logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 06:16       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
mihi написа:

- задължително е далечните цели да се виждат еднакво при различни позиции за стрелба( в смисъл: прав, от упор, от коляно или легнал) - аз пробвах легнал и виждах лошо през тревите само главите на попърите




Обещал съм на Мето и догодина ще му реша проблема с тревевата на дългите дистанции

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 11:46       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
MantuS написа:
Не е справедливо и да се фаворитизира и определена система и да се дават награди за нея, колкото и да е морално остаряла!

Също е редно да се помисли за някакви награди, за призовите места, колкото и да е странно...


Значи, за да няма недоволни, следващият път няма да има награди от нас... (няма награда няма проблем).

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 12:23       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Jose написа:
MantuS написа:
Не е справедливо и да се фаворитизира и определена система и да се дават награди за нея, колкото и да е морално остаряла!

Също е редно да се помисли за някакви награди, за призовите места, колкото и да е странно...


Значи, за да няма недоволни, следващият път няма да има награди от нас... (няма награда няма проблем).


По този начин поднесени циататите от теб изопачават написаното в по-горните постове.Списъла става друг на казаното :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 13:29       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Смисалът си беше много ясен ... ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 13:30       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Преди години си спомням, как един път спонсор бяха ВИП-а. За първо място получих подарък шапка "Бенели". :-)

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Окт 2018, 13:35       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
ti6kata написа:
Jose написа:
MantuS написа:
Не е справедливо и да се фаворитизира и определена система и да се дават награди за нея, колкото и да е морално остаряла!

Също е редно да се помисли за някакви награди, за призовите места, колкото и да е странно...


Значи, за да няма недоволни, следващият път няма да има награди от нас... (няма награда няма проблем).


По този начин поднесени циататите от теб изопачават написаното в по-горните постове.Списъла става друг на казаното :)


Сори,
когато имаме "работещ" продукт за АР15 системата, тогава ще го мислим...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Окт 2018, 16:43       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2018, 20:03
Мнения: 54
Местоположение: BURGAS
Beer написа:
Страхотно състезание.
Приятни сцени.
Добро съдийстване.
Разкошно време.

съгласен съм с МЕЧОКА :) САМО ДЕТО НА УБИ ДЪЖДА В НЕДЕЛЯ :)

Beer написа:
По обед, белите и жълтите плейтове на 300м не се виждат, пробвано.
Не знам какво стана с идеята за сини такива или да може да се оцветяват с ленти от цветовете на дъгата


МИСЛКЯ ЧЕ СИНИ НА ТОЗИ ФОН НАЙ ЩЕ ИСКРЯТ :)

_________________
ИВАН АЖДЕРОВ - СК "Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2018, 05:49       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
БАТ ВАНКО написа:
МИСЛКЯ ЧЕ СИНИ НА ТОЗИ ФОН НАЙ ЩЕ ИСКРЯТ

Ще го пробваме и това. Дайте цвят по RAL , че да няма после мрънкане :D :D :D
Морско синьо, ама варненско или бургаско? Аз предлагам Шуменско, може и Загорка в краен случай. :happy: :happy: :happy: :happy:

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2018, 07:51       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Аз лично се забавлявах много на това състезание и го изкарах доста леко. Този път си бях взел сандъче с патрони и хич не ми дремеше от хилядите панички ;) заради които винаги си гризах ноктите дали ще ми стигнат. Съдиите бяха особено дружелюбни, не знам дали само към мен или просто са се притеснявали за гумите си :)
Да не пропусна да благодаря на организаторите, че се сещат все пак за карабината като част от IPSC. Заради тях тази година участвах на повече състезания за райфъл, от колкото от 2015 до 2017г.
И накрая да спомена няколко неща от градивната критика:
- Да има еднаквост на съдийстване - на дългите сцени в неделя е имало спотър (човек с бинокъл), а в събота нямаше. Заради това Светльо Трифонов и Ивайло Узунов стреляха по няколко пъти паничките, въпреки че ги бяха уцелили и съответно загубиха по няколко секунди.
- Картинките на сцените за мен е по-добре да не се публикуват предварително. И без това не съответстват на местността, а и няма да има предпоставки за нелоялна конкуренция.
- Не е ли по добре на далечните вместо попари да са плейтове тип гонг? Така ще се спести разкарването за зареждането им и няма да се чака толкова. И ако може да се виждат от всички положения на тялото.
Както се казва в един филм "Winter is coming", а с нея очакваме winter edition rifle :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2018, 13:09       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
"Winter edition rifle" беше уникално изпълнение тази година ...
Ако има аз също ще играя :tu:
И аз сефте видях паничка да не се пръска от 7,62 след като я улучи ... просто си минаваха през тях

Иначе много хуабво състезание се получи, за разлика от всички май само ан мен ми хареса дъжда ... както каза колега стрелец (който пък се изпече на слънцето предния ден) "по време на война не винаги е слънчево"

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2018, 14:04       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Стрелец
Стрелец
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2018, 20:03
Мнения: 54
Местоположение: BURGAS
Добре си бяха и паничките и сцените....колкото до цвета требва се види кое работи.:)
А колкото до Шуменското и Загорката... след стрелба са задължителни :) а наистина паничките беха корави ..не се даваха дори и пронизани :)

_________________
ИВАН АЖДЕРОВ - СК "Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2018, 07:24       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Zakira написа:
на дългите сцени в неделя е имало спотър (човек с бинокъл), а в събота нямаше. Заради това Светльо Трифонов и Ивайло Узунов стреляха по няколко пъти паничките, въпреки че ги бяха уцелили и съответно загубиха по няколко секунди.

И аз бях така, но не на далечните, долу, а на 3-та сцена. Паничките скрити зад попърите. Едната я стрелях 4-5 пъти и кОр. После, на отчитането се видя, че е пробита централно. Предполагам, че проблемът идева от начина на закрепване - изрязан кръг в пластмасово велпапе. Може би трябва да се помисли за друг начин на закрепване.

Иначе, замото състезание ми хареса. Не бях ходил последните две години и сега се изкефих доста. Отидох с настройката "да гръмна там нещо", а изкарах цялото състезание. След края прокоментирахме с Методи сцените. И въпреки, че до някъде се съгласих с изложеното от него, да метна и моите две стинки: сцените бяха прекалено пистолетни; сцените бяха много симетрични; сцените, основно, имаха само един начин на решаване(това да един да почне от ляво на дасно, а друг - наобратно не е същото). Не съм съгласен с изложеното по-горе мнение за излишно услжняване с механизми. Напротив, на мен много ми хареса 9-та сцена. И то точно заради махалата. И то точно, защото бяха различен тип махала. Трябваше да мисли как да подходиш към различните модели махала.

Надявам се нещата да стават все по-изчистени. Не греши само този, който НИЩО не прави!

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2018, 09:05       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
MantuS написа:
Ако това ще повиши таксите със същото качество на съдиистване - Не мерси!

Иване, моля да изясниш какво имаш предвид в горното изказване. Имаш забележка към професионалното ниво на определени съдии, на всички като цяло или упрекът ти касае организационната страна на състезанието/ята.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2018, 13:43       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Last Man Standing написа:
MantuS написа:
Ако това ще повиши таксите със същото качество на съдиистване - Не мерси!

Иване, моля да изясниш какво имаш предвид в горното изказване. Имаш забележка към професионалното ниво на определени съдии, на всички като цяло или упрекът ти касае организационната страна на състезанието/ята.


Проблемите са много, и ако ги изброя всички конкретни моменти, на които съм бил свидетел през последната година ще се припознаят огромен брой хора от така малкият ни съдийски състав.

Основните са: непознаване на правилника, стейдж дизайна, оборудването, липсата на проверки и контрол по категории, двойни стандарти, липса на опит, спестяване на DQ-та и тн.

Знам, че това е изключителна неблагодарна и безвъзмездна работа, но според мен, за да си добър съдия е препоръчително да си и стрелец, да можеш да говориш поне един чужд език, да си минимум съдил и стрелял поне няколко пъти в чужбина, да имаш собствено съдийско оборудване (таймер, такер, папка и тн.) Да можеш ясно да различаваш дивизиите и техните особености, различните оръжейни системи и да си винаги в крак с последните промени в правилника.

За съжаление истински съдии в моите очи са не повече от шепа хора, често избягващи родни състезания или покриващи едва съдииския минимум, за да си запазят правата.

В противен случай се получават проблеми, тапи, спорни отсъждания и много други неприятни моменти в спорта, който трябва да ни носи предимно положителни емоции.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2018, 23:11       Заглавие:  Re: ДЪРЖАВЕН ШАМПИОНАТ карабина 29-30.09.2018
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
MantuS написа:
Знам, че това е изключителна неблагодарна и безвъзмездна работа, но според мен, за да си добър съдия е препоръчително да си и стрелец, да можеш да говориш поне един чужд език, да си минимум съдил и стрелял поне няколко пъти в чужбина, да имаш собствено съдийско оборудване (таймер, такер, папка и тн.) Да можеш ясно да различаваш дивизиите и техните особености, различните оръжейни системи и да си винаги в крак с последните промени в правилника.
:tu:

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: andrei p226 R и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer