logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 05:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 16:41       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
kanartikin написа:
Аз мисля, че ние Българите, можем лесно и безпроблемно да го подкрепим финансово.....!

Нека модераторите фиксират и обявят пътя и начина.
Аз, ще се включа!


Ivo III написа:
чешите си пръстите по клавиатурите

българина, пари не дава без значение сумата,

:sad:
Сигурно е така.
Както кажеш.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 17:09       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Да не сме голословни, нека да се посочи колко пари трябват за година хостинг, и да се посочи начин за плащане. Всеки, който желае да плати, може да приложи платежния документ с цел доказване на своята съпричастност към форума.

Така чесане на пръсти няма да има.....
А един хостинг не струва милиони все пак :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 00:30       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Май 2020, 21:14
Мнения: 66
Не знам с BIX как стоят нещата.

Последно платих Geo Trust SSL - GeoTrust True BusinessID with EV за 330 лв/г, без ДДС
и икономичен хостинг план с 50 GB SSD дисково пространство за 80 лв./г, без ДДС

Тоя SSL сертификат е скъпичък, а и за форум не е необходим такъв. Нещо от рода на GeoTrust QuickSSL Premium ще е ОК. Цифрата е 120 лв./г. Валидация на домейна и съвместимост с мобилни.
Разбира се, ако не се избере безплатния SSL, който "влиза" в хостинг плана.

_________________
Россия признана худшей страной для геев. Теперь понятно, почему некоторые люди так сильно её ненавидят....
Если драка неизбежна, бить надо первым!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 03:50       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Сложих SSL на форума /безплатниа от хостинга ама върши работа за целта, форума не оперира с чуствителна информация, но ако кажете ще взема платен/. Ако продължава да ви дава, че не е криптирана връзката просто флезте с https://thegunman-bg.com и готово.

Дони Браско написа:
п.п. Който е правил логото е супер талантлив! А и цвета зелен е уникален!


Благодаря! Логото го прави на времето един мой приятел, много добър графичен дизайнер.

Сега на темата за парите - не ме разбирайте погрешно - не се оплаквам, че плащам разходите, просто споделих, че 1000 евро на година за хостинг на форума ми се струва силно прекалено.

Сега форума се хоства на хостинг безвъмездно предоставен от SGM за което искам от името на всички тук да му благодаря! Надявам се няма възражения :)

Ако някой настоява да направи дарение аз от уважение бих го приел, но искам да ви уверя, че форума не е пред фалит.

Другото което искам да засегна е, че сме на супер стара версия на софтуера за форума, но понеже е доста пипкано по него, а и темата е къстъм /каква красива българска дума/ и аз нямам познанията да я портвам на текущата версия си седим на тази. Ако някой знае как, може и му се занимава съм отворен да се пробваме да обновим.

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 14:34       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Безплатния SSL e напълно достатъчен щом няма да се ползва за електронни разплащания от много хора по едно и също време. Въпроса е да има SSL, защото ботове автоматично налазват сайтове без никакъв SSL.

Колкото до версията по-добре не я обновявайте, защото ще се омаже всичко по настройките. Сега работи много стабилно, просто има някои ограничения, които не са толкова значими.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 16:38       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Присъединявам се към благодарностите към г-н Ст. Георгиев.
Не се познаваме лично, но моите най-искрени адмирации. С помощта на форума научих много, запознах се добри приятели и най-важното се забавлявах с любимото хоби и страст.
И в тази връзка, по отношение на средствата, също смятам, че трябва да се помисли, който има желание да участва. Не става дума за финансови възможности или манталитет, за американци или българи, а за принципа кое е редно. Пък ако се съберат толкова много средства (виждам има колеги добре запознати с материята) може да се направят допълнителни екстри и сигурност в името на любимия сайт.
Аз бих участвал.
Поздрав.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 22:33       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1284
TheGunMan написа:

Ако някой настоява да направи дарение аз от уважение бих го приел, но искам да ви уверя, че форума не е пред фалит.

Другото което искам да засегна е, че сме на супер стара версия на софтуера за форума, но понеже е доста пипкано по него, а и темата е къстъм /каква красива българска дума/ и аз нямам познанията да я портвам на текущата версия си седим на тази. Ако някой знае как, може и му се занимава съм отворен да се пробваме да обновим.


Две неща:
Може да се вмъкне един бутон "Donate" / "PayPal Me" или друго подобно някъде горе покрай хедъра на страницата. Имам хронична неразположеност към Пейпал и ако има вариант за друга система с интеграция за плащане с дебитна карта бих я предпочел но ако няма и Пейпал бих ползвал.

Относно ъпдейта - използвайте тази тема/скин докато можете, не ъпдейтвате ако не е абсолютно наложително. Вземете за пример Offroad форума. Всеки път като мигрират към нова версия, нещо се омазва кардинално. Няколко месеца след последната миграция все още нямат връзка с Tapatalk.



Sent from OnePlus 7Т

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 22:51       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Юни 2006, 00:17
Мнения: 1445
Местоположение: Las Vegas, Nevada, USA
Цитат:
Относно ъпдейта - използвайте тази тема/скин докато можете, не ъпдейтвате ако не е абсолютно наложително. Вземете за пример Offroad форума. Всеки път като мигрират към нова версия, нещо се омазва кардинално. Няколко месеца след последната миграция все още нямат връзка с Tapatalk


Точно това е причината да не сме ъпдейтвали толкова време. Ако не се ръчка и слагат някакви нови неща би трябвало да си работи нормално

_________________
Stanislav Georgiev - Acho

До тук добре, каза Мечо Пух, падайки два клона по-надолу.

"So I took the shotgun off the wall and fired two warning shots… into his head!"

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2020, 06:10       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Khany написа:
И в тази връзка, по отношение на средствата, също смятам, че трябва да се помисли, който има желание да участва. Не става дума за финансови възможности или манталитет, за американци или българи, а за принципа кое е редно. Пък ако се съберат толкова много средства (виждам има колеги добре запознати с материята) може да се направят допълнителни екстри и сигурност в името на любимия сайт.
Аз бих участвал.
Поздрав.


Аспарух Аспарухов СК "ЛЕВСКИ
Ако си от рода на Гунди Аспарухов - само Левски.
(бяхме съучиници в Хаджи Димитър)

Относно средствата:

За САЩ - Най лесно е шепата американци от този форум да се бръкнат и да напишат чек и с едно пощенско клеймо да благодарят за 14 годишния Ачов подарък.

За БГ - Росен го виждам като най-напреднал във финансиите. Един чек и пощенско клеймо до Росен и от там lump sum to Las Vegas, NV. Ако половината от трите хиляди (3000) членове на този форум (всичките сме до сега free loaders) пратят по 1 euro годишно, сумата ще покрие всичко с екстри.

И не само "аз бих участвал" - участвай.
Put your money where your mouth is.

И за да не остана в категорията "аз бих участвал" - аз вече участвах.
Нека да покажем, че Бай Ганьо (имал бол пари платил) остане само в хумористичната литература.

Ачо заслужава много повече - даренията няма да му попречат да бъде gentleman and philanthropist за поне още 14 години. Този форум не само стана като учебно заведение ами и място за free exchange of ideas and opinions - с други думи един малък Университет без традиционните дипломи.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2020, 07:57       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
А задължително ли е хостинга да е в САЩ?

И както се каза, ако има 3000 члена, и да не може всеки да отдели 2 лв....ебах му и майката тогава.
Начини за плащане хиляди, желанията са важни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2020, 10:16       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Предполагам, че хостинга е бил в САЩ от съображения за сигурност в контекста на проблемите на IPSC федерацията ни от близкото минало. Иван е споделял колко пречки е имало. По евтино е разбира се хост в България или някъде в Европа, а и по-бързо ще зареждат браузърите. Най-сигурен е хост в някоя офшорна държава и да ползваме всички VPN.Но това е ненужно, защото не сме някои терористи или мафиоти. Все пак живеем в демокрация колкото и да е корумпирана и изостанала от нормалния свят. :)

Според мен е добре собственика да обяви публично колко са разходите за хоста и ако има и други разходи нека каже. Пък ще помогнем кой с каквото може. За мен най-важно е да не се допуска език на омразата. И крайни изказвания на расистка основна, както и явно прокламиране на крайни идеи в стил Сталин или Хитлер. Защото не е етично и джентълменско поведение най малкото. Все пак сме оръжеен форум и по някой закон властите не само в България, а и в Европа и САЩ могат да се самосезират.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2020, 14:36       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Основният въпрос е да спрем да ядем на готово. Създателя на този форум най-добре знае какво прави - хостинк-шмостинг той решава - много баби хилаво дете.

Дони, специално, никой не ти иска да покриваш разноски, за да питаш каква е цената - отваряй кесията и дай бакшиш ако се чувстваш доволен и благодарен - основна практика във всеки фризьорси салон - така ли е?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2020, 02:33       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
rosen71 написа:
А задължително ли е хостинга да е в САЩ?

И както се каза, ако има 3000 члена, и да не може всеки да отдели 2 лв....ебах му и майката тогава.
Начини за плащане хиляди, желанията са важни.
Не е задължително разбира се, просто до колкото аз съм запознат на Гънмена му е по-лесно да се занимава със сървърите когато са му по-близо.
По въпроса за члеството аз съм 100% за платено членство, това се прави във всички сериозни форуми и си абсолютно прав, че няколко лева са нищо.
Също така много хора качват безсмислено големи и не наистина важни снимки в много от темите... Би трябвало да има някакъв стандарт, например да не се ъплоудва във форума снимка по-голяма от да речеме 600 мегапиксела по хоризонтала. Личното ми мнение е че който иска да качва снимки би трябвало да го прави прави от собствен хост, има тонове безплатни такива а и платените вече не са толкова скъпи. Разбира се това си е да го решава управата но от това което се наблюдава по големите и сериозни форуми, платеното члество е само в полза на подобен форум.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2020, 17:11       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
.38 Super написа:
rosen71 написа:
А задължително ли е хостинга да е в САЩ?

Не е задължително разбира се, просто до колкото аз съм запознат...

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е, вервайте ми. :wink:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2020, 23:16       Заглавие:  Re: Форума отново е на линия!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Absolut написа:
.38 Super написа:
rosen71 написа:
А задължително ли е хостинга да е в САЩ?

Не е задължително разбира се, просто до колкото аз съм запознат...

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е, вервайте ми. :wink:


Темата не е за география, темата е за съществуването на форума и за под$$крепа на този, който вече от 14 години ни е сложил на free lunch маса. Не се отклонявайте, ами си проверете джобовета за едно $$$ благодаря.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Paganlord и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer