logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:16




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 15:19       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
"Пистолети" АР се правят именно за да се заобиколят регулациите за SBR, както виждам сетил си се сам, но тая причина няма нищо общо с бъркането в джобовете на клиентите. Всеки път като всимаш продукт който някой друг е произвел сам си бъркаш в джоба за да го платиш, ако при тебе нещата са по-различни - пиши, иначе другият начин за който се сещам е кражба... Това за заобикалянето на регистрацията е известно от деня в който почнаха да ги правят и никога не е било тайна. Търси се по-компактна форма и капацитет на оръжие в калибър който дупчи жилетки най-грубо казано. Поради същата причина в последствие почнаха да слагат и Arm Brace на "пистолетите" за да получиш приличен приклад. За съжаление от скоро се приказва, че ще ги регулират и тея девайси, така че ако почнат да ги регистрират съответно хората просто ще си събират SBR-и.

Относно сгъваемите приклади за АР гледната ти точка също не е много близка до реалноста. Те съществуват отдавна и също нямат нищо общо с бъркането по джобовете а с факта, че ти дават възможност за по-малък форм фактор на оръжие с по-дълга цев от тази на SBR-a. Абсолютно нищо сложно или жалко няма в тея устройства, работят си много добре и без да ровя се сещам за една фирма която е контрактвана да взима държавни поръчки за оръжия в гаранция - https://www.lawtactical.com/ar_folding_ ... /99312.htm
Аз събирам една АРка и скоро мой съсед милиционер даже ме пита що не я събера именно с такъв приклад за да бъде, цитирам дословно: "...По-лесна за разнасяне...", човека е инструктор на местният СВАТ и предполагам е по-в час от нас двамата кое е надеждно и кое - жалък опит.
Моята цел е да събера що-годе свестна пушка за по-малко пари и предвид, че тоя механизъм е към $300 кинта за момента не искам да го слагам, но нататъка може и да стане, Брунелс ги продава но са вечно на бакордър: https://www.brownells.com/rifle-parts/s ... HXIrUO5W80
Та в тея пезета няма нищо недомислено, сложно или страшно и ти правят оръжието удобно за разнасяне, което е дефакто целта на всеки сгъваем приклад, нищо повече, никой нормален човек не стреля със сгънат приклад, особено тея дето работата им е да стрелят...
Тея сгъваеми приклади обаче имат един малък недостатък ако оръжието трябва да е с тебе, ремъка няма удобна точка за закачане в задната част но има начини за елиминиране на тоя проблем, да не говориме, че ако ти трябва компактно оръжие с по-нормална дължина на цевта, явно това няма да ти е приоритета и съответно човек може да си направи компромис с удобството да си закачаш ремъка отзад. Сгъваемият приклад ти дава сериозно скъсяване на оръжие с нормална цев, близо 30+ сантиметра, и то при положение, че за секунди време получаваш напълно функционално работно оръжие.

За модулноста на АК пречките не са единствено финансови бих казал аз... Всеки който се опита да сложи някаква оптика на тая тояга знае, че без страничен крепеж не можеш да получиш нищо що-годе добро, всичките крепежи по капаците са общо взето неточни а страничният крепеж прави оръжието и с по-голям форм фактор. Има и добри решения но или струват една шапка пари или са почти невъзможни за намиране и поддръжка в бъдеще, което обезсмисля самото решение за нормални хора като нас а за службите - го оскъпява повече от колкото могат да си позволят....
Наличето на движещи се външни части е конструктивно заложено в дизайна, което е минус за модерно модулно оръжие, новите модели са по-добри от старите но и общо взето недостъпни а пак - сравнено с АР платформата, човек може да си събере за два часа в къщи и под $1000 прилична пушка с която нетрениран стрелец ще има по-добри резултати, нещо фактически невъзможно с АК... Израелските модели, също и немскоговорящите вариации, със всичките си недостатъци са много по-добре събрани АК клонинги от колкото гения на "без аналогов в мире" до сега се напъва да продаде на армията си или на цивилните... Проблема не е в парите които им липсват или в това, че нямат свестни дизайнери, проблема е в системата им която не позволява конкуренция и в пазара - при толкова ограничения в Русия, няма законен пазар който да бута разработките, от там и няма фирма дето да се бори с някоя друга за джоба на един потенциален покупател а потенциалните покупатели са все с различен манталитет от нормалните граждани - всеки лежи на незаконната кълка, това е, накратко нямат легален пазар и съответно конкуренция която да оправи иначе свестният Автомат...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 18:54       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Има твърде много търговски похвати да се бръкне в джоба на клиента и съм убеден че АР пистолета е такъв. Надали пазара се движи от намерение да се шие през жилетки. Мисля без да съм сигурен че арм брейсовете вече са забранени в някои щати. Относно сгъваемия приклад писах в предишния си пост че това което виждам при АР е заиграва със съществен компонент на системата и създаване на едно допълнително място за технически проблеми. Естествено че и при АК даже и на грузинска сватба няма да се стреля с прибран приклад, но реалността е че панта зад цената кутия на АК може да ти създаде далеч по-малко ядове от панта зад АР.

На АК ползвам капак с релса който държи абсолютна нула след отваряне-затваряне. Движещите се външни части ги имам на АКто единствено поради законови ограничения да тегля ножа на гегата.

Може би да отстрани недостатъците на АК спрямо АР струва колкото да отстрани недостатъците на на АР спрямо АК, така че и двете системи са еднакво отдалечени от перфектността и се работи усърдно и двете посоки.

Май това не е за тази тема ама така се стече разговорът. :-)

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Окт 2020, 19:36       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
.38 Super написа:
Относно сгъваемите приклади за АР гледната ти точка също не е много близка до реалноста. Те съществуват отдавна и също нямат нищо общо с бъркането по джобовете а с факта, че ти дават възможност за по-малък форм фактор на оръжие с по-дълга цев от тази на SBR-a. Абсолютно нищо сложно или жалко няма в тея устройства, работят си много добре и без да ровя се сещам за една фирма която е контрактвана да взима държавни поръчки за оръжия в гаранция - https://www.lawtactical.com/ar_folding_ ... /99312.htm
Аз събирам една АРка и скоро мой съсед милиционер даже ме пита що не я събера именно с такъв приклад за да бъде, цитирам дословно: "...По-лесна за разнасяне...", човека е инструктор на местният СВАТ и предполагам е по-в час от нас двамата кое е надеждно и кое - жалък опит.

Тъкмо прочетох предишната страница и си помислих “как пък никой не се е сетил, че може да сложи буфера на панта с преходник?!” и сега ти чета поста. Ами естествено че някой се е сетил. Голяма, свободна държава, все някой ще се сети и все някой ще го имплементира ако си струва нововъведението.

Това армията трябва да го купи за екипажите на Ейбрамс. Четох, че им е проблем дължината дори на M4 и искали за танка да имат аналог на АКМС.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2020, 01:34       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
rdgeorgiev написа:
Има твърде много търговски похвати да се бръкне в джоба на клиента и съм убеден че АР пистолета е такъв. Надали пазара се движи от намерение да се шие през жилетки.
Това дето си написал колега единствено означава, че си убеден и нищо друго, същите безсмислици за бъркане по джобовете и лични мнения които не са наистина базирани на информация от държавата чиито продукт коментираш но това си е твоя работа в края на краищата,
аз не съм тука за да те разубеждавам колко си в грешка а да ти покажа че фактите ти се губят.
rdgeorgiev написа:
На АК ползвам капак с релса който държи абсолютна нула след отваряне-затваряне. Движещите се външни части ги имам на АКто единствено поради законови ограничения да тегля ножа на гегата.
Освен ако не си направиш сгъваем лост за зареждане, винаги ще имаш външна движеща се част по Автомата което е тактически минус,
явно не разбираш за какво говоря, не можеш да махнеш charging handle. Факт.
rdgeorgiev написа:
Може би да отстрани недостатъците на АК спрямо АР струва колкото да отстрани недостатъците на на АР спрямо АК, така че и двете системи са еднакво отдалечени от перфектността и се работи усърдно и двете посоки.
Също общо взето безсмислица. Качествата на АР с-мата пред АК са в пъти в повече, и като възможност за модулност и като почти всичко за кето се сетиш...
Както споменах, за да не влизам в детайли защото наистина вече има такава дълга тема в тоя форум, най-малкото напълно функционална АР можеш да си събереш в къщи за два часа без никакви специални инструменти, нещо което е невъзможно да направиш с АК. Също факт.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2020, 20:12       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Amazon написа:
Радвам се че немците са избрали по-малка фирма а не гиганта HK. Аман от мастодонти разчитащи на лобистика и хищен мениджмънт. А късият ход на буталото вече става традиционен и за немци и за австрийци. Нормално е да се насочат натам.

Много интересно мнение! В добавка бих споделил някои наблюдения по темата.
За информация ХК е една доста малка( но много успешна) фирма, като персонал, производствени капацитети, площ на фабриката и т.н.т. в сравнение с наистина големи МАСТОДОНТСКИ фирми. По площ ще се изгуби някъде в десния или левия ъгъл на столовата на АРСЕНАЛ КАЗАНЛЪК или ФН Херстал. :)
За лобистика и хищнически мениджмънт можем да говорим, ако погледнем зад завесата, при Хейнел ( https://www.cg-haenel.de/defence-en/), които са наистина малка фирмичка в Цул ( центърът на европейското оръжейно и машинно/моторно производство в миналото), която обаче е собственост на друга не толкова малка фирмичка в същия Цул, Германия - Merkel Jagd- und Sportwaffen GmbH ( https://www.merkel-die-jagd.de/en/). Нито едната, нито другата фирма са немски, а са собственост на CARACAL от Обединените Арабски Емирства ( https://caracal.ae/ ), които пък са собственост на истински МАСТОДОНТ и то МОДЕРЕН - https://edgegroup.ae/
Няма случайни неща!

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Окт 2020, 20:20       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Доста малката фирмичка, има 1000 човека персонал и върти четвърт милиард годишно. За производител на пушки, това е по-скоро голяма фирма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 17:21       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Онзи ден видях на живо този Хайнел, а какво да кажа ....неми хареса и се чудя с какво превъзхожда НК 416.
Две положителни неща видях:
1./ възможността бързо да свалиш ложата - няма нужда от разни инструменти;
2./ ръкохватката за зареждане бе яко напудрена.

Освен мъника видях и баткото в .308w.
Баах маааму. Бе един захарен един напудрен сравнено с НК 417 с един ефинствен + който се казва газов регулстор.

Накратко безценния е в пъти по добър.
Нямам го но съм стрелял.

П.П. как и с какъв акъл ще сложиш пластмасови мерни прибори.

Само Хеклер
Както каза един юзер ....
Та ако имам финанси бих си взел НК 416 и 417 ксто и двата да са с 20"цеви снеобходимите според мен пълнители и съответните екстри

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 19:04       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
PufGun написа:
видях и баткото в .308w.


Може ли да кажеш къде може да се види (магазин евентуално), защото се "целя" в АР-ка в .308 и събирам наблюдения...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 22:58       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rosen71 написа:
PufGun написа:
видях и баткото в .308w.


Може ли да кажеш къде може да се види (магазин евентуално), защото се "целя" в АР-ка в .308 и събирам наблюдения...


ВИП - Бургас.

Силно ти препоръчвам баткото на НК 416 т.е. вземи си 417 с 20 " цев. Недостатък на последното проблем с пълнителите, че ги няма в Бг, но за сметка на това всичко е пипнато от всякъде. Отделно ако не си свикнал с военен спусък тоз на 417 ще ти се стори дървен.

П.П. Ако ти е мерак вземай го няма да съжаляваш. Аз го сравнявам с НК 417и FNAR.
Слагаш му една оптика + двунога и си готов. Няма калпава немска цев само незнам как ще стоят нещата с пълнителите, че при 417 си е малко луда работа

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 10:04       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
PufGun написа:
ВИП - Бургас.

Силно ти препоръчвам баткото на НК 416 т.е. вземи си 417 с 20 " цев. Недостатък на последното проблем с пълнителите, че ги няма в Бг, но за сметка на това всичко е пипнато от всякъде. Отделно ако не си свикнал с военен спусък тоз на 417 ще ти се стори дървен.

П.П. Ако ти е мерак вземай го няма да съжаляваш. Аз го сравнявам с НК 417и FNAR.
Слагаш му една оптика + двунога и си готов. Няма калпава немска цев само незнам как ще стоят нещата с пълнителите, че при 417 си е малко луда работа



Принципно го искам за ловно, така че проблем с пълнителите не виждам кой знае какъв. Като имам 2, ще съм ОК.

Каква е цената на Хенела, ако знаеш?
Иначе ХК съм го гледал, и много ми харесва.

HK417 A2

Относно спусъка, на Рюгера още не съм го правил "мек", и не съм срещал някакви проблеми чак. За спорт определено не е добре 3,25 кг, но за лов....

Отделно Хенел имат и с мачов спусък.

HAENEL CR308 20" match trigger


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2020, 10:39       Заглавие:  Re: Бундесверът си е избрал нова бутална пушка в 5.56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rosen71 написа:
PufGun написа:
ВИП - Бургас.

Силно ти препоръчвам баткото на НК 416 т.е. вземи си 417 с 20 " цев. Недостатък на последното проблем с пълнителите, че ги няма в Бг, но за сметка на това всичко е пипнато от всякъде. Отделно ако не си свикнал с военен спусък тоз на 417 ще ти се стори дървен.

П.П. Ако ти е мерак вземай го няма да съжаляваш. Аз го сравнявам с НК 417и FNAR.
Слагаш му една оптика + двунога и си готов. Няма калпава немска цев само незнам как ще стоят нещата с пълнителите, че при 417 си е малко луда работа



Принципно го искам за ловно, така че проблем с пълнителите не виждам кой знае какъв. Като имам 2, ще съм ОК.

Каква е цената на Хенела, ако знаеш?
Иначе ХК съм го гледал, и много ми харесва.

HK417 A2

Относно спусъка, на Рюгера още не съм го правил "мек", и не съм срещал някакви проблеми чак. За спорт определено не е добре 3,25 кг, но за лов....

Отделно Хенел имат и с мачов спусък.

HAENEL CR308 20" match trigger


Виж аз цена негледах, а и непроявявам интерес защото си имам оръжие в .308w и съм много доволен от него ( става въпрос за това

https://fnamerica.com/products/disconti ... nar-heavy/

)
Влязах да търся куршуми и установих че нито куршуми нито капсули имат и взех че погледнах към витрината с черните пушки и видях първо малкия и след това големия ....
Ако нямах сигурно щях да видя и цената, а и щях да поразпитам малко повече т.е. това което ме инересува дали цевта е хром или неръждавейка ( малко тъпо, но това предпочитам)

Звънкай в магазина казвай да ти го запазват и скачай в дълбоките води.
Покрай таз африканска чума, прасета няма. При сезона на гонките е малко шибано с бележките за хищник и да не забравяме, че ври от онзи изкуствено създаден шибан грип. На един много добър приятел негови много близки са много зле, а от петък имаме колеги които също са .... не е за коментар. :evil: :evil: :evil:
Са сега се интересувам от оптика и двунога, че с бързомер нещата са до 200 метра, а от там започва клизмата.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer