други обаче, не са извадили късмет като тебе.
Ще ти разкажа за Бай Марин и един от "щастливите" му клиенти, но първо виж снимките на това парче!


Прикачени файлове:
IMGP0025.JPG
IMGP0025.JPG [ 900.25 KiB | Прегледано 7343 пъти ]
IMGP0027.JPG
IMGP0027.JPG [ 936.71 KiB | Прегледано 7343 пъти ]
IMGP0029.JPG
IMGP0029.JPG [ 945.64 KiB | Прегледано 7343 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 18:57       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Вдъхновен от Посейдона, ще разкажа една история за пушка Блазер и оръжейника Бай Марин. Трябва да се знае, че Бай Марин не е конкретно лице с такова име, а е събирателен образ на хора с такъв или сходен талант, та да не се засягат носещите това име. Освен това, за разлика от историята на Посейдон, тази не е толкова увлекателна, но пък голяма част от нея е истина.
И така:
Имало едно време пич на име Марин. Към онзи момент, той бил само пич, а не като сега - Бай Марин. Та пичът Марин бил съученик на небезизвестния Бай Вълчо от една друга тема. Заедно учили в Техникума за Ремонт на Саксофони, Тромпети, Кларинети и Друга Музикална Апаратура с Фунии в село Русаля - накратко ТРСТКДМАФ.
Учили, учили па завършили, кой както можал и се хвърлили във вихъра на живота. Бай Вълчо се насочил - знаем към какво, а Бай Марин, усещайки още тогава напиращия в него талант разбрал, че е призван да "специализира" цеви. Още като изучавал в техникума тайните на устройството на фуниите, той взел твърдо решение, да ги приложи един ден и в оръжията.
В началото на своята кариера Бай Марин бил неуверен. В душата му го глождела мисълта, че въпреки сладкодумието си и убедителността си на всякакви оръжейни теми, накрая повечето му клиенти си отивали разплакани. И по-лошо - имало и такива, дето налитали, мискините мръсни, направо на бой!
Самочувствието му дошло обаче, когато получил поръчка за тунинг от самия Сандокан - Тигъра на седемте морета. За незапознатите ще поясня, че това е карибския Крали Марко. След като видял с очите си във филма, как от трети опит клиентът му скъсал с тунингованата пушка ухото на своя противник, в опит да го убие, в душата му настъпило душевно спокойствие и се затвърдило убеждението, че колкото е по-голяма фунията отпред, толкова по-класно е оръжието. Вярно, че Сандокан не свършил баш както трябва работата, но Бай Марин го отдавал на това, че първият бил явно калпав стрелец. (Абе, то и Бързилов знае за Сандокан и за Бай Марин! Откъде ли?! Ако още не ги е срещал лично, да върви да пали свещ!)
Та истории много с Бай Марин, ама нашата е и за един Блазер К95.
Отишъл един ден (няма да кажа прекрасен) един човек, мълчалив, но с лъскава кола (Бай Марин не е вчерашен и ги гледа тия работи!) и му поръчал, да направи една резба на върха на цевта. Защо ли? Ми защото така било модерно напоследък, пък и без резба пушката изглеждала някак незавършена и обикновена. Почесъл се Бай Марин по олисялата си и побеляла от кавги с недоволни клиенти глава и се замислил. Замислил се, си мислите вие, как да я направи? Не! Още като я видял, пред очите му изплувал технологичен план, досущ приличащ на тоя дето предишния ден направил един Мазалат. То, между другото, в последно време, всички планове приличали на него. Та замислил се че клиента му се виждал претенциозен. Не ги обичал такива той. Ама пък имал хубава кола и Блазер! Значи пари има, а както казва и съученикът му Бай Вълчо, "след ракийцата най-любя парите". И приел поръчката!
Пилил, рязал, шкурил, купил от най-скъпата дърводелска шкурка, която имало в местния Супер, дето такъв жест изключително рядко правел, само и само този намръщен клиент да е доволен. Лъснал цевта с шкурката не само отвън, ами бонус и отвътре (най-вече отвътре!), купил дори чудото на родната химия "оръжейна оксидация Наталия", ама НЕ! Клиентът не могъл да вкара четирите изстрела в мишената на шейсетина крачки! Ми тва не е проста работа. И Бай Марин не можал да ги вкара, защото това можели не такива, а само неземно точни пушки, като неговия Мазалат и то по случайност! Бай Марин бил чувал и преди за такива чудеса във външната балистика, но никога не ги бил виждал, особено след неговата намеса и за това ги смятал за преувеличени самохвалства.
И въпреки, че клиентът занесъл някакъв си Блазер, а си тръгнал олекнал само с има, няма 200 лева (и Бай Марин трябва да яде бял хляб!), но с точна реплика на пушкалото на идола на Бай Марин - Сандокан, човекът се разплакал!
Откъде знам ли? Ами дойде при мен да го довърша с констатацията, че се налага ампутация. След операцията пушката стана с три пръста по-дълга от арнаутски пищов, но мина успешно изпитанията!
Парчето запазих като трофей и снимките са от него. Ще кача и клип, който е още по-интересен, стига да ви се гледа!


Прикачени файлове:
20180714150709.JPG
20180714150709.JPG [ 94.49 KiB | Прегледано 7331 пъти ]
20180714150727.JPG
20180714150727.JPG [ 94.58 KiB | Прегледано 7331 пъти ]
20180714150744.JPG
20180714150744.JPG [ 98.38 KiB | Прегледано 7331 пъти ]
20180714150806.JPG
20180714150806.JPG [ 96.33 KiB | Прегледано 7331 пъти ]
20180714150834.JPG
20180714150834.JPG [ 94.24 KiB | Прегледано 7331 пъти ]
20180714150845.JPG
20180714150845.JPG [ 96.1 KiB | Прегледано 7331 пъти ]
20180714150905.JPG
20180714150905.JPG [ 95.69 KiB | Прегледано 7331 пъти ]

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 19:06       Заглавие:  Re: Maшина за инспекция на цеви [Made in Topalov]
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Ето го и клипът, разкриващ секретната технология (за сега неуспешна) на Бай Марин.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer