logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2018, 16:07       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Това, което ми предложи колега... е да си направим между нас едно вътрешно състезание... като аз предлагам това да е така нареченият Mike Pannone's Marksmanship Evaluation Course of Fire:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... se-of-Fire


Само да попитам това на пролет, като го стреляхме защо брояхме само 9 и 10? При положение, че тука броят и C зоната? Демек А и С зоната са ти зачети.

А аз днеска пуцам здраво и от 100 патрона има 1 7-ца и 7 8-ци и като мъча триплети и като влезне някоя 8-ца и дивея и пробвам 5-чки на 5 метра да ми влизат само 10-ки и те все 9-ки на границата и се дразня.
И като видях как ги е разхвърлил по мишената и после вика имам само 2 D.

П.С.
Всичкото стреляне е с таймер да не реши някой че си играя на прецизна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2018, 20:13       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Само да попитам това на пролет, като го стреляхме защо брояхме само 9 и 10? При положение, че тука броят и C зоната? Демек А и С зоната са ти зачети.

Щото съм гад/ комплексар… и да мога само аз да мина дрила. :joke: Иначе, ето ти го USPSA MINOR оценяването:
Цитат:
The commonly-used paper Metric Target is divided into scoring zones of A, B, C, and D. An A Zone hit with either PF is five points. A Major hit in B or C Zones scores four points, but only three for Minor. Major calibers score two points for a D Zone, while Minor gets only one point.

А - 5 точки;
В - 3 точки;
С - 1 точки.

А за да минеш курса, ти трябват 150 точки минимум.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 14:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Абе оценяването е 5 точки за А/C зоната -10 за miss и процедура. Общо 40 патрона 200 точки 160 да минеш. Демек 4 miss-а и това е.

Обаче пък какъв дублет направих днес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Само да попитам това на пролет, като го стреляхме защо брояхме само 9 и 10? При положение, че тука броят и C зоната? Демек А и С зоната са ти зачети.

Сега, сериозно: понеже тогава нямахме под ръка стандартните USPSA мишени - за "А"-зона ползвахме оценъчната зона на деветката на мишена №-4 - кръг с диаметър от 19,5 сантиметра или малко по-малко от стандартния за американците кръг с диаметър от 8 инча.

Като сега, по стандартните мишени съм сигурен, че на всички ще е далеч по-лесно, след като малко или много вече сме си свършили прецизната работа по малките цели.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 20:15       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Обаче пък какъв дублет направих днес.

Ами, браво! Което мен ме радва в пъти повече, тъй като моето лично стреляне може да се види от всеки, но вече колко ме бива като ИНСТРУКТОР - показател/ критерий е именно ВАШЕТО стреляне и прогрес! А обективният критерий на прогреса се проверява чрез стрелковите СТАНДАРТИ като оценъчния курс на Майк Панони. А там - братята американци са го измислили!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2018, 23:01       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Абе оценяването е 5 точки за А/C зоната -10 за miss и процедура. Общо 40 патрона 200 точки 160 да минеш. Демек 4 miss-а и това е.

Не е така, мен! А и аз горе малко съм се объркал. Така че, отново:
А - 5 точки;
C - 3 точки;
D - 1 точка.

10 точки се вадят при:
- ПРОПУСК в мишената;
- ПРОЦЕДУРА /неправилна стартова позиция, объркване на последователността или броя на изстрелите/.

При "екстра шотове"/ допълнителни изстрели… заедно с наказанието от минус 10 точки, се вадят и съответния брой попадения от "А"- зоната.

"Хедшот", ако изрично не се търси такъв, се оценява като D... или с 1 точка.

Общият брой изстрели е 40 бр., а минималният сбор от точки - 150. Демек, с 25 "А"- зони х5 т. и 15 "D"- зони х1 т., пак минаваш. А ако изкарваш само в "C"- зоната х3 т., се класираш само с 17 "алфи", което вече трябва да можете да го правите и със затворени очи/ без да си гледате мерните прибори!

Виж, вече времената за топ нивата определено са си ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО! За един изстрел от скрито носене на 10 ярда/ 9,14 метра в "А"- зоната за 1,50 секунди и дублет за 1,70 секунди, примерно… малко или много си трябва майсторлък с пищов и кобур за ежедневно носене/ без всякаквите му там спортни измислици и изгъзици.

Но, мисля… че на този левъл на техниката… има доста мегдан ГАЗ ДА ДАВАМЕ! Но, в крайна сметка… пак и отново… ТАЙМЕРЪТ и попаденията в мишената имат последната дума по въпроса.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2018, 23:36       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оценъчният курс на Майк Панони на 100% така, както си е по задание. Пищов: Глок 17 Ген.4 с фабричен спусък. Патронье: S&B фабрични. Скоринг: 176 точки. Времената: сега ме мързи да вадя по 0,25 секунди от всяко действие на скрито носене от това, което показва таймера:




Изводи: още сме далеч от Гранд Мастъри като Гейб Уайт, Майк Сийклендър и Майк Панони, но определно сме доста над средата при американските стрелци/ ранглистата го показва. Европейците в случая въобще не ги коментираме.

Смисъл: по този начин ИЗЛИЗАМЕ ОТ МАЗЕТО и ВЛИЗАМЕ В СВЕТОВНИЯ ЕФИР. Отделно от това, всичките тези упражнения/ оценъчни курсове… са много добро измислени от хора, които хем разбират да стрелят… хем и са я работили тази работа!

Та, докато се придържаме към СТАНДАРТИТЕ... няма опасност и ние да залетим по някоя глупост като спортна стрелба с боен пищов на 150 метра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2018, 23:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Друо: на нещата, които досега СМЕ ГИ РАБОТИЛИ... а именно - единичка и дублет от кобур, Иво и Владо МЕ БИЯТ!!! Като от времената на Владо… 1,28 секунди за "А"- зона от скрито носене на 10 ярда/ 9,14 метра… и на Гейб Уайт ще му се запотят очилата. :DD Това, което пък не сме го още работили… ТАЙМЕРЪТ си показа, че наистина не сме го работили! И ни даде НАСОКАТА какво има да работим оттук нататък. Емо и двата пъти си направи 150- те точки, като си влезе като пич във всичките времена… а аз няма какво повече да добавя.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 00:47       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Геле...верно е...но какво е това заключени лакти? Да държиш ставата надолу или? Питах изрично Цоньо по Вибера преди две седмици и не разбрах, а обясни човека, че ако са заключени не е добре...в некои случаи.

При формиране на хвата, лакетната става се обръща ЛЕКО навън/ не прекалено… лактите респективно се отключват, за да:

- изиграят ролята на АМОРТИСЬОР. Ако изпънеш лактите докрай, всичките вибрации от отката ти влизат в ставата... затова добрите стрелци от едно време/ тогава масово се стреляше със заключени лакти... сега са на инжекции.

- да можеш да притиснеш ръцете една към друга. Изпъни ръцете докрай със заключени лакти, и натисни дланите си една към друга. Сега изкарай лактите навън, и пак натисни. В кой от случаите си в състояние да генерираш по-голяма СИЛА НА НАТИСК?!

А това се налага, щото при хвата ръцете освен че стискат, ами и притискат една към друга… леко напрежение в гръдните мускули трябва да има, казва Майк Сийклендър… като натискът ти е концентриран в ГОРНАТА ЗАДНА част на дръжката на пищова.

Иначе, хипотетично… като заключиш лактите… правиш една идея по дълга линията: око - мерник - мушка… като по-дългата мерна линия ти е плюс при стрелба с пищов на 100 метра, но това са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!

При темпово стреляне, целта е пищова/ респ. МЕРНАТА ЛИНИЯ да ти ходи/ бяга нагоре възможно най-малко. Щото колкото повече ти избяга, толкова повече време ще ти е нужно, за да я върнеш обратно. И, или ще стреляш точно, но бавно. Или бързо, но неточно. А нашата цел е да стреляме БЪРЗО И ТОЧНО!

Като цялата философия е в плътния хват и същевременно плавната работа със спусъка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 11:14       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
За мен вчерашното занимание беше важно защото:

1. Ясно отбелязва прогреса знаейки къде съм бил преди 1 година.
2. Ясно показва посоката, в която трябва да се върви през следващата година.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 16:29       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
За мен вчерашното занимание беше важно защото:

1. Ясно отбелязва прогреса знаейки къде съм бил преди 1 година.
2. Ясно показва посоката, в която трябва да се върви през следващата година.

А за мен, че на практика се доказа тезата ми, че за заучване на базовата техника ти е нужна поне една година технологично време. Като оттук насетне, при наличието на една стабилна основа - вече можем да насочим вниманието си към доизчистването на детайлите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 12:54       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За мен упражненията с "българската торба"... или т.нар. "Bulgarian bag" от този уикенд, предшестващи стрелянето… ще дойдат доста забавни и интересни като усещане. Участвалите в експеримента, ако желаят… да дадат фийдбек - без значение позитивен или негативен. То затова и засега е просто експеримент, в който само загатнахме идеята/ за какво иде реч. Следващият път, първите три кръга оттук… които трябва да се направят за 3 минути:




След което директно отиваме на най-новия и наскоро ревизиран оценъчен курс на ФБР за пищов:
https://www.activeresponsetraining.net/ ... s1ylm32_BA

Да видим дали след едно умерено ниво на физическо натоварване и стрес пак ще успеем да сме на левъла, който се изисква от агентите на ФБР. Утежнявам леко нещата, щото след оценъчния курс на Майк Панони… упраженията на "феберейците" могат да се стрелят и със затворени очи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Мар 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
ако желаят… да дадат фийдбек - без значение позитивен или негативен.


Привет!

Желание имам, но граматиката ми куца! :confused:

Щях да пиша в темата за ОФП-то, но се отказах. Има много мисъл в това изделие и упражненията с него. :tu: *.......

Жената ме ревнува яко! :DD Сутрин трича *кучето, вместо да я „врътна“ нея. :wink:

*кучето - така наричам моята торба 10 кг, защото е от естествена кожа и мирише.

*...... - множество от граматически верни прости изречения. :tu: :tu: :tu: :tu:

Мисля, че от тук на сетне е задължително да присъства на заниманията по стрелба. Сега колко ще го въртим е въпрос на възможности, а не на желание.

!!! В никакъв случай не въртете така домашния си любимец, на него никак няма да му е приятно. :evil:

П.С.
За любителите кинoлози. Имах куче от 1986 до 2001. Беше шампион на породата си 1987, 1988.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2019, 10:29       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Тази сутрин пробвах това от видеото.

ЧОВЕЧЕ ще бъде пълен кудош на стрелбище да се гътнеш от инфаркт! Поне някоя едрогърда, а то торба с пясък :DD.

Както ги виждам нещата трябва да се внимава в два аспекта.

1. Чисто сърдечен - да не се претовариш необратимо :confused:
2. Като вдигне пулса на 150 човек е малко неадекватен и става много опасно, трябва много да си нащрек. Да не се окаже пръста на спусъка в неподходящия момент и както не си чувстваш ръцете и адреналина е яко във вените - бааам.

Просто много трябва да се внимава, иначе купона е пълен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Мар 2019, 13:11       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Тази сутрин пробвах това от видеото.ЧОВЕЧЕ ще бъде пълен кудош на стрелбище да се гътнеш от инфаркт!

Не съобразихме миналия уикенд, че да тренираш с "торбата" в затворено стрелбище не е много окей, щото дълбоко се надишваш с барутните газове от стрелялия преди теб. Та ОФП-то занапред или отвън на стадиона, или във фитнеса, който се намира в съседство. Иначе на тялото и тук му е нужна една година минимум, за да свикне с това специфично физическо натоварване.

Гледам си сега видеото по-горе, първи изстрел от скрито носене за 1,80 сеунди - трагедия! В момента консистентно съм под 1,50 сек., единствено с промяна в скоростта на изпъване на ръцете и съответната работа със спусъка през това време - след като ме светна американеца на тази тънкост. Иначе с години ще си млатиш една и съща грешка, с общо взето нулев резултат и почти никакъв прогрес.

След ФБР теста, отново се връщаме да борим оценъчния курс на Майк Панони. Да си направим ние стрелянето, пък за приложността вече ще приказвам с "емемейците" до нас да разиграем някакъв друг контролиран "Force-on-force" сценарий. Гума за зъбите задължително… за всеки случай. Който иска да се пробва на нещо малко по-реално, разбира се.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer