logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 11:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 13:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
p_markov написа:
Тази джаджа е направена да се пъхне в цевта, а откъм другия край да се освети с фенерче. Понеже е направено от пластмаса, която отразява светлината, идеята е цялата цев да светне и да се види дали е почистена добре.

Полезно уточнение :tu: :armed:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 15:25       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Absolut написа:
Amazon написа:
Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор.

До колкото знам, един от тестовете, за приемане на партида в армията, е пускането на оръжието от височина 1.5м върху бетонен под. Пуска се така, че да пада не само върху приклада, но и върху поставения пълнител, върху цевта и т.н.

Предполагам се шегуваш, но ако някъде наистина практикуват такъв “тест”, ми е любопитно какъв би трябвало да е отрицателният резултат? Също така дали го прилагат и на новобранците и ако да, то от каква височина? :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 15:52       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Amazon написа:
Предполагам се шегуваш, но ако някъде наистина практикуват такъв “тест”, ми е любопитно какъв би трябвало да е отрицателният резултат? Също така дали го прилагат и на новобранците и ако да, то от каква височина?


Общо взето във всяка армия, наред с тестовете в солена мъгла, прах, студ, жега и т.н. включително и електронното оборудване. Обикновено се тества от 1.5 метра върху бетон. Примерно разни спортни или ловни красоти, па макар и изработени от някакъв дуралуминий са пъти по-крехки от това което се изисква за армията. От там и цената (понякога) е различна. Затова примерно ако се купи китайска ложа, няма как да направим разлика с военното изпълнение просто защото масата от пишещите тук никога няма да си ползват пушките при условия които да натоварят китаеца отвъд якостта му, но материала е коренно различен по показатели и по цена.

ето например тестове на две системи за закрепване. Вежда се какво се има предвид под отрицателен резултат.

https://ndiastorage.blob.core.usgovclou ... e19427.pdf

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 15:58       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
Както писах, така се приема нова партида оръжия. След подхвърлянията, трабва да е в кондиция, че боецът да не остане невъоръжен, ако случайно си изпусне оръжието. На пластината на селектора, й няма нищо от падане върху нещо твърдо (пробвано лично :oops:). Мерника, при падане от маса (80см) също не мърда (пробваха пред мен). На дървените/найлонови приклади и ръкохватки, нямат грижи. Пазя обаче оригиналната бакелитова ложа, за която имам известни съмнения.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 18:49       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Absolut написа:
Както писах, така се приема нова партида оръжия. След подхвърлянията, трабва да е в кондиция, че боецът да не остане невъоръжен, ако случайно си изпусне оръжието. На пластината на селектора, й няма нищо от падане върху нещо твърдо (пробвано лично :oops:). Мерника, при падане от маса (80см) също не мърда (пробваха пред мен). На дървените/найлонови приклади и ръкохватки, нямат грижи. Пазя обаче оригиналната бакелитова ложа, за която имам известни съмнения.


Ти да не си със ДАСР - със сгъвам приклад от бат Данко лека му пръс, че го споменавам.
Няма по голям боклук от тези бакелитови ложи и полуложи. Първо ако попрекалиш със стрелбата парят повече, второ зямват и започват да тракат. Трето наистина се пукат или чупят . дървенията е по - добрия вариянт

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 18:53       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Vimpel написа:
andrei p226 R написа:
Какво мислите за тази карабина:

ARSENAL SAR-M14F в калибър 5.56х45?
Много ми е легнала на сърцето



Аз мисля, че изкара две състезания с АР и почна да гледаш за Калаш... :D


Прибързан извод! Просто искам да разполагам и с двете системи, в един калибър. Така ще мога да изградя преки лични впечатления, въз основа на пряко сравнение.
До тук, съм много доволен от AR-15 системата. Разбира се, още е рано за да се формулират някакви категорични изводи. Това, че имам намерение да закупя SAR, не означава, че съм разочарован от AR-15.

Поздрави!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 18:55       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
p_markov написа:
andrei p226 R написа:
Last Man Standing написа:
Изображение


Тъй като и аз имам такъв комплект на Real Avid, се почувствах задължен да отбележа, че според инструкциите за употреба, това въпросно “флагче” изобщо не е такова флагче, за каквото го използвате, т.е. не е сейфти флаг. Тази джаджа е направена да се пъхне в цевта, а откъм другия край да се освети с фенерче. Понеже е направено от пластмаса, която отразява светлината, идеята е цялата цев да светне и да се види дали е почистена добре. Затова и е толкова чупливо и е неподходящо за сейфти флаг. Според мен - не върши кой знае каква работа и в двата случая ;)



Да така е! Аз съм си виновен за ситуацията, защото използвах продукт не според основното му и предписано предназначение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 10:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
andrei p226 R написа:
Да така е! Аз съм си виновен за ситуацията, защото използвах продукт не според основното му и предписано предназначение.

Ако имаш вина то е от липса на усет и повечко опит...тази пласмаска е крехка, не е жилава като пролипоплиен и прочие, но РЕАЛНО си подведен:

в инструкциите производитела не казва никъде /поне аз не видях това за което говори колегата горе да се осветява и да се види дали е чиста цевта...
https://www.realavid.com/product/gun-boss/

напротив да се ползва като избивач на пинове показват... и е ТОЧНО предпазен флаг и филм имат и така го описват луминисциращ предпазен флаг.../по точно прозрачен е и свети слабо при слабо осветяване /
Вероятно да се вижда предпазния флаг на тъмно затова е прозрачен /луминисцентен/...мислим

Извод:
1. тия дето го правят и рекламират са гола вода казано на чист български език
2. Не се доверяваш на рекламки сляпо
2.1 Четеш ги , но с едно наум...

https://www.youtube.com/watch?v=jk2uJOk ... e=youtu.be

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 10:37       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Poseidon написа:
в инструкциите производитела не казва никъде /поне аз не видях това за което говори колегата горе да се осветява и да се види дали е чиста цевта...
Да не го приемеш като заяждане, но понякога уеб страниците са по-големи от размера на екрана и за да ги видиш целите се налага да местиш видимата зона по Х и/или по У. Англо-саксите му викат scroll. Та ако скролнеш надолу по оста У ще видиш описанието на въпросното изделие, дадено от самия производител е: 3-IN-1 BORE ILLUMINATOR, PIN PUNCH, SAFETY FLAG (№ 13 в списъка със съдържанието)

Встрани от гореказаното идеята ти да отвориш сайта на производителя беше отлична, защото реши всички дилеми относно предназначението на въпросното изделие. Освен това видяхме, че единственото нещо, за което производителят казва, че има чудовищна здравина, е кутията, в която е поместен въпросният комплект:
https://www.realavid.com/ написа:
The virtually indestructible stand-up case puts...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 12:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1283
Amazon написа:
Absolut написа:
Amazon написа:
Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор.

До колкото знам, един от тестовете, за приемане на партида в армията, е пускането на оръжието от височина 1.5м върху бетонен под. Пуска се така, че да пада не само върху приклада, но и върху поставения пълнител, върху цевта и т.н.

Предполагам се шегуваш, но ако някъде наистина практикуват такъв “тест”, ми е любопитно какъв би трябвало да е отрицателният резултат? Също така дали го прилагат и на новобранците и ако да, то от каква височина? :D


Има си такъв тест. Води се International Test Operations Procedure". Приет е от Щатите, Германия, Англия и Франция през далечната 1993. Изискванията са едни и същи за четирите държави. В най-свободен превод биха звучали като "Тест за грубо боравене (с оборудване - бел.пр.)". Кой го е приел за щатите може да се види на картинката.
Прилагам процедурата в .pdf ако ви се чете. В апендикса е описано подробно какво, що, как, колко, до кога, къде, кой, има ли роднини, няма ли, мие ли си краката и т.н.

Изображение


Прикачени файлове:
DropTestProcedures.pdf [1.07 MiB]
251 пъти

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 14:21       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
3-IN-1 BORE ILLUMINATOR, PIN PUNCH, SAFETY FLAG (№ 13 в списъка със съдържанието)

никакво заяждане няма...наистина не съм скролнал надолу да видя че горния пиниз е 3 в 1 тoест - избивач...сейф флаг и "боре илюминатор"...

просто от картинката в клипа го разбрах че е и предпазен светещ флаг та да се види в тъмното...което вече става 4 in 1 8) . освен че е боре илюминатор като го светнеш с лампа и е светещ сейфти флаг :roll:

И както беше казано нагоре не става за нито едно от многото му предназначения...
ето какво е гън барел боре илюминатор - осветява без отблясъци
https://patents.google.com/patent/US4172274A/en
патентовано е 1978г нажежаема лампа и прочие
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2020, 21:24       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Интересна статия

https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... 4d_9U785tY


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 21:10       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
Има: българският армейски АК отпреди 1989 г.

Би се мъжки и засече/ каталяса кат' копеУе, а на като "педалка". :happy: Тежък нокаут :punch: , щифтът на спусковата група се извади по време на стрелба, спусковият лост те изпра през пръстите, и толкоз му беше на старото и качественото! Спусковият лост стои в крайно задно положение като заварен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 09 Окт 2020, 21:15, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 21:14       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Фиксиращата пружинката ли се счупи?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 21:15       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
А фибата? Здрава но изтърва щифта или е счупена? Има ли вероятност при сборка да не е легнала в улея?

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ti6kata и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer