logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 15:01       Заглавие:  Отказват да ми издадът разрешително
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Юли 2020, 21:23
Мнения: 3
Привет!
Нов съм във форумът и ми трябва съвет. Преди малко над година реших да се занимавам със спортна стрелба, и наскоро дойде времето да подам свойте документи към КОС. Всички документи са точни, член към стрелкова федерация съм от малко над година,нямам криминално минало, не съм имал проблеми с закона, обаче греда. Два дена след подаване на документите Началникът на 09 РПУ ми отхвърля молбата за разрешително с мотив че мога да практикувам спортна стрелба на стрелбище без разрешително (знаете за какво говоря). Следва обжалване и отново отхвърляне. Въпросът ми е следният. Как да се боря от тук нататък за издаване на разрешително?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 15:29       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
poeciloteria написа:
Въпросът ми е следният. Как да се боря от тук нататък за издаване на разрешително?

Да не те отчайвам, ама никак... :sad:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 16:46       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Смяна на постоянния адрес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 17:20       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
kcv написа:
Смяна на постоянния адрес.

И после къде ще го държи? Или ще сменя и жилище...?! За един пищоф! :roll:

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 17:35       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
poeciloteria написа:
Следва обжалване


Обжалване в съда ли?

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 19:14       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Spurs написа:
kcv написа:
Смяна на постоянния адрес.

И после къде ще го държи? ...


На настоящия си адрес, който ще е предишния му постоянен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 20:50       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Фев 2020, 21:43
Мнения: 16
Читав адвокат и обжалване пред административен съд.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Александър Господинов
СК Хит Фактор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 21:09       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
poeciloteria написа:
Преди малко над година реших да се занимавам със спортна стрелба, и наскоро дойде времето да подам свойте документи към КОС. Всички документи са точни, член към стрелкова федерация съм от малко над година,нямам криминално минало, не съм имал проблеми с закона, обаче греда. Два дена след подаване на документите Началникът на 09 РПУ ми отхвърля молбата за разрешително с мотив че мога да практикувам спортна стрелба на стрелбище без разрешително (знаете за какво говоря).

Ако въпросният спорт се практикува с пневматичен пистолет примерно... "спортна стрелба" звучи много общо/ липсва ключова конкретика за някакво по-адекватно мнение/ съвет... е съвсем в реда на нещата от КОС да ти откажат закупуването на КНО на спортно разрешително.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 22:11       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
poeciloteria написа:
Привет!
Нов съм във форумът и ми трябва съвет. Преди малко над година реших да се занимавам със спортна стрелба, и наскоро дойде времето да подам свойте документи към КОС. Всички документи са точни, член към стрелкова федерация съм от малко над година,нямам криминално минало, не съм имал проблеми с закона, обаче греда. Два дена след подаване на документите Началникът на 09 РПУ ми отхвърля молбата за разрешително с мотив че мога да практикувам спортна стрелба на стрелбище без разрешително (знаете за какво говоря). Следва обжалване и отново отхвърляне. Въпросът ми е следният. Как да се боря от тук нататък за издаване на разрешително?

Привет! :armed:

Ще се опитаме да ти помогнем това е целта на форумите да си помагат хората. :tu: Не си пояснил за какво разрешително си подал документи, дали за спортно или за лично оръжие за самоотбрана? За дълго или късо оръжие, ако е за спорт? Това е важно, защото съм чувал от познати, че в 9 то РПУ доста трудно дават разрешителни за лично оръжие за носене. Може би е свързано с голямата престъпност на прословутия столичен квартал Люлин. :DD Люлин е като отделен град със своя субкултура нещо като Бронкс. :-) Там са най-яките мадами и най-големия брой на БМВ-та така да се каже. ;)

Малко е странно толкова бързо само за два дни да получиш отказ. :oops: Срока е 30 дни за издаване на разрешение, но понякога става за две седмици. А друг път, ако началниците са отпуска може да се чака и месец, защото няма кой да разпише документите. Ако искаш спортно разрешение и не ти дават. Другият вариант е да станеш ловец. Тогава също можеш да вземеш дълго и късо оръжие, но на ловно разрешително.

Успех и късмет! :armed:

п.п. На колко години си горе-долу, ако не е тайна? И имаш ли много и видими татуси като MS-13 примерно? Защото ако си целия в татуировки може да си ги леко притеснил. :happy: Земи тури някоя ризка с дълги ръкави, ако се налага. :-)


Последна промяна Дони Браско на 01 Авг 2020, 22:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 22:16       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Юли 2020, 21:23
Мнения: 3
В случая не желая да закупя КНО, а ДНО. Споменах че желая да се занимавам със спортна стрелба като състезател в турнири/ състезания.
Не знам дали да пробвам да ми откажат още нялко пъти, и тогава чрез адвокат. Просто ми е много абсурдно как докато подавам документите на гишето ми ги взимат с усмивка и едва ли не позитивно ме подготвят с одобрение, и след два дена ме режат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 22:25       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 23 Юли 2020, 21:23
Мнения: 3
Дони Браско написа:
poeciloteria написа:
Привет!
Нов съм във форумът и ми трябва съвет. Преди малко над година реших да се занимавам със спортна стрелба, и наскоро дойде времето да подам свойте документи към КОС. Всички документи са точни, член към стрелкова федерация съм от малко над година,нямам криминално минало, не съм имал проблеми с закона, обаче греда. Два дена след подаване на документите Началникът на 09 РПУ ми отхвърля молбата за разрешително с мотив че мога да практикувам спортна стрелба на стрелбище без разрешително (знаете за какво говоря). Следва обжалване и отново отхвърляне. Въпросът ми е следният. Как да се боря от тук нататък за издаване на разрешително?

Привет! :armed:

Ще се опитаме да ти помогнем това е целта на форумите да си помагат хората. :tu: Не си пояснил за какво разрешително си подал документи, дали за спортно или за лично оръжие за самоотбрана? За дълго или късо оръжие, ако е за спорт? Това е важно, защото съм чувал от познати, че в 9 то РПУ доста трудно дават разрешителни за лично оръжие за носене. Може би е свързано с голямата престъпност на прословутия столичен квартал Люлин. :DD Люлин е като отделен град със своя субкултура нещо като Бронкс. :-) Там са най-яките мадами и най-големия брой на БМВ-та така да се каже. ;)

Малко е странно толкова бързо само за два дни да получиш отказ. :oops: Срока е 30 дни за издаване на разрешение, но понякога става за две седмици. А друг път, ако началниците са отпуска може да се чака и месец, защото няма кой да разпише документите. Ако искаш спортно разрешение и не ти дават. Другият вариант е да станеш ловец. Тогава също можеш да вземеш дълго и късо оръжие, но на ловно разрешително.

Успех и късмет! :armed:

п.п. На колко години си горе-долу, ако не е тайна? И имаш ли много и видими татуси като MS-13 примерно? Защото ако си целия в татуировки може да си ги леко притеснил. :happy: Земи тури някоя ризка с дълги ръкави, ако се налага. :-)


Явно съм пропуснал че желая разрешително за спортни цели :D . Нямам татуировки, нито мога да пия (постоянен трезвеняк).
На 22.07.2020 подавам документи, на 24.07.2020 ми звънят да ми връчат хартийка от началника че не ме одобрява. От там ме накараха да напиша молба/жалба за да ми преразгредат искът за разрешително. Това става на 27.07.2020. На 30.07.2020 звъннах да попитам дали има промяна и от там ми казаха че пак ми отказват и ми подготвят още една хартийка с причина за отказ.
На 29 години съм. Нарочно изчаках 9-10 години за да премисля дали съм готов да влезна в света на оръжията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 22:45       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
Офф.. гадна работа. Виж сега поне нож може да носиш нон-стоп. Само не ходи по протести с нож, защото имат законното право да те задържат за 24 часа.

Щом ти е мерак за пушка скачай на мощно въздушно там няма нужда от разрешително. Но е малко скъпо, защото мощните пушки с 1000 джаула колкото е изстрел от 44 магнум са по 1700 лева. И още 500 лева за бутилка, която трябва да мъкнеш в багажника на колата. С която ще зареждаш пушката със сгъстен въздух. Та едни 2200 лева са ти нужни. И оптика вече за колкото имаш пари. Може нещо евтино примерно Хоук за 800 лева, защото пушката няма голям откат като .308 примерно. Но това е оръжие не забравяй! На 300 метра от цевта има повече енергия от 45 АСР от упор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 05:52       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Явно има аналогични случаи.
Ето съдебни решения по същия казус:

http://www.admcourt-bs.org/CMS_ADM/imag ... _2017R.htm

http://www.ac-pleven.org/docs/cases/d2016/33960616.htm

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 08:43       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Казуси много, но все пак да не забравяме, че медалът има две страни....

Може човекът да е направил нещо, което според него е "нищо", но според шефа на РПУ да е "нещо".
Затова на мои познати, които са искали да вземат ОО, давам съвети да ползват жокер "обади се на приятел" и предварително да знаят за какво става въпрос.
Щото разочарованието е гадно нещо :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2020, 11:49       Заглавие:  Re: Отказват да ми издадът разрешително
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@sk67: Полезен материал за четене. :tu:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, vbogoev и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer