logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 11:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 12:03       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
За тези ли става реч.
https://t-class.bg/252-2/

Точно това е. и има неща в цитата не разбирам добре. Николов пише, че този метод в цитата не е най-точния, но за Т клас е достатъчен
1. Кой е по-точен метод за определяне на СТП ако предложиш друг...Ок
2. това с флаера /flyer/ не го разбрах верно е ...обясни го ако прецениш
3. Разбрах обаче това с 10 изстрела за група мериме двете далечни и вадиме 0,8см и виждаме групата

и, виждаш, че според автора, броя на изстрелите за група варира от 3 до 20 /дваесе/ та 10 мислим е златната среда

Цитат:
Най–лесния начин е измерване на разстоянието между двете най-отдалечени попадения и да се извади калибъра на оръжието и получената линейна стойност да се обърне в ъглови единици (MRAD, MOA). Например, стреляме с пушка в калибър .308Win група с размери 3,8 см, като извадим калибъра (.308 закръглено е 0,8 см) се получава групираност с размери около 3 см и оттам обръщаме в МОА (1 МОА) или в милирадиани (0,3 MRAD).

Този метод не е най-прецизния, но е напълно достатъчен и лесен за ползване от Т-Клас стрелеца.

Често срещана грешка при този метод е изключването на явно отклонено попадение (flyer) което на практика не е явно отклонено. Явно отклонено е попадение, което е на разстояние по голямо от 2,5*R от центъра на разсейване (Средната Точка на Попадение) на останалите попадения.

Например, ако останалите попадения са събрани в кръг с диаметър 2 см. и съответно радиус на кръга 1 см оттам имаме 1 х 2,5 = 2,5см., в този случай попадението трябва да се вземе при измерване размера на групата. Броя на изстрелите също е важен за по-точно определяне размера на групата като варира от 3 до 20 изстрела за прецизни пушки. Група от три изстрела е прекалено малка за повечето случай, особено след почистване на цевта от омедняване.
От друга страна 20 изстрелна група дава малък процент по-добра точност за размера на групата, а преразхода на патрони е голям. Най-оптимални са 5 или 10 изстрелни групи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 13:35       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Хм... Знаеш ли колко има за говорене/ писане тука.
Това всичкото де го е написал човека, а другия го е публикувал всичкото е свързано с " Теория на вероятностите" и "Разсейването на стрелбата" ..." Вероятност на попаденията"
При това второто - Разсейване ...
Имаш да се запознаваш с:
- Причини;
- Закон за ...;
- Начин за определяне на СТП;
- Мерки за разсейване
За това човека със съответното образование е написал, че това е достатъчно за да не те боли главата или казано още по лесно да си правиш някакъв анализ и да откриваш грешките.
Намиране на СТП става по два начина графичен и аналитичен.
Графичния се ползва при проверка боя на оръжието т.е. когато прострелваш + искаш да провериш умения на стрелец и се прави с 2,3 или 4 изстрела.
Аналитичния е още по прецизен ... прави се таблица и се описва всяко едно попадение.
Точно това с аналитичния се прилага само и единствено при автоматичните оръжия за да се установи СТП или да кажем за картечници и оръдейни автомати.
Ако имах картечница щях да го прилагам... Казвам прилагам, защото основния режим на тези оръжия е да стреляш на редове ... Да привеждаш с единични изстрели, като за нормално оръжие. След като влезе в някаква норма минаваш на дълги редове определяш СТП отново и докоригираш защото при стрелба н автоматичен/ редове всяка серия ще си има своя СТП.
......
В крайна сметка ако съм конструирал оръжие и тепърва ще проверявам цев вярвай ще приложа това не с 10 а с 20 изстрела при определен режим на стрелба.
След като имам нещо доказано и тествано от производител записано ....

Има едни в оръжейните фирми им казват - изпитатели ...те трябва да го разбират това прилагат ...и т.н.
За състезатели и стрелци това с 10 изстрела е ненужно т.е. те го правят с друга цел.

Помоли някой от финансово имащите в Т - класата да ти разкаже за стълбица, че делти та плата. И ще разбереш защо си губещия ...
Попитай го как влияе разлика в грейн до 2 + разлика във влагане и че това може да е причината за флаера.
Просто иди и почерпи Тишката. Не ти го казвам на АБА.
Лично аз с тази част неискам да се занимавам, че така боли глава, а тогава ще е още повече....
На нямането съм избрал семейство, стрелба и лов, а ако имах щеше да е семейство, стрелба, спортна стрелба и лов.
Да знаеш това с " спортна стрелба" не е за хърби, а иска яко кинти.

П.П. SLR ми все още прави 3 см групи на 100 метра но заради едни смотани патрони за малко да го бракувам. ...просто анализ и реших проблема , който е свързан с проблемите коментирани в разсейването т.е. причините от които няма бягане.

П.С. Ако беше така нямаше определени специалности във военното ... нямаше да учат балистика и щяха да вземат такива хърби като теб да ги учат, но тогава резултата щеше да е плачевен.

Пак ти казвам губещия си. Ако бях изгубил щях да го кажа и нямаше да има и други мишени. Не се връткай бъди честен и принципен.
Мога да ти покажа мишена която съм я стреля с друго оръжие и друг спусък... Който разбира веднага ше разбере кой е бил първия изстрел / студения....
Мога да ти кажа и как се решава проблема със студения изстрел но ти не си стрелец.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 15:39       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цоньо в този линк автора Николов е написал тема озаглавена Стрелба с прецизна снайперова пушка за групираност и точност. и казва 10 изстрела са оптимални 20 макс


Ти горе почваш за оръдейни автомати и картченици на редове и финализираш така в цитатите долу...след това ми казваш хърба и че не съм стрелец и автора Николов го изкарваш, че не знае какво пише...
ти грам не си чел статията само виж това - КЪДЕ има група по 3? освен в картточнето на производителя и руските форуми?

Цитат:
Упражнение 2 – Стрелба за групираност и точност.
След корекция на мерника на база резултатите от предишните стрелби изстрелваме нова 5 (10) изстрелна група по мишена номер 1


не знам защо така се получава с тебе...просто исках да тестваш един ден пушката с методиката горе на Николов...единствена тема е тази с тази рядка пушка, ще е интересно...ами ако не мръдне на 10? значи е топ наистина!

но ти я караш с обиди без изобщо да съм правил обидни квалификации интриги и каквото все си мислиш...даже сега ше видиш пак интрига...

не бе човек виж се какво пишеш сравни с текста на Николов...ако аз бях топ стрелец нямаше да питам естествено!

Можеш ли да кажеш къде Николов бърка ? ЗАЩО 10 за състезатели не е нужно? тоест той бърка изпитателите със състезатели или КАКВО искаш да кажеш?

Пак ще се отплеснеш какъв съм що съм... виж показах просто една методика КОМЕНТИРАЙ я нея...кое е грешно кое верно...що за коментар е да коментираш не статията а тоя дето я посочва демек аз?

И това не е личен чат НЕ ми обясняваш на мен само...четат стотици...така че Ако желаеш коментирай методиката за група на прецизна снайперова пушка в линка горе...
ако не желаеш Ок остава си групата с 3 изстрела...и пиши нататук новости по тази иначе много добра машина...двунога оптика нови патрони и така...

и цял свят слага фиксатор на резбата ти - айде нема нужда...и от 10изстрела пак айде нема нужда...е добре ти си знаеш

PufGun написа:
За състезатели и стрелци това с 10 изстрела е ненужно


PufGun написа:
Има едни в оръжейните фирми им казват - изпитатели ...те трябва да го разбират това прилагат ...и т.н.


PufGun написа:
В крайна сметка ако съм конструирал оръжие и тепърва ще проверявам цев вярвай ще приложа това не с 10 а с 20 изстрела при определен режим на стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 15:55       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Знаеш ли че от всичкото ей това горе като раздели като ти го систематизирам и ти напиша статия с име " Стрелба с ...." и такива като теб ще го приемат точно като такова.
Описахти накратко някои неща. Просто инфото дето го е дал човека го е систематиирал и казва че това е за това .
Да ама не т.е.
Аз него приемам така. Аз за разлика от теб ще искам да видя и останалото, но знаеш ли няма да ми покаже нищо ново.
Виж ситуацията при теб е следната иЗобразена в превозно средство
За теб каруцата е формула 1, а за мен каруцата си е каруца.

Разбираш ли къде е разликата.
Само за инфо някои неща не се учат с 4 часа а се учат със семестри, часове и ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 16:03       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
Аз не го приемам така. Аз за разлика от теб ще искам да видя и останалото, но знаеш ли няма да ми покаже нищо ново.

Ок разбирам...ми тогава го опиши как го приемаш ама в друга тема...на теория ок обесни защо 3 и в кой раздел виж там...тази си остава за Фнара и като го ъпгерйдваш пускай чат пат тука нещата...

отклонихме се не е за анализ на групажа на снайпери тази темата - но постигнеш ли хубава група с тази пушка пускай тука, то е за тука...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2020, 16:18       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Казвам ти и го потвърждавам, че оръжието си стреля страхотно.
Недостатък ... за да го разглобиш не пълно се иска отверка и избивка, а за пълно и еврейска звезда.
Имаш ли това, просто всичко е елементарно.
Най смотани групи е давало с куршуми на ППУ - НРВТ 168 грейна.
От спиърсите съм много доволен.
С ловен куршум на хорнади interlok SPBT 165 грейна групата е между 3-5 см на 100 метра, но това е нормално за този тип куршум.

Казваш за тука...


Дооообре, ама ще ти напомням ,че трябва да почерпиш Тишката с бутче и дреболийки за агнешка дробсърмичка.

PDT_Armataz_01_22

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 09:59       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цоньо щом переш само релод с тази пушка ето малко различни пинизи....за солидите знаеш, но не каза че си тествал...
http://master-arms.com/bg/produkti/category113
http://master-arms.com/bg/produkti/category30
http://master-arms.com/bg/produkti/category67
и дистрибутори с магазини
http://master-arms.com/bg/page6
и тука ...и не само ти...ако някой се заиграе...по моите теории солида трябва да е по-точен от олово облечено в риза...а гледам и ловен месингов солид има чупи се фрагментира...хм...
а за хромирана цев това е супер...няма да мръдне! И е български фирмен солид е да видиш!

https://www.facebook.com/Master-ARMS-694069977329623/

"Специално предложение, подарък от нас за новият сезон - 100бр. куршуми SOLID за 45лв!"

Само да не надушат тези неща модерните зелени в ЕС...еко са ..няма олово и току виж на софт пойнт оловняците наложат бан...

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 10:35       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Посейдоне, на тоз етап стругован месикг няма да сложа, малко по специфична е ситуацията.

Предлагам ти да изчетеш информацията по темата за Heavy Metal Rifle която съм дал + поразгледай клиповете за този стрелкови спорт ... Малко по бедняшки IPSC и T - class се явява, но пък никак не е лош.
Ето ти една снимка от стрелба с FNAR
Стрелбата е на 100 метра . Човека е описал някои неща.....
Забравих.... Съдтезател е по IPSC , с медалчета е таз година с карабина,...а регнат е във форума...
:D :D :D

Искам да го тествам с някоя голяма оптика т.е. да го оборудвам като онова дето е в ръцете на марксмена....
По характеристики го дават за H варианта, че спокойно се стреля до 1200 метра. Е аз неискам да стрелям до толкова, но да кажем че искам да ловувам хищник с него на 400-500 метра .

Иххааа за тези снимки мога спокойно да ти намекна за дължимото АГНЕШКО.... Айде Филипе не се тискай иди и дай на Тишката агнешко бутче и дреболийки
:D :-) :D


Прикачени файлове:
Коментар на файл: 100 метра дистанция
Screenshot_20201018-180951.png
Screenshot_20201018-180951.png [ 493.54 KiB | Прегледано 4208 пъти ]
IMG_20201018_185647_052.jpg
IMG_20201018_185647_052.jpg [ 82.15 KiB | Прегледано 4208 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 14:43       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да линковете горе за този хеви метъл райфел ще ги изгледам на спокойствие в другата тема.

PufGun написа:
Искам да го тествам с някоя голяма оптика т.е. да го оборудвам като онова дето е в ръцете на марксмена....
По характеристики го дават за H варианта, че спокойно се стреля до 1200 метра. Е аз неискам да стрелям до толкова, но да кажем че искам да ловувам хищник с него на 400-500 метра


Това е основното тук...добре като му дойде времето...ама нали знаеш монтаж оптика и патрон да са от една класа...иначе множители са и математика си учил знаеш кво става като някой множител е лек.

За групата дойде време да призная поражението си в този бас с тебе...за 3 изстрела в група обаче агнето ще на снимка ето:
https://cache2.24chasa.bg/Images/cache/ ... _128_0.jpg
при 10 изстрелна група ще видиме...ако е добра може да стигнеме до една бира реална :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 14:56       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
Да линковете горе за този хеви метъл райфел ще ги изгледам на спокойствие в другата тема.

PufGun написа:
Искам да го тествам с някоя голяма оптика т.е. да го оборудвам като онова дето е в ръцете на марксмена....
По характеристики го дават за H варианта, че спокойно се стреля до 1200 метра. Е аз неискам да стрелям до толкова, но да кажем че искам да ловувам хищник с него на 400-500 метра


Това е основното тук...добре като му дойде времето...ама нали знаеш монтаж оптика и патрон да са от една класа...иначе множители са и математика си учил знаеш кво става като някой множител е лек.

За групата дойде време да призная поражението си в този бас с тебе...за 3 изстрела в група обаче агнето ще на снимка ето:
https://cache2.24chasa.bg/Images/cache/ ... _128_0.jpg
при 10 изстрелна група ще видиме...ако е добра може да стигнеме до една бира реална :tu:

К'о да те пра'я .. и ти си един "утупан брашнян чувал"...
Ако непочнеш да се държиш нормал след тази забележка, ще си използвам джокерите, дето ги имам в Дупница и София и шъ тъ намерим ....и агнето ще купиш, и фурната ще платиш.... Ние с Тишо агнето ще си хапнем, а ти тавата ще гризеш ...докато ти дойде онова сивото на място....
Ясно ли ти е?
...и внимавай с отговора ...разбра ли 8) :D
И да чуваш и запомниш ... помня като слон за смазката ...ръждата ...за хром газ чокан.... За обидите ...
Кажеш ли и гък нещо напреки кога не ги разбираш шъ ти ударя чукалата ....
8) :tank: :DD :DD :D

А сега бацни кунка за прошка :D

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 15:14       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
няма начин да се оправя по съвети - виж сега ти съвет ми даде...за преса единчина...и други така...мерси, но:

1.вече поръчах лее чукалката в .308 още някои дребни неща кантарче там и прочие
2. взимам/поръчвам 50 солида...може и да не са тези горе...ше видя
сгобяваме 10 патрона по моя рецепта и стреляме /рецепта моя ама сглобява Тише или ти че имате право и барута там от вас няма как аз/ ама плащам всичко аз.
начукваме ги 10броя дето не ставало чукалото и да видиме...мериме влагане и там всичко което трябва да е точно по науката
ако не ти.... ще тестваме в Дупнишко пак с хромирана цев с чокан ако не е болт май...не знам кво беше...само така може и да се посъбере нещо на 10 изстрела като свестна група...
ако не опровергай ме :DD с това съм ти подал ръка...ето


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 15:45       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
Poseidon написа:
няма начин да се оправя по съвети - виж сега ти съвет ми даде...за преса единчина...и други така...мерси, но:

1.вече поръчах лее чукалката в .308 още някои дребни неща кантарче там и прочие
2. взимам/поръчвам 50 солида...може и да не са тези горе...ше видя
сгобяваме 10 патрона по моя рецепта и стреляме /рецепта моя ама сглобява Тише или ти че имате право и барута там от вас няма как аз/ ама плащам всичко аз.
начукваме ги 10броя дето не ставало чукалото и да видиме...мериме влагане и там всичко което трябва да е точно по науката
ако не ти.... ще тестваме в Дупнишко пак с хромирана цев с чокан ако не е болт май...не знам кво беше...само така може и да се посъбере нещо на 10 изстрела като свестна група...
ако не опровергай ме :DD с това съм ти подал ръка...ето
Чукалката на ЛИЙ става за динамична стрелба, но не и за прецизни патрони. Под определена стойност (групираност) с нея не може да слезеш - горе долу ок. 3 см. - 100 мт. за 30 ти калибър.Зарежи ги тези месингови *солиди* , досега не съм видял някой да ги накара да летят точно и консистентно , да не говорим че излишно товарят цевта.

ето ти една създадена от мен релоудинг тема , попрочети малко , а пък ако успееш и между редовете... :wink:
http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... %BD%D0%B8/

Цонев , за мач-кинг сиерите търси скорост 780-820 мт. сек. , за прецизност,,,, иначе за друго може и по високи скорости.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 15:48       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
няма начин да се оправя по съвети - виж сега ти съвет ми даде...за преса единчина...и други така...мерси, но:

1.вече поръчах лее чукалката в .308 още някои дребни неща кантарче там и прочие
2. взимам/поръчвам 50 солида...може и да не са тези горе...ше видя
сгобяваме 10 патрона по моя рецепта и стреляме /рецепта моя ама сглобява Тише или ти че имате право и барута там от вас няма как аз/ ама плащам всичко аз.
начукваме ги 10броя дето не ставало чукалото и да видиме...мериме влагане и там всичко което трябва да е точно по науката
ако не ти.... ще тестваме в Дупнишко пак с хромирана цев с чокан ако не е болт май...не знам кво беше...само така може и да се посъбере нещо на 10 изстрела като свестна група...
ако не опровергай ме :DD с това съм ти подал ръка...ето

Виж аз ти казах. С FNAR патрони оравени на чукалка няма да стрелям.
Чукалката формова гилзата тип NECK SIZEпреведено само дулцето т.е. трябва да стрелям само и изцяло мои гилзи минали през моят патронник инак ще заклини.
Самозарядното оръжие оръжие иска патрона да е с кримпнат куршум.
По твоя рецепта няма да сглобявам защото може да стане голямо бум.
Толкова като държиш искам първо да проверя как седят нещата с тях. Ако всичко е ОК може и да тествам противен случай НЕ
П.П. Имаше българин който беше почнал да прави куршуми но така не му стигнаха финснсите..
Ако ти стиска обади ми се по телефона да ти обесня нещата.
П.С. Нали знаеш че на твоя акъл след ръжди не се хфащам как да е.
Па знам ли ще вземеш пак някой номер да врътниш...
Така си си послал

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 15:54       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
ИВАН-2 написа:
Poseidon написа:
няма начин да се оправя по съвети - виж сега ти съвет ми даде...за преса единчина...и други така...мерси, но:

1.вече поръчах лее чукалката в .308 още някои дребни неща кантарче там и прочие
2. взимам/поръчвам 50 солида...може и да не са тези горе...ше видя
сгобяваме 10 патрона по моя рецепта и стреляме /рецепта моя ама сглобява Тише или ти че имате право и барута там от вас няма как аз/ ама плащам всичко аз.
начукваме ги 10броя дето не ставало чукалото и да видиме...мериме влагане и там всичко което трябва да е точно по науката
ако не ти.... ще тестваме в Дупнишко пак с хромирана цев с чокан ако не е болт май...не знам кво беше...само така може и да се посъбере нещо на 10 изстрела като свестна група...
ако не опровергай ме :DD с това съм ти подал ръка...ето
Чукалката на ЛИЙ става за динамична стрелба, но не и за прецизни патрони. Под определена стойност (групираност) с нея не може да слезеш - горе долу ок. 3 см. - 100 мт. за 30 ти калибър.Зарежи ги тези месингови *солиди* , досега не съм видял някой да ги накара да летят точно и консистентно , да не говорим че излишно товарят цевта.

ето ти една създадена от мен релоудинг тема , попрочети малко , а пък ако успееш и между редовете... :wink:
http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... %BD%D0%B8/

Цонев , за мач-кинг сиерите търси скорост 780-820 мт. сек. , за прецизност,,,, иначе за друго може и по високи скорости.

Ванка отдавна тествах Сиерата ...жалко че нямам хроно.
Инак шибаната светлина обърка планът ми ...знаеш, че на определена светлина точката не се види....тествах с чуждо оръжие на което спусъка е по твърд от на FNAR дължина на цев и стъпки съвпадат подробности за оръжието и то е милитсри спек.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2020, 16:03       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
.
... Е сложи си най после една оптика.... :-)

Иначе нарочно казвам диапазон от скорост , а не конкретна рецепта. Определена скорост с опреденен грамаж проектил може да се догоди с най различни марки и грамажи барут. :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Шейх Омар и 39 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer