logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 04:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2019, 22:30       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Честито и от мен! Само радост да ти носи!

Много благ за стреляне пистолет си избрал :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2019, 23:20       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Честито и от мен! Много добър избор и да ни покажеш какво можете двамата в комбинация ! :D

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 02:35       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
Благодаря за пожеланията :)

@delf Ти имаш основна заслуга за конкретния избор! :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 02:52       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
viper написа:
Похвалвам се официално :)
След едно бързо ходене до Бургас и обратно, вече е депозирана за прострел в КОС.


Честито!
Страхотен пищоф!

Вече няма да имаш оправдания за нещо различно от отлични резултати PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 08:31       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
viper написа:
Похвалвам се официално
След едно бързо ходене до Бургас и обратно, вече е депозирана за прострел в КОС.

Сега трябва да помислиш за някое читаво кобурче/ чанте. Моите 2 ст. и по този въпрос":

Първата "шадоука", която пристигна в БГ в началото на 2007 г., беше моята. Видях го този пищов на снимка, влюбих се от пръв поглед :D... и го капарирах половин година преди да го пуснат в серийно производство, без въобще да знам какво ще ми пристигне. И човек като направи добър избор - се радваме и ние. Обратно, като си гръмне някой ентусиаст от незнание разрешителното и паричките за глупост - аз поне, ако човекът е читав, винаги ми става мъчно. Та, още веднъж - ЧЕСТИТО за чудесния избор!

По въпроса с кобурите, първите няколко години си носих "шадоуката" в апендиксов кобур отпред, като бях свикнал така и да шофирам - мерак, какво да се прави. :-) Та, носи си се чудесно и в кобур този пищов. Като тук, понеже виждам че си ЕСТЕТ, бих те посъветвал да се огледаш за някой читав кожен кобур... в БГ правят такива и от чукана кожа - стават произведение на изкуството! В краен случай, нещо от плат... аз ползвах оригинален вътрешен кобур на ЧЗ, който е с метална щипка - не е мръднал 10 години. В кайдексов или пластмасов кобур "Шадоу"-2 обаче аз определено не бях сложил... първо, е обида към тази красота... и второ, ако почнеш много да вадиш и прибираш - рискуваш да се появят драскотини по покритието, а лично мен - това много ме дразни!

Сега, Глок е оръжие за съвсем друго... и там не ми дреме. Но "Шадоу-2" в кайдекс или пластмаса, аз лично - НЕ!

От друга страна, в кобур на улицата оръжие не съм слагал от години. Пренасям си го в едно чанте. Има едни кожени, много готино направени, ако си джиткаш с официален, а не "кежуъл" аутфит. Засичал съм неведнъж и време - от чантето изстрелът ми се бави с не повече от една секунда - от кобур ако съм на 1,20... с чантето съм на 2,00 - 2,20.

Та, ако не се буташ в чужд бизнес и не ходиш да опрашваш чужди булки, вероятността да опреш до тази една секунда в БГ в наши дни е толкова малка, че въобще не си заслужава да се коментира - някой целенасочено теб да тръгна да те стреля, а ти да му връщаш от кобур.

Со кратце, за кобура:
- да не си надереш оръжието;
- нещо красиво ще е тъпо да го сложиш в нещо грозно. :-) Аз на твое място, щях да си поръчам кожен кобур от чукана кожа - стават наистина уникални! Стига и на теб да ти харесват, де. Само, моля те, не я слагай тази красота да я дереш в някоя евтина пластмаска... или поне ни го спести това тук!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 08:45       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
ubboto написа:
... аз ползвах оригинален вътрешен кобур на ЧЗ, който е с метална щипка - не е мръднал 10 години.


+1 от мен, ако става въпрос за същия неопренов, оригинален на ЧЗ. По спомен беше около 45лв. от ВИП-а. Щипката му е уникално здрава. Когато нося Аркуса го размотавам в такъв. Удобен е, лятото до сега не е пропускал пот до пистолета и стои стабилно в гащите.
ИзображениеИзображение

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 08:48       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Честито и от мен.
Почиствай и смазвай редовно, ЧЗ-то си го обича това. Проверявай и пружините на пълнителите.
В тази връзка, след Нова година подарък от мен 2 нови пружини за пълнител, дано и някой петичка да ми е останала.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 09:07       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Яну 2014, 20:35
Мнения: 487
Честита придобивка! Със здраве да го ползваш!

ubboto написа:
Со кратце, за кобура:
- да не си надереш оръжието;

Най - добре да се държат на витрината в хола, да не вземе да се появи некоя драскотина. :D Пистолетите са за употреба и носене, от които винаги остават следи по оръжието с времето. То ясно, че е неприятно като се появят драскотини и ожулвания, но това са рисковете да се ползва една вещ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 09:17       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Касчей Безсмъртни написа:
Пистолетите са за употреба и носене, от които винаги остават следи по оръжието с времето.

Не съм съгласен! От пистолет до пистолет, както и от кобур до кобур - разликата може да бъде като от земята до небето! Работен пистолет въобще не бих го мислил, но оръжие, където водещото е ЕСТЕТИЧЕСКОТО - първо, няма как да го сложа в нещо евтино и грозно като кобур... и второ, ако нещо го надера - лично мен това много ще ме дразни! Но, и тук си има хора и хора. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 10:16       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
+1 от мен, ако става въпрос за същия неопренов, оригинален на ЧЗ.

Същият! :tu: Не пропуска пот, не дере покритието... а чисто субективно - е и удобен за носене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2019, 18:31       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
@ubboto Правилно си ме преценил. :)
Особено, когато говорим за хоби - трябва да ти доставя удоволствие, както да го ползваш, така и чисто естетически, като го видиш, хванеш, почистиш.

Хубави празници на всички!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2020, 21:56       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Дек 2019, 19:50
Мнения: 1
Привет на всички! Тъй като съм нов във форума имам следния въпрос за първо пистолетче,ще го използвам за защита на мен и семейството ми,както и за стрелба от време на време на обособените за това места. Ловец съм и знам как се борави с оръжие. Изкарал съм и курс за КНО. Пистолета към който съм се насочил е ЧЗ П-09 в калибър 9/19. Ако някой притежава или има някакви наблюдения към него моля да ги сподели.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2020, 22:12       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Приятел има въпросния пистолет.
Аз лично го харесвам. Лек поради пластмасовата ложа, 19 заряден, сингъл - дабъл екшън. Сингъла е лек, малко дълъг, дабъла е плавен. Дълъг според мен ресет. Като качество на сглобката, лично аз съм леко предубеден, поради факта че съм имал п07 дюти, който не беше направен като хората.
Вярвам , че детските болести са отстранени тук.
Аааа и друго.
Ако си с големи ръце, това е правилния избор. Ако ли не, насочи се към п07.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Фев 2020, 18:56       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
mfl написа:
....Пистолета към който съм се насочил е ЧЗ П-09 в калибър 9/19. Ако някой притежава или има някакви наблюдения към него моля да ги сподели.


Неколкократно вече съм стрелял с такъв.
На мен лично много ми допадна ЧЗ П-09.
Въпроса е дали на теб ти харесва, пасва ти в ръката, може да работи добре за теб.
Вземи, пробвай и реши.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Фев 2020, 16:50       Заглавие:  Re: Съвет за избор на КНО
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 00:31
Мнения: 26
10+5 shots @25mИзображениеИзображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 145 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer