logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:56




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Окт 2020, 15:36       Заглавие:  Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2014, 18:49
Мнения: 23
Здравейте колеги,
Интересуваме на Mossberg MMR Carbine Rifle може ли да се монтира газ регулатор?
Предлагат ми въпросното оръжие ,като основно ще се ползва за лов на хищници със супресор.И за това се интересувам дали е възможно да се слижи газ регулатор.Може и да споделите преки впечатления от модела.
За това оръжие става на въорос:

https://www.mossberg.com/product/mmr-carbine-rifle-65074/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2020, 01:28       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
С Direct impingement едва ли можеш да му сложиш газ регулатор, поне аз не съм чувал... Също не съм чувал да има проблеми със същата с-ма и супресори но трябва да му подбереш подходящ патрон (около 60 грейна) и супресор. Цевта е само почернена, не е кована, което би трябвало да я направи малко по-точна но разликата не е огромна с хромираната цев.
За м-лок има доста аксесоари, метални и полимерни, М-лока е разработен от Магпул и е пълно с каквото искаш за него. Мене ме притеснява липсата на капак на порта но предполагам от М-берг са го преценили така.
Ако идва с тея мерници може би трябва да разкараш задният и да го подмениш със сгъваем, ако слагаш оптика е възможно да пречи, иначе не е лош мерник макар и от по-тънките... :D

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2020, 03:08       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
Ако имаш предвид монтиране на регулируем газов блок - не би трябвало да е проблем.
Вземи под предвид следните неща:
- диаметъра на самият блок - по разни форуми казват че е 0.75in. което стандарта за този профил на цевта, но все пак си провери за да си сигурен
- възможно е да имаш нужда от low profile gas block ако от Мосберг са направили хендгарда тесен и няма много място
- регулирането на повечето става в страни чрез болт който ще бъде достъпен през м-лок слота. Има и такива където болта е отпред, но ще ти е нужен доста дълго ключе поради дължината на хендгарда и карабинната газова с-ма.
Колкото до самото оръжие, за съжаление нямам опит, но бих ти препоръчал да го тестваш със супресора и стандартния газов блок, ако производителя е наравил по-малък газов порт (дупка) на цевта може и да си спестиш разправията, всъщност и да е стандартния за газова с-ма с тази дължина не би трябвало да е проблем. Може малко повече газ в лицето да ти вкарва, но със супресор оптимизирана ръкохватка за зареждане ще си ок.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2020, 04:35       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2014, 18:49
Мнения: 23
Механичните мерници ще се свалят,ще се ползва основно с оптика и нощно.
Монтиране на регулируем газов блок имах в предвид.Гледам във форума предлагат на NORD ARMS в Бургас,не ми е проблем да отида на място и да пробвам.До колто разбрах до тука от информацията по форумите и от колегите,не е проблем монтирането на регулируем газов блок.Но някой ако има преки наблюдения нека сподели.
До колкото четох за карабинната газова с-ма я дават да зацапва повече с нагар и да загрява при по инрензивна стрелба.На мен не ми е проблем това,няма да правя кой знае какви серий от изтрели понеже ще се ползва основно за ловни цели.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2020, 05:50       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 225
Местоположение: IL, USA
За карабинната система на теория е така, на практика основнта разлика е че отката е малко повече - незначително, но се усеща. От друга страна (пак на теория) - повече газ, по-добра надежност при лоши условия или калпави патрони. Но това е при равни други условия, има случеи при които mid length е по-овъргазната от карабинна в зависимост от производителя. Последните години модата при тактикал батките е 10.3/11.5 инчова цев с карабинна с-ма и супресор и ги стрелят здраво, така че от гледна точка на надежност дължината на газовата система не я мисли толкова. Реално армейските М4 също са с такава система.
Рег. газ блокове са хубаво нещо, но си имат и недостатъци. Първо вкарваш още една точка която може да причина за проблем. Когато се зацапат/запекат спират да са "регулируеми", а когато са под хендгарда чистенето им е тегаво. Също така някой производители могат да ти откажат гаранционен ремонт ако си правил промени по газовата с-ма.
Аз лично бих сложил при две положения:
1. пушката е фабрично доста овъргазната и слагането на супресор прави стрелбата неприятна или направо причинява засечки и износване на компоненти.
2. състезания, с цел минимален откат за да не се губи мерна картина (sight picture) при последващите изтрели, и можеш да си настроиш пушката към точно определени патрони.

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Окт 2020, 07:24       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Окт 2014, 18:49
Мнения: 23
Благодаря Ви колега Modular за изчерпателните отговори!
Ще сложа супресора и ще пострелям,ако се появят засечки тогава ще мисля за монтирането на регулируем газов блок.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2020, 15:23       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
.38 Super написа:
С Direct impingement едва ли можеш да му сложиш газ регулатор, поне аз не съм чувал...
Ако идва с тея мерници може би трябва да разкараш задният и да го подмениш със сгъваем, ако слагаш оптика е възможно да пречи, иначе не е лош мерник макар и от по-тънките... :D

Има (по-правилно е "имаше" или "имало е"). Пушката е египетския "Хаким" по лиценз на шведския "Люнгман". Пушката е калибър 8мм Маузер. Имах три от тях. Тежка пушка, но много точна. Към пушката върви и инструмента за регулиране.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2020, 19:45       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
https://www.youtube.com/watch?v=iQa22a1lIuE
https://www.youtube.com/watch?v=wancMz8ZDg8

При повече желания отговорите могат да се намерят и в Тубата

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2020, 02:58       Заглавие:  Re: Mossberg MMR Carbine Rifle
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Тишо, точно това е с тея газ регулатори - както спомена колегата, още един елемент за потенциален проблем, пушката става по-капризна...
Аз лично не питам защо на суперсоник патрон ще се слага супресор, за мене лично няма никакъв смисъл но щом колегата така си го е преценил - more power to you дето викат тъпериканците. За мене супресор на АР върши работа единствено да крие искровата сигнатура, намалянето на звука не е толкова голямо, разбира се много зависи и от супресора но пак - при суперсоник куршум кел файда от супресор освен, че ще тежи отпред и няма да повдига цевта много. За да е що годе заглушен звука трябва да се стреля тежък куршум и понеже зарядите са все на НАТО стандарта за тея от 60грейна, трябва да го стреляш през по-дълга цев за да се доближи поне малко до границата за заглушаване...
Прави смисъл ако се ползва нощно виждане, това е може би единствената смислена причина да се търси супресор за тая именно пушка.
Аз мисля, че ако човека си е решил да вземе именно пушката, просто трябва да пробва как се държи със избраният супресор и патрон преди да се разкичва и да се слагат регулатори и каквото и да е друго но аз разбира се може и да бъркам.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer