logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 05:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 08:31       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
.38 Super написа:
А Геле му се смееше... Геле, батко има още какво да учиш от полит-комисарите.... :D


Е знам, че в труден момент ше ме подкрепиш ама чак пък толкова не очаквах. :roll:

Хм е щом отворения хват на спускащата ръка предизвиква сензация в Общия раздел ...то Цоньо не се ограничавай пускай всички видеа които си откраднал и съм ти дал /имам едно условие и го знаеш...пишеш лично и изрично в заглавията, че пушките са на стрелбището в Лозен...ако не видеата ще ги сваля/

аз да пусна ли /ако си съгласен/ онова дето стреляш разкрачен, като коза за разплод? защо толкова се разкрачваш и се гъзиш назад и навеждаш напред не ми е ясно, но тук има знаещи ще ни обяснят

не се знае кое ще се хареса както виждаме на хората...току виж почнали да отварят хвата на спускаща ръка като мен и да се гъзят по състезанията с хват с гъза мощно назад като тебе...


Добро утро.
На всички дето не са регнати в бг мама, а на човека който има проблем с външен вид и физическа подготовка и топ стрелац не знаеш и елементарни неща свързани със закони опс само ги приписваш искам да споделя:
1. От опита ми свързан със стрелби и наблюдението ми върху двата пола и по - точно нежния пол когато са в изучаването на стрелковите умения било с пистолет или дългоцевно оръжие най странно защо всичките се изпъчват т.е. вкарват корем или таза напред.... ох извинявай добри ми човеко с поведение на невръстеник, но май ти също стреляш с изпъчен корем само дето още не си подмокрил отпред панталончето .... о да невръстеника носи памперс и айробион ;
2. Всички стрелци/ стрелбата е спорт която показва много, като се започне със здравословно състояние, интелект ... и т.н. но ти няма кака това да го знаеш / обърни вниманието на думата СТРЕЛЦИ, а не невръстеник стрелят приведени напред с разкрачени крака на ширината на раменете / е ние неможем като жените да се разкрачваме на ширината на ханша, кръста и ли корема щото това е валидно за троловете/ с цел получаване на стабилност , а стабилността е свързана с повторяемост на изстрела.
Ааааа сетих се какакво пита Тролигон опс Посердон ох Посейдон ... защо стрелците застават така приведени ми за да могат с по - голям ряз да ти запишат бонуса и като във вица за Лъвчо, Марко и секса да споделиш, като Лъвчо / нали го раздаваш лъв с крогла грива ... ох маъ небеше грива / накрая " Ах колко си ме лъгал" и за завършек да седнеш пред компютъра и с блаженна физиономия да опишеш всичко в бг мама;
3. Ами ако напиша, че неси наел а си стрелял с чуждо оръжие ... бе що трябва да създавам проблеми на хората дато са ти дали да пипнеш калаш или АР ка ... и се процкаш как с твойта смазка стрелял по бързо ....

П.П. За разлика от теб днес ще ида в гората, а след това ще посетя едно вълшебно място / дано не завали дъжд / - стребище КАПЧЕ, където ще замириша на мъж, а мъжете трябва да миришем на пот и барут, като двете се получават, чрез спорт и стрелба. Ако имаш желание заповядай може да ударим 3км крос и последваща стрелба.
Да знаеш ако паднеш на кроса нямам намерение да те нося, или влача, че и линейка нява да ти викна, защото не си минал през ПОСВЕЩЕНИЕТО / в реална ситуация ще ти подаря едни 7,9 и ще си взема най необходимото от теб зада изпълня възложена задача/ за разлика от много тука, които заради теб дори спряха да пишат, а камо ли за четат форума.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 08:47       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре Цоньо! Мир да има! :tu: :DD Бъзикам се и никога не бих пуснал лично споделено ми видео.

Вземи обесни сериозно ако искаш де за този хват и поза...не мешай половете остави ги жените тука...
приведен така не си ли по бавен бе човек?
дали си дебел или слаб требва да се застава в естествена поза просто корпуса малко напред и това е...що требва да се напрегаш ебаси наведен колко така ше издържиш...даже да си атлет на 25г

Иначе при КР /Коза за Разплод/ хват обаче, позата е:
краката разкрачвате максимално, като шантонерка...задника се пружи силно назад, а корпуса прилегва напред и така ЦТ /центъра на тежестта/ минава през пъпа.
...може описанието да е смешно за хора които не разбират, но корпуса така е много устойчив...и отпред да те бута гегата и отзад...все си стабилен няма да мръднеш...това ми се вижда като полза ...верно е...абе има от всеки какво да се научи

А стрелковата поза на Боткин е идеална...просто леко приведен напред ...а ако се изгърби човек яко напред и пусне гъза назад...устрем има виждам...ама то така ще зависнат ония дрилове с пушка на 5 ярда дето са...е то с носа ще ги удариш като се и прегънеш и калака е 1м и стана една дистанция 1,5м но затова пък се помпа с 10 патрона в точка...ех ех ю ес ей тудей...и там си има творци неразбрани


Последна промяна Poseidon на 17 Окт 2020, 09:07, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 09:06       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4663
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Този хват е стандартен за NRA High Power Service Rifles (AR-15) slow fire прав. Повечето състезатели дори опират лакътя до тялото.

А навеждането малко напред осигурява да не загубиш равновесие заради отката. Обикновенно стрелци с женски маниери инстинктивно "стоят" по на далече (корема напред) от гърмежите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 09:38       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Yank написа:
... Обикновенно стрелци с женски маниери инстинктивно "стоят" по на далече (корема напред) от гърмежите...


:D :tu:
Или още по-далеч от гърмежите - пред клавиатурата.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 09:41       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
...ти просто крадеш частно забавление и го показваш все едно уча някой как да стреля...

А когато искам някой да се учи /теоретично естествено в тази нет платформа/ показвам подходящи стрелци...назад има поне 5 броя

Ми, продължаваш да ми сереш на името! Не, не КРАДА, същото видео бе качено в "тубата"/ ПУБЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО... не от мен, естествено, още по-миналата зима... и аз цъкнах двата скрийншота преди да го махнеш ти/ или някой друг. :joke: По същия начин ти изтипоса две снимки - на мен и младока - от моето видео с конусите, и обясняваше как грешно ми била застнала сега пък дясната ръка, без отново да си наясно за какво иде реч. :happy: Ма, аз рива ли: "Посейдона КРАДЕ - аз никога не бих направил така"... става още по-комично, мен! В същото време е и трагично, щото ме изкарваш сега и КРАДЕЦ... та, колкото ти си КРАДЕЦ, толкоз съм и аз. Бтв, ти си пускал много повече снимки на мене, без да ме питаш, отколкото аз на тебе... Босев го разнася 10 години/ пита ли го, дали му е приятно всичко това :roll:... като си правиш ташак за чужда сметка, ти си окей... но теб малко да те бъзнат - олеле, малеле, окрадоха ме! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 09:54       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Я...минало ти е за един ден! :DD :tu:
Вижте сега...изчезвам имам работа, но стрелбите с Тишо, Шпората и който иска да дойде...Тоджито е задължителен ...предстоят...часовници да мерят камери всичко...
ще има дрилове, които ако не ги повторите ще бъдете ограничени административно да пишете в темата...да не се сърдиме после пак :roll:

До тогава ако някой му падне има мерак нека опита АК челенжа на украинеца...4,92 сек 5 мишени...на дублети ...7-8алфи са останалите два три са пак в мишаните ама не са алфи...
https://www.youtube.com/watch?v=jR7YL_xgDQM
Христосков и да доближи този резултат за друг в темата мисля няма как да се получи :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 10:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
изтрити са видеата...там пиша защо и прочие... щях с кеф да ги остава да се бъзикаме ама писаха донос че стрелям с чужди оръжия...
махнах ги...
са пак ги показват...толкова не му стига акъла на Геле и Цонето дето си ги менкат като мишлета , че доноса не е срещу мен...а срещу собственика на пушката...

Да, изтрити са вече видеата, но преди това бяха качени в ПУБЛИЧНОТО пространство, така че НЕ КРАДА частно забавление аз. :wink: Другото е още по-голяма смехория, щото от моите видеа отпреди 12 години/ 2008 г. ходих и на прокурор, и на две служебни проверки и пр. Други хора също го отнесоха покрай мен :oops: ... но, минало-заминало! Сикариото на Пабло Ескобар, Пепе - Popeye, доста по-късно стана "ютубър", а аз още 2008 г. имах стрелкови видеа с по над 100К гледания - нещо, което и в наши дни си е постижение, особено за видео със стреляне. Както и да е, канала го скрих, той умря, и го върнах наскоро... но, всичко заминА... а тогава от чужбина имах оферти да ми го менажират.

Както и да е, защо споменавам всичко това - да покажа, колко несъстоятелни за пореден път са твърденията ти. Все едно, да пуснеш ти два скрийншота на някое мое видео от 2008 г., и аз да почна да рева - ма имаше доноси, ма ходих на прокурор и пр. Все едно, тези неща са БЕЗ ДАВНОСТ... :DD ; искам да кажа, че това не е някакво ново видео, за което някой тепърва наново да се закачи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 10:03       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Я...минало ти е за един ден! :DD :tu:

Точно обратното, още по-бесен съм, щото за капак на всичко дотук... сега ме изкара и КРАДЕЦ... и да си изчистя името - ми се налага да се обяснявам, че нямам сестра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 14:56       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
MolonLabe написа:
Ivo III написа:
...на снимката има две техники .. за прецизни изстрели ..

Е, това беше наградата за търпението на четящите - тълкуването от разбиращ. Много благодаря!

Я дай разяснения, че нещо не разбрах!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 15:49       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
MolonLabe написа:
Ivo III написа:
...на снимката има две техники .. за прецизни изстрели ..

Е, това беше наградата за търпението на четящите - тълкуването от разбиращ. Много благодаря!

Я дай разяснения, че нещо не разбрах!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Погледни малко по -предните постове където Бързилов е описал накратко защо се прави този хват. Основно се работи с него от положение легнал, като идеята е палеца да не обгръща дръжката за да се избегне паразитно засукване на оръжието
Лично аз не го разбирам и ми е много нетипично.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 16:47       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Знам този хват кога и къде се използва, не ме мисли мен ... но са налице малко противоречия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Та в задачата вече се пита къде е палеце на стреля щата ръка ... а и защо никой не съм видял да си стреля така, тогава ... Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 17:39       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
tojito написа:
Знам този хват кога и къде се използва, не ме мисли мен ... но са налице малко противоречия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Та в задачата вече се пита къде е палеце на стреля щата ръка ... а и защо никой не съм видял да си стреля така, тогава ... Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не ме питай мене, а Бързилов.
Лично аз също искам разяснение, защото някои книги зад голямата локва са писани от правилните хора.
П.П. Както казах в моя пост "Лично аз не го разбирам и ми е много нетипично"

Правили са ми разяснение, пробвал съм и удрям греда

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 18:17       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Сега го пробвах на болтова пушка - не става. Палеца е точно на пътя на дръжката на болта, и при откат на потентен 30-ти калибър, ще го удари. На арката няма проблем, но аз също не бих стрелял така - при стрелба от ръка, тежестта ми пада на средния пръст.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 19:16       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Бъзикам се и никога не бих пуснал лично споделено ми видео.

За протокола, видео с твое участие, споделено в публичното пространство/ този форум, без твое съгласие - няма. Има два скрийншота от видео с твое участие, което ти сам беше споделил/ качил в "тубата"/ публичното пространство преди две години.

За споделянето на видеа вече, би било добре теорията да я подкрепяш повечко с практика, като публично споделеното видео, заедно с личната демонстрация, е чудесен начин за това. Така че, малко по-смело, има какво да покажеш! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2020, 20:19       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
За споделянето на видеа вече, би било добре теорията да я подкрепяш повечко с практика, като публично споделеното видео, заедно с личната демонстрация, е чудесен начин за това.
Така че, малко по-смело, има какво да покажеш! :tu:


Това, че имало какво да покажа в тема дето пише Христосков и не само ми хареса :DD ...получава ти се! :tu: вместо да се сърдиш е така трябва!

Иначе за видеата в смисъл ...съм малък притеснен човечец дето си теоретизира тука.. :roll:
и това го казваш ти дето имаме тук видеа заедно със стрелба по каска...дето те удари рикушета в корема...
пускал съм видеа със стрелба смит 464...каски и какво ли не...над 30 са са за 10 годни.

Последната демонстрация миналото лятото беше видео вадене от кобур и сецане ...това трябва да се покаже не може да се обяснява...
е показах...коментарите бяха:
пфф това е напълно безсмислена стрелба...
друг: ебати смеха тва е демострация как ще си изгубиш пистолета...
трети: абе ти бегай 3000м и тогава ми се праи на бърз...
е Тишо го оцени като бързичко май и така

са...не се обиждам като гимназска, нито очаквам похвали като некои тука...направил си труда да покаже нещо и очаква признание...е не...

но никой не гледа кобур позиция хват...движение...курец! няма разбиране...

еми след това просто за 1 сек затрих абсолютно целия си канал и това е....никви видеа не оставих и архива затрих и все едно не е било

видео тук няма да покажа повече...с изключение на забавления...Това с Тишо ще сравним хватовете ще го пуснеме...ще си сложа торба на главата и ще стрелям на сляпо онова на 5 ярда 10 патрона и така нататъка...

ти а и не само ти тази тема не я разбра...тук се показват капацитети с хватове ... показвам украинеца...после Роман...полсе инструктор на концерна калашников как му е хвата -
и ДИРЕКТНО казвам че мнозинството у нас са ИЗОСТАНАЛИ!!!
това даже някой да е с отрязани ръце и НИКОГА да не е пипал оръжие като види и сравни ПАК ще го каже

тука се чете - абе кво показваш бе...я да те видиме как стреляш...БЕГЕ Форева!

иначе стрелбата е нещо наистина дълбоко...винаги съм я сравнявал с рисуване...е всеки рисува и усеща различно...

Ето при Амазона да отвори хвата не му е удобно...при други това е удобно...много естествено ляга така палеца напред...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer