logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 16:59       Заглавие:  Нови ловни карабини от Арсанал
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Доста търсих са подобна тема, но така и не открих. Направи ми впечатление че в сайта на Арсенал са изкарали ловни полуавтоматични карабини различни от СЛР-ите дето изглеждат доста сгодни за състезания след известен тунинг. Проблема е, че никой не е виждал да се продават :??:

Става въпрос за тези

Изображение

ТТХ - http://www.arsenal-bg.com/defense_polic ... r-m12f.htm

Изображение

ТТХ - http://www.arsenal-bg.com/defense_polic ... ar-m9f.htm

А това просто е ултимативното ловно оръжие :D :D :D

Изображение

ТТХ - http://www.arsenal-bg.com/defense_polic ... r-m4sf.htm

На първите два модала са им направени поне външните тунинги - сгъваем приклад и компенсатор, и като гледам цевта си е на калашник, а не изтънените на СЛР - а. Предвид, това, че има вече една база като горните модели, дали не е момента да разработят и една чисто спортна за ИПСЦ карабина на базата на калаша съответно със вземане на мнение от трениращите този спорт за да стане едно състезателно оръжие на прилична цена. :wink:

Цялата гама "ловно" оръжие - http://www.arsenal-bg.com/hunting.htm :evil:

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 17:27       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
И аз ги заглеждам от доста време и скоро мислих да се обаждам в Арсенал.

Имам странното чувство че са само за износ.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 19:06       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
тези с късите цевички .. ги забрави за ИПСЦ :)

ако на средния модел ..
може да се махне този пламегасител
и да се сложи приличен коменсатор .. може и да стане

обаче и прикладите ми се виждат .. доста дълги .. т.е. неприложими за ИПСЦ :)

за полицейска работа .. може би стават ;)
но за спорт .. в този си вариянт .. мне :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 19:41       Заглавие:  Re: Нови ловни карабини от Арсанал
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 18 Юли 2007, 18:58
Мнения: 283
Звяра написа:
.....................
и като гледам цевта си е на калашник, а не изтънените на СЛР - а.
:wink:
.........


Можеш ли да поясниш това за изтънените цеви на СЛР-а спрямо АК?
Щото от снимките не виждам разлика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 19:54       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
При положение че вече ще се вкарват на нормална цена АР 15ки и че е разрешен релоуда,само снабдяването ми с безплатни патрони може да ме накара да си взема калаш за спорт.За фьн да ,ама за спорт не.2011 година сме все пак :wink:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 20:09       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2007, 11:41
Мнения: 577
Ivo III, без тоя пламегасител ще виждаш само едно огнено кълбо,каквото и да сложищ ще е грешка.

_________________
вързан поп мирно село


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 20:12       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
попа написа:
Ivo III, без тоя пламегасител ще виждаш само едно огнено кълбо,каквото и да сложищ ще е грешка.


за този модел говоря
Изображение

другите не ги коментирам .. за спорт!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 20:17       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz 85,
нали си по сметките .. я дай една калкулация и да смятаме ;)



все пак това са ни първите пушки ..
и ресурса им ще си иде само докат се научим как да ги хващаме ;)

за втора, трета пушка .. е друго вече!


по мои изчисления .. на сериозен състезател по рифле
всяка година ще му трябва нова пушка!!!
патроните .. отделно ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 20:46       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Сметките ще са ни най-точни като видиме цените при нас на АР 15 ките.Дай конкретни калибри,цени на боеприпаси,сподели от опита си на релоудаджия колко се сваля от цената при релоуда,какви вьзможности и цени има за релоуд на карабинска муниция.Все неща с който си по запознат от мен,а накрая простата сметка остави на мен. :DD Както казах не бих избьрзал лично аз точно в този момент с избора ми на калаш за спорт,просто бих изчакал бих сравнил цените и пазара вБГ.Гледам по клипчета ,много видях спортуващи с АРки,с калаш тук никой не видях.Но.....ако сьм началник-склад за амуниций -е тогава си взимам един калаш и пуцам до насиране.Все пак дьлгото си иска повече време за добро овладяване и постигане на добри резултати при стрелба от кььсото.Така поне аз мисля.А това много удря по джоба.Така че всеки да си преценява по вьзможностите.Калаша си е ценови компромис,както като орьжие така и като боеприпас.Не вярвам да има човек който да си е надвил на мастрафа и да си вземе калаш за спорт.Ма що не .....ако е циция като мен и не му се дават излишни пари :DD

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 21:34       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Тези Калаши ги има по Зап. Европа.
Цените са им по 500-600 евро.

Само по-дългата цев може за ИПСЦ, но пък късите гледам си перкат за "кеф" стрелба.
Калашът е ясно, че може да бъде конкурентен в Стандар дивизия, за по-добър Стандарт и Опън е ясно, че има доминация на АР-ките.

Няма място за сравнение в цените, но ако искам да си направя удобен и приятен Калаша, ще ми излезе почти колкото една готова АР-ка и пак няма да имам опциите за тунинг и ъпгрейд, както и комфорта на американския калаш

:-) :-)
(затова не правете пълно сравнение :wink: )

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 21:36       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
cz 85 написа:
Сметките ще са ни най-точни като видиме цените при нас на АР 15 ките.Дай конкретни калибри,цени на боеприпаси,сподели от опита си на релоудаджия колко се сваля от цената при релоуда,какви вьзможности и цени има за релоуд на карабинска муниция.Все неща с който си по запознат от мен,а накрая простата сметка остави на мен. :DD Както казах не бих избьрзал лично аз точно в този момент с избора ми на калаш за спорт,просто бих изчакал бих сравнил цените и пазара вБГ.Гледам по клипчета ,много видях спортуващи с АРки,с калаш тук никой не видях.Но.....ако сьм началник-склад за амуниций -е тогава си взимам един калаш и пуцам до насиране.Все пак дьлгото си иска повече време за добро овладяване и постигане на добри резултати при стрелба от кььсото.Така поне аз мисля.А това много удря по джоба.Така че всеки да си преценява по вьзможностите.Калаша си е ценови компромис,както като орьжие така и като боеприпас.Не вярвам да има човек който да си е надвил на мастрафа и да си вземе калаш за спорт.Ма що не .....ако е циция като мен и не му се дават излишни пари :DD


АР 15 не може да се намери под 2300 в БГ и то само на некви ултра неизвестни фирми - ругерските и на смит са бая повече. Ако пък е и специална спортна модификация .........Патроните са минимум 80 стотинки, а 7,62 са в диапазона 35-45 ст. При цена около 700 - 800 лв. разликата от 1500 са си кажи речи 3500 патрона. За изтънелия български джоб това е много по-доброто. А аз лично на 30-40 стотинки патрон не виждам никъв смисъл да се правя на релоудаджия при положение, че за 30 - 40 лв се прави супер тренировка с три пълнителя. :-)

А идеята ми беше, че след като Арсенал правят нещо такова какво пречи вече хората, които имат опит да изпратят от името на федерацията по ИПСЦ техническо задание за карабина за спорт, вместо да се чудиш какаво да тунинговаш като изоглавен, всичко това да идва готово. Доколкото прочетох БГ ще е домакин на състезание и подобна инициатива би осигурила продажби и на вътрешния цивилен пазар за български карабини. Е няма никаква гаранция, че ще се навият, ама пък и никой не е пробвал :-)

DDD написа:
Звяра написа:
.....................
и като гледам цевта си е на калашник, а не изтънените на СЛР - а.
:wink:
.........


Можеш ли да поясниш това за изтънените цеви на СЛР-а спрямо АК?
Щото от снимките не виждам разлика.


Цевите на СЛР не са цевите на боен калашник, всеки, който е виждал и двете ще ти каже същото. По тънки са при СЛР, от там повече вибрация - следователно повече неточност. :wink:

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


Последна промяна Звяра на 15 Яну 2011, 21:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 21:39       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Е, ние имаме готова за ИПСЦ АР-ка не на супер неизвестна фирма, даже обратното за около 850 $ без ДДС, както и цени на 5.56/.223 от 0.48ст
:wink:
(в раздела купува-продава, можеш да се запознаеш, с ценовата листа на CMMG)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 21:39       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Звяра написа:
...А идеята ми беше, че след като Арсенал правят нещо такова какво пречи вече хората, които имат опит да изпратят от името на федерацията по ИПСЦ техническо задание за карабина за спорт, вместо да се чудиш какаво да тунинговаш като изоглавен, всичко това да идва готово...

Да, идеята е добра. Дали обаче Арсенал ще могат да продадат и 10 карабини от тези след това? Че като гледам нашия необятен оръжеен пазар - чудя се даже дали и 10 ще успеят да шитнат после.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 21:46       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
kouzi написа:
Е, ние имаме готова за ИПСЦ АР-ка не на супер неизвестна фирма, даже обратното за около 850 $ без ДДС, както и цени на 5.56/.223 от 0.48ст
:wink:
(в раздела купува-продава, можеш да се запознаеш, с ценовата листа на CMMG)


А да приемем чисто хипотетично, че аз пък чисто визуално изпитвам отвръщение от АР-ката и не искам да имам нищо общо с нея щото смятам че е с редко недоклатен боеприпас и не би оцеляла и 1 час с мен на лов? :-) Ако взема нещо за състезание искам да става и за лов. Иначе взимам един полуавтоматичен ЗИГ и не се занимавам ни с руски ни с амеликански шетни. PDT_Armataz_01_20 А ако действително има такава цена на АР в БГ това е супер, щото избора се разширява, но пък традицията по тия географски ширини е да се ползва калаш. Историческа обремененост - кво да се прави :wink:

JDredd написа:
Звяра написа:
...А идеята ми беше, че след като Арсенал правят нещо такова какво пречи вече хората, които имат опит да изпратят от името на федерацията по ИПСЦ техническо задание за карабина за спорт, вместо да се чудиш какаво да тунинговаш като изоглавен, всичко това да идва готово...

Да, идеята е добра. Дали обаче Арсенал ще могат да продадат и 10 карабини от тези след това? Че като гледам нашия необятен оръжеен пазар - чудя се даже дали и 10 ще успеят да шитнат после.


Що да не, ако ИПСЦ продължава да се развива със сегашните темпове, кат за първа пушка ще е ок, а пък и доста хора си ги ползват СЛР-ите за кеф. Що да го не правят с някоя такава арсеналска играчка :-)

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2011, 21:53       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Има винаги право на избор.
Ние затова сме тук, да променяме исторически обременености.....повечето в главите ни :wink:
А като дойде моята АР15, ще отидем на тестове в гората :-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer