logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 02:36       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
AR-ката обича да е "мокра", тая ми изглежда твърде суха дори и за 80% влага като във Флорида... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 03:30       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Трябва да са някъде между 1200 и 1500, загубих им дирята, защото стрелях когато мога по няколко пълнителя.
Стоеше с отворен прозорец до банята, имам чувството че клеясва от стоенето, втория пълнител днес работи по-добре от първия.
Сега ще я почистя и пак ще стрелям, докато спре отново, мисля да сложа стикер, на който да отбелязвам кутиите патрони, така ще имам по-добра статистика.
С дотиквача патрона влиза в патронника и продължи да стреля, ама не е работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 03:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
.38 Super написа:
AR-ката обича да е "мокра", тая ми изглежда твърде суха дори и за 80% влага като във Флорида... :DD

Интересно, че нагара стои мазен, като стара грес по лагер, не е твърда сгурия, освен отзад по шията на болта.
Никога не държа "мокри" арките ми, нито някое друго оръжие, засега всички си вървят. По моята теория праха полепва по влажните части и създава ядове.
Всъщност това може да е следващия тест - не помня кой щеше да праща прах, ама може и с тукашен - слага се ведъж сух в торба с прах, тръска се, после се стреля, и после след чистене, накиснат в смазка, пак в торбата и тръскане, и накрая стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 04:40       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Трябва да са някъде между 1200 и 1500, загубих им дирята, защото стрелях когато мога по няколко пълнителя.
Стоеше с отворен прозорец до банята, имам чувството че клеясва от стоенето, втория пълнител днес работи по-добре от първия.
Сега ще я почистя и пак ще стрелям, докато спре отново, мисля да сложа стикер, на който да отбелязвам кутиите патрони, така ще имам по-добра статистика.
С дотиквача патрона влиза в патронника и продължи да стреля, ама не е работа.

Как разбираш, кога да използваш дотиквача?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 05:41       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Патрона не влизаше напълно в патронника, болт кериъра оставаше на около сантиметър от крайно предно положение. Не искаше голямо усилие, просто натиск с палеца вкарваше патрона докрай и позволяваше да се дръпне спусъка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 14:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
При десетките засечки с АР, които съм виждал по състезания, на пръстите на едната ръка се броят случаите, когато състезателят е ползвал дотиквача. Питал съм после що така и винаги са ми казвали, че предпочитат да играят на сигурно.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 15:11       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами хората са го сложили там да се ползва, и в тоя случай свърши работа.
Друг път не ми се е налагало.
Снощи я чистих, имаше много нагар по всички части, до степен болт кериъра да не се движи свободно напред-назад. Болта също искаше повече усилие да се върти.
Предполагам, че с месингови патрони щеше да презарежда още известно време, но нямах време да пробвам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 20:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Патрона не влизаше напълно в патронника, болт кериъра оставаше на около сантиметър от крайно предно положение. Не искаше голямо усилие, просто натиск с палеца вкарваше патрона докрай и позволяваше да се дръпне спусъка.

Благодаря. Значи не е като по филмите, да блъскаш с длан по дотиквача и както казва чичко Хикок да направиш нещата още по-лоши, ами просто дотикваш с палец. Досега не ми се е случвало, но аз не купувам стоманени патрони. При промоците, които имат понякога Уинчестър, просто не виждам голям смисъл да задирам дъното с руски патрони. Вероятно, ако някой ден започна да изшивам по 10 000 патрона годишно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 21:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами сметката ми е следната - с тия евтини патрони цевта ще държи около 5000 изстрела, с хубавите - окооо 10000.
Най-евтините месингови патрони ми идват доставени по около $300 за 1000, докато руските ми ги карат за $209 за 1000.
Ако стрелям 10000 месингови патрона, ще ми излезне около $3000, с руските около $2100. Току-що купих две 16” цеви общо за $170 доставени до в къщи.
Дори и на 3000 патрона да сменям цев, пак спестявам $600-700 на 10000 патрона, което ми са две нови арки, или още 3000 патрона :).

Не се опитвам да събирам 1” групи, така че тия консумативи са ми идеални за моите тренировки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 21:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
.38 Super написа:
AR-ката обича да е "мокра", тая ми изглежда твърде суха дори и за 80% влага като във Флорида... :DD

Интересно, че нагара стои мазен, като стара грес по лагер, не е твърда сгурия, освен отзад по шията на болта.
Никога не държа "мокри" арките ми, нито някое друго оръжие, засега всички си вървят. По моята теория праха полепва по влажните части и създава ядове.
Всъщност това може да е следващия тест - не помня кой щеше да праща прах, ама може и с тукашен - слага се ведъж сух в торба с прах, тръска се, после се стреля, и после след чистене, накиснат в смазка, пак в торбата и тръскане, и накрая стрелба.

По принцип казват, че газовите АР обичат да са "мокри", не че аз го твърдя... :D
Като гледам последните снимки - слагаш ли инякаква смазка изобщо преди да стреляш или си я смазал веднъж преди да я подкараш и после не си я смазвал до снимките ?
Любопитен съм, защото и аз бях на същото мнение за нагара и полепването по смазките, но първо (без да влизам в подробности) повечето свестни смазки за АР работят като капсулират нагара и извхвърлят суспензията към повърхноста си което реално само иска да си избършеш частите след стрелба и да пръснеш пак смазка където трябва.
После, имах възможноста да проверя на практика теорията за сухото оръжие - и Глок (22) и Зига (226ь5) ги държа сухи, до степен до която капя малко смазка на пръста, и с него мажа където трябва, после сглобявам и не бърша поне 2-3 стрелби, които са около 300-400 патрона. На последното стреляне на открито, към 80% влага и жега, и двата пищова почнаха да не заключват след както слайда вкара нов патрон в патронника. Дотиквах ги като АР :D
В секундата в която им капнах буквално капка масло в релсите и подкараха без никакви проблеми поне още 400 патрона.
Така, че теорията може и да е логична, но тая логика не винаги е верна. Единственото оръжие което аз съм пипал на живо,което не е смазвано за вее сигурно 6 000 изстрела е на сина ми Ругъра SR9, който не е и чистен с години.
Помпата ми преди да я стрелям изобщо я разглобих, и я обезмаслих със специален дегрисър, след което я третирах цялата с молибденова смазка на прах. С години не съм я смазва с никакъв лубрикант и съм изстрелял тонове бърдшат и бъкшат. Тъй като и цевта е третирана от вътре, след стрелба като прекарам един парцал веднъж, обира и нагар и гявол и вторият парцал буквално трудно бележи че е прекаран през цев. Така казано молибденовото покритие, колкото и да е тънко, е хигроскопично и има момент когато триещите се повърхности почнаха да посивяват. След буквално капки масло по тях всичко си дойде на местото и помпата вече не "задира" като циклирам.
Така че смазка си трябва макар и да не обичам да смазвам, аз съм минал изцяло на смазката на Посейдон, другата която използвам е Militec 1, което е тритмент освен, че може да се слага като смазка, става и за сух лубрикант, може и да се слага до 15% в грес по избор. Аз имам от оригиналната им грес и от самото масло в къщи, ако се интересуваш ми драсни мога да ти пратя да го пробваш, то е разработвано специално за армията и за ар платформата. Третирал съм сума ти пищови с нея и се чистят много по-лесно и се смазват с много малко лубрикант.
Назад в темите би трябвало да има подробно писано за именно тая смазка, спомням си доста ги разисквахме тея неща преди и имаше тонове инфо в темите само дето не мога да го намеря...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 22:02       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Amazon написа:
но аз не купувам стоманени патрони.
Откровенно казано, тая стомана не може да ти нарани патронника.
Обикновенно цевите са от AISI 4340 Steel която е с Hardness, Rockwell C 35
Руските стоманени излишъци са с B 71 което е по ниска категория от горното.
Браса е В 51, демек е по-мек от мекият метал на руските гилзи но и двете са много по-меки от патронниците.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 22:05       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
Току-що купих две 16” цеви общо за $170 доставени до в къщи.
Още един плюс за АР платформата с-у Калашника...
Щеше ми се да можех да сменям нехромирана ми цев на тоягата както се сменят на АРките... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2019, 22:16       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Тая арка я събрах от кит, уж я чистих и суших като я правих, но явно е имало заводска смазка останала по кьошетата. След това изобщо не е смазвана или чистена.
Аз от 20 години ползвам само тефлоновия спрей на Ремоил, който съхне бързо. С глок съм имал засечки само от релоудите да не презареди от слаб заряд, никога да не вкара патрона в патронника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Авг 2019, 22:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
А това като как стана така:



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2019, 03:48       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
" Standard Anderson commercial upper..." Андерсън продават цяла карабина за $416, това е по-зле и от на минаващия тоягата,
а руснаците вече се кефят колко скапана била АР-ката... :D
Пушката най-вероятно е това, с фри флоутър гард щото другият ще се запали: https://www.primaryarms.com/anderson-ma ... ength-5.56
Оригиналното видео с инфото за пушката, като пускаме клипове, нека да са оригиналните а не поорязаните версии на някой си:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ztavi и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer