logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2010, 22:29       Заглавие:  Tikka t3 tactical или Steyr SSG 69
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 22:21
Мнения: 2
Колеги,
моля за вашето мнение по въпроса за тези две карабини, SSG 69 или Tika Т3 Tactical. Прочел съм доста теми във форума за подобни оръжия, но моля ако някой ползва дадените оръжия да даде мнение.
Оръжието ще се използва за състезания, но и за лов, това е причината да се спра на калибър 308, а не на custom rifle,6 br. коя от двете карабини с еднакви боеприпаси би дала по добра група?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2010, 22:54       Заглавие:  
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 16 Окт 2010, 20:10
Мнения: 57
Има доста писано из форума. Аз лично предпочитам SSG -то, прикладвам по-добре с него и ми е по удобно. Има и по дълга цев и е малко по тежко, би трябжало да има по малко вибрации, за съжаление не съм стрялял с Tika и незнам коя би дала по добра група, но според много източници в които съм чел нещата клонят към SSG.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 00:35       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
И двете пушки съм ги ползвал , и двете са много добри , но SSG-то си е SSG
Ако пък си решил да е Тика , нека не е Tactical a обикновен Varmint , но с късата цев която има резба отпред . Варминтът в никакъв случей не е по малко точен от Тактикала , но пък разликата в цената им е солидна , затова по-добре Варминт а с останалата част от парите си купи монтажи за оптиката , двунога , дулна спирачка и каквото друго ти е на сърце.

Инак аз стрелям с SSG 69 и мога само да заявя че с подходящия патрон стрелбата с нея е просто скучна . Моята е на около 3500 изстрела и все още е много точна ....доста по точна от колкотo съм аз.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 00:39       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
SSG написа:
И двете пушки съм ги ползвал , и двете са много добри , но SSG-то си е SSG
Ако пък си решил да е Тика , нека не е Tactical a обикновен Varmint , но с късата цев която има резба отпред . Варминтът в никакъв случей не е по малко точен от Тактикала , но пък разликата в цената им е солидна , затова по-добре Варминт а с останалата част от парите си купи монтажи за оптиката , двунога , дулна спирачка и каквото друго ти е на сърце.

Инак аз стрелям с SSG 69 и мога само да заявя че с подходящия патрон стрелбата с нея е просто скучна . Моята е на около 3500 изстрела и все още е много точна ....доста по точна от колкотo съм аз.


сравнявал ли ССГ с Тиква :) при еднакви условия?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 00:52       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2007, 11:41
Мнения: 577
Имам такава тика и сега гладувам за SSG :angry:

_________________
вързан поп мирно село


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 01:03       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Ivo III написа:
сравнявал ли ССГ с Тиква :) при еднакви условия?


Имам близки наблюдения и от двете пушки , но ако трябва да ги сравня чисто конструктивно , SSG-то в това отношение е доста напред . Мога да спомена някои конструктивни предимства в полза на SSG-to :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 01:28       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
давай :) ще е интересно!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 16:00       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Почти бях сигурен, че следващата карабина ще е Т3 Так.

Тази тема започва да ме разколебава :)

Може ли да се купи ново SSG и на каква цена?

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2010, 22:31       Заглавие:  
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 16 Окт 2010, 20:10
Мнения: 57
И аз се чудя защо Так. е почти два пъти по-скъп от Варминт. И двете цеви са с 4 канала и двете са с еднаква дължина, и двете са еднакво дебели(не съм много сигърен не съм ги мерил).
Иначе във Випа има ССГ, около 4200.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 00:00       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Ами да посоча някои предимства на SSG- то тогаз :D

Най- напред да посоча че SSG 69 не е възникнала от ловна пушка която в последствие е доработена за да стане на военен снайпер , SSG 69 e проектирана от нулата за военен снайпер и през 1969 год. когато влиза на въоръжение в австрииската армия, с всичките й нововъведения които предлага , просто изпреварва времето си с десетилетия .Това е първата серийна снайперска пушка с полимерен приклад и студенокована цев. С тази пушка са спечелени и няколко международни снайперски състезания. А в БГ , най-малката група правена на състезание по бенчрест, на 200м. е от SSG 69 - 15 мм от център до център , с фабричен патрон.

Ще почна от дулния срез , SSG-то има вторична фаска , чиято роля е да предпазва дулния срез от случайни удари в тази област , все пак пушката си е замислена като военна и такива неща се очакват , при Тиката това го няма.
При Тиката цевта е навита на резба в цевната кутия , цевта и цевната кутия са от различни материали. При SSG-то , цевта и цевната кутия са от един и същ материал , освен това при SSG-то има нещо уникално , цевта му е вложена на почти 6 см. дълбочина в цевната кутия , на повечето пушки това влагане е около 3-4см. Когато цевта е вкарана в горещата цевна кутия , в зоната на присъединяване ,концентрична преса упражнява 10т. натиск върху стените на цевната кутия , на практика в края на този процес , цевта и цевната кутия са едно тяло от еднороден материал. Цевната кутия на SSG-то е цилиндрична и доста масивна.
При SSG-то , презареждането става много бързо , по-бързо от колкото при Тиката и 90% от останалите пушките :-) Причината за това е че на Тика затвора отключва на 70 градуса , а на SSG при 60 градуса . Друга особеност на болта на SSG която много подпомага бързия втори изстрел е , че на SSG заключващите упори са в задния край на болта а не в предния , това значително съкращава хода на болта нужен за презареждане, а от там и много бърз втори изстрел ако има нужда . Друго за болта , на Тика заключващите упори са 2 разположени на 180 градуса , на SSG са 6 , разположени на 120 градуса . Болта на SSG e взаимстван в CZ 700.
И двете пушки имат тефлоново покритие на затвора за по гладка работа.
SSG има вградена Аншуц релса в полуложата , много удобна за монтаж на двуноги , ремъци , ограничители на хвата и др..... Тика няма.
Дължината на приклада при SSG се регулира , за сметка на това пък при Тика се регулира височината на подбузника :-) . При SSG , няма нужда от реглаж на височината на подбузника , защото към модела има комплект пръстени ,за монтаж на оптика към чиято височина е изчислен приклада ...за съжаление тези пръстени са доста скъпи и се продават отделно .
SSG има и 10 зарядни пълнители , редки , спрени от производство преди много време , и много скъпи ....но ги има де ,.... господ здраве да му дава на RENDE , че ми намери случайно един :D
:-)
SSG има два типа спусъци , и двата са повече от отлични . Единият е стандартен който подлежи на реглаж , другият е SET спусък ,който също се регулира . Set спусъкът се състои от два на пръв поглед спусъка , само че първият е щекер и при натискане , вторият спусък става перце. Аз съм със стандартния спусък , който след малко доработка стана като електронен спусък :-)

Общо взето е трудно да се сравнят двете пушки , в различни класове са просто , едната е модифицирана ловна пушка , другата е конструирана от нулата за война , а всичко което е конструирано за война е много кораво :DD

Като лоша черта на SSG-то мога да посоча само , скапаните пластмаси от които са направени някои детайли по приклада и пълнителя.... но това нищо не е.

Тиката също е супер пушчица , нейната най-голяма сила е цената й .... но не и цената на Тактикала . Варминта обаче наистина си струва парите , особено тоя с късата цев дето има и резба накрая , веднага може да му се сложи спирачка :-) и направо няма аналог като прецизност , качество , цена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 00:54       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Когато си избирах прецизна карабина и аз се колебаех точно между тези двете.

В крайна сметка избрах SSG-69 P02 и не съжалявам за избора си.

Тиката също е отлично оръжие, но както каза SSG по-горе, тактикъл варианта ми се струва малко надценен.

Варминтът обаче според мен е най-добрият избор за парите си.

Добре е освен за карабина да се мисли и за подходящ боеприпас за нея.
Моят избор бе значително улеснен от огромния опит на колегата SSG, за Тикка не знам кой е подходящият патрон и дали се намира у нас.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 10:39       Заглавие:  
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 22:21
Мнения: 2
Благодаря за отговорите!
Може ли да препоръчате боеприпас за ССГ-то в .308.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 11:38       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
общо взето .. нищо сериозно като предимство :) за моите цели

за тези които искат да ползват наготово всичко
без да тунинговат, кирилизират, влагат творчествто
така както си написал ССГ е напред!

аз имам бяла Тиква ..
и най-голямото и предимство видях при стрелба по време на дъжд
само изтръсках водата от затвора и пълнителя и ..

другото което ми допада и защото си я взех е БАЛАНСА!
аз не я взех за бенчрест или подобни статични стрелби
взех си я за да развивам .. друг тип стрелба .. динамична снайперова ;)


не мога да кажа за черната ..
но затвора на бялата тиква много ми допада .. много е бърз
просто метала се трие/пързаля без съпротивление
може би защото е .. друг материала ..


интересно ми е
да ги сравним .. заедно на стрелба :)
нямам опит със ССГ, толкова имам и с Тиквата де :)
ама се надявам да остане време и за тях :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 12:00       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Marti написа:
Благодаря за отговорите!
Може ли да препоръчате боеприпас за ССГ-то в .308.



Norma Diamond Line.

Куршумът е с моли, което за мен изисква непрекъснато използване само на такива патрони.
Изобщо, молито има изисквания към стрелбата - аз покривам цевта с нов слой моли след всяко почистване и стрелям само с този боеприпас.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2010, 20:14       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Освен с Нормата , SSG-to работи и много добре с Фердерал Голд Медал -168гр. /175гр. и др. марки

Тая неделя мерих скорости на два патрона , Геко Таргет-170гр. и RWS - Match- 190gr.
Geko Target продължава да ме изненадва приятно , този на пръв поглед посредствен патрон работи страхотно , и има много постоянна скорост .От 10 изстрела ми даде скорости между 801 и 811м/с като повечето бяха между 804и 807м/с ...доста постоянни скорости на фона на други патрони които съм мерил. Пушката прави страхотни групи с него , a по принцип куршумът който ползват е ловен (Т Мантел) .
RWS Match -190gr. от друга страна ме разочарова , уж мачов патрон а даде много непостояни скорости ..между 720 и 761м/с. С него групата беше по зле.
Долната снимка е от тази неделя , има две групи с Геко Таргет и една с RWS Match , на 100м.Горната лява група е от 3 изстрела , а дясната от 5 , долната е от 5 изстрела RWS Match

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer