logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2011, 23:43       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
vaskoamer написа:
От къде може да се купи сръбски барут и капсули????


от фабриката Бендида
0888925327 Пламен Дочев

има 4 вида карабински

NCD-02 подходящ за суперсоници и тежки куршуми (предпочитан за 308, 30-06)
NCD0-2R малко по бърз, дават го за 54R, но става и за 308 и 30-06
NCD-02M за леки куршуми, доста по бърз (най-подходящ за 9,3х62)
MCD-08 за АК и 223

според моите измервания с Тикка Т3 V.S. и Сиери МК 168 и 175
NCD-02 е най-близък до N550
NCD-02R - до N150

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2011, 22:10       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Благодаря! :-)
Ето и една снимка да видите,как изглежда и мойта стока :shock:
Барнса много яко цапа цевта и понеже не съм фен на честото почистване,се принудих да молибдирам и е по-добре!И така и така съм почнал намазах и Акубонда и сега всичко се е барнало в черно :D


Прикачени файлове:
DSCI3787 (1536 x 1152).jpg
DSCI3787 (1536 x 1152).jpg [ 275.13 KiB | Прегледано 14415 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2012, 21:48       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2006, 13:02
Мнения: 671
На 30.12 ми се отдаде възможност да тествам на живо вече изпитаната на стрелбището рецепта 59 gr сръбски NCD-02M зад 250 gr Nosler Accubond при COL 82.5 мм и V3 = 780 м/с, през ЧЗ 550 FS.
Ситуацията беше такава, че се наложи т.нар. "тексаски" изстрел - по дължина през задницата от 70 метра.
Резултат: приплода (около 50 кг. мъжко прасе) се пресели във вечните ловни полета още преди да падне на земята. Тия около 4 300 джаула направо са безпощадни. Входната рана беше брутална: бута в горната част беше отнесен и не беше приятна гледка. Куршума беше продължил през цялата коремна кухина и беше пробил ребрата точно под срещуположната плешка, след което беше продължил през врата почти до началото на главата.
Останах очарован от резултата - и от падането на животното и от идеалната гъба на куршума.
На 70 м. е влезнал с около 740 м/с, което при този деаметър може би обяснява вида и размера на входната рана (освен кокалите на таза, които също бяха засегнати). Куршума е 16.2 гр., а ивадения от животното е 13 гр., т.е. 80 % запазва масата си, което при този диаметър/маса е доста добре.
Та това ми е първото животно със собстеноръчно преснаряден патрон и съм доста доволен (все пак идеята е да не мъчим животните в последния им път).
Поздрави на всички ловуващи релоудъри и пожелания за много слука.


Прикачени файлове:
9.3_NAB_1.jpg
9.3_NAB_1.jpg [ 107.31 KiB | Прегледано 14345 пъти ]
9.3_NAB_2.jpg
9.3_NAB_2.jpg [ 106.76 KiB | Прегледано 14345 пъти ]

_________________
Гено Андреев
СК "Динамик Армс"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2012, 21:19       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2008, 09:32
Мнения: 88
Местоположение: Пловдив
Geno написа:
На 30.12 ми се отдаде възможност да тествам на живо вече изпитаната на стрелбището рецепта 59 gr сръбски NCD-02M зад 250 gr Nosler Accubond при COL 82.5 мм и V3 = 780 м/с, през ЧЗ 550 FS.
Ситуацията беше такава, че се наложи т.нар. "тексаски" изстрел - по дължина през задницата от 70 метра.
Резултат: приплода (около 50 кг. мъжко прасе) се пресели във вечните ловни полета още преди да падне на земята. Тия около 4 300 джаула направо са безпощадни. Входната рана беше брутална: бута в горната част беше отнесен и не беше приятна гледка. Куршума беше продължил през цялата коремна кухина и беше пробил ребрата точно под срещуположната плешка, след което беше продължил през врата почти до началото на главата.
Останах очарован от резултата - и от падането на животното и от идеалната гъба на куршума.
На 70 м. е влезнал с около 740 м/с, което при този деаметър може би обяснява вида и размера на входната рана (освен кокалите на таза, които също бяха засегнати). Куршума е 16.2 гр., а ивадения от животното е 13 гр., т.е. 80 % запазва масата си, което при този диаметър/маса е доста добре.
Та това ми е първото животно със собстеноръчно преснаряден патрон и съм доста доволен (все пак идеята е да не мъчим животните в последния им път).
Поздрави на всички ловуващи релоудъри и пожелания за много слука.

Добре изглеждат нещата :tu:

_________________
"Fast is fine, but accuracy is everything."~Wyatt Earp


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2012, 08:21       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2012, 08:02
Мнения: 12
Колеги, дали мога да си намеря и закупя в БГ това нещо като за начало? http://leeprecision.com/lee-loader-30-06-spring.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2012, 10:18       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
asti написа:
Колеги, дали мога да си намеря и закупя в БГ това нещо като за начало? http://leeprecision.com/lee-loader-30-06-spring.html

Имаш ЛС

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2012, 13:54       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2012, 08:02
Мнения: 12
kouzi написа:
asti написа:
Колеги, дали мога да си намеря и закупя в БГ това нещо като за начало? http://leeprecision.com/lee-loader-30-06-spring.html

Имаш ЛС


Благодарение на "kouzi" си намерих това което търся. Благодаря колега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2012, 17:22       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2008, 09:32
Мнения: 88
Местоположение: Пловдив
Geno написа:
На 30.12 ми се отдаде възможност да тествам на живо вече изпитаната на стрелбището рецепта 59 gr сръбски NCD-02M зад 250 gr Nosler Accubond при COL 82.5 мм и V3 = 780 м/с, през ЧЗ 550 FS.
Ситуацията беше такава, че се наложи т.нар. "тексаски" изстрел - по дължина през задницата от 70 метра.
Резултат: приплода (около 50 кг. мъжко прасе) се пресели във вечните ловни полета още преди да падне на земята. Тия около 4 300 джаула направо са безпощадни. Входната рана беше брутална: бута в горната част беше отнесен и не беше приятна гледка. Куршума беше продължил през цялата коремна кухина и беше пробил ребрата точно под срещуположната плешка, след което беше продължил през врата почти до началото на главата.
Останах очарован от резултата - и от падането на животното и от идеалната гъба на куршума.
На 70 м. е влезнал с около 740 м/с, което при този деаметър може би обяснява вида и размера на входната рана (освен кокалите на таза, които също бяха засегнати). Куршума е 16.2 гр., а ивадения от животното е 13 гр., т.е. 80 % запазва масата си, което при този диаметър/маса е доста добре.
Та това ми е първото животно със собстеноръчно преснаряден патрон и съм доста доволен (все пак идеята е да не мъчим животните в последния им път).
Поздрави на всички ловуващи релоудъри и пожелания за много слука.


Каква е стъпката на ЧЗ-то?

_________________
"Fast is fine, but accuracy is everything."~Wyatt Earp


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Мар 2016, 12:33       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Да питам в таз тема, хората с повечко опит дали следните сръбски барути :
NCD 02 и SB 520 стават за 9.3Х62. Каква е разликата между двата барута и кой е по-добър за релоудването на тоз калибър.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2019, 19:24       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2008, 16:48
Мнения: 21
karlito написа:
9.3х62

Speer- 17.5 gr.
VihtaVuori-N140-3.6 gr.
CCI LR

Тестова цев 57.7 см.
Измерена скорост -720 м/с.


Здравейте,
Има ли и други, които използват този куршум в същия калибър и същия барут ? Може ли да споделите рецепти? Имате ли данни за минимално и максимално количество барут за този проектил.
Какви са Ви и впечатленията от куршума за свинския лов?
Предварително благодаря и наслука!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2019, 18:31       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2019, 12:11
Мнения: 8
Здравейте,
Моля за малко помощ ако е възможно. Купих си:
Барут- VihtaVuori N550
Куршуми- Sako hammerhead- 180grs за лов и
Hornady ELD Match- 178grs за мишени
Капси- Federal- Large magnum rifle match
Federal Large magnum rifle
Оказа се, че за тези куршуми в сайта на Вихта няма рецепти. Всякаква информация извън тяхния сайт търся, но не намирам нищо конкретно. Някой може ли да ми даде съвет какво да направя. Приятели ми казаха да сложа 3,15гр. за Сако и 3, 45гр. за Хорнади, но прочетах някъде за този барут зареждането да е от 3.20 мин. до 3,40 макс. грама и се отказах да пробвам за сега, за да посъбера още информация.
Калибъра ми е 30-06, цевта е 56 см., болтова карабина. Гилзите са ми сбирщайн, но съм ги сортирал прилежно излъскал и капсуловал и сега ми ври отвътре, че не мога да ги зареда. Ще се стреля на мишени 100м. и на лов 100м. Благодаря много предварително.
И един друг въпрос ме гложди. Подариха ми 30 -тина гилзи, изчистих ги, фрезовах ги, капсуловах ги и установих, че са зареждани и са претоварвани. Да ги изхвъря ли или първо да ги изгърмя като за първи стъпки поне, за проба така да се каже?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2019, 14:05       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
nomad3006 написа:
Здравейте,
Моля за малко помощ ако е възможно........

Оказа се, че за тези куршуми в сайта на Вихта няма рецепти. Всякаква информация извън тяхния сайт търся, но не намирам нищо конкретно. Някой може ли да ми даде съвет какво да направя.
..................
И един друг въпрос ме гложди. Подариха ми 30 -тина гилзи, изчистих ги, фрезовах ги, капсуловах ги и установих, че са зареждани и са претоварвани. Да ги изхвъря ли или първо да ги изгърмя като за първи стъпки поне, за проба така да се каже?


Колкото и да е пълен един справочник, било на куршуми или барути, няма как да има данни за всички възможни комбинации между тях! Ако в мануела на Вихта, не намирате данни, конкретно за куршума който ви интересува, използвайте тези за куршум с близко тегло и от същия тип, като започнете от минималната препоръчана навеска със стъпка, примерно 0,4 грн! Ползвайте за начало, стандартния препоръчан КОЛ за куршума. Това подчертаното по-напред, е много важно, защото няма как посочените данни примерно за някой куршум Бергер ВЛД или монолит, да са съотносими с облия Сако Хамархеад. След време, като определите оптималното натоварване, може да пробвате да намерите и оптималната ОДП. Понеже, напоследък има едно залитане всичко да се бута в нарезите, имайте предвид, че монолити и куршуми с объл връх, какъвто е Сакото, е опасно да се правят да работят без скок!!! За отправна точка при определяне на ОДП, може да използате и канелюрата на куршума, но тъй като споменахте, че пушката е болтова и кримп няма да е необходим, попадането на ръба на шийката в нея не е задължително!
По втория въпрос....Не сте посочили какво формоване правите, фулсайз или нексайз, а също тока и как установихте, че са "претоварвани"!? Последното е особено важно, тъй кота се сещам за два начина по които това може да се установи по гилзи историята на които не познавате. При единия, с шублер се измерва диаметъра на канала в основата на гилзата (фланец) и се констатира увеличаване на диаметъра спрямо гилза от същата марка и лот, но работила с нормални натоварвания. Ако увеличаването, не е драстично в тези гилзи има още живот! Другия начин е, ако при капсуловането установите, че капсите се влагат много хлабаво!Това, разбира се, ако не се е стигнало да там, че капсите да падат сами, е субективно усещане и си иска известен опит. Та, ако имате такъв опит и сте уверен, че капсулните гнезда не държат вече капсите, по добре е тези гилзи да отидат в кутията за скрап! Поздрави и дано съм бил полезен!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


Последна промяна emil5koff на 21 Дек 2019, 14:11, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2019, 19:56       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2019, 12:11
Мнения: 8
Много полезен, благодаря. И аз така реших, че трябва да използвам данните за същото тегло и същия тип куршум от друга марка. Малко има разминавания, но ще ги гледам пак. За гилзите реших, че са "претоварени", защото имат един раздут "ореол" 5мм. над фланеца. Формоването ми е фул сайз и гилзите си влизат нормално в цевта, а капсите си влизат затегнато, опита ми е "първи стъпки". Благодаря още един път за вниманието. Поздрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2019, 21:38       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Вероятно, става въпрос за това на снимката, което съм посочил със стрелка...Ако е така, това е следата показваща докъде е работила фулсайз матрицата по тялото на гилзата. Напълно нормално е и не е показател за претоварване на гилзите!
Прикачени файлове:
DSC_0382-следа от фул сайз матрица.jpg
DSC_0382-следа от фул сайз матрица.jpg [ 1.8 MiB | Прегледано 6050 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2019, 09:35       Заглавие:  Re: BG RELOADING DATA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2019, 12:11
Мнения: 8
Изглежда като на снимката само с допълнение, че се напипва и с пръст като го прокарам. Ще си ги използвам в такъв случай. Поздрави


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer