logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2020, 17:12       Заглавие:  Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Стрелбата в Кеноша показа нагледно колко важен е добрия ремък на пушката - момчето не я загуби след като падна, и след като му я дърпаха от ръцете.
За мен едноточковия ремък е много по-добър от двуточковия в 99% от случаите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2020, 06:18       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Последно време виждам (в youtube & forums де, не че си пием ракията заедно) не малко инструктори и като цяло хора с опит които казват че предпочитат двуточков, основно заради това че ти позволява да държиш оръжието плътно отпред или отзад и да изпозлваш ръцете си спокойно.
Аз като цяло споделям това мнение, но като цяло зависи от оръжието и за какво ще се позлва, например за cqb с някоя лека карабина мисля че едноточковия би бил по-подходящ.
Моята пушка както е окомплектована в момента и заредена 20 патрона отива почти на 15lbs и едноточков би бил неподходящ. В момента съм с VTAC wide/padded ремък с бързо пристягане и освобождаване и като цяло съм доста доволен. Доста е удобен за продължително носене на тежко оръжие, за бързото пристягане бях малко скептичен, но се оказа доста удачна екстра и с малко тренинг отпускането и пристягането стават доста интуитивно. Също така доста лесно може да се използва за стабилизирне на стрелба от ръка чрез отбягане на ремъка.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2020, 09:02       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Стрелбата в Кеноша показа наглед...

Колко важни са уменията, и преди всичко... МАЙНДСЕТА/ мисловната нагласа! Бтв, така като гледам от снимките, пушката му едва ли струва повече от $400, а "ред дот"-чето... каде $50 кинта. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2020, 09:07       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
По темата, от 18-тата минута нататък... става въпрос и за ремъците:

https://www.youtube.com/watch?v=8Q1nvIoeiFY

Върху което, едва ли има нещо повече, което може да бъде казано/ добавено!

п.п. Както правилно предположих преди около една година, Ту Лем ще спре да прави публични видеа... та, да сваляме/ гледаме/ се учим поне докато тези все още са в ефира!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2020, 09:19       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Моят е МАГПУЛ двуточков с възможност за преход към едноточков.

Покрива всички нужди и възможности.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2020, 20:23       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Досега винаги съм бил с едоточков, но този аджастъбъл двуточков определено ми харесва и ще го пробвам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2020, 02:09       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
minavasht написа:
Досега винаги съм бил с едоточков, но този аджастъбъл двуточков определено ми харесва и ще го пробвам.


Ако си се насочил в тази посока можеш да погледнеш също и Savvy Sniper и Ferro Concept Slingster, цените с горе доло сходни, но обтягането и отпускането става през един tab или както там се води, докато при VTAC-а са 2 отделни - един обтяга, друг разхлабва.

Говорейки за ремъците по-какъв начин предпочитате да ги захващате за оръжието и къде?
Аз в момента съм с qd адаптори, задния е хванат на фабричната точка на end plate-a, а отпред отново на фабрична точка в предната част на хендгарда, нямам някаква конкретна причина за това просто така ми се стори за удачно.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2020, 05:18       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Моите всички са сингъл, и са закачени за ресивър плейт мисля се казва, така че приклада да ми е вдигнат в рамото. Поввчвто колеги предпочитат подобно, но доста по-свободно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Авг 2020, 23:25       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Ремъкът, каишът, е колкото важен, толкова различен или проблематичен.
При опериране в автомобил е вреден. В поле или планина едноточковият е комичен. Като упор при прецизна стрелба, пак двуточков. За кротко патрулиране, да едноточков става.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Авг 2020, 08:01       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
minavasht написа:
Моите всички са сингъл, и са закачени за ресивър плейт мисля се казва, така че приклада да ми е вдигнат в рамото. Поввчвто колеги предпочитат подобно, но доста по-свободно.


Едноточков е определено и моят избор ,когато се работи много с влизане и излизане от автомобили,особено бронирани такива.Предпочитам да е максимално къс и приклада да ми залепва с едно късо движение.
За по дълго носене на открито вече другите патрулни варианти са по удобни и разпределят тежеста по добре,особено ако си натоварен с 20 + кг оборудване.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2020, 23:35       Заглавие:  Re: Ремъци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Спрях се на Слингстер, вчера дойде, и моментално се оказа, че на служебната арка няма предна халка за ремък! Дори не бях обърнал внимание.
Сложих го на евтината, и май ми харесва как стои до тялото като се движиш из къщи. Като остане време да я закарам на стрелбището, ще видим и там как е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer