logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2015, 09:43       Заглавие:  сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Една от досадните операции беше сушенето на гилзи. След много експерименти...:
Нареждам гилзите с гърлото нагоре в тавичка направена от хромникелова мрежа.малко по гъста от кошничка на фритюрник. Размери 20 на 30см. След няколко кръгови движения повечето гилзи сами застават така и останалите бързо ги дооправям.
След това с пистолет за горещ въздух бавно нагрявам отдолу ред по ред. Най-добре става ако на 3-тото или 4-тото минаване водата,останала в капсата кипне. Гилзите са абсолютно сухи,без петна от котлен камък по тях,като температурата на гилзите не надвишава 100 градуса.Посинели гилзи няма.
Капсата,като най тънка се нагрява първа,кипва и издухва останалата вода в гилзата.
Цялата операция отнема по малко от 5 минути.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2015, 05:31       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
http://www.doublealpha.biz/ced-brass-dryerПробвай с това нещо.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Май 2015, 06:28       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Ще пробвам.
Предимствата на модерния начин на сушене на гилзи е ,че един цикъл на сушене е 5 мин. ,а един цикъл на ултразвуковата ми ваничка е 8 мин. Остава ми време за изплакване на изпраните гилзи. С едно цапане за час почиствам 2-3 хил.гилзи.
Друго предимство е,че се почиства леглото на капсата. Кипналата вода в капсата издухва продуктите на горене от леглото. След това медията почиства нагара появил се в гилзата. Аз първо чистя след това полирам и тогава избивам капсите. Фантазирам си ,че така си удължавам живота на главата на пресата.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2015, 03:50       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Вода кипвам само за турско кафе :D Аз ги мия в двете кофи от снимката долу.Тази с дупките влиза в другата и така мога да изплакна една кофа с гилзи за нула време.Никак не обичам медия в главите.После в дрьнкащата вьртележка да се изцедят , като слагам едно парцалче вьтре. Хем попива водата , хем по малко дрьнкат.В сушилника ги редиш само по един ред в всяка една паница.Паници имаш бол. Ако са ти достатьчни само за една паница ,другите паници не ги слагаш/ползваш.Поне за мен имам доволно на брой паници-само деветки пьлня.Ако не те мьрзи паниците ги сменяваш на всеки час/два да кажеме:най-долната отива най- отгоре и т.н. Пазиш да не вкарваш излишна вода в сушилника.На всеки 40 часа му даваш почивка по половин час.Аз лично не знам кой малоумник ще си дьржи сушилника 40 часа нон-стоп да бачка ама найсе.От такива китайски ментаци трьгват пожарите като стой та гледай.
Изображение

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2015, 06:45       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
Малко off, пак аз ползвам дехидратора за venison jerky! :)

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2015, 06:26       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ако работиш със суха медиа и по-дълго време в тумблера въобще не ти трябва миеш и сушиш нищо. Скалъпих едно реле за време (timer) във веригата на тумблера нагласено за 4 часа (200 броя .45 или 350 9 - ки). Като свърши, обръщам тумблера и го тръскам в кофата докато не остане зрънце медиа. Изсипвам гилзите в една тава и последно ги издухвам със сгъстен въздух (90-100 psi - дели го на 14 за да го превърнеш в кг/см^2 ). Почти не излиза нищо от медиата. Медиа базирана на орех чисти по-добре от царевичната. Докато царевичната полира по-добре.
Това за пистолетни гилзи. Отне ми една седмица за окло 8 хиляди пистолетни гилзи. Тумблера работеше и нощем.

За карабинните - процедурите са малко по - различни. Там играе ултразвук-миене-сушене-избиване на капсата-тубмлер/медиа-медиа-миене-сушене и малко механично излъскване отвътре ако се налага. Сушенето го правя на слънце върху обикновен пишкир. Преди това малко разтривка със сух пишкир.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2015, 07:58       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Най-бързият начин за чистене/сушене за мен е пералня със сушилня с горно пълнене. Почти няма нужда от тумблер след това. Само не забравяйте да изключите центрофугата, че се получава интересно преживяване.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Май 2015, 01:56       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
300 WinMag написа:
Малко off, пак аз ползвам дехидратора за venison jerky!
Докато не метнеш малко за проба от резултата не ти го вярвам :D Тая пластмаса не е за това, не знаеш откьде идва .
Yank написа:
Изсипвам гилзите в една тава и последно ги издухвам със сгъстен въздух
Това те спасява от миенето.Вьпреки ,че с водата ще се измият по-добре -лично мнение.
Boarhunter написа:
Най-бързият начин за чистене/сушене за мен е пералня със сушилня с горно пълнене
Най-бьрзият е вьобще да не ги пипаш :-) Толкова пьк не сьм се разбьрзал.Тази работа установих ,че с бьрзане не става.За убиване (бях написал обиване с О , :oops: егати резила :oops: )на стреса -да. Ако някой много бьрза ..... ей го дее магазина.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2019, 14:46       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2008, 16:48
Мнения: 21
Здравейте,
Пробвали ли сте, да сушите гилзи в сушилка за плодове?
Външно тези сушилки напомнят за фабричните такива за сушене на гилзи!
https://www.technopolis.bg/medias/sys_m ... 454430.jpg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2019, 20:07       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Алек написа:
Здравейте,
Пробвали ли сте, да сушите гилзи в сушилка за плодове?
https://www.technopolis.bg/medias/sys_m ... 454430.jpg

Пробвано. Не си хаби парите, освен ако не планираш после да я подариш на майка си да си суши плодове.
Бръмчи и суши много бавно. И петна остават по гилзите.
Последната мода е ротационен тумлер с хромникелово медия. Ненадминато до сега. А съм пробвал всичко.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 07:20       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 05 Яну 2016, 20:06
Мнения: 113
Работя точно със същата от година и суши много добре. За час на 70 градуса всичко е сухо и готово за работа. Изобщо не е шумна и суша наведнъж около 1200 девятки. Заслужава си


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 07:42       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 05 Яну 2016, 20:06
Мнения: 113
Всъщност е точно тази:
https://sushilni-za-plodove.pazaruvaj.c ... 341990358/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 07:49       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2016, 14:27
Мнения: 65
Аз за карабини след фулсаиз в тумблера с вода и нераждаема медия и прах за пране.После изплакване в чиста вода,сито за захранка издухвам на около 6/7атмосвери както са в ситото и после една по една с пистолета с въздух и ги нареждам на пишкира.Време не засичам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 09:24       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Бат Камене, а ти как сушиш?

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Май 2019, 09:56       Заглавие:  Re: сушене на гилзи
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Mistar cz написа:
Бат Камене, а ти как сушиш?

След прането и изплакването слагам гилзите в памучен ръкав с размери 50 на 150см. и ги джуркам 5-6 пъти. След това в хромникелово телено сито повдигнато на 2-3 см и го слагам на горещ ламаринен покрив. Ситото е с размери 50 на 100см. и дупки 5мм. За 30 мин. 1000 гилзи са сухи и без петна. И ток не хабя.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer