logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 18:15       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:



..........


С други думи, оръжия трябва да продължат да се произвеждат и продават… за тази цел, някъде трябва да подпалят, за да изглежда максимално достоверно… и, да, някой по-незначителен ще гръзне дръвцето… но американци и руснаци засега фронтално не вярвам да си сритат конете… щото не е в бизнес интересите им.



Мислим отвратително еднакво :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 10:57       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Хм ....

На 14-15.09.2018 г. е анонсирано извеждането в морето на целия американски флот от базите Норфолк , Портсмунт , Нюпорт-Нюс и Литъл-Крик.

По принцип , американците обясняват извеждането с урагана "Флоранс" (5-та категория) , който се очаква да удари през тия дни , а когато има подобно бедствие , то корабите се извеждат в морето.
НО !!!
Конспирологичните форуми са много изнервени , че това извеждане съвпада с приключването на срещата Путин-Ердоган-Рохани и очакваната офавзива в Идлиб....
:)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 17:17       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Dorssay написа:
Хм ....

На 14-15.09.2018 г. е анонсирано извеждането в морето на целия американски флот от базите Норфолк , Портсмунт , Нюпорт-Нюс и Литъл-Крик.

По принцип , американците обясняват извеждането с урагана "Флоранс" (5-та категория) , който се очаква да удари през тия дни , а когато има подобно бедствие , то корабите се извеждат в морето.
НО !!!
Конспирологичните форуми са много изнервени , че това извеждане съвпада с приключването на срещата Путин-Ердоган-Рохани и очакваната офавзива в Идлиб....
:)

Те сигурно и светването ня лампите всяка вечер в базите смятат за подозрителен ход на англо-саксите...
Директен удар на ураган не е майтап.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 20:48       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
minavasht написа:
Директен удар на ураган не е майтап.


Точно така.
И в добавка към урагана , утре Русия е поискала спешна ОТКРИТО заседание на СБ на ООН , което е в резултат на срещата Путин-Ердоган-Рухани.
=========
оссия запросила открытое заседание Совета Безопасности ООН с учетом интереса, проявленного некоторыми членами СБ к итогам Саммита Россия - Иран - Турция. Наша позиция объясняется тем, что ситуация вокруг сирийской провинции Идлиб, где сейчас сосредоточены основные силы террористов, вызывает повышенное внимание", - отметили в дипмиссии.

"Подтверждаем, что продолжение борьбы с террористами на территории Сирии до их полной ликвидации и освобождение от террористического ига гражданского населения остается неотложной задачей для всего международного сообщества", - указыв
ается в сообщении пресс-службы.
==========

Към момента , интригата е дали ще има руско-сирийско-иранска операция в Идлиб , където са съсредоточени НАШИТЕ съюзници от Ал-Кайда.
Американците по всички възможни канали предупредиха , че ако започне подобна операция , то ще нанасят удари.
От вчера изрично подчертаха , че не могат да гарантират безопасността на рускитя контингент.
И всичко вече е готово за нанасянето на ударите ....... включително и урагана.

От своя страна руснаците не се задълбочават да измислят някакви си природни бедствия , а направо вдигат половин МИЛИОН войници на "учения" по същото време , когато американския флот в цялата си съвкупност ще се бори с УРАГАНА.

Гледайки горното руско съобщение се натрапва извода , че така или иначе операцията в Идлиб ще започне , без значение кой-кого ще удря.
Всички анализатори и на Запад и на Изток са единодушни , че вероятността от пряк сблъсък на играчите в сянка е по-голяма в момента дори и от Карибската криза.

Разбира се , всичко може и да е цирк за пред нас - обикновенните юзъри и както казва uboto , да ни клатят за повече келепир.
Но ако е цирк , то излиза доста скъп и кой ще е крайния бенефициент на ползата от файдата ........ това ми се губи някак ....

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 21:02       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
Разбира се , всичко може и да е цирк за пред нас - обикновенните юзъри и както казва uboto , да ни клатят за повече келепир.
Но ако е цирк , то излиза доста скъп и кой ще е крайния бенефициент на ползата от файдата ........ това ми се губи някак ....

Га ракета, изстреляна от американски военнослужещ, порази руски кораб/ изтребител/ контингент и пр., както и обратно - тогава пак ще го умуваме и коментираме. Засега всичко е едно голямо театро, където Тръмп и Путин играят в задкулисна комбина с цел да приберат кинтите на по-слабите играчи, също като в покера.


п.с. Така си мисля аз като може и да бъркам, разбира се. Времето само ще си покаже.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 21:12       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам, руските войници от учението трудно ще окажат влияние на конфликта в Сирия, просто им е далеко за марш на скок.
Щатската флота по-може да се яви фактор, предвид факта, че няма кой да и излезе насреща, и може да е там до края на седмицата, но май в района има достатъчно бройки така или иначе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2018, 22:36       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
.....................................


п.с. Така си мисля аз като може и да бъркам, разбира се. Времето само ще си покаже.


Абсурд е да бъркаш.
На база историческия опит и действията на тия играчи от неколко десетилетия насам, много ясно и точно може да се предвиди че нема да се сбият пряко, искрено и лично.
На пук на тия дето с нетърпение чекат такъв кютек.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 08:15       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И да върнем темата там, където Дорси й постави началото след опита за отравяне на Скрипал... хайде сега, моля, всички бивши и настоящи колеги от КРИМИНАЛНИТЕ структури - действащи и противодействащи :D; сложете ръка на сърце и кажете доколко тези муцунки мамини ви приличат на туристи, отишли в Солсбъри специално да посетят "известната" катедрала с часовника! :DD




п.с. С тези камери навсякъде, избягването на "тракинга" става сложна работа... затова му се налага сега на ГРУ-то да влиза в обяснителен режим... да ги пуснат с парашут или да ги маскират на третополово... нищо че тук, вместо Анна Чампан, залагат на гей двойка... рано или късно ще им хванат следите, снимат ли им лицата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 08:31       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
сложете ръка на сърце и кажете доколко тези муцунки мамини ви приличат на туристи, отишли в Солсбъри специално да посетят "известната" катедрала с часовника!


И ГРУ греши. Ошибка, плохо работали :DD :DD :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 08:38       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
И ГРУ греши. Ошибка, плохо работали :DD :DD :DD

Мисията в крайна сметка е изпълнена... Путин успя да генерира по-голям процент изборна победа, предричан му дори и от НЕГОВИТЕ социолози; тия двамата вече са полковници... е, няма да могат да пътуват с тези самоличности до ЕС, САЩ и сателити... ама не им и трябва; Тереза Мей нищо няма да успее да докаже...; РУСИЯ ЩЕ ПРОДЪЛЖИ ДА СЕ ПРАВИ НА ЖЕРТВА, несправедливо обвинена... та даже и ние тук отронваме по някоя друга сълзичка русофилска. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 08:54       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
jaba написа:
И ГРУ греши. Ошибка, плохо работали :DD :DD :DD

Плохо работает сейчас... ; грам не им се отдава да лъжат постфактум... легендата им издиша отвсякъде! "Аз, Паша, с моя любовник Ваня... решихме да се отдадем на романтична екскурзия и страстен секс в градинката на катедралата на Солсбъри" ... и щяха да избият рибата, буквално! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 11:29       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 994
ubboto написа:
Плохо работает сейчас... ; грам не им се отдава да лъжат постфактум... легендата им издиша отвсякъде! "Аз, Паша, с моя любовник Ваня... решихме да се отдадем на романтична екскурзия и страстен секс в градинката на катедралата на Солсбъри" ... и щяха да избият рибата, буквално!


При руснаците има три неща, които по традиция са силни – дипломация, разузнаване и пропаганда. За тях никога не са жалили пари. Резултатите от тяхната продуктивност може да се проследят от век, по години, и са впечатляващи.
Умеят да го правят – с едната ръка да те галят по главата, а с другата да ти бръкнат в з....а, така че и ОХ няма да свариш да кажеш. Нашата мила Родина и нагледен пример.
Но... и при тях има срив на образователната система. Има брак, даже и за такива традиционно силни специалности. Компенсират го с нахалство, безпардонност и отрицание. В края на краищата „...их там нет...“


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 11:52       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
......... сложете ръка на сърце и кажете доколко тези муцунки мамини ви приличат на туристи, отишли в Солсбъри специално да посетят "известната" катедрала с часовника! :DD

....



Ти па ся кви претенции имаш към това как изглеждат тия двамата?!? :DD :D :DD

Тези "муцунки мамини" ми приличат на..... съвсем нормална, руска гей двойка, такива каквито сме свикнали да гледаме по новините и телевизията от десетилетия.
А както е ноторно известно (демек не подлежи на доказване, знае се от всички), руските гей двойки задължително ходят на екскурзия до Солсбъри специално да посетят "известната" катедрала с часовника!

Така, че версията ти:
ubboto написа:
...... легендата им издиша отвсякъде! "Аз, Паша, с моя любовник Ваня... решихме да се отдадем на романтична екскурзия и страстен секс в градинката на катедралата на Солсбъри" ... ...:DD

Аз лично и искрено я приемам за напълно правдоподобна, без да проявявам никакво съмнение в нея.
И на двамцата от видеото им вервам, искрено и лично им вервам.
Предполагам и на тех им се иска да им верват, ама дали те самите си верват?

п.п. В един момент ми се стори, че хич не изглеждаха убедени в това което разказваха по време на интервюто. Но съм убеден, че само така ми се е сторило :D :D :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 15:45       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
п.п. В един момент ми се стори, че хич не изглеждаха убедени в това което разказваха по време на интервюто. Но съм убеден, че само така ми се е сторило.

Муцунките на тия двамата ги поствам, щото съм комплексар... :D ; и щото САМО АЗ в началото на тази тема споделих категоричното си верую, че опитът за отравяне на Скрипал е дело на руските специални служби, подкрепено с надлежните доводи що мисля така, а не другояче.

Е, разбира се че никой не спира вЕрващите да си чакат доказателствата… доказателства в шестък, или га на хоризонта се появи Резун - 2. :DD

На 100% съм съгласен със споделеното от съфорумеца jaba… с всичките му опорни точки по темата! Що се касае до ПРОПАГАНДАТА, предвид закриването на списанието за политическа култура "a-specto" … явно за левъла на българския русофил рашките са преценили, ще не си заслужава да се хабят и да трошат кинти. Което ми навява мъка и тъга, разбира се. :confused:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 16:34       Заглавие:  Re: "Никой не искаше ВОЙНА - ВОЙНАТА беше неизбежна"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Е, разбира се че никой не спира вЕрващите да си чакат доказателствата… доказателства в шестък, или га на хоризонта се появи Резун - 2.


Обаче не съм съгласен твоето не е логика, твоето е Едвин Сугарев. Щом двама руснаци са били в Сослбъри, когато е отровен скрипал значи няма начин да не са те. Защото за какъв чеп ще ходят двама руснаци точно пък там.

МНОООГОООО скучно и плоско. Ами ако са накиснати А? А ако не са те извършители а само съучастници/наблюдатели? Ако са били там заради ученията или за каквото им е интересно пак по разузнавателна линия А? А и като са пръскали как пък не са се отровили с противогаз ли са били ?! И като има толкоз камери как една не ни показа атентаторите с костюми за химическа защита и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 605 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Баян, Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer