logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 215  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 19:51       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
rdgeorgiev написа:
Абе накрая АРкаджиите всичко си изплачат. Кво излезе Арките чупят флагчета. Аз с калаша само една тротоарна плочка съм чупил като го изтървах веднъж. :D

Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор. То не че има оръжие, дето основното качество да му е плочкоустокчивост, но ако имаше такава класация, калаша няма да е сред първенците.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 19:54       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
andrei p226 R написа:
JDredd написа:
andrei p226 R написа:
На 3-та или 4-сцена, преди започването на курса за стрелба, след издърпване на затворния блок на карабината, за да може съдията на съответната стрелкова сцена да извади предпазното "флагче", същото, явно изработено от нискокачествена пластмаса се счупи и предното парче от "флагчето" остана в патронника на цевта!
Късмет си извадил, че си видял парчето, дето е заседнало. Имал съм случай: иде състезателят да започваме, вадя аз флагчето - излиза нещо и го държа в ръка. Да, ама в цевта останала по-голямата му част - също като при тебе. Аз обаче няма как да знам това, щото не съм виждал флагчето преди да бъде вкарано и за мене щом излиза нещо - значи всичко е ОК. Състезателят също не реагира при вида на изваденото флагче. Пускам стартовия сигнал (тръгваме от положение 2) и при вкарването на патрон в патронника - греда: не влезе, после не иска да излезе... Провали си човекът представянето...
Затова винаги съм съветвал да се ползват стандартни, масови и фабрично произведени флагчета, щото ако стане такава беля - съдията, който добре знае как изглежда изделието by default, ще види, че нещо не е наред. Аз личнo ползвам на Tapco:

Изображение



ИЗЦЯЛО СЕ СОЛИДАРИЗИРАМ С ГОРЕЦИТИРАНОТО МНЕНИЕ НА АДВОКАТ УЗУНОВ!

Вината си е моя, защото аз реших да "пестя" оригиналното "флагче", което пристигна с фабричната окомплектовка на карабината. Просто не ми се искаше да го загубя някъде по стрелбищния комплекс.Взех флагче от комплекта за почистване на АR-15 "REAL AVID". Същото е изработено от крехка, твърда, прозрачна зеленикава на цвят пластмаса. Хубаво е че същото това "флагче" е сравнително дебело и бе обективно невъзможно, дори при счупване, парче от него да проникне в канала на цевта, след патронника, което да доведе до голям проблем. В обсъждания случай, "флагчето" бе счупено по начин такъв, че патрон да не може да влезе в цевта, още по малко затворът да я заключи. Просто, боеприпасът /м участъка на върха на куршума/, опря в задната част на отчупеното парче от "флагчето" .
Иначе, въпросното "флагче" нямаше необичайна форма. Поръчал съм още един такъв, идентичен комплект за почистване на карабини АР-15 на "REAL AVID" и когато го получа, ще снимам, как точно изглежда, като форма проблемното "флагче".
Аз лично "флагче" за оръжия, в калибър .223, по българските оръжейни магазини не съм срещал. Само за 9х19 съм купувал, защото такива имаше налични.

Изображение
Това трябва да е въпросното флагче. Стои ми в комплекта, не е влизало в употреба, но и не бих му се доверил-материалът е крехък. Чупил съм флаг, направен на 3D принтер и то още с първото му поставяне. Пуснах затвора по-рязко и беше до там.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 20:03       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 534
Amazon написа:
rdgeorgiev написа:
Абе накрая АРкаджиите всичко си изплачат. Кво излезе Арките чупят флагчета. Аз с калаша само една тротоарна плочка съм чупил като го изтървах веднъж. :D

Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор. То не че има оръжие, дето основното качество да му е плочкоустокчивост, но ако имаше такава класация, калаша няма да е сред първенците.

Сигурен ли си? Ако направя с АР- ка това, което съм правил с АК (на военното и в казармата) ще е за брак! Със сигурност.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 20:20       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Amazon написа:
rdgeorgiev написа:
Абе накрая АРкаджиите всичко си изплачат. Кво излезе Арките чупят флагчета. Аз с калаша само една тротоарна плочка съм чупил като го изтървах веднъж. :D

Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор. То не че има оръжие, дето основното качество да му е плочкоустокчивост, но ако имаше такава класация, калаша няма да е сред първенците.

Ако визираш тенекиените цевни кутии МОЖЕ БИ имаш право ... Обаче за фрезованите се бъркаш.
Жал ми е още за АР-ката ... да я подхвърлям по същия начин като САР-а, но за момента в ранг листата ми води САР-а


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 20:34       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Баян написа:

....
Сигурен ли си? Ако направя с АР- ка това, което съм правил с АК (на военното и в казармата) ще е за брак! Със сигурност.


В този ред на мисли, да питам - колко и какви Ар-ки си имал по време на "военното и в казармата" за да ги сравниш с АК/да ги подложиш на еднакви изпитания?
Само питам.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 20:44       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Last Man Standing написа:
Изображение
Това трябва да е въпросното флагче. Стои ми в комплекта, не е влизало в употреба, но и не бих му се доверил-материалът е крехък. Чупил съм флаг, направен на 3D принтер и то още с първото му поставяне. Пуснах затвора по-рязко и беше до там.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[/quote][/quote]

БЛАГОДАРЯ за снимковия материал!
ТОЧНО СЪЩОТО/НАПЪЛНО ИДЕНТИЧНО/, БЕШЕ "ФЛАГЧЕТО" от комплекта за почистване "REAL AVID" за AR-15, което използвах на състезанието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 20:46       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
tojito написа:
Amazon написа:
rdgeorgiev написа:
Абе накрая АРкаджиите всичко си изплачат. Кво излезе Арките чупят флагчета. Аз с калаша само една тротоарна плочка съм чупил като го изтървах веднъж. :D

Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор. То не че има оръжие, дето основното качество да му е плочкоустокчивост, но ако имаше такава класация, калаша няма да е сред първенците.

Ако визираш тенекиените цевни кутии МОЖЕ БИ имаш право ... Обаче за фрезованите се бъркаш.
Жал ми е още за АР-ката ... да я подхвърлям по същия начин като САР-а, но за момента в ранг листата ми води САР-а


Sent from my iPhone using Tapatalk



Какво мислите за тази карабина:

ARSENAL SAR-M14F в калибър 5.56х45?
Много ми е легнала на сърцето


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 21:27       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Като зяло е добра карабина. Има малко “деЦки” болежки, основно с подаването на патрона към патронника. Не всички карабини ги имат - зависи дали бай Вълчо е бил на работа или е бил махмурлия.
Останалото по пушката е здраво като бетон, но най- голям плюс за мен е цевта.
Дебела е като 7,62 само дето е разпробита за 5,56 - т.е. по-бавно загрява; по-дебелата цев дава плюс и на точността; яде каквито 5,56 патрони набараш, също и каквито и да е .223
Голямото основание на зевта пък ти позволява да сложиш каквото и да дулно устройство ...
Има доста заигравки, плюсове и минуси но не е лоша пушка


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Сеп 2020, 21:39       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
andrei p226 R написа:
Какво мислите за тази карабина:

ARSENAL SAR-M14F в калибър 5.56х45?
Много ми е легнала на сърцето



Аз мисля, че изкара две състезания с АР и почна да гледаш за Калаш... :D

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 04:50       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Amazon написа:
rdgeorgiev написа:
Абе накрая АРкаджиите всичко си изплачат. Кво излезе Арките чупят флагчета. Аз с калаша само една тротоарна плочка съм чупил като го изтървах веднъж. :D

Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор. То не че има оръжие, дето основното качество да му е плочкоустокчивост, но ако имаше такава класация, калаша няма да е сред първенците.


Ти сигурен ли си в това което написа.

Значи готов съм да направя деструктивен таст на калаш а ти ако можещ ела в БГ и ми купи една арка ама аз ще ти кажа коя и ще тествама

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 05:38       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
PufGun написа:

Ти сигурен ли си в това което написа.

Че АК, като оръжие не трябва да се оценява по това как чупи плочки? Да, сигурен съм. И ако ще чупя плочки с нещо армейско, предпочитам М1895.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 06:51       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Amazon написа:
Калаша не е добре да се изпуска върху плочките. В общият случай има по-тънка цев от арката, повече бакелит, линия на движение на буталото, която не е хубаво да се изкриви, плюс голям тенекиен селектор.

До колкото знам, един от тестовете, за приемане на партида в армията, е пускането на оръжието от височина 1.5м върху бетонен под. Пуска се така, че да пада не само върху приклада, но и върху поставения пълнител, върху цевта и т.н.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 08:42       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
[quote="andrei p226 R"][quote="Last Man Standing"]
Изображение


Тъй като и аз имам такъв комплект на Real Avid, се почувствах задължен да отбележа, че според инструкциите за употреба, това въпросно “флагче” изобщо не е такова флагче, за каквото го използвате, т.е. не е сейфти флаг. Тази джаджа е направена да се пъхне в цевта, а откъм другия край да се освети с фенерче. Понеже е направено от пластмаса, която отразява светлината, идеята е цялата цев да светне и да се види дали е почистена добре. Затова и е толкова чупливо и е неподходящо за сейфти флаг. Според мен - не върши кой знае каква работа и в двата случая ;)

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 09:47       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
p_markov написа:
andrei p226 R написа:
Last Man Standing написа:
Изображение


Тъй като и аз имам такъв комплект на Real Avid, се почувствах задължен да отбележа, че според инструкциите за употреба, това въпросно “флагче” изобщо не е такова флагче, за каквото го използвате, т.е. не е сейфти флаг. Тази джаджа е направена да се пъхне в цевта, а откъм другия край да се освети с фенерче. Понеже е направено от пластмаса, която отразява светлината, идеята е цялата цев да светне и да се види дали е почистена добре. Затова и е толкова чупливо и е неподходящо за сейфти флаг. Според мен - не върши кой знае каква работа и в двата случая ;)


Toчно така. Подобни светлосъбиращи "бастунчета" има и в някой от комплектите на OTIS.
Иначе сейфти флагчета на Cytac се предлагат в БГ - 9мм и .223

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Сеп 2020, 12:28       Заглавие:  Re: AR, АК -- вечното сравнение...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Amazon написа:
PufGun написа:

Ти сигурен ли си в това което написа.

Че АК, като оръжие не трябва да се оценява по това как чупи плочки? Да, сигурен съм. И ако ще чупя плочки с нещо армейско, предпочитам М1895.


Ела в Бг.
И ще тестваме. Ще изгоря едно разрешително и едно пушкало, ...
П.П. Нещо си объркал човека

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3216 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 215  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer