logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2020, 16:47       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всичко дойде :)

Искрени благодарности за Приятелите които помагат в нужда :tu:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2020, 23:49       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ето малко снимки набързо :)
като имам време ще ги снимам по добре .. има интересни неща, къде са полирани и къде не

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 02:05       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Мойте 2 стотинки като минал през повечето от тея части няколко пъти на същата генерация Глок - 22, модела с дългите релси.
Титановият тригър пин се счупи от може би хилядина .357зиг патрона. Сложих си оригинални Глокови.
Избора ти на стоманени е добър, предполагам с покритието ще работят още по-добре.
Мерниците разбира се си ги подбрал добре, аз лично бих предпочел тези без цветните точки на мерника но всеки си има предпочитания.
Ейпекс тригър не съм слагал но съм пипал, не е лош но нямам някакви сериозни наблюдения.
Аз съм сложил по-дълъг магазин и слайд релис, по-лесно ми е да ги напипвам.
Минал съм през всякакви пружини, Волфовите като че ли са най-добри, в момента съм с тях, стандартни тежести.
Лично аз не виждам никакъв смисъл от нови страйкъри и плънджер но нов екстрактор е идеално, специално ако си намериш от фрезованите афтърмаркет такива ( не съм отварял всичките ти линкове)
Нов отражател има смисъл, всичко по хода на спусъка съм оправил с един Рокет конектор на Гост, сега гледам са пуснали по-добър, иска нагласа но е елементарна а си докарваш спусъка точно както на тебе ти харесва.
Ето само за обща информация какво се регулира с една част за $50 която идва барабар със всичките нужни пружини, гледай Про3.3:
Изображение
Титанов сейфти пин не бих сложил, подбива се при стрелба от тригър бара, особено ако е полиран и ако стреляш каквото и да е друго различно от стрелбищни деветки.
Има смисъл от заобляне на ръбовете му и от изравняване на заоблената страна на тригър бара която контактува с него. Тригър бара е щанцован и дори и на някой от ужким качествените афтърмаркет такива мустаците от сеченето си седят, покрити с тефлонов слой...
Повечето нормални тригър барове например от Лени, идват вече покрити с тефлонов слой, седят като покрити с фин сив прах, много добре работят ако се бяха сетили да махнат мустаците от повдигача ама не може хем да е евтин хем да добавят още една производствена операция предполагам... :D Ако се махнат мустаците и се изравни контактната повърхност с пина, тефлоновият слой се губи.
Не мисля, че дпмс устройство ще е добре за ген 3 просто защото останалите пружини не са смятани за такова забавяне, аз просто бих сложил една тунгстенова ос с два паунда по-лека пружина, ако останалите ти пружини са със оригиналната тежест пищова си цикли като за световно и дулното повдигане се контролира толкова колкото и с 3 пъти по-скъпия дпмс но там вече предполагам е до субективно усещане.
Не видях дали си взел нов слайд стоп, аз смених моя с един който е с обърнати нагоре зъби и със сигурно половин милиметър по-издаден навънка от двете страни за по-лесна работа, а канала му пасва по-стегнато на заключващият зъб на цевта. Теорията е, че връща цикъла по-прецизно там от където е тръгнал. Тая част я продаваше един оръжейник от Глок форума, след известно време някакви лекета се оплакаха, че ужким им ронел зъбите на цевите и тоя им тегли една майна и спря да ги прави, възможно е сега да ги произвежда някой друг, моят работи като шампион и нищо не рони а стрелям .40смит и .357зиг с него. Това е смислен ъпгрейд според мене ако си по прецизната стрелба с Глок, което е малко като оксиморон но има и такива хора.

Успех и съм любопитен дали ще сложиш всичко наведнъж или ще сменяш важните компоненти един след друг за да се усвти разликата... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 02:39       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Во
.38 Super написа:
Успех и съм любопитен дали ще сложиш всичко наведнъж или ще сменяш важните компоненти един след друг за да се усвти разликата...


нямам титанови части - само титаннитрид покрития (по малко триене)
купих си още един Глок и ще пипам единия едно по едно и ще сравнявам веднага с стока PDT_Armataz_01_22

мерниците - за нормална стрелба на светло - да няма нужда от фибро
но на полутъмно и след 3 дена състезания и по няколко часа на вече спане - накрая вече нищо не виждаш и не можеш да фокусираш и изравниш мушка .. с тези можеш да изравниш добре и с иморени очи и лоша светлина - просто си по бърз при нормално осветление .. по доброто решение е РД .. но са още много крехки компактните модели

страйкари и друга карантия - ще пробвам, искам да ускоря цикленето, защото ми е бавно на Г17/3

не търся лек и мек спусък - а твърд с остро отделяне (като чупене на стъкло описват този Апекс, ще видим)

Ген.3 като резнеш 300 яки патрона и после 3 дена са ти изтръпнали ръцете :) има си нужда от буфер, избрах Спринко с 3 тежести на пружините, за да настроя на моя заряд който мисля да ползвам

ще видим скоро дали теоретичния ми анализ съвпада е практичния ми тест :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 03:21       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Да, разбрах, че намаш титанови части, аз само го споменах като какво ми се е случвало с тях.
За мерниците ти си знаеш най-добре. Аз предпочитам най-обикновенни триджиконови "нощни" ужким.
Ако ще стреляш спортно защо ще пукаш силно заредени партони заради ПФ ? Питам просто , не съм запознат, мислех че спортистите предпочитате по-лекият откат...
Аз може и да бъркам, но буфера няма да ти направи отката по-бърз, по-леката пружина ще го направи...
На спринко буферите имат една крива която показва добре как работи самият буфер - в началото движението на блока е нормално и като удари втората пружина кривата с поетата енергия скача нагоре, близо до края на цикъла на блока. Говориме за много малки числа, ясно ти е, но обикновенната пружина с два паунда по-леко число ще ти забърза цикъла гарантирано. Как ще чувстваш отката не знам, удара би трябвало да е по-силен, но това е субективно. Когато стрелям 9мм със същият Глок го правя с цев с резба, имам около сантиметър по-дълга цев дефакто. Не е огромна разлика но при стрелбищни патрони отката се усеща по-мек дори и с 15 паунда пружина, с нея стрелям и .40 и .357
Лонгбоу може да ти обясни подробно как да направиш точно спусъка само със зеленият Ню Йорк тригър, без пружинката - идентичен се получава с този на добър 1911 ако търсиш ефекта на счупеният глас род, а Гост конектора ти оправя овър и пре травъла като за световно.
Пак - не съм стрелял Ейпекс и не знам как е, само съм го пипал и нямам някакви специални спомени, твърдят че са едни от най-добрите, аз винаги съм малко скептичен по въпросите с афтърмаркет ъпгрейдите за тея тояги но дано да го харесаш, определено ми е интересно как ще го намериш като смениш всичко :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 07:39       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Абе друго ако не - фаца имат чарковете... Дано ти дадат желания резултат :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 09:49       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Абе друго ако не - фаца имат чарковете... Дано ти дадат желания резултат :tu:


външния вид е бонус (и да оправдаят цената)
избирах частите по .. перформанса им PDT_Armataz_01_22

ако ме базикаш за спусъка особено за цвета му :DD
избрах до защото е плосък, има голяма челна площ - тогава дърпаш точно назад и няма добавена странична компонента
освен това е сравнително плосък, освен това има стопер отдолу

това при снайперите много добре го знаем .. какво огромно предимство носи от обикновената крива скоба, че и заоблена :))

не мога да разбера тези хора .. дето пипат дръжка или спусък .. бил удобен в ръката! пасвал му и бил мекичък
това нещо не е като онова нещо .. понякога при оръжията - ръбовете и твърдото усещане носят предимство

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 09:55       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
За мерниците ти си знаеш най-добре. Аз предпочитам най-обикновенни триджиконови "нощни" ужким.

за какво ги предпочиташ ?
за Глока за самоотбрана, ще си сложа такива .. обикновени метални светещи на тъмно (СЕТ)
защото няма да закачат .. тези имат доста ръбове, особено на мушката
тези имат много тънка мушка, хубав просвет и .. бърз фокус .. съгласно рекламата им и отзиви на колеги

.38 Super написа:
Ако ще стреляш спортно защо ще пукаш силно заредени партони заради ПФ ? Питам просто , не съм запознат, мислех че спортистите предпочитате по-лекият откат...

има различни видове спорт PDT_Armataz_01_22 така е, IPSC и другите динамични спортове са с мин. 125 за 9х19 ПродукшЪн, докато Т-Клас е с минимален ПФ 130, и нещата са различни

.38 Super написа:
Аз може и да бъркам, но буфера няма да ти направи отката по-бърз, по-леката пружина ще го направи...
На спринко буферите имат една крива която показва добре как работи самият буфер - в началото движението на блока е нормално и като удари втората пружина кривата с поетата енергия скача нагоре, близо до края на цикъла на блока. Говориме за много малки числа, ясно ти е, но обикновенната пружина с два паунда по-леко число ще ти забърза цикъла гарантирано. Как ще чувстваш отката не знам, удара би трябвало да е по-силен, но това е субективно.


идеята е да се сложи лека основна пружина, и да се разчита буфера да омекоти удара на блока в рамата
когато е лека пружината .. тогава има едно повдигане на целия пистолет, ако сложиш много силна пружина .. отката е по мек, но когато връща напред блока има сериозен трясък - напред, и дори потапя оръжието
въпрос на баланс, надявам се да оптимизирам нещата .. ще използвам куршуми с по бързи ризи и затова избрах сета с 3 различни пружини за да видя къде ще е ефекта (имаше едно видео из темите .. много добре показват разликите с различни пружини какво се случва с баланса на оръжието)

слабата пружина - бързо ще се върна назад, но и бавно ще върне слайда, още повече че стрелеца ще отнесал и повече енергия

цикъл имам в предвид .. не самото циклене, а възможността да се произведе втори изстрел .. т.е. това е комбинация от баланса на оръжието и самото циклене

.38 Super написа:
Когато стрелям 9мм със същият Глок го правя с цев с резба, имам около сантиметър по-дълга цев дефакто. Не е огромна разлика но при стрелбищни патрони отката се усеща по-мек дори и с 15 паунда пружина, с нея стрелям и .40 и .357


така е!, това е от реактивната компонента, т.е. от остатъчния барут който изгаря през пищофа и създава тяга
такива цеви и нас .. с драматично да се придобие, за мен оптималния пищоф е 19ка с дълга цев със или без резба

.38 Super написа:
Пак - не съм стрелял Ейпекс и не знам как е, само съм го пипал и нямам някакви специални спомени, твърдят че са едни от най-добрите, аз винаги съм малко скептичен по въпросите с афтърмаркет ъпгрейдите за тея тояги но дано да го харесаш, определено ми е интересно как ще го намериш като смениш всичко

нямам идея и аз, четох много, анализирах :) и подбрах неща които внимателно ще слагам и сменям и ще тествам
надявам се да оптимизирам за мен и за моя спорт оръжието :)

може да се окаже като АКМа .. колкото и да го оптимизирам, даже една напушена АРка е доста по балансирана и мека
но поне остава кефа и опита да човъркам .. и да изучавам системите :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2020, 10:17       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
между другото на моя Г17/3 абсолютно нищо не е пилено, само е с минусов конектор
взех го втора ръка от един колега, които хвана кораба за Флорида

вече има към 50 000 изстрела, мажа го само с Молистол (смес на моли на прах за куршуми https://www.cdsgltd.co.uk/lyman-super-m ... r-6oz.html с балистол (балистола неутрализира киселинноста му))

и спусъка ми е невероятно плавен, без хрущене и стържене .. сработил се е с времето

на новия ми Г17/3 сет .. цялата серия бяха с изключително остро отделяне на спусъка
като го взема, ще видя дали е оригинална карантията или е творено по тях, но е доста добър за Глок

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 02:13       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Аз съм пипал новите Глокове, след 4то поколение и намирам спусъците им за доста по-добри от това както идваха ген3 например...
Гледам предишният ти отговор - да, аз не съм спортист... :DD Пищова го влача за самоотбрана и обикновенните ръбести триджикони са ми идеални.
Това за по-дългата цев го знам, реално за това съм я сложил. Моите глокове и двата са ген3 22 рами но единият съм го направил на 17 а с другият си стрелям три калибъра.
И двата са с 15паунда пружини и не съм забелязвал някакво потъване, но ми изчезнаха меките китки ( аз бачкам доста с ръцете си и някой път съм уморен като ме замъкнат да стреляме) особено със белият бокс 115грейна стрелбищни деветки, от Уолмарт. Разбирам ти идеята за Спринкото, дано да си прав, аз съм чувал предимно за проблеми с тях но дай-Боже да работи при тебе, в краен случай винаги можеш да я разкараш. Аз лично харесах много повече по-тежкият гайдрод с леката пружина.
Знам и за Молистола... :DD Сигурно не си спомняш но едно време имахме някакво "несъгласие" по въпроса, аз се чудех как молибденовият дисулфат ще се свърже с метала като е омешан с балистол, но явно си работи щом го ползваш толкова време, няма лошо... Аз на времето си обезмаслих помпата и я третирах с Молибденов дисулфат на прах, има сигурно 8-10 години, не е виждала смазка и има близо хилядина изстрела, цевта не може да хване нагар изобщо... :DD

Аз мисля, че ген3 има мегдан за ъпгрейди но грубо казано си е проект за баламосване... Ти се занимаваш явно много повече със спорт и съответно ъпгрейда ти е ориентиран така, аз се старая да държа карантиите максимално близо до оригинала...
М-у другото мислил ли си да правиш нещо с пищова отвънка ? Аз следя от известно време едни юнаци ( то има много такива де... ) - https://www.km3solutions.com/product-category/gripwork/ (имат интересен мод и на Страйк-а както се вижда)
Пипах един такъв Глок на едно местно шоу и ми лепна в ръката невероятно, много по-удобен ми се видя от стандартният. Аз не харесвам тея всичките фрезованици по блока, нито ме интересуват картинки и т.н.т. но това което тея са направили около спусъковата скоба е просто уникално добро, поне за мене...

Изображение

Моят проект за сега е ако ми остане време да извъртя един подобен мод на рамата, без боя и, вместо стипълинг просто един лазерен контур за награпяване, искам да закача малко по-добре бързомерчето и това е, ще ми се да имам повече време да стрелям... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2020, 11:42       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
не търся лек и мек спусък - а твърд с остро отделяне (като чупене на стъкло описват този Апекс, ще видим)


Давай да видим какво ще покаже таймерчето:

- на първи бърз от кобур/ Л2... и/или от скрито носене;
- на 6 събрани/ Бил Дрил или NO FAIL BILL DRILL/ кръг с диаметър от 13,5 - 14 сантиметра на 7 ярда/ 6,40 метра.

1. Ако ти е прекалено олекотен спусъка - става сложно/и малко опасно… обирането на свободния ход, докато уплътняваш хвата/ движиш ръцете напред... а това помога много.

2. Добре е работният ход да е колкото се може по-къс. И най-малката микрокрампа в дланта, докато работиш по работния ход... ще ти изпрати попадението не точно там, където искаш да го видиш.


п.п. Всяка по-съществена промяна по хардуера... трябва да си върви и със съответното СИНХРОНИЗИРАНЕ на техниката на стреляне. Примерно, при прекалено олекотен спусък... след като "ожениш хвата"/ засрещнеш дланите… почнеш да обираш свободния ход - има опасност да изтървеш границата между двата хода... и да си резнеш в/ пред краката. Затова там вече, като при СА пищовите - почваш работата със спусъка с цевка, насочена безопасно към целта. Докато при стоков спусък/ с язно изразена граница между двата хода... можеш да почнеш работата със спусъка още в момента на "жененто на хвата"/ засрещането на дланите… както и Джери Микулек го прави... бях постнал снимка как си слага пръста на спусъка още преди да събере ръцете.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 15:05       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
.38 Super написа:
Аз мисля, че ген3 има мегдан за ъпгрейди но грубо казано си е проект за баламосване... Ти се занимаваш явно много повече със спорт и съответно ъпгрейда ти е ориентиран така, аз се старая да държа карантиите максимално близо до оригинала...


как пък го определи - за баламосване
да за тези дето правят нещо за самоотбрана, може и така да е

но за тези които сериозни стрелят и стигат предела на стока .. всяко подобрение им носи повече и повече възможности

ако имаш кола .. сток и се возиш до работа и обратно - каква е разликата да добавиш още 200 коня тунинг като ще караш градско и ще спираш на всеки светофар :) .. но за тези които искат колата да им е увеселително влакче :)) тунинга не е баламосване

така и за пищофа :) тези които стрелят сериозни .. и търсят как да се развиват, ще разберат всеки елемент


.38 Super написа:
М-у другото мислил ли си да правиш нещо с пищова отвънка ? Аз следя от известно време едни юнаци ( то има много такива де... ) - https://www.km3solutions.com/product-category/gripwork/ (имат интересен мод и на Страйк-а както се вижда)
Пипах един такъв Глок на едно местно шоу и ми лепна в ръката невероятно, много по-удобен ми се видя от стандартният. Аз не харесвам тея всичките фрезованици по блока, нито ме интересуват картинки и т.н.т. но това което тея са направили около спусъковата скоба е просто уникално добро, поне за мене...


точно тези не ми харесват .. нито визуално (някаква чалга има в тях, по моите критерии)
за пасването - Глока е ръбест и плосък .. това ПОМАГА за да се донастрои и изправи хвата в момента на изваждане и подвеждане
кръгли ергономики .. са за спокоен бавен спорт, където може да си напасваш час ако искаш хвата .. даже и дупка за всеки пръст да си сложиш - ще е добре или отливка на дланта ако иска някой
за бързо вадене .. е огромен проблем кръглите "ергономики" ... но това сме го дрънкали безброй пъти .. всеки си знае неговата :)

тези проекти ми харесват .. https://www.facebook.com/firingsquadfir ... tion=group

(без спусъка разбира се! защото не сработва винаги)

фрезоване на блока - бих си направил, за да го олекотя, като направя - грип и отвори за охлаждане
но у нас е проблем после покритията .. и затова засега .. няма да правя нищо

ПП: Ачо има лазер, мисля че си вади разрешително за да прави Глоците красиви

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 15:10       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
не търся лек и мек спусък - а твърд с остро отделяне (като чупене на стъкло описват този Апекс, ще видим)


Давай да видим какво ще покаже таймерчето:

- на първи бърз от кобур/ Л2... и/или от скрито носене;
- на 6 събрани/ Бил Дрил или NO FAIL BILL DRILL/ кръг с диаметър от 13,5 - 14 сантиметра на 7 ярда/ 6,40 метра.

1. Ако ти е прекалено олекотен спусъка - става сложно/и малко опасно… обирането на свободния ход, докато уплътняваш хвата/ движиш ръцете напред... а това помога много.

2. Добре е работният ход да е колкото се може по-къс. И най-малката микрокрампа в дланта, докато работиш по работния ход... ще ти изпрати попадението не точно там, където искаш да го видиш.


п.п. Всяка по-съществена промяна по хардуера... трябва да си върви и със съответното СИНХРОНИЗИРАНЕ на техниката на стреляне. Примерно, при прекалено олекотен спусък... след като "ожениш хвата"/ засрещнеш дланите… почнеш да обираш свободния ход - има опасност да изтървеш границата между двата хода... и да си резнеш в/ пред краката. Затова там вече, като при СА пищовите - почваш работата със спусъка с цевка, насочена безопасно към целта. Докато при стоков спусък/ с язно изразена граница между двата хода... можеш да почнеш работата със спусъка още в момента на "жененто на хвата"/ засрещането на дланите… както и Джери Микулек го прави... бях постнал снимка как си слага пръста на спусъка още преди да събере ръцете.



Стрелковата Академия на Т-Клас :armed: :armed: :armed:
разработи .. Т-Клас Класифаери (цяла система за оценяване) .. и ще тестваме като покриваме нивата :) .. ще падне голяма стрелба

вчера тествахме малко упражнения и интереса бе повече от голям :)

тази корона година .. ще правим основно това
ще стреляме всичко с тези които имат кураж да излезнат на полигона

за да тестваш някаква промяна в хардуера
трябва да е изолирано упражнение/тест .. а не да е част от много умения, предимно на стрелеца и да си вадиш извода

ще стреляме всичко :)
само да нагласим нещата и ... почваме

ПП: чакам си разрешението за втория Глок .. но май няма да го дочакам :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 20:11       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Ivo III написа:
как пък го определи - за баламосване
да за тези дето правят нещо за самоотбрана, може и така да е
но за тези които сериозни стрелят и стигат предела на стока .. всяко подобрение им носи повече и повече възможности
Имах предвид, че имаш свободно време, иначе е ясно, че гониш някакъв спортен тунинг.
Ivo III написа:
тези проекти ми харесват
Понеже съм пипал подобни, мога да те уверя, че и двата са еднакво "ръбести" демек - тоя дето ти го показах изобщо не заобля нищо от ръкохватката и дефакто идеята е именно да ти пасва правилно в ръката при бързо вадене. Изрезите и полирането ти дават мемори пойнтс за контролите, нищо повече... Тези проекти които гледаш са именно лазерното текстуриране което повече ми харесва от стиплинга. Обаче ако търсиш по-солиден грип, лазера е по-кофти от истинският стиплинг или например покритието което Зев слага на тесните спортни Глоци, сигурен съм че го знаеш.
Също - говорил съм си много със собственика на Тру Пресижън които правят цевите от снимките. Извънредно комерсиализирано са ориентирани, за тях е по-важно дали ще сложат добро "златно" покритие на цевта от колкото дали патронника ще е напълно поддържан или ще режат рампата както трябва да не говориме, че не се интересува изобщо от короната например и как е финиширан дулният срез при резбата за заглушител/някакъв дулен девайс... Според него, гладкият маг екстеншън е абсолютно несериозна работа защото не може да се тегли надеждно, особено с потни или прашни ръже, обаче това е казано в разбовор м-у нас двамата, за купувачите ги рекламират яко щото пасват на цветовете на цевите които продават... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Май 2020, 21:45       Заглавие:  Re: Проект Glock Gen.3М Plus [ретрофит]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

това фрезоване на скобата позволява да се уплътни хвата за да не потапя пищофа при бързи поредни изстрели
особено за тези със силни пружини

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer