logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 10:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 09:16       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Добре мен, дадено! Приключваме!

:tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 09:22       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама нали ме игнорира бре? що ме поздравяваш??? :shock: :DD игнорираш и забравяш! :tu: не понасяш критика Ок...а и дрилове не показвам...ти просто крадеш частно забавление и го показваш все едно уча някой как да стреля...

А когато искам някой да се учи /теоретично естествено в тази нет платформа/ показвам подходящи стрелци...назад има поне 5 броя


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 09:36       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Поради преплитане на темите, Посейдоне, отговора за лошия инструктор отиде в темата за сравнение на АК и АР
А Боткин стреля ... с български арсеналски Калак в случая 5,45
Ма пишлемето е дет’ са вика кинта и двайси, пушката му е пълно размерна ... за да га води Тоа хват му е ОК на него - а пак на поддържащата ръка лакътя е леко свит и изкаран настрана


Sent from my iPhone using Tapatalk

Да му беше обеснил на този дупнишки Ч..р, че това не е хват тип Крис коста и масово се стреля с него и има защо, но той освен да лае и да се радва като малко дяте на чуждо оръжие друго неможе

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 09:43       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Алооооу Подводния Трол знаеш ли, че както може да се определи разстоянието по покриването на мушката така и може да се определи дистанцията до цел по клип... дето се бориш с калашоподобното и псуваш заради санировката на аербека.
Отделно май нещо не ми стреляш на триплети а на дублети.
Колко крачки са тез 17-18 метра дето ги говориш

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 10:07       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цоньо ти си безподобен екземпляр! Тука обаче ти дължа извинение понеже доноси не си писал ти, но че си говорил свинщини за тактическите мишени си говорил!
ок всичко това е минало, но ти не разбираш от Национална сигурност бе та да я свърваш с мишени!? има кой да мисли за това...
казал съм ти по важни въпроси ми се обаждаш ... консултираш се и като разбереш кое как е тогава мислиш...разбира се скоро няма да можеш щото обеща нещо и не го направи...
за това и казвам си безподобен! Видеото не е това дето гледаш...ти го видя много ясно в темата преди година даже го имаш с ракурс зад мен дето се снима калака как се движи...- точно са триплети...точно показват мишените, а те са 3 ТРИ различни...вижадт се там...
тогава говорихме по тела помниш:
Комуникацията по нищо не се различава от тука...ти просто мислиш забавено...
Питам те едно и също КОГА ще покажеш това с триплетите с калак на 10 метра нека е бе ...
ти ми казаш да бе ше го направя...и почваш как си пълни компенса с грес...как това как онова...мале малеее всичко, но не и датата на триплетната стрелба....но обичаш да обесняваш...
добре някои неща знаеш...НО

КОГА бе ти ще покажеш е това 10 метра бърз триплет с калак по глава на 10 метра...три опита?

са тука пак нищо няма да стане...даже почна да ми обясняваш по тела помниш че ако видиш калака от другата страна майко мила щел си да ми кажеш как даже по добре да сецам..
пак ще е така...Ок свободен си да обесняваш...

когато ПОКАЖЕШ обаче аз сам ше ти се обадим да те поздравя...

ТИ това с калак не го можеш - точка...калака ти е кьопав първото...с слра това е невъзможно! с служебния още по малко...
ЗАЩО тогава обещаваш че ше го напраиш бре???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 10:29       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
За съжаление темата зави в единоборства...яко по български:

ти показваш стрелци , които са топ...те ти викат абе ти много знаеш ама я да видиме как стреляш... :roll: 8)

оставаме това....кой как стреля има тема дадох линк набивайте в нея...тук се показват хватове...

Тоджито за сега е на първо място по информативност :tu:

И после пак кажете че форума не учи...това долу ще е първото което ще имитирам със сток калак :roll: леко педерастко си е изкривил китката, но като е за науката може ... :smoke: ...още повече калака в сток вариант е с къса ложичка и това преплитане на ръките ще му заспи

Цитат:
Новата колекция хватове на Крис Коста, сезон зима-лето двеиляди и амнайста :DD

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 11:38       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
tojito написа:
Посейдоне ... лош инструктор е този, който преподава дадена техника и казва, че това нещо се прави САМО по този начин а другите са грешни - без значение дали говорим за хват, спускане, прикладване и т.н.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Oк наместихме ги в правилната тема...иначе е така разбира се, но си има някой фундаменти...няма как да избягаш или видоизменяш...
Принципни са , а именно имаш греда, но предвид нивото в темата на гредата от съпромата ше й викаме пръчка/
та когато пръчката я държиш по раздалечено имаш по добър контрол...

И Микулек американци и Коста и украинци руснаци всекакви го показват...тука ние риеме че не е така...тежкото видиш ли не било като лекото и затова подпират коча като на моята снимка горе...
отделна тема че не разбират кога е майтап кога забавление...кога подпираш капака на калака с палец...кога им нашиеш триплет в глава на 10м нека е айде и гледат като бик в путка...
ама разстоянието не е 15м...на украинеца пак било разстоянието лъжа...сичко ми пречи и сичко е лъжа...а най ми пречат ръцете...добре бе покажи на 10м ...тц няма...щото не е засичано с таймер...

абе видеото с триплетите го видяха в онази тема
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 0%BE%D1%80
и темп и сичко им се изясни...още ги чакам да покажат подобно...Геле овреме се отказа...Цоньо обеща и заеба...
изтрити са видеата...там пиша защо и прочие... щях с кеф да ги остава да се бъзикаме ама писаха донос че стрелям с чужди оръжия...
махнах ги...
са пак ги показват...толкова не му стига акъла на Геле и Цонето дето си ги менкат като мишлета , че доноса не е срещу мен...а срещу собственика на пушката...
Поне кажете че пушката е лозенската...а компенс и ложа съм сложил аз временно ...което е факт всъщност.
ама акъл нема...откъде че се съобразява...! засегнало му се честолюбието понеже окесил калаша на ложата като прадедо ми и давай през просото...
но като гледам че стрелял Геле с калаш 3 пъти годишно...ясно...защо е така...е заеби аз стрелям повече...

както и да е...най ми е жал за колегата Георгиев с неговите авторитети тука...ама погледни Христосков...или укаринеца, колега Георгиев...Боткин горе...ех ех...

иначе Боткин изстисква макса по калака...няма как да се хване тоя самопал по-добре в сток вариант...той изобщо не е мислен така...забучили дръвото пред пълнителя ...и напред към Берлин

Ей Филипе голям лъжец си, супер голям и клипа си скрил и всичко, но има кой да го има има и преди малко пак го гледах.
Как стана така, че дублета стана триплет.... Боже каква неистова борба направи при презареждането на оръжието много ти пречи санирания аербек + ръчичките и за капак от дублет изкара мишена с триплет. Уникален мушенник си.
Пазя ти уникалния клип за да мога да се радвам на такива като теб и да го показвам на хората. Колкото пъти съм го показал толкова пъти са се смели.
Ти си от хората за които важи поговорката:
" В рядко аки не се хвърля камък, защото ще те опръска, оцапа и ще миришеш на лошо" ;
а че имаш някакви проблеми.... всички са го установили това.
Ти си човек заради, който се оцапа един форум, а сега цапаш друг .
Скочи на Дред ...получи си го и малко ти беше.
Тази стрелба която е правиш на клипа жалка душичко е на не повече от 8-10 м , а на 12- 13 секунда псуваш " Ебал съм му майката" и се чудиш как да поставиш пълнителя., А накрая докато разреждаш оръжието ти се Хилят на глас.
Ти не си стрелец а Joker .
Всяко едно твое движение с оръжието е съпроводено от задъхване, а ако направиш нещо по сложно просто незнам.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 12:47       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
:DD Aбе умен човек тука ме пита..."защо се се ровиш в калта" ами карма е май... :D

PufGun написа:
Ей Филипе голям лъжец си, супер голям и клипа си скрил и всичко, но има кой да го има има и преди малко пак го гледах.
Как стана така, че дублета стана триплет...

Добре Цоньо успокой се...малко с по-различно око гледам вече на тебе...понеже макар и да не си най-острото копие тука на акъл... не си доносник...доноса няма нито една правописна грешка и е смислово и логически подреден...е НЯМА как да си ти :DD :tu:

А сега да видиме добрия Фил дали е лъжец...ето кои бяха там
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 0%BE%D1%80

в темата има няколко видеа...ти си откраднал само едното...то е с дъблети...и другото го коментирахме по вибера дето е с триплетите, но ти помниш колко едно пиле... ето мишенките с триплетите в главата
ето на тази страница коментара на Бързила дали са истински групите...значи и той е лъжец...
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 0&start=15

Ivo III написа:
става и с Google Earth Pro :happy:

до 22 метра по диагонал може да се изстиска .. иначе групите са истински при този темп


реално бяхме на 3м пред масите 15-16 метра , а че пиша 35м в темата е за съспенс....не един и двама стрелят там...никой не може да излъжеш...
другото видео на дублетите е много по близо 7-8 м

Важното...да се беше поинтересувал как е моднат тоя калак...кво що...това е причината...па ти да пипнеш нещо....не че ми се е случило да целна така 3 глави...

ама ти кво да пипаш мразиш тунингите и стреляш по свине...което е ок де не казвам нищо...
Поне си спести смехорията да хвалиш тук Христосков как стрелял /а той стреля с изпънат хват/ и в същото време да отричаш тоя хват, като блокиращ!? :D

Но ако не друго си наясно какво става ако така подкараш калак на триплети...опитал си ...вдигнал си ръце и сега тука меляш...първо се почва по калака - с тоягите дето движиш ти - става само по свине...

за по фини работи...като ги пипнеш тук там /ти лично не пипай...не можеш, насра иглата на глока само с един опит, но друг може да ти ги пипне/

покажи такива мишени с калак не злобей :DD ама не тайно като с Фнара само ти да си я знаеш... поне Тишо да види

Изображение
Изображение
Изображение


Последна промяна Poseidon на 16 Окт 2020, 13:13, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 13:11       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Аз да злобея...да не съм гном като теб и трол....
Не ме карай да ти качвам клипа, че цял форум пак ще подсксчат как може толкова лични нещата ...
Не ме занимавай с простотиите ти, че ксто гледам сигурно и в бг мама имаш профил и си същия трол, но там се мъчиш да се изявиш като най - бременния мъж опс обременен мъж.
Скрий се и иди да стреляш, че с чесане по клавиатурата нестава, но при теб е перманентно състояние което е най жалкото.
Недей да ръсиш повече тъпни, че мога да намеря начин да се свържа с Христосков.
Когато отидеш поне веднъж на състезание по стрелба вземи открий една тема и си пиши. Анализирай си хвата, натискането на спусъка, полагането на главата и така.
Както казах, страдам от странно заболяване опреличено с диагноза " през кура".....
Точка удивителна точка

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 13:28       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
rdgeorgiev написа:
При този хват се вижда че нестрелящата ръка заедно с коляното служат за статив за прецизен изстрел. Един вид чатал на който да си подпре пушката.
Щом и Крис Коста в зависимост от задачата ползва различен хват от хвата на Крис Коста, ще вземе да излезе че онова дето Цоньо го писа в началото на темата ще излезе вярно.
Ама пък какво ли разбират Цоньо и К. Коста от хватове и стрелба в сравнение с гуруто на теоретичната стрелба за напреднали.


Бъркате темите става мазало...това е за тука...но всичко си има граници...
това с обърнатата китка подпряна на чатала приклекнал...в повече е...много е модерно...опасявам се че някои идеи на Коста няма да се наложат масово...независимо от задачата :DD
е отделни елементи като спускането...може би...но този комплекс смущава малко...
може би е нещо тактическо от прикритие приклекнал усукан изстрел ама прецизен...хм...

п.п.
просто изказвам съмнение по тоя хват...за пръв път го виждам днес от поста на Тоджито ...та може и да бъркам и знаещите да го оценят...

нооо...като гледам по основния му хват години у нас няма и да се наложи масово...та и се изпокарахме тука ...то за тоя модерен джендър хват за прецизни изстрели какво ще е ...не ми се мисли...
това за прасета в гората някак си...е не :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Окт 2020, 14:58       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
не вярвам на ушите си :DD очите си де

като стреляте по огромни мишени на разстояние дето може да ги напикаете .. така е :))
и в същото време отричате всичко което не разбирате .. или не сте го чели в съветските наставления


Изображение

на снимката има две техники .. за прецизни изстрели (пушката е с оптика все пак, и не стреля дрил на 3 метра)

1. стреля от коляно, и по този начин застанал с лявата ръка, обира луфтовете на ставите си .. един вид се заключва

2. за стрелящата, дясна ръка - това е много използвана техника особено при снайпери с пистолетни дръжки и има две задачи
1) изтегля хвата напред, и сгъва показалеца така че да може да тегли точно по ос каналната линия на оръжието
2) при изстрел, отката/движението назад да не чукне дръжката в дланта и да отклони попадението

и т.н. и т.н.

ПП: на всичкото отгоре дори е по-бърз изстрела, и би трябвало да има значение и на дрил/сцена на 3метра :) ако мишената е малка разбра се

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 00:52       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Тя и на Посейдон дясната ръка е така при калашника ама то е по случайност, не че са го учили да тегли по ос-каналната линия... :DD
А Геле му се смееше... Геле, батко има още какво да учиш от полит-комисарите.... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 03:35       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1297
Много интересно това с нееволюиралият палец. Сега забелязах и че любимите ми реднеци стрелят така. А Ерик и Чад макар да мислят, че предците ни и динозаврите са живели заедно, поне знаят как се стреля.

https://www.youtube.com/watch?v=NqBwy8xgxP0


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 06:51       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Ivo III написа:
...на снимката има две техники .. за прецизни изстрели ..

Е, това беше наградата за търпението на четящите - тълкуването от разбиращ. Много благодаря!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 07:41       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
А Геле му се смееше... Геле, батко има още какво да учиш от полит-комисарите.... :D


Е знам, че в труден момент ше ме подкрепиш ама чак пък толкова не очаквах. :roll:

Хм е щом отворения хват на спускащата ръка предизвиква сензация в Общия раздел ...то Цоньо не се ограничавай пускай всички видеа които си откраднал и съм ти дал /имам едно условие и го знаеш...пишеш лично и изрично в заглавията, че пушките са на стрелбището в Лозен...ако не видеата ще ги сваля/

аз да пусна ли /ако си съгласен/ онова дето стреляш разкрачен, като коза за разплод? защо толкова се разкрачваш и се гъзиш назад и навеждаш напред не ми е ясно, но тук има знаещи ще ни обяснят

не се знае кое ще се хареса както виждаме на хората...току виж почнали да отварят хвата на спускаща ръка като мен и да се гъзят по състезанията с хват с гъза мощно назад като тебе...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer