logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 05:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 02:05       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Yank написа:
Rob e далече от тази тема (аз го дадох като пример, че интуцията работи). Пистолетната стрелба не се дискутира в тази тема. Тя интуцията е присъща на хората (факт) subject-a е как би могла евентуално да e полезна в стрелбата, която се обсъжда.

Ще ми кажеш ли какво се брои в тази стрелба алфите или the hits on the paper?


ubboto написа:
Аз просто споделям философията на други американци, също много големи в стрелянето:
https://thegunman-bg.com/forum/viewtopi ... 32&start=0

... на практика двамата най-големи с Глок в света, като нито Гейб, нито Скот някога са казвали/ писали: "Aiming is useless".


Всеки е свободен да стреля и казва каквото си иска. Попаденията и таймера, както ти казваш, се броят. И при Роб и Гейб или Скот само това се брои. Все пак убеден съм, че и Гейб или Скот използват собствената си интуцият за да deploy-ват пистолета там където трябва. Сигурен съм, че и ти го правиш.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 09:31       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Лека, полека и взехте пак да се отплесвате.

Темата е за реални тестове на това упражнение, а не за теории.

Упражнявайте го това съревнование, стреляйте го и пускайте вашите постижения тук.

Челинджа е готин и си заслужава старанието.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 09:41       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Яну 2019, 10:13
Мнения: 540
Yank написа:
Ще ми кажеш ли какво се брои в тази стрелба алфите или the hits on the paper?

Броят се попаденията в цялата мишена. Сега... напредналите могат да стрелят и само за алфи, но още сме далече от това ниво.

_________________
Георги Василев, СК "Динамик армс"-T-class


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 09:55       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
ubboto написа:
Yank написа:
Отиваш до крайности.

Точно обратното, Роб в случая отива до крайности като казва: "Aiming is useless"...

Цитат:
You need to be able to fire the gun without altering the altitude and the direction the gun has pointed.
Until you can do that, aiming is meaningless.
...
It's pointless to focus on aiming until fire control is on place.


Ваденето на думи от целия контекст на видеото също е pointless. ;)
Роб пуска едни от най-смислените видеа, без излишни тъпотии, straight to the point дето се вика.
Ама трябва да не се гледат отгоре отгоре.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 11:06       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
BornToDrink написа:
You need to be able to fire the gun without altering the altitude and the direction the gun has pointed.
Until you can do that, aiming is meaningless.
...
It's pointless to focus on aiming until fire control is on place.

Глупости на търкалета! :DD Свали си на ЧЗ-то мерните прибори, тренирай "gun handling without alterting altitude and direction", и после кажи какъв ти е КОРЕКТИВЪТ за това. Ми, нали именно фактът, че дупката не ти е там, където мериш - е най-добрият показател, че нещо в "gun handling"-a не ти е окей?! Е, някои слагат гилзи отгоре на блока и тем подобни измишльотини, но т.нар. POINT OF AIM да ти е релевантна към т.нар. POINT OF IMPACT в зависимост от прострелката на оръжието ти е най-добрият КОРЕКТИВ, че боравиш/ спускаш правилно.

Без POINT OF AIM обаче, ко прайм?! Стреляме с "ред дот" и меляме колко "юзлес" бил "ейминга"... и оттук почват едни приказки за стийл челиндж без гледане на мерните прибори и всякакви подобни страхотии. Е, Тарън Бътлър стреля и хълбочно по плейтове... та, да си махне Роб мерните прибори на пищова, и да направи стрелба само по интуциия на големи дистанци и/ или по малки цели. Другото са глупости!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 11:17       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Все пак убеден съм, че и Гейб или Скот използват собствената си интуцият за да deploy-ват пистолета там където трябва. Сигурен съм, че и ти го правиш.

Да правим все пак разлика между бързо "деплойване" на мушката в целта, и въобще "скипване" на меренето/ прицелването като цяло! По темата, от всички опити на "АК-челленджа", "мис"-овете ми бяха предимно на последните две мишени, където след дублета по най-далечната, за да изстискам максимално времето, се пробвах да стрелям малко по-интуитивно/ с мерене само на сенник - ми, не става! От друга страна, в първите две мишени нямах "мис" нито веднъж. Та, при стрелба с гладкоцевно интуитивното премерване и да върши работа, с карабината this is not the case. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 11:31       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Beer написа:
Челинджа е готин и си заслужава старанието.

Так е! И да припомним, че "АК-челленджа" има и втора част, която също ще дойде доста тегава. Отделно от това, две поредни минавания без "мис"-ове на реалните дистанции 10/15 и 30 метра трябва да се направят - прави се... и за догодина остава още доста работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 12:02       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
ubboto написа:
Глупости на търкалета!
...
Другото са глупости!


Викаш щом не е бивш фебереец, който стреля с Глок не ми го хвали тоа.. нищо не разбира. :happy:

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 12:26       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
BornToDrink написа:
икаш щом не е бивш фебереец, който стреля с Глок не ми го хвали тоа.. нищо не разбира.

Едно си баба знае, едно си баба бае... и по темата, свали/ покрий си на "арката" мерните прибори, и го изстреляй "АК-челленджа" само на интуиция... дистанциите са къси/ "стреляне в краката", кат' му викате... и одма вЪ признавам и двамата! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 13:14       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Посочи ми къде Роб казва да се махнат мерните прибори и да не се гледат?

Концентрирането само и единствено върху aim-ването, оставяйки спускането на заден план и никой не мисли за него.
Това е грешката, която той се опитва да изтъкне за новите шутъри.
Защото стрелбата, сам знаеш, е комплекс от неща, а не само точката в алфата, както неговите студенти при първите си опити явно правят.
И разбира се, че ако с големи червени букви отначало пише "aiming is useless", не трябва да се приема праволинейно,
а трябва да се изгледа цялото видео и да се опита да се вникне в идеята.

Направо е тъжно, че трябва да се обясняваме за такива неща.
Но грешката е моя, че се включих, ще се поправя. :happy:

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 14:53       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
BornToDrink написа:
Концентрирането само и единствено върху aim-ването, оставяйки спускането на заден план и никой не мисли за него.
Това е грешката, която той се опитва да изтъкне за новите шутъри.

Във видеото си Роб казва обучаемият да държи оръжието си пред гърди и да щрака. Ако има инструктор отстрани, който през това време да го гледа в ръцете, окей, но пак изниква следният въпрос:

- Ако е голямо дърпане или въртене, да, инструкторът ще го види и ще го отбележи. Но микрокрампа в дланта по време на работата по работния ход на спусъка, която пак ще ти прати попадението не точно там, където искаш да го видиш, КАК?!?!

Ако се мерим, е лесно: ако POA се разминава с POI - "диагнозата" и "лечението" впоследствие в общи линии са ясни. Но без такъв коректив, дори и с инструктор, КАК?!?! Та, това не разбрах аз от видеото на Роб. Иначе другите неща са си точно така, както ги казва.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 15:17       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Иначе нещата тръгнаха оттук, понеже се спрегна името ми:
Yank написа:
Може би малко от вас стрелят гладкоцевно по глинени панички (here sporting clays). Там оръжието се мести от цел на цел (подобно на стрелбите описани тук). Във всички книжки е споменато огромната роля на показалеца. Оръжието интуитивно се мести по посока на показалеца. Това е by default в човещкия мозък.

Подобна техника е използвана oт многогодишния шампион на Bianchi Cup Rob Latham (Гелето категорично го оспорва този метод).

Като аз не разбрах кой точно метод отричам?! Дали ще съм с палец или показалец на поддържащата ръка насочен напред, със стокова реплика на "калашник" - таймерът не отчете съществени разлики.

Мисълта ми беше, че ако някой си мисли, че този "АК-челллендж" ще може да го изстреля с карабината интуитивно, както с гладкоцевното по панички - има опасност да остане разочарован!

И понеже Янк пише, че Роб я използва тази техника/ демек стреля с нея - ето тук той споделя част от подготовката си:
https://www.facebook.com/RobLeathamShoo ... %22R%22%7D

Дали Роб скипва горе еймването?! Блажени са верующите... :-) А вече кой и какъв обучителски подход имплементира към най-младите/ начинаещи шутъри - е коренно различна тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 16:25       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Отново се люшкаш по двете крайности. Никой не отрича мерните прибори на нарезаните оръжия.

Представи си - гледаш центъра/алфата на мишената, сигнал, насочваш оръжието там където си гледал. Инстиктивно мозъка заедно с двете ти отвоени очи командва ръцете ти (малко или много успоредни на цевта или на палеца) да се насочат натам на където гледаш. Ако мерните прибори показват целта без корекция занчи, че мозакът, очите и ръцете са "изчислили" точно геометрията. Някой го може по добре, някой го може не толкова добре.

Това е мерилото на таланта. Може би Роб е по талантлив от мен и от теб. Може би Гейб няма нужда да се коригира с мерните прибори и за това е толкова бърз.

А може би и ти имаш този талант. Вземи един лазер на пищова/калаша, снимайки видео. Гледай центъра на мишената с двете очи, сигнал, вадиш, насочваш и след това виж на видеото къде лазера попада за първи път на мишената - "мерило на таланта"

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 16:38       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Yank написа:
Отново се люшкаш по двете крайности. Никой не отрича мерните прибори на нарезаните оръжия.

Представи си - гледаш центъра/алфата на мишената, сигнал, насочваш оръжието там където си гледал. Инстиктивно мозъка заедно с двете ти отвоени очи командва ръцете ти (малко или много успоредни на цевта или на палеца) да се насочат натам на където гледаш. Ако мерните прибори показват целта без корекция занчи, че мозакът, очите и ръцете са "изчислили" точно геометрията. Някой го може по добре, някой го може не толкова добре.

Това е мерилото на таланта. Може би Роб е по талантлив от мен и от теб. Може би Гейб няма нужда да се коригира с мерните прибори и за това е толкова бърз.

А може би и ти имаш този талант. Вземи един лазер на пищова/калаша, снимайки видео. Гледай центъра на мишената с двете очи, сигнал, вадиш, насочваш и след това виж на видеото къде лазера попада за първи път на мишената - "мерило на таланта"


Янк, жалко, че немога да маркирам мнението ти с нещо като положително т.е. форума да има тази опция.
П.П. Ако го имаш този талант то многото настрел го отваря/ отключва, но намалиш ли го вратичката се затваря..... От съображения неискам да споделям повече

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2020, 16:49       Заглавие:  Re: АК челиндж из Украины
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Yank написа:
Ако мерните прибори показват целта без корекция занчи, че мозакът, очите и ръцете са "изчислили" точно геометрията. Някой го може по добре, някой го може не толкова добре.

Талантът в случая ти е около 10%, а останалите 90% - работа! Да вкараш на подсъзнателно ниво консистентно/ всеки път да си вдигаш оръжието на равна мушка, а горе да ти остане единствено верификацията, че мушката е точно там, където искаш/ трябва да бъде. Инак много трудно ще дадеш изстрел на 25 метра в 14 сантиметровия кръг на Б-8 от позиция с приклад опрян в тялото на нивото на бедрата, за време под 1 секунда.

Както и да е, приказките си винаги гледам ги подплатявам със стреляне. В тази тема, числом и словом, стреляне сме постнали 5/ пет човека, а "АК-челлендж"-ът има и втора част.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer