logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:26




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 15:07       Заглавие:  Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2010, 19:28
Мнения: 142
Вчера на стрелковата среща "9-ти септември" имахме неприятен инцидент. Някой ни сряза гумата на колата. Това е широк разрез в борда от страни. Притеснителното в случая са тенденциите в нашия спорт!

Това се случва на оградено стрелбище с камери, където бяхме само наши стрелци. Чакаме резултата от камерите, установяване на извършителя и искам да видя последствията за него.

Явно аз бях адресанта. Другият човек с мен му бе първо състезание и го виждаха за сефте, та той няма как да е предизвикал това изтъпление. (Тъпото е, че колата е негова и отнесе всичките негативи.) Като се замисля имам приятелски отношения с много хора, а с останалите добри. Предвид стрелковите ми умения и постижения надали може да се явявам яростна конкуренция, та остава съдийските ми назначения и последващите решения, които съм взимал.

И тук е големия проблем! Трябва ли съдиите по състезанията да ни е страх? Или трябва да ходим с охрана? Или въоръжени? Трябва ли да се оглеждаме по паркинги, сейфти зони и валове... където няма камери?

Предвид инструментариума в нашия спорт то тенденцията е силно притеснителна.

_________________
Явор Тодоров
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 15:10       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Баси :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 16:54       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Съжалявам за неудобството от срязаната гума, но това е още едно потвърждение за наложително закриване на федерацията... Ако наистина е имало камери и те са заснели, ще бъде интересно да разберем повечко :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 17:30       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Чак пък да се закрива федерацията заради отделни единици, е прекалено! Какво общо има тя с възпитанието и манталитета на състезателите?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 18:09       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Ное 2015, 00:07
Мнения: 28
Преди няколко месеца, на път за София, спряхме за малко на стрелбището, тъй като Тошко Терзийски искаше да погледне едни пистолети. Паркирахме близо до бизнес сградата, но излезе някакъв човек, който малко агресивно настоя да преместим колата и отправяше безадресни коментари как тук не е паркинг и коли не може да стоят, че настилката ще се прецака и т.н. Казвам това, не защото твърдя, че собствениците или ползватели на обекти режат гуми, а за да не се прибързва с изводите и да се насажда ввзаимно подозрение. Възможно е, а и силно се надявам, извършителите въобще да не са свързани с БФДС. Иначе би било твърде дребнаво и безполезно. Съжалявам за неприятната случка и все пак да не забравяме, че съдийте косвено се грижат и за нашето здраве и живот.

_________________
Борислав Сариев
СК "Семпер прими" - Бургас


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 18:45       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
gunman-biz написа:
Вчера на стрелковата среща "9-ти септември" имахме неприятен инцидент. Някой ни сряза гумата на колата. Това е широк разрез в борда от страни. Притеснителното в случая са тенденциите в нашия спорт!

Това е изключително кофти. Силно се съмнявам да са били "наши" стрелци, поради факта че ако е заради съдийството, нашия Пешо трябва след почти всеки турнир да си ходи пеша до Каспичан :) :) :) Но за сега такива случки не са се случвали на нито един полигон - нито във ВТ, нито в Силистра, нито в Разград, нито в Плевен още по-малко пък в Шаново и т.н. Поне аз не знам за такива. Тенденции за сега няма - има случка на това стрелбище. Ако наистина има камери и "не покажат" какво се е случило, ами не ходете там и това е :)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 18:49       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Mr. Smith написа:
но това е още едно потвърждение за наложително закриване на федерацията..

Направо ме преби Светльо. Значи ако някой жител на даден град среже гумата на друг жител от същия град, направо да вкарваме всички жители на този град в затвора :) :) :)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 18:56       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Да не сте запушили на някой от работниците колата?!?
Иначе ме осенява и чак се ядосвам, че не срязах на Трифон Гатев гумите заради засечката ми на неговата сцена....
:-) ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 01:37       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Надявам се, че авторът ще пусне видеото от камерите!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 07:12       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
:happy: мантрата за закриването си я пея от години, но разбира се имам друго предвид, не тази случка. Това, което искам да кажа е, че ако тази федерация като една причината и форма да се събират едни хора и да си играят проявявайки взаимно уважение и добронамереност не може да бъде достатъчно ефективна и възпитатетелна, ако щете, то тогава няма сми от нея. Иначе имаме достатъчно... да не казвам какви и свободните кърски стрелци ще са винаги по-щастливи.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 09:33       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Силно се съмнявам този вандалски акт да е дело на организиран стрелец, участник в събитието. Дано записът идентифицира извършителя.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 10:09       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
много грозна постъпка!

но ние стрелците не сме извънземни, ние сме част от това население (не сме вече народ) което населява територията наречена България
и не бива да е изненада, че се случват същите неща, които ги има по улиците ни

единствено сериозен подбор .. може да намали щетите - донякъде

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 10:53       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Действително, деянието е грозно и безпардонно! Аз присъствах на събитието като RO. И както колеги писаха в другата тема-налице бе много добра организация на състезанието, в приятелска атмосфера на съмишленици. Мисля си, че обект на деянието не е Явор, а самото МПС по причини, все още неизвестни за нас. А субектът, извършил това, не е стрелец според мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 10:54       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2010, 19:28
Мнения: 142
Без материални доказателства не мога да споделя име, защото ще е "рекъл-казал"! Да. От нашите е. Да. Конкретно е! Няма други хипотези, като неправилно паркирате, затапване, паркиране върху плочки или тревни такива.

Дребна душица от града на тепетата с ескалиращо недоволство във времето. ( понеже във форума е прието да се изказват нещата размито, по принцип и между редовете )

_________________
Явор Тодоров
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 11:17       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
пак добре, че е само една гума .. в Люлин пукат и 4те .. пред целия вход на "чужди коли", а в Бургас забиват кирки .. и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: andrei p226 R, M-A-V-E-R-I-C-K и 47 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer