logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 20:05       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
ubboto написа:
... на дистанции от 3 до 7 метра по цели като тази:

Изображение



Това май не е мишена. Да не си го свил от стената в някой очен кабинет? :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 20:08       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
38-ми, в линка долу е описано/ обяснено всичко:

https://www.ronintactics.com/events--training.html

Ту Лем, бивша американска "зелена барета", за мен е най-комплексният боец, който показва неща в ефира - тактическа карабина/ пищов/ нож/ бой с голи ръце. Нещата с Глока ги чувам, мислА, изгледах му цялото видео за "боен пищов", и не можах да се хвана за нищо, ебаси!

И малко за философията и целите зад тези негови дрилове:
Цитат:
On the A-Teams we had to always be proficient on multiple firearms. The thing is, how do you stay proficient when you are always gone? As a former Green Beret, I have been deployed 10 months out of the year for multiple years. So how do I quickly get back on the gun? For me, it’s reinforcing the fundamentals. I have developed a series of targets over the years that has helped me stay proficient on the gun even if I can’t make it to the range with my busy deployment schedule. 3”, 2” to 1” blocks. I shot this drill at 5m with a Glock 17/ 9mm Ball. My personal overall time out of 3 runs was 40s with all hits. Always push for Speed & Accuracy and if you miss? Slow it down then continue to push again until you miss.

Но преди да "реинфорсваме" фундаментите, първо трябва да ги заучим и усъвършенстваме. Именно затова и на курсовете за "тактическа карабина" на Ту Лем, неговите обучаеми са на 3-5 метра от мишените, и разцъкват по малките квадратчета и правоъгълничета. Каква е тук целта/ идеята:

1. ДА СИ ВИДИШ В РЕАЛНО ВРЕМЕ ПОПАДЕНИЕТО, И ОЩЕ НА СЛЕДВАЩИЯ ИЗСТРЕЛ ДА КОРИГИРАШ. Като почнах да си комуникирам с Гейб Уайт, лаконично ми каза: "The 2-inch circle, you're gonna need it!" И след две години усъвършенстване на тънкия детайл по тази методика - нещата стоят много по-добре при мен отпреди това. Същото важи и за пушката.

2. За големите цели, които "можем да напикаем". Ми, пробвай 10 алфи на 5 ярда за 2 секунди, и после пак ще се говорим! Отново аналогия с пищова - при Бил Дрил сплитовете трябва да ти се движат около 0,22 сек. Карал съм хора, на които това не им се отдава, просто да насочат пищова напред и да изстрелят 6 патрона със сплитове около 0,25 сек., попадения не гледаме/ търсим, а само скорост - и пак не става! Съвсем други КАЧЕСТВА НА НЕВРОКИНЕТИКАТА се гледат / развиват тук.

Тук проверяваме и ПРИКЛАДВАНЕТО, където е включен и ХВАТЪТ НА ПОДДЪРЖАЩАТА ръка, за което е и темата. Ако не прикладваш хубаво/ правилно, ако ми събереш 10 алфи на 5 ярда за 2 секунди - звънни ми!

Пробвам се да изясня въпросите, които изникнаха по-назад в темата съвсем лаконично, щото това все пак не е дриладжийска/ инструкторска тема. Та, зад всяко нещо, което е наложено като дрил от американците - Кайл, Баруга, Тум Лем - стои МНОГО МИСЪЛ И СМИСЪЛ! Които, да, без да стреляш - трудно ще ги разбереш/ проумееш.

От друга страна, аз не оплювам абсолютно никого! Просто нещата, които не разбирам - моля ответната страна да ми ги обясни. КОНЦЕПТУАЛНО поне.

След ТРИГЪР КОНТРОЛА и останалите фундаменти, иде ред на THE OVERALL AGILITY. Но там вече съвсем ще излезем от темата за хвата. Да вземем все пак T- DRILL-а на Баруга: имаш изстрелване на тялото напред, после намаляване на скоростта/ спиране след 10 ярда и даването на точен изстрел. Как да намалим скоростта - постепенно в последните няколко крачки или на контра в последния момент, както се пробва моя командос?! Пак гледаме таймера. Прикладване, прицелване, работа със спусъка... само първия елемент от дрила да вземем. Впрочем, за да не въртиш пушката, задната част на дръжката, също като бийвъртейла при пищова, трябва да ти е разположена по продължение на лъчавата кост. След това имаме стиснати долни три пръста на стрелящата ръка, но пак задължително ОТПУСНАТ ПОКАЗАЛЕЦ/ СТРЕЛЯЩ ПРЪСТ, за да може движението да ти дойде право назад. Да, поддържащата ръка ти СТАБИЛИЗИРА пушката на мястото на прикладване - но дотам! Ако трябва да пуснеш 10 изстрела на максимален темп със стегнат или полустегнат стрелящ пръст - гаранция ЩЕ ТИ ИЗБЯГА СИНХРОНА на сплитовете, а оттам ще ти се разпилеят и попаденията. Просто няма как да ги събереш в група. Зад което ти стои именно хватът на СТРЕЛЯЩАТА РЪКА, а не на поддържащата и т.н. и т.н.


п.п. Скромно лично мнение по въпроса, с което не ангажирам никого с нищо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 20:46       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И снимка от "пресижън" курса на Ту Лем. :-)

Изображение

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 20:48       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
rdgeorgiev написа:
Това май не е мишена. Да не си го свил от стената в някой очен кабинет?

Тук гледат на "арките" и офсет-а. Да си знаеш офсет-а на пушката. Кънсистънси дрил-а на Баруга, за разлика от калашоподобното, с "арка" на механични мерни прибори - определено не ми се получи. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Окт 2020, 22:16       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
И снимка от "пресижън" курса на Ту Лем. :-)

Изображение

Хвата какъв е ... кърти плочки :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 01:35       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Коментар, относно обратния хват на американски колега който стреля Т-Клас :)

Изображение

T.B. : The reverse C grip is an old technique which was discarded due to the lack of muscular stability and recoil control. It looks cool in photos but is almost entirely impractical. Not a single person I served with ever shot like this.
But then again, there is a difference between tactical and competition ;)


лесно се забелязва колко възпитано изразява мнението си :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 01:54       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
38-ми, в линка долу е описано/ обяснено всичко:
Геле благодаря, полезна изформация ! :smoke:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 02:15       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
2. За големите цели, които "можем да напикаем". Ми, пробвай 10 алфи на 5 ярда за 2 секунди, и после пак ще се говорим!


разбира се, че го правим и това .. горе долу вече всички колеги се въртят около 2 сек
даже стреляме по тясната Алфа на А1 или по А4 мишената .. а не големия кръг PDT_Armataz_01_22

е .. някои са таланти

https://www.youtube.com/watch?v=omTGqRKZTMQ

само че .. освен базовите неща .. стреляме и до 500 метра с шмайзерите :)

един вид развиваме се комплексно - нищо, че не сме оревали форума

сега фокуса ни е на нощни стрелби PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 05:34       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ivo III написа:
Коментар, относно обратния хват на американски колега който стреля Т-Клас :)

Изображение

T.B. : The reverse C grip is an old technique which was discarded due to the lack of muscular stability and recoil control. It looks cool in photos but is almost entirely impractical. Not a single person I served with ever shot like this.
But then again, there is a difference between tactical and competition ;)


лесно се забелязва колко възпитано изразява мнението си :)

Да защото го пише във ФБ, а не в тази платформа ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 06:58       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Не е до платформата. Американците по принцип така си общуват. Не че не са агресивни, но някак си по по-прагматичен начин.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 08:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
Коментар, относно обратния хват на американски колега който стреля Т-Клас.

А за да ги коментира тези неща, състезание спечелено има ли?! :DD Ибоо, ма той се окесил на ложата като прадЕдо ми, са шЪ пусна десетина сркийншота от "тубата", за да види как се прави. Като това за състезанието, приеми че съм го написал още 4-5 пъти: "Да спечели състезание, и тогава да коментира!" Пък после НИЕ сме били невъзпитани и сме оревавали форума... леко! :oops:

Иначе, числом и слово, съм си позволил да постна стреляне/ концепции на ШЕСТ американски инструктора: Майк Сийклендър - без коментар; Геиб Уайт - най-бързият в ефира с Глок от EDC кобур; Скот Джедлински, инструкор на SRT-то на "Сикрет сървис", и бившите американски зелени барети: Майк Панони, Баруга и Ту Лем, последните от които с БОЕН ОПИТ. И когато дриловете ти са базирани на боен опит - нещата като цяло стоят по доста по-различен начин от спорта и комерса.

https://www.youtube.com/watch?v=0QFuiZliirA
https://www.youtube.com/watch?v=Kwxe8kwDHSI

И, да, това на видеата горе - вече ти е ТАКТИЧЕСКО стреляне!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 08:27       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
само че .. освен базовите неща .. стреляме и до 500 метра с шмайзерите

Commendable! :tu: На мен пък ми се върти в главата да туря на един Глок 34 бързомер, за да стрелям с пищова и на 100+ метра, щото ме кефи. Съвсем отделен обаче е въпросът, за чий ти е пищов на 100 метра и шмайзер на 500 метра в реала?! Да, ако имаш два мотопехотни батальона един срещу друг от наставленията отпреди 25 години - става.

Неслучайно попитах по-назад в темата, защо според теб M4 е с 14,5 инча/ 370мм цев, при условие че 5,56 развърта пълния си потенциал от цев над 20 инча?! Ми, имаш с твоя тим да прочистиш днес 20 сгради/ като в Фалуджа... успех в CQB-то с 18-ка цев, стрелбата от МПС и пр.

Хайде сега пак да погледнем класификатора на НАТО:

Изображение


ASSAULT RIFLE или щурмовата пушка/ "тактическата карабина" се води PDW или оръжие за самоотбрана , и е в една група с обикновения пищов.

До 800 метра, се стреля с MEDIUM RANGE PRECISION WEAPON. Да, с "арка" също ще стане, но сет-ъпа ще е доста по-различен:

Изображение


С това да въртиш и CQB... ще требе да си наистина мега турбо комплексен. :oops: От друга страна обаче, чисто спортно, с Глок 34 + бързомер покриваш до 100 метра, а за 500 метра и нагоре, вместо да мъчиш оръжия, НЕмислени/ НЕправени за тези неща - бих заложил на горния сет-ъп. Който спокойно може да ти покрие и антиснайпера в градска среда. Та, всичко пак си опира до КОНЦЕПЦИИТЕ и задачите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 09:59       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
един вид развиваме се комплексно - нищо, че не сме оревали форума

Споделянето на дрилове, лични изпълнения и постижения, да се асоциира със "самовлюбеност", "егоцентризъм" и пр... и да продължава да се окачествява като "ореваване" не от кой да е, а от сал г-н Бързилов... освен тъпо, е и малко обидно. Но, аз сам съм си виновен! :oops: Както и да е, изводите са направени/ бележките са взети... вече няма, няма повече и да има... нанкай спокойно и ти! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 10:34       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
един вид развиваме се комплексно - нищо, че не сме оревали форума

Споделянето на дрилове, лични изпълнения и постижения, да се асоциира със "самовлюбеност", "егоцентризъм" и пр... и да продължава да се окачествява като "ореваване" не от кой да е, а от сал г-н Бързилов... освен тъпо, е и малко обидно. Но, аз сам съм си виновен! :oops: Както и да е, изводите са направени/ бележките са взети... вече няма, няма повече и да има... нанкай спокойно и ти! :tu:



не споделянето на дрилове и информация е ревливо - а тона е ревлив, и цикленето на едно и също по 200 пъти

нали контактуваш с американци, нещо не прихвана ли от тях за общуването?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2020, 11:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
не споделянето на дрилове и информация е ревливо - а тона е ревлив, и цикленето на едно и също по 200 пъти

А да напишеш четири-пет пъти в една и съща тема: "Спечели състезание, и тогава приказвай", това какво е, г-н Бързилов?! Накрая като споделих какво съм спечелил в същата тема, за да отговоря на съфорумеца - пак аз нещо крив. Вашият тон също не ми допада, но не се занимавам да го квалифицирам. Проблем с общуването имам само с ВАС, като грешката си е само и единствено моя. А и както вече отбелязах по-горе, изводите са взети, а бележките направени. А сега, ако желаете да споделите нещо конкретно по темата - заповядайте! Аз вече съм пас. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer