logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2011, 17:02       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Мда, и на мен ми хареса с новия вид ;)

Сега остава да изработя системата за настройка на разстояние от колана ( 50мм правило) и подпора в долната част при крайно изнесен кобур за да избегнем зависването.

Паскале, висиш ми един жокер по дизайна пък и ти си единия, който ще получи безплатна мостра да я ползва, така че казвай ако имаш забележки докато се изяснява дизайна - после при завършен кобур, каквото получиш това ще е ! PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2011, 21:05       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Като въпрос към Павел - предвижда ли се нещо като производство на комплекти кобур и двойни холдъри за пълнители "IDPA approved" ? :-)

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2011, 13:11       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 16 Авг 2011, 23:33
Мнения: 485
И още един въпрос - ще има ли кобури за десничари ?

_________________
СК "Aрес - Пловдив"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Сеп 2011, 19:01       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Здравейте,

Тодоре, разбира се че и за десничари ще има, всъщност се правят и в момента ;) Относно критериите на IDPA към кобура, мисля че модела ни LHS Centaur най-добре покрива изискванията.

Тъй като темата е за IPSC, ще пусна изискванията в IDPA темата - директен превод на моя милост от IDPA rule book относно изискванията им към кобурите, ползвани при тях ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2011, 07:44       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Направо си е супер.Дано и да е на конкурентна цена. :-)

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2011, 21:10       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
в сайта не можах да намеря снимка на кобура за S&W 1911 .45 има ли наличен такъв кобур?

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 09:59       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
biglazer09 написа:
S&W 1911 .45
biglazer09 написа:
S&W 1911 .45
biglazer09 написа:
S&W 1911 .45


Здрасти biglazer09, за теб и други заинтересовани първо трябва да отбележа, че кобурите се изработват след направена от клиента поръчка. Ръчно. От-До. С една дума, Уникат ;)

"Наличен" в смисъл да тръгне към теб веднага няма, но да, посочения от теб модел е включен в списъка с желани модели и се изработва. Всъщност, в момента имаме поръчка за Para Ordnance SSP Nite-Tac .45 ACP. Единствената разлика в сравнение с модела посочен от теб е наличието на релса за аксесоари. В Сряда ще е готов за изпращане и преди да го пратим ще направя снимки и ще постна тук и в сайта. Надявам се админите да погледнат благосклонно и да не ме пляснат зад врата ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 18:11       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Павле, ти кога ще пуснеш вътрешен кобур изцяло от Кайдекс?

Вътрешен кобур, но с щипка?
Каза, че го имаш на проект?

Явно вече ме отбягваш като клиент.


Гарантирам за качеството на кобурите на LHS(имам два кобура вътрешен и външен)............
Външният който имам от Кайдекс е бърз, колкото полимерен на ,,Блекхоук".....Същевременно кобирите на Павел са много прибрани.

Вътрешният също е бърз, но все пак не бързината на всяка цена при него е приоритет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 18:19       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
andrei p226 R написа:
Павле, ти кога ще пуснеш вътрешен кобур изцяло от Кайдекс?

Вътрешен кобур, но с щипка?
Каза, че го имаш на проект?

Явно вече ме отбягваш като клиент.


Гарантирам за качеството на кобурите на LHS(имам два кобура вътрешен и външен)............
Външният който имам от Кайдекс е бърз, колкото полимерен на ,,Блекхоук".....Същевременно кобирите на Павел са много прибрани.

Вътрешният също е бърз, но все пак не бързината на всяка цена при него е приоритет.


Това ли имаш предвид? ;)

Изображение
Изображение
Изображение

Още не съм го пуснал обаче ;) Благодаря за безплатната реклама, ама да не цапаме повече темата за IPSC. Откъде пък реши, че те избягвам като клиент?!? :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 18:21       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Избягваш ме, защото можеше да пратиш ЛС, че си го пуснал!!!!!!

Да знаеш не си прав! :stres:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2011, 18:24       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Да същия кобур...........
Ще ти пратя размерите наширината на коланите ми на ЛС....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 19:57       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Та, ето завършения вариант на кобура ни предназначен за IPSC - LHS Rapid Draw. В общи линии:

1. Настройка ретенция на кобура.
2. Стягане на колана след позициониране на кобура.
3. Втулки за увеличаване на Offset позиция спрямо колана - 4.5см.
4. Възможен ъгъл 10-15 градуса " Muzzle Forward"

Снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Споделете! ;)


Последна промяна Павел на 03 Ное 2011, 12:35, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 20:09       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Супер е, Павле :armed: Изпипана работа :tu: Само офсет втулките би било идейно да се предлагат и в поне още един, по къс вариант.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 20:17       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Павел написа:
Та, ето завършения вариант на кобура ни предназначен за IPSC - LHS Rapid Draw. В общи линии:

1. Настройка ретенция на кобура.
2. Стягане на колана след позициониране на кобура.
3. Втулки за увеличаване на Offset позиция спрямо колана - 4.5см.
4. Възможен ъгъл 10-15 градуса " Muzzle Forward"
...
Споделете! ;)

На мен много ми харесва. Изглежда ми солиден и стабилен, същевременно е изчистен и прост. Браво :tu:.
Искам да попитам само, дали е възможно да се изреже още малко отпред, над затворния блок. Да остане например два сантиметра, колкото да покрива мушката? Без това да нарушава по никакъв начин функционалността му, разбира се.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Ное 2011, 18:04       Заглавие:  Re: Кобур за IPSC
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 23 Дек 2010, 18:07
Мнения: 155
Deadpool, благодаря за суперлативите! ;)

Относно втулките за Offset-a - идеята е абсолютно валидна и отсега нататък вместо един размер (като този на снимката - 2.5см) ще правим два комплекта x 3 втулки, общо 6 по 1.25см всяка. По този начин без втулки кобура отстои на 2см от колана, с една втулка на 3.5см и с две сдвоени - 4.5см.

Plamenti, благодарско и на теб братле! ;) Знам за какво говориш, в интерес на истината Kydex-а, който ползваме за този модел е доста дебел и не би трябвало да се гъне насам натам дори и при такова изрязване отпред. Единствения риск е изпадане напред а за целта ще трябва да се направи вътрешна пъпка, която да спъва спусковата скоба...така го виждам поне на тоя етап. Въпрос на проба е, ще направя един такъв за мен и ще видим какво ще излезе! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer