logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2020, 20:45       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Зловещо цапаха тия Магтех от Герена. :? Едвам изчистих жеязото. :confused: Най яките заводски 357 които съм виждал в България бяха едни Ремингтон 125 грейна софтпойнт. Туй нещо си е истински 357 гърми страшно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2020, 13:25       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Дони Браско написа:
Зловещо цапаха тия Магтех от Герена. :? Едвам изчистих жеязото. :confused: Най яките заводски 357 които съм виждал в България бяха едни Ремингтон 125 грейна софтпойнт. Туй нещо си е истински 357 гърми страшно.


По памет около 420м/с от 4" цев.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Ное 2020, 14:35       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Мар 2016, 12:30
Мнения: 432
Моето мнение, като дългогодишен ползвател на съответния калибър с 1 куп различни оръжия: за самоотбрана никога fmj и си заставам зад думите. Мога да дам много аргументи против fmj и почти никакви за него в описаната ситуация, освен един глупав закон (който не е особено ясно написан). Като цяло не съм привърженик на леките проектили, но при .357 от револвер всичко над 120 грейна трябва да е ОК за двукраки хищници. Оръжието нося заредено с магнуми от един и същи вид и през ум не ми минава да слагам .38 спешъл или друг патрон. От 4 инчова цев калибърът дава доволни резултати до 25 метра с всякакъв фабричен патрон след съответната корекция в меренето. На 10 метра практически разликата в боя е пренебрежима за нещо друго освен стрелба по мишена.

За лов, никога fmj. Там работят най-добре софт поинт и холоу поинт, от 158 и 180 грейна. За по-едри животни, американците препоръчват хард каст 180 грейна, които не могат да се намерят у нас (освен ако не си ги правиш сам). Имайте предвид, че леките проектили удрят по-ниско, а тежките по-високо от PoA на прострелна дистанция. Аз съм се спрял на .357 158 грейна SP като основа (около 380 м/с през 4" цев и над 500 м/с през 20"). Стопира животни с един изстрел (почти никога не падат на място) на дистанции пряко сили до 100 метра. По-едрите животни съответно изискват по-презицни или повече попадения.

Що се отнася до .38 спешъл: зареждам такъв патрон само в оръжие .38 спешъл. И пак отбягвам fmj по възможност. Ако може да се намери +p, още по-добре, макар че по мое мнение няма голяма разлика през 2" цев. За по-евтина стрелба по мишени или за по-чувствителни към откат хора с учебно-възпитателна цел, е вариант. :-)

Има хубави "змийски" патрони против гризачи и вредители. У нас се предлагат тези на CCI. Добра групираност на 5 метра от 4" цев и прилична на 10 метра от 20" цев. За повече няма как и не стават за лов, освен на врабчета. Това последното го казвам на шега.

П.П. Това, че нещо може или не може, не пречи да обсъдим реално възможностите на прекрасния калибър .357 дори в ограничената обстановка на нашата Родина.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Ное 2020, 23:14       Заглавие:  Re: Подходящ револверен патрон за носене и употреба - концеп
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Много добър анализ по темата! :armed: 158 грейна JSP в рамките на закона.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer