logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 03:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 17:16       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
kanartikin написа:
едно старо ченге, от разни служби разказваше и показваше, че изпънатият показалец напред има И друга аргументация, а по точно, когато оръжието се вдига на прицелна линия, "соченето с показалец" помага за бързото и определено интуитивно посочване на целта.
Посочването на целта в съзнанието предхожда подхода към прицелването и в този смисъл, посочването с показалец, подпомага прицела, за да не играе ръката "обикаляйки" фиксирайки целта.

Окото измерва:
- разстояние до целта,
- предварение при движение
- търсене на основа, връх или периферия на целта
- фиксиране на целта
и посочването на самата цел с показалец е първият и естествен спонатанен начин за по бързо достигане до мерна линия преди самото прицелване.

Така каза той...


Аз също съм го чувал от човек, обиколил Близкия изток по мисии...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 17:19       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Tramp написа:
На руски клипове съм гледал някакви специалци, да натискат спусъка със среден пръст и да сочат с показалеца. Според тях икономисвали около 30% от времето за прицелване и работата със спусъка била по-прецизна.

В унисон с темата, това може на практика да се провери в контекста на споделеното от Игор: изстрел в 14 сантиметровия кръг на Б-8 на 25 метра от положение с приклад, опрян в тялото на нивото на бедрата, за 0,85 секунди.

Лично мен, на първо четене, много ме съмнява практическата приложност на тази техника, особено с тези 30% икономия на времето. Така че, специалец/ НЕспециалец - пред ТАЙМЕРА всички сме равни!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 17:25       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Spurs написа:
Аз също съм го чувал от човек, обиколил Близкия изток по мисии...

А ако се визира стрелба с пищов - пълен абсурд! Иначе принципно много неща се приказват/ показват, особено от евреите, но досега евреин зад таймер не съм видял да застане. :DD А и няма как да бъде другояче при толкоз много паразитни и откровено фундаментално сбъркани движения в базовата техника. От друга страна обаче, всеки е свободен да вярва на това, което си иска. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 17:27       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Tramp написа:
Tramp написа:
kanartikin написа:
"Преди много години, в една далечна галактика...",
едно старо ченге, от разни служби разказваше и показваше, че изпънатият показалец напред има И друга аргументация, а по точно, когато оръжието се вдига на прицелна линия, "соченето с показалец" помага за бързото и определено интуитивно посочване на целта.
Посочването на целта в съзнанието предхожда подхода към прицелването и в този смисъл, посочването с показалец, подпомага прицела, за да не играе ръката "обикаляйки" фиксирайки целта.


На руски клипове съм гледал някакви специалци, да натискат спусъка със среден пръст и да сочат с показалеца. Според тях, икономисвали около 30% от времето за прицелване, а работата със спусъка била по-прецизна.

Това за натисксне със средниия ...е тествано и не работи

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 19:02       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
Spurs написа:
Аз също съм го чувал от човек, обиколил Близкия изток по мисии...

А ако се визира стрелба с пищов - пълен абсурд! Иначе принципно много неща се приказват/ показват, особено от евреите, но досега евреин зад таймер не съм видял да застане. :DD А и няма как да бъде другояче при толкоз много паразитни и откровено фундаментално сбъркани движения в базовата техника. От друга страна обаче, всеки е свободен да вярва на това, което си иска. :-)

Та те за тва в последно време си наемат един образ да застава за таймера ... май Инструктор НУЛА му викаха :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 19:58       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
ubboto написа:
Встрани от темата, при пищова, тази роля се играе не от показалецът, а от палецът на поддържащата ръка.

И аз си го мислех това....

Другото което поне мен ме замисли е, че Игор поставя успоредно палец и показалец подготвяйки се за стрелбата, но, след първият изстрел, показалеца слиза леко надолу и не остава успореден, до като палеца, плътно стои успореден на цевта и притиска като контрапункт, на среден, безименен и кутре.

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 21:06       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Може би малко от вас стрелят гладкоцевно по глинени панички (here sporting clays). Там оръжието се мести от цел на цел (подобно на стрелбите описани тук). Във всички книжки е споменато огромната роля на показалеца. Оръжието интуитивно се мести по посока на показалеца. Това е by default в човещкия мозък.

Подобна техника е използвана oт многогодишния шампион на Bianchi Cup Rob Latham (Гелето категорично го оспорва този метод).

И като гледам тукашните бързострелящи на Steel Challenge, малко губят много малко време да "уточнят" целта в мерните прибори и стоманите пеят своите тонове.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 22:41       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Подобна техника е използвана oт многогодишния шампион на Bianchi Cup Rob Latham (Гелето категорично го оспорва този метод).

А, не, не мога ПРИНЦИПНО да оспорвам аз методиките на шампион като Rob Leathem. :D Ставаше въпрос за това видео:

https://www.youtube.com/watch?v=li0rGtXh23I

И щом казва "Aiming is useless" - да сваля "ред дот"-а и да почва да стреля на 20+ метра без мерни прибори! :joke: Но, да приемем, че аз тук нещо да не разбирам. Иначе съм "за" да се стреля всичко с всичко. Стрелбата по панички също съм я планирал, щото такова наистина не съм стрелял, а си требе!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 22:47       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
И като гледам тукашните бързострелящи на Steel Challenge, малко губят много малко време да "уточнят" целта в мерните прибори и стоманите пеят своите тонове.

Това е интересно, Янк! Ще можеш ли да споделиш статия или интервю с такъв стрелец?! Хайде, по големи хартиени мишени на близки до средни дистанци - разбирам. Но по-малки и/ или далечни цели, без прецизно премерване - поне при мен не ми се получава. Та, ако има подобна техника/ концпеция за стрелба без "уточняване" на целта в мерните прибори при Steel Challenge специално - много би ми се искало да успея да вникна в същността й.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 22:51       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
kanartikin написа:
Другото което поне мен ме замисли е, че Игор поставя успоредно палец и показалец подготвяйки се за стрелбата, но, след първият изстрел, показалеца слиза леко надолу...

Щото с голо пръстче на цевта - пари! :happy: Иначе като стреля с ръкавичка - показалецът му си сочи постоянно напред.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 23:02       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Господа, я буду раз пригласить Вас, желающих принять участие в нашем АК-Fest 2021 в городе Винница, в следующем году. Мы подготовим очень интересный матч. Я помогу с размещением и с оружием. Патроны у нас относительно не дорогие. Участие гостям из Болгарии - бесплатно. Я думаю, что это будет очень позитивный опыт и веселые эмоции.
С уважением!


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 23:08       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Спасибо за предложение, Игорь. :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2020, 23:47       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
И щом казва "Aiming is useless" - да сваля "ред дот"-а и да почва да стреля на 20+ метра без мерни прибори!


Отиваш до крайности. Ти без да се усетиш, комбинацията показлец и мозък а така също и двете ти отворени очи ти помагат да отидеш на целта с малка грешка от центъра разбира се. Мерните прибори ще ти помогнат да оцениш дали горната комбинация не е сгрешила с много. Но трябва да се съгласиш, че време за корекция е губене на таймер време.

При гладкоцевните, мерни пробири практически няма но снопа съчми с диаметър около 1 foot (full chock at 30-40 yards) прав aiming-a напълно излишен.

Аз бях попитал, при тези дрилове, hit на хартията ли се брои или броите алфите. Питам защото например руснака беше далеч от алфите а пък B-52 bomber публикува страхотни резултати при доста добро време.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 00:42       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Отиваш до крайности.

Точно обратното, Роб в случая отива до крайности като казва: "Aiming is useless", а в същото време пере юнашки с РЕД ДОТ отгоре на спортния си пищов. Ми, да изключи точката, и да дава на 20+ метра на интуиция! Всичко останало което казва иначе е така, но да се скипне "ейминг"-а на далечни дистанци и/ или по малки цели - тцъ! Или искам да го видя как точно ще стане - освен ако не си свръх човек като Боб Мънден, лека му пръст!

Аз просто споделям философията на други американци, също много големи в стрелянето:
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 32&start=0

... на практика двамата най-големи с Глок в света, като нито Гейб, нито Скот някога са казвали/ писали: "Aiming is useless".

п.п. Размисли и страсти за отделна тема. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 01:53       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Rob e далече от тази тема (аз го дадох като пример, че интуцията работи). Пистолетната стрелба не се дискутира в тази тема. Тя интуцията е присъща на хората (факт) subject-a е как би могла евентуално да e полезна в стрелбата, която се обсъжда.

Ще ми кажеш ли какво се брои в тази стрелба алфите или the hits on the paper?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer