logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 11:57       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Хайде на пролетния стрелкови челиндж, на най-новия и преди месец отново ъпдейтнат The New FBI Qualification Course:
Цитат:
-3 yards Draw and fire 3 rds strong hand only, switch hands and fire 3 rds support hand only, all in 6 seconds
-5 yards Draw and fire 3 rds in 3 seconds
-From the Ready, fire 3 rds in 2 seconds
-From the Ready, fire 6 rds in 4 seconds
-7 yards Draw and fire 5 rds in 5 seconds
-From the Ready, fire 4 rounds, conduct an empty gun reload, and fire 4 more rds, all in 8 seconds
-From the Ready, fire 5 rounds in 4 seconds
-15 yards Draw and fire 3 rds in 6 seconds
-From the Ready, fire 3 rds in 5 seconds
-25 yards Draw and fire 4 rds from Standing, drop to a Kneeling Position and fire 4 more rds from Kneeling, all in 20 seconds.
50 rounds total 100 points possible 90 or above is a pass for instructors.
https://www.activeresponsetraining.net/ ... ion-course

Оригинално се стреля по тази мишена:
https://www.amazon.com/Paper-Modified-Q ... uage=en_US

Понеже нямаме все още няма такива, а искаме хем да е по-трудно, хем да има и състезателен елемент, същите упражнения ще се стрелят по ИДПА мишена, а класирането ще е на ИДПА оценяване: +0,5 секунди за "чарли", +1,5 секунди за "делта" и +2,5 секунди за "мис". Този, с най-малкото време - пИчели!

Резултатите ми влизат в лаптопа, а към накрая на годината слагаме зад името на стрелеца прякора "феберето". :D Ще ми е много интересно как ще се представят тук 34-ките... и с колкото ще дръпнат като цяло пред 17-ките и 19-ките. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Мар 2019, 16:53       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ubboto написа:
Резултатите ми влизат в лаптопа, а към накрая на годината слагаме зад името на стрелеца прякора "феберето". :D

Ще ми е много интересно как ще се представят тук 34-ките... и с колкото ще дръпнат като цяло пред 17-ките и 19-ките. :armed:

:danger: :smoke: :tu: :D

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2019, 08:50       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Почнахме тестовете по най-новия квалификационен курс на ФБР за пищов, упражненията:
Цитат:
-3 yards Draw and fire 3 rds strong hand only, switch hands and fire 3 rds support hand only, all in 6 seconds

-5 yards Draw and fire 3 rds in 3 seconds
-From the Ready, fire 3 rds in 2 seconds
-From the Ready, fire 6 rds in 4 seconds

-7 yards Draw and fire 5 rds in 5 seconds
-From the Ready, fire 4 rounds, conduct an empty gun reload, and fire 4 more rds, all in 8 seconds
-From the Ready, fire 5 rounds in 4 seconds

-15 yards Draw and fire 3 rds in 6 seconds
-From the Ready, fire 3 rds in 5 seconds

-25 yards Draw and fire 4 rds from Standing, drop to a Kneeling Position and fire 4 more rds from Kneeling, all in 20 seconds.

50 rounds total 100 points possible 90 or above is a pass for instructors.

https://www.activeresponsetraining.net/ ... s1ylm32_BA

За да има "челинж", тоест без горна граница... го стреляме на ИДПА мишена и оценяване/ демек, правим го по-трудно:



33,44 секунди общо + 1 наказателна от двете "чарлита".


Първоначални впечатления: всеки с базов левъл го покрива, на ИДПА мишена и то... но без базове левъл - не става! Както и да е, това е най-новото отвъд Голямата вода/ с последна ревизия през януари 2009 г... като иде от ФБР/ демек, целият този комплекс е мислен от голям брой инструктори, одобряван и приеман е на комисии и пр. На нас ни остава единствено да го стреляме... и да анализираме резултатите. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Апр 2019, 23:37       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
По някои лични съображения, реших да преместя всичките си размисли и страсти относно стрелянето от Основния форум единствено и само към тази тема тук, и... ГЛОК 34!!!




Ще поразсъждавам доста по въпроса по-нататък, засега на първо четене… с 17-ката подобно стреляне ще ми е доста трудно да направя. А най-големият ташак е, че 34-ката поне на мен ми е доста по-удобна за апендиксово носене от 17-ката и 19-ката... някак си много комфортно ми ляга между мъдото и бедрото. Ти да видиш!


п.с. Чакам да се постнат снимките на прецизна с 34-ката и на човек, който за първи път хвана пищов преди 7-8 тренировки… и продължаваме с анализата на стрелянето.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2019, 15:53       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
ubboto написа:
Почнахме тестовете по най-новия квалификационен курс на ФБР за пищов, упражненията:

Доста комплексно техническо упражнение с много изстрели.

Явно и във ФБР не могат да си подберат персонал и поддържат ниски стандарти на техническите умения. На много места по света е така.
Тези упражнения ги е основоположил Джеф Купър и школата му "Гън Сайт" преди, не знам дали не станаха вече 50-60 години. За разлика от този вариант, тестът тогава се е стрелял със 100 патрона, около половината от 25 до 50 метра и с доста по-малка централна зона на мишената.
Разбира се това е тест за оценяване на масовата картинка служители. Спец звената са с доста по-тежки квалификации.

Интересно ми е по-темата дали наистина размера на Глока ще се отразява толкова много на резултата.

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Апр 2019, 16:18       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Явно и във ФБР не могат да си подберат персонал и поддържат ниски стандарти на техническите умения. На много места по света е така.

Почти всички, с които сме стреляли поне една година сериозно, го покриха този тест с над 90 точки на в пъти по-малка мишена като "алфата" на УСПСА. Тези, на няколко месеца обаче… не успяха! Което ме навежда на мисълта, че това е някакъв минимален изискуем минимум валиден ЗА ЦЕЛИЯ ЛИЧЕН СЪСТАВ на ФБР. Иначе то е ясно, че за ХИРТ-а нещата ще са доста по-изцедени откъм трудност и времена.

Същите упражнения вече, на ИДПА мишена и "скоринг"... си стават предизвикателство без горна граница. И всичко под 30 секунди укупно… определено си заслужава да се види!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 05:52       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
ubboto написа:
Същите упражнения вече, на ИДПА мишена и "скоринг"... си стават предизвикателство без горна граница. И всичко под 30 секунди укупно… определено си заслужава да се види!


Какво мислиш за проба на теста по "Т-клас" или "Шарпър" мишени. С доста по-малки "А" зони. Може да направим една лека стрелкова среща на открито и да ги тестваме "на студено".

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Апр 2019, 08:00       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Какво мислиш за проба на теста по "Т-клас" или "Шарпър" мишени. С доста по-малки "А" зони.

Намира ми се една останала "Т-клас" мишена в багажника на колата, ще пробвам при първа възможност с 17-ката и 34-ката едно след друго... интересно ми е каква ще е обективната разлика на "хит фактор" на стреляне на ръба. За стрелковата среща на открито вече... според зависи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2019, 00:23       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТРИСКЕЛ-ТОП ШОТ написа:
Какво мислиш за проба на теста по "Т-клас" или "Шарпър" мишени. С доста по-малки "А" зони.

Същите упражнения и времеви ограничения. 6 инчовите черни кръгове на B-8, залепени до "хедбокс"-а са "заложници", а сгънатата мишена №4 - "бронежилетка".

- ЦНС изстрел - 2 т.;
- изстрел в оценъчната зона на деветката на мишена №4 - 1 т.;
- попадение в "заложниците" или 6 инчовите черни кръгове - минус 10 т.;
- всичко останало са "мисове", които не носят точки или наказания.




На 25 ярда, което е почти 23 метра... два "заложника" залепени до "хедбокса" на целта са си тегава ситуация. Така че оценъчната зона на деветката на "бронежилетката" - кръг с диаметър от 19,5 сантиметра… ти е един вид опция да играеш на сигурно от по-далечните дистнации.


п.с. Като разстояния, упражнения и времеви ограничения - нищо не съм променял. Единствено мишената и скоринга, с цел да ги направя по-реални и предизикателни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2019, 22:45       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Херцлих вилкомен на нашия първи приложен "мастърклас": Стрелба от движение с КНО от скрито носене!



Елементи и детайли, които предстои да се обсъждат и отработват: МНОГО! Крайна цел: да се получи нещо като това горе, та даже и по-добро. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2019, 19:01       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
И ся понеже язека нивгаш не съм бил оръженосец тип "колекционер", ами съм тип "потребител", днес впристъп на пенсионерско немане ко да прая ичудене как да си разнообразя сивото ежедневие отидох на стрелбището....
И още по пътя до там в главата ми се формира идеята че скоро не съм стрелял ф.а.с.т. теста.......срам и позор за мен!
Реших веднага да се коригирам и го спретнах на тир-а.
Пищов - ХК45, калибър 45 АСР, стандартен пищов от всякъде (никви тунинги), както си е излязъл от швабската пластмасова кутията, правен от "гадните" шваби в "гадната" Германия (упадъчни капиталисти, кво да ги правиш ).
- патрони с ПФ 180, куршум 230 грн. LOS.
- Кобур - Safariland model 578 GLS™ Pro-Fit™ Holster (кобурът за пистолета e Level 2:
При първия опит се получи този резултат
Изображение
за това време
Изображение

Засрамено наведох глава, разочарован от себе си и реших да повторя курса на стрелба.
При втория опит се допълниха мишените с още дупки
Изображение

за това време
Изображение

направих си изводите за себе си (ама ко да прайш, старост-нерадост) и си обещах че ще го стрелям по-често тоя пусти фаст тест.
Направих още няколко дрила и крайния резултат е че излязох безкрайно щастлив и зареден с положителни емоции от ТИР-а :D !
Въпреки, че стрелбата ми не беше като на Джонито Уиик :DD :DD :DD .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2019, 19:46       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
И още по пътя до там в главата ми се формира идеята че скоро не съм стрелял ф.а.с.т. теста.......срам и позор за мен!Реших веднага да се коригирам и го спретнах на тир-а.

Хахаха, ЗМЕЙ си ти… РЕСПЕКТ!!! :tu: :danger: :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2019, 19:55       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
tsb написа:
И още по пътя до там в главата ми се формира идеята че скоро не съм стрелял ф.а.с.т. теста.......срам и позор за мен!Реших веднага да се коригирам и го спретнах на тир-а.

Хахаха, ЗМЕЙ си ти… РЕСПЕКТ!!! :tu: :danger: :armed:


Пенсиониран змей или змейски пенсионер :D :D :D
Благодаря за оценката ubboto :tu: !
Ама верно отдавна не го бях стрелял!

В крайна сметка се оказа, че прекрасно мога да се забавлявам с комбинацията от пищов, патрони, мишени и таймер!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юни 2019, 20:41       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
В крайна сметка се оказа, че прекрасно мога да се забавлявам с комбинацията от пищов, патрони, мишени и таймер!

Това е не просто забава, а показател за ЕФЕКТИВНОСТТА ти с тази система и боеприпас! И, да, предвид показаното… за теб това е ИДЕАЛНАТА комбинация! :armed: Най-мощният боеприпас, който можеш да контролираш… а ти се справяш с .45 АСР завидно добре! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юни 2019, 14:42       Заглавие:  Re: Стрелба с пистолет за начинаещи и средно напреднали
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

............И, да, предвид показаното… за теб това е ИДЕАЛНАТА комбинация! :armed: Най-мощният боеприпас, който можеш да контролираш… а ти се справяш с .45 АСР завидно добре! :tu:


Отново благодаря за положителната оценка ubboto :tu: !
Но, все си мисля, че трябва да мога и по- добре :DD !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 20 Юни 2019, 15:15, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 260 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer