logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 11:09       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
vatus написа:
Здравейте! Лично аз, бързо преминах от "спортист" в "състезател", но по моему, това не значи много, имайки предвид резултати от "спортна" дейност на съответният индивид( не визирам никого, но има плачевни картинки по турнири и това не е лошо, няма как да се изкачваш по стълбицата със скокове, освен, ако не си велик талант). И няма лошо, както каза Бързилов, да има отделна организация за любители на даден спорт- сиреч НЕсъстезатели, а просто хора, харесващи тоя спорт. Стефан Савчев, също даде свежа идея във възможността да се диференцират нещата, но все пак, ако искаме да има попълнения в нашият спорт, трябва да се създаде възможност, когато някой усети в себе си , че е готов да мине от любител в ниво състезател. Което значи, че някак ще тренира...дали година или две, аз не съм от доайените, но видях, че някои бързо се престрашават, а други, доста способни се притесняват дълго. ОТДЕЛНО, познавам отлични състезатели( някои са известни съдии), които тренират почти само "суха тренировка"....за какви печати и подписи пишем , след като тия хора, дето рядко стъпват на стрелбище, се класират в първататрета от общото класиране???

+1 :tu:
И доколкото си спомням духът на IPSC е към демократичен, общодостъпен стрелкови спорт!

И за тези, които дори трудно се придвижват, и за нерешителните, и за дамите, и за тези с наднорменото тегло!

Както и други колеги подчертаха: най-важното е възпитаването в овладяно, разумно поведение на въоръжените, законопослушни граждани. Липсата на DQ в нашия случай!

Да не се окаже, че допускаме да се огранича, елитализира прекомерно този спорт, възникнал с идеята всеки да може да намери мястото си в него.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 11:25       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
докато си философствате .. е така попринцип

ще приемат закона така в този недомислен вариант
има директива, английската версия е добре написана, бг версията е лош превод
тази версия английската е приемлива, спрямо първите версии от 2015

ако някой толкова искаше да не е това .. какво направи 2015-2017??

и аз искам да сме като дивия запад, всеки да си пука в задния двор .. ама сме в Европа

а знаете ли на мангалите роми .. дали им дават оръжия? нали и мангала е човек, има права

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 12:58       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Ivo III написа:
докато си философствате .. е така попринцип ще приемат закона така в този недомислен вариант


Предполагам, че с някои от Председателите или Секретарите на клубове сте си кореспондирали на "ЛС". Вземайте решение и го предлагайте - тук наистина ще си философстваме "по принцип", а и както каза, няма време. Сигурен съм, че решението, каквото го измислите, ще е по-добро от досегашното предложение в ЗИД на ЗОБВВПИ.

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 13:13       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
s_savchev написа:
Ivo III написа:
докато си философствате .. е така попринцип ще приемат закона така в този недомислен вариант


Предполагам, че с някои от Председателите или Секретарите на клубове сте си кореспондирали на "ЛС". Вземайте решение и го предлагайте - тук наистина ще си философстваме "по принцип", а и както каза, няма време. Сигурен съм, че решението, каквото го измислите, ще е по-добро от досегашното предложение в ЗИД на ЗОБВВПИ.


не сме говорили с никой

целта е .. да се запознаят състезателите и ако някой има конкретни предложения да каже сега докато е време
а не после да ни псува и обвинява, че сме им криви

ето - сега всеки който има качества да предложи разумни текстове .. има възможност
има го законопроекта, има становищата, има и директивата, от тук - актуални линкове - viewtopic.php?f=1&t=17236

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 13:20       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Живко е разговарял с биатлона
подскочили са, като са се запознали с ЗИДа ..

за една година предварително членство .. са категорично против
както и ловната стрелба и те

закона е толкова ужасен за пренасяне и закупуване на патрони .. че масово прехвърлят оръжията на състезателите си
освен това в Европа .. искат Европаспорти .. а не общи бележки за клубни оръжия
и на биатлона са им правили проблеми и за Европаспортите на оръжията


за тия тренировки и 350 патрона .. карането на ски при тях е основната тренировка
и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 13:51       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2016, 17:55
Мнения: 55
Аз лично съм за въвеждането на тренировъчен картон за начинаещите стрелци, в който инструкторите или треньорите в съответния клуб или стрелбище да им заверяват тренировките, които са провели. След като бъдат картотекирани като състезатели им се прави състезателен картон, в който е вписан официалният състезателен календар за годината на федерацията по вида спорт, който състезателя практикува. Всеки състезател си носи отговорност да си вземе заверка в картона за всяко състезание, в което е участвал. Картоните да се правят всяка година в края на която, всеки практикуващ съответния спорт сам се отчита пред КОС за спортната дейност, която е извършил.

_________________
Емил Димитров
Председател Секция Динамична Стрелба
СК Левски-Любители
CZ75 SP-01 SHADOW
GLOCK 17 GEN4
PARA ORDNANCE P 18-9


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 13:52       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
закона за спорта въвежда задължително треньорски кадри в клубовете

иначе няма лиценз ... само да вметна една скобичка PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 13:57       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Емил Кръстев написа:
Аз лично съм за въвеждането на тренировъчен картон за начинаещите стрелци, в който инструкторите или треньорите в съответния клуб или стрелбище да им заверяват тренировките, които са провели. След като бъдат картотекирани като състезатели им се прави състезателен картон, в който е вписан официалният състезателен календар за годината на федерацията по вида спорт, който състезателя практикува. Всеки състезател си носи отговорност да си вземе заверка в картона за всяко състезание, в което е участвал. Картоните да се правят всяка година в края на която, всеки практикуващ съответния спорт сам се отчита пред КОС за спортната дейност, която е извършил.


предложихме го на предварителните срещи с КОС, но го отхвърлиха :)

щото много работа ще им отворим .. искат 15 тренировки, 2 състезания и 350 фишека на година! една мярка за 8 спорта :)

ПП: това картон - звучи много медицински и нещо ретро от соца, сега модерното е .. регистър, книга

ПП2: мислете, като давате идеи .. за 8 (осем спорта) а не само за вашия "шмайзер или пищоф"

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 14:12       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Бързилов - те КОС искат ама как ще се докаже?
Това спортен картон ли, книжка ли ще го наречеш е най-лекият вариант за това.
А и ти лайкна такова предложение още в началото на темата ... та малко ме изненадва сега тази ти реакция на написаното от Емо.

Някви нови опорни точки ли получи? PDT_Armataz_01_22

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 15:27       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
Бързилов - те КОС искат ама как ще се докаже?
Това спортен картон ли, книжка ли ще го наречеш е най-лекият вариант за това.
А и ти лайкна такова предложение още в началото на темата ... та малко ме изненадва сега тази ти реакция на написаното от Емо.

Някви нови опорни точки ли получи? PDT_Armataz_01_22





не сте ме разбрали
аз го подкрепям и сам го внесъл като становище даже още от лятото

само казах че КОС нещо не го искат .... засега ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 19:52       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Ivo III написа:
Колеги много е важно и спешно и касае абсолютно всеки от нас ..
в качеството си на състезател, организатор и председател/секретар

предложете критерии за това как да се доказва, че си спортист и как да се елиминират фалшивите спортисти

защото от КОС се съгласиха .. да махнат тази недомислена схема
задължително 15 тренировки, 2 състезания и минимум 350 патрона на година

но се обадиха и казаха - дайте текст, дайте решение
има фалшиви състезатели, продават се бележки - това не бива да го оставим така

Ванка, аз не разбрах има ли на практика някаква разлика между спортист и състезател?
Щото тука списваш и двата термина?

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 12:55       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2014, 16:02
Мнения: 20
До колкото разбирам КОС държат да се дефинира какво е спортист и това да се доказва с някакъв документ към тях - бележката, че си член на спортен клуб явно не достатъчна. Дали това е смислено няма нужда да коментираме (ако правилно съм разбрала нямаме избор, трябва да дадем дефиниция на спортист). Аз лично си тренирам и наистина ми омръзна всеки път като ходя до КОС да пиша обяснения заради "фалшиви" спортисти.
Според мен 1 година предварително е твърде много, ако може да се махне или да се намали на нещо по - смислено от порядъка на 3 месеца. От там нататък да остане само количеството изстреляни боеприпаси на година - ако 350-те които те са казали ги устройва - идеално, но и да се увеличи тази бройка за сметка на махането на задължителните тренировки и състезания пак е ОК - от гледна точна на IPSC не мисля, че има някой който се занимава и стреля по - малко от 1000 на година. Тези които сме със собствени боеприпаси така или иначе им носим бележки, а за останалите предполагам не е проблем да се издават бележки от стрелбищата.
Вече ако това не е достатъчно може да е 1 състезание ИЛИ държан изпит по безопасно боравене(или нещо подобно, не знам как стоят нещата извън IPSC). Това са все неща обвързани с дати и поет ангажимент, особенно състезанията и трябва да се има и впредвид, че хората може да пропуснат състезателна година по редица причини - например при жените бременност. За това ако се съгласят само на изтреляни беприпаси би било най - добре.

_________________
Деница Генчева
СK „Левски“


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 18:17       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
Ivo III написа:
.. искат 15 тренировки, 2 състезания и 350 фишека на година! една мярка за 8 спорта


15 тренировки в месец са тренировки през ден. Нещо и на мен като на Светльо не ми се връзва.
А там където в града няма стрелбище какво да правят тези хорица?
А в тези 15 тренировки влиза ли ОФП и други чалъми или са само за стрелба?
350 го разделям на 15 и получавам 23.333 патрона на тренировка.

Извод:
Това са пълни простотии и аз не вярвам, че са изказани от КОС!

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 18:20       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Нямаше ли някакъв текст, който казваше, че държавата-членка, може да НЕ приема дадена директива или сме задължени да приемем, но само можем да модифицираме?

Защото ситуацията е че ще лепим нещо, което не е счупено!
ОК, имаше е ЕС драма с колекционерските и тяхното неутрализиране - оправиха го!
Сега каква драма има с нас, че на КОС да не им кажем да не пипат нищо!

За това дето си пишете, че някакви охранители са със спортно - как се казват, към кой клуб са и аз лично ще ги докладвам където трябва!!!
И това трябва да може да го направи всеки, който държи на досега постигна атото!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 18:54       Заглавие:  Re: Доказан Спортист - как да става това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
kouzi написа:
Нямаше ли някакъв текст, който казваше, че държавата-членка, може да НЕ приема дадена директива или сме задължени да приемем, но само можем да модифицираме?


да, има текст, който казва, че по строги мерки от директивата - може, по меки не може .. и точно това цитират МВР в .. таблица 26, като се аргументират защо искат по строги мерки

ето четете .. https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/1 ... xlGlymAhw0

ето отговор на МВР, защо не се приемат предложения:

3. Посочената разпоредба от Директивата не е императивна, а дава само правна възможност на държавите-членки да разрешат на лицата, занимаващи се със спортна стрелба, да извършват тази дейност със огнестрелно оръжие от категория А. За да се избегнат злоупотребите, свързани с придобиване, съхранение, носене и употреба на оръжие за спортни цели от лица, които реално не извършват спортно-състезателна дейност, посочените изисквания са въведени за всички категории огнестрелни оръжия. Директива 91/477/ЕИО на Съвета относно контрола на придобиването и притежаването на оръжие допуска държавите-членки да определят по-строги изисквания от минималните норми, посочени в Директивата.



kouzi написа:
Защото ситуацията е че ще лепим нещо, което не е счупено!
ОК, имаше е ЕС драма с колекционерските и тяхното неутрализиране - оправиха го!
Сега каква драма има с нас, че на КОС да не им кажем да не пипат нищо!


четете и тук - https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 17:137:TOC
от 2015та година го дрънкаме по форумите .. и тук


kouzi написа:
За това дето си пишете, че някакви охранители са със спортно - как се казват, към кой клуб са и аз лично ще ги докладвам където трябва!!!
И това трябва да може да го направи всеки, който държи на досега постигна атото!


те ги знаят, и те им дават оръжията ..
даже ги хващали .. ама охранителите казвали, че отиват да тренират за състезания и .. затова багажника на колата е .. пълен с калашки и какво ли не

даже и с ЕП хорят по европата .. но това друга тема :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer