logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 07:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 221  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2020, 21:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Beer написа:
поради неправилно сайзнат куршум при релоуд.

Поздрави,


? В смисъл?
Нещо не разбрах.
Някой е ползвал самоделни проектили?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2020, 21:18       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
или имаш предвид неправилно сайзната гилза?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Сеп 2020, 21:23       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Като един много далечен познавач на тези релоуд фокуси, то бих казал,
че наистина съм виждал хора, които си правят сами куршумите.
А под "сайзнат" имах предвид - да прецизираш влагането на куршума към гилзата.
Дали така е по-разбираемо ?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 01:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Beer написа:
А под "сайзнат" имах предвид - да прецизираш влагането на куршума към гилзата.
Дали така е по-разбираемо ?


Лично за мен не е разбираемо (може би е моя слабост). Какъв процес е "прецизираш" .

"Заседнал в цевта" - какво? Куршум или целостен cartridge? Ако се броят причините с пръсти, необходимо е да се включат и пръстите на краката или тези на помагащия в броенето. :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 07:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Yank написа:
Лично за мен не е разбираемо (може би е моя слабост). Какъв процес е "прецизираш" .


Прецизираш би следвало да е процесът, когато присъединяваш проектила към гилзата и внимаваш да не го влагаш по-навътре
или съответно обратното - да закрепиш проектила по ръба на шийката и съответно това да го прави по-дълъг от стандарта. Това е за мен логичното обяснения, но тъй като не се занимавам с релоуд, няма как точно по друг начин да разкажа за този проблем, който видях с очите си.

Предполагам, че това със засядането в цевта, не е въпрос към мен, така че щастливо прибирам моят калашоид в касата
и тихо погалвам останалите ми две кутийки български патрони, производство 85. Защото при друг колега - патрон арсеналски, партида 2018 - ред."възпламени" удари капсата, но не детонира барута в гилзата и само бързата му реакция по екстрактването на патрона, не му повлия на състезателното време. :-)

_________________
brazzers platinum user


Последна промяна Beer на 23 Сеп 2020, 09:00, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 07:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5282
Местоположение: София
Капсата не изкара ли куршума от гилзата, към цевта?
П.С.Имал е късмет да не попадне на някоя бройка, с отложено запалване. Че 1.6г барут може и да не са много, ама пръскат гилзата, ако не е в патронника и става мини РГД-5.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 08:59       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Absolut написа:
Капсата не изкара ли куршума от гилзата, към цевта?


Всъщност, давам поправка - има ударена капса и цял патрон.
Без да се разкернира пред очите ми, не бих могъл да докажа,
че проблемът е в барута, затова и внасям тази поправка по необходимост.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 17:07       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
До колкото познавам тези патрони, стрелеца който визира Beer-a (не е необходимо да съм бил там за да знам) става въпрос или да не сработил капсул или капсул без състав.
Но имайки предвид историята на тази карабина и борежките и, мисълта почва да ме носи и по проблем със самата нея ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 17:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Дълбоко в себе си съм безкрайно уверен, че се бъркаш за стрелеца.
А карабината е в прекрасно техническо състояние. :P

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 22:42       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
tirador написа:
На пета или шеста сцена имаше драма с една АР-ка на състезател от четвърти скуад. Търсеха шомпул за избиване на заседнал патрон, доколкото разбрах.



КОЛЕГА, ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ ДА ВИ ОТГОВОРЯ, ЗАЩОТО ВЪПРОСНАТА АР-15, КОЯТО ВИЗИРАТЕ В ПОСТИНГА СИ Е МОЯТА /СЪЩАТА ТАЗИ ОТ ПОДПИСА/!
Моля Ви, запознайте се с фактите по случая и тогава интерпретирайте.
А фактите са следните:
На 3-та или 4-сцена, преди започването на курса за стрелба, след издърпване на затворния блок на карабината, за да може съдията на съответната стрелкова сцена да извади предпазното "флагче", същото, явно изработено от нискокочествена пластмаса се счупи и предното парче от "флагчето" остана в патронника на цевта!
Парчето не можа да се извади с помощта на мултитуул, не може а и с тънък нож, поради което наложи да се използва класически шомпол, за да може остатъкът /парчето/, да бъде евакуирано/премахнато от патронника на карабината.
ЕТО ТОВА Е ИСТИНАТА! Никакъв боеприпас не е засядал в цевта. Повтарям, не потретвам НИКАКЪВ БОЕПРИПАС НЕ Е ЗАСЯДАЛ В ПАТРОННИКА НА ЦЕВТА НА КАРАБИНАТА!

ИЗПОЛЗВАМ СЛУЧАЯ ДА БЛАГОДАРЯ НА СЪСТЕЗАТЕЛЯТ ОТ КЛУБ ПО ДИНАМИЧНА СТРЕЛБА "СИ ЕН СИС РЕЙСИНГ"ЗА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СПОТСМЕНСКОТО, КОРЕКТНО ПОВЕДЕНИЕ ЗА ОКАЗАНАТА СВОЕВРЕМЕННО ПОМОЩ! ПРЕДОСТАВЯЙКИ МИ ТВЪРД ШОПОЛ В СЕЙФТИ ЗОНАТА, ЗА ДА МОГА ДА ПРЕМАХНА ПАРЧЕТО ОТ ФЛАГЧЕТО, ЗАСЕДНАЛО В ЗАДНАТА ЧАСТ НА ПАТРОННИКА! МИСЛЯ, ЧЕ ЧОВЕКЪТ СЕ КАЗВАШЕ СВЕТЛЬО!!!
Само да допълня, от фактическа страна случая, че при тази ситуация, самият съдия видя, че БОЕПРИПАС ИЗОБЩО НЕ МОЖЕШЕ ДА БЪДЕ ВКАРАН В ПАТРОННИКА, ПОРАДИ НАЛИЧИЕТО НА ОБСТРУКЦИЯ - ОТЧУПЕНО ПАРЧЕ ОТ ФЛАГЧЕ!
НИКАКЪВ ПАТРОН НЕ Е ЗАСЯДАЛ! ПОВТАРЯМ, НИКАКЪВ ПАТРОН/БОЕПРИПАС/, А ЕДНО ОТЧУПЕНО ПАРЧЕ ОТ ФЛАГЧЕ,КОЕТО ЗАКУПИХ, ВЕДНО С КОМПЛЕКТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА AR-15, НА "REAL AVID"!

А СЪЩАТА ТАЗИ КАРАБИНА "изяде" 290 броя патрони, без нито една засечка, при динамично натоварване!


МОЛЯ, КОГАТО НЯКОЙ ГОВОРИ С ПОДОБНА УВЕРЕНОСТИ УБЕДЕНОСТ В ПРАВОТАТА НА ТЕЗАТА СИ, НЕКА ПРЕДИ ТОВА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕ С ФАКТИТЕ! С ДЕЙСТВИТЕЛНОТО ФАКТИЧЕСКО ПОЛОЖЕНИЕ! Има и достатъчно свидетели на обсъжданата ситуация, които ще потвърдят думите ми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Сеп 2020, 22:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Yank написа:
Beer написа:
А под "сайзнат" имах предвид - да прецизираш влагането на куршума към гилзата.
Дали така е по-разбираемо ?


Лично за мен не е разбираемо (може би е моя слабост). Какъв процес е "прецизираш" .

"Заседнал в цевта" - какво? Куршум или целостен cartridge? Ако се броят причините с пръсти, необходимо е да се включат и пръстите на краката или тези на помагащия в броенето. :-)


ЯНК, в патронника на цевта заседна парче от пластмасово "флагче", счупено, поради натиска на затворния блок и ниското качество на материал, от който е изработено "флагчето" /нееластична, крехка пластмаса"/.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 17:12       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
andrei p226 R написа:



КОЛЕГА, ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ ДА ВИ ОТГОВОРЯ, ЗАЩОТО ВЪПРОСНАТА АР-15, КОЯТО ВИЗИРАТЕ В ПОСТИНГА СИ Е МОЯТА /СЪЩАТА ТАЗИ ОТ ПОДПИСА/!
.............


Начииии, изобщо ни съ оправдавай, разбираши - купил си ар15 - която по дефолт е проблемна и засича, щот не е ак47 :D :D :D .

Андрей, майтапя се!
Поздравления за Стаг-а :tu: !
Преди няколко седмици имах шанса да пострелям с ар15 на същата фирма и останах приятно впечатлен :armed: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 17:26       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
andrei p226 R написа:
На 3-та или 4-сцена, преди започването на курса за стрелба, след издърпване на затворния блок на карабината, за да може съдията на съответната стрелкова сцена да извади предпазното "флагче", същото, явно изработено от нискокачествена пластмаса се счупи и предното парче от "флагчето" остана в патронника на цевта!
Късмет си извадил, че си видял парчето, дето е заседнало. Имал съм случай: иде състезателят да започваме, вадя аз флагчето - излиза нещо и го държа в ръка. Да, ама в цевта останала по-голямата му част - също като при тебе. Аз обаче няма как да знам това, щото не съм виждал флагчето преди да бъде вкарано и за мене щом излиза нещо - значи всичко е ОК. Състезателят също не реагира при вида на изваденото флагче. Пускам стартовия сигнал (тръгваме от положение 2) и при вкарването на патрон в патронника - греда: не влезе, после не иска да излезе... Провали си човекът представянето...
Затова винаги съм съветвал да се ползват стандартни, масови и фабрично произведени флагчета, щото ако стане такава беля - съдията, който добре знае как изглежда изделието by default, ще види, че нещо не е наред. Аз личнo ползвам на Tapco:

Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 18:13       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
JDredd написа:
andrei p226 R написа:
На 3-та или 4-сцена, преди започването на курса за стрелба, след издърпване на затворния блок на карабината, за да може съдията на съответната стрелкова сцена да извади предпазното "флагче", същото, явно изработено от нискокачествена пластмаса се счупи и предното парче от "флагчето" остана в патронника на цевта!
Късмет си извадил, че си видял парчето, дето е заседнало. Имал съм случай: иде състезателят да започваме, вадя аз флагчето - излиза нещо и го държа в ръка. Да, ама в цевта останала по-голямата му част - също като при тебе. Аз обаче няма как да знам това, щото не съм виждал флагчето преди да бъде вкарано и за мене щом излиза нещо - значи всичко е ОК. Състезателят също не реагира при вида на изваденото флагче. Пускам стартовия сигнал (тръгваме от положение 2) и при вкарването на патрон в патронника - греда: не влезе, после не иска да излезе... Провали си човекът представянето...
Затова винаги съм съветвал да се ползват стандартни, масови и фабрично произведени флагчета, щото ако стане такава беля - съдията, който добре знае как изглежда изделието by default, ще види, че нещо не е наред. Аз личнo ползвам на Tapco:

Изображение



ИЗЦЯЛО СЕ СОЛИДАРИЗИРАМ С ГОРЕЦИТИРАНОТО МНЕНИЕ НА АДВОКАТ УЗУНОВ!

Вината си е моя, защото аз реших да "пестя" оригиналното "флагче", което пристигна с фабричната окомплектовка на карабината. Просто не ми се искаше да го загубя някъде по стрелбищния комплекс.Взех флагче от комплекта за почистване на АR-15 "REAL AVID". Същото е изработено от крехка, твърда, прозрачна зеленикава на цвят пластмаса. Хубаво е че същото това "флагче" е сравнително дебело и бе обективно невъзможно, дори при счупване, парче от него да проникне в канала на цевта, след патронника, което да доведе до голям проблем. В обсъждания случай, "флагчето" бе счупено по начин такъв, че патрон да не може да влезе в цевта, още по малко затворът да я заключи. Просто, боеприпасът /м участъка на върха на куршума/, опря в задната част на отчупеното парче от "флагчето" .
Иначе, въпросното "флагче" нямаше необичайна форма. Поръчал съм още един такъв, идентичен комплект за почистване на карабини АР-15 на "REAL AVID" и когато го получа, ще снимам, как точно изглежда, като форма проблемното "флагче".
Аз лично "флагче" за оръжия, в калибър .223, по българските оръжейни магазини не съм срещал. Само за 9х19 съм купувал, защото такива имаше налични.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 18:22       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Абе накрая АРкаджиите всичко си изплачат. Кво излезе Арките чупят флагчета. Аз с калаша само една тротоарна плочка съм чупил като го изтървах веднъж. :D

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3312 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 221  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alexbs и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer