logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 06:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2020, 23:09       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Отиваш, изгърмяваш си наличните 45 патрона (50 - 5 за прострелка). Сега имаш 0 патрона. Отиваш до оръжейния и си купуваш 50 патрона, на които имаш право. Във всеки един момент си в границите на разрешителното и си ОК. ;)

Ако обаче отидеш първо до оръжейния и си купиш 50 фишека, без да си изгърмял наличните, нагазваш в административно-наказателните разпоредби. Пък после и в дисциплинарните, защото знам от едно пиленце дисциплинарната отговорност не се кумулира с другите видове... :td:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 09:53       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Павлин Андреев написа:
Във всеки един момент си в границите на разрешителното и си ОК.


Благодаря.

Това добре, но ако може да се отговори на въпроса колко са разрешените за съхранение боеприпаси. Само 45 или 45 + 50 учебни. Иначе не виждам смисъла на този член. Не коментираме как се прилага по различните КОС. Въпроса е имали учебни боеприпаси или не? И ако няма за какво е този член от закона тогава?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 18:38       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Павлин Андреев написа:
Отиваш до оръжейния и си купуваш 50 патрона, на които имаш право.



А това как точно става? Отиваш и казваш "Добър ден, искам 50 патрона, ето ми разрешителното за носене", или първо отиваш до КОС, с бележка от стрелбището, че си ги изстрелял, и подаваш заявление за разрешение за закупуване, и след като го вземеш, отиваш до магазина?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 18:41       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2017, 13:29
Мнения: 37
Да попитам и аз.. А инак как би се тълкувал
чл.81
(7) (Нова - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) Физически лица, притежаващи разрешение за носене и употреба на късо нарезно огнестрелно оръжие за самоотбрана, могат да закупуват разрешеното количество боеприпаси за съответната единица огнестрелно оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 18:45       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
user- написа:
Да попитам и аз.. А инак как би се тълкувал
чл.81
(7) (Нова - ДВ, бр. 100 от 2020 г.) Физически лица, притежаващи разрешение за носене и употреба на късо нарезно огнестрелно оръжие за самоотбрана, могат да закупуват разрешеното количество боеприпаси за съответната единица огнестрелно оръжие.
Какво неясно има - ако някой има 5 пищова - към всеки от тях си върви съответната бройка патрони.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 18:48       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ИВАН-2 написа:
Какво неясно има - ако някой има 5 пищова - към всеки от тях си върви съответната бройка патрони


Ами неясното за мен е, мога ли ей така да отида и да си купя само с разрешителното.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 19:03       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2017, 13:29
Мнения: 37
rosen71 написа:
ИВАН-2 написа:
Какво неясно има - ако някой има 5 пищова - към всеки от тях си върви съответната бройка патрони


Ами неясното за мен е, мога ли ей така да отида и да си купя само с разрешителното.


Както и за мен, точно туй е неяснотата...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 19:29       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
rosen71 написа:
ИВАН-2 написа:
Какво неясно има - ако някой има 5 пищова - към всеки от тях си върви съответната бройка патрони


Ами неясното за мен е, мога ли ей така да отида и да си купя само с разрешителното.
С разрешителното за Носене и Употреба на КНО с режим лична самоохрана - не Можете да си купите патрони от магазина . Ако е с *ловна регистация* - може.

За спортните - не знам , не ме интересуват. :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 20:16       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ИВАН-2 написа:
С разрешителното за Носене и Употреба на КНО с режим лична самоохрана - не Можете да си купите патрони от магазина


Ами то точно това е интересното.
За лов няма проблем и не е имало.

Питал съм "отговорен" служител каква точно е логиката на забраната, и получих интересен отговор.
За лов, за спорт, няма проблем, но за КНО за самоохрана има проблем, като "логиката" там не важи...
За мен знам каква е причината, но няма да я коментирам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 20:22       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
rosen71 написа:
Ами то точно това е интересното.
За лов няма проблем и не е имало.
Питал съм "отговорен" служител каква точно е логиката на забраната, и получих интересен отговор.
За лов, за спорт, няма проблем, но за КНО за самоохрана има проблем, като "логиката" там не важи...
За мен знам каква е причината, но няма да я коментирам.
Това нов въпрос ли е , що ли ?

Първо питаха - кво е *съответна единица оръжие* и колко патрона и се полагат,

,,,после - може ли да си купя.... :stres: .... басимумамата... :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 20:26       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
ИВАН-2 написа:
Това нов въпрос ли е , що ли ?


Не, просто е отговор на поредната безсмислица....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 20:40       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2017, 13:29
Мнения: 37
ИВАН-2 написа:
rosen71 написа:
Ами то точно това е интересното.
За лов няма проблем и не е имало.
Питал съм "отговорен" служител каква точно е логиката на забраната, и получих интересен отговор.
За лов, за спорт, няма проблем, но за КНО за самоохрана има проблем, като "логиката" там не важи...
За мен знам каква е причината, но няма да я коментирам.
Това нов въпрос ли е , що ли ?

Първо питаха - кво е *съответна единица оръжие* и колко патрона и се полагат,

,,,после - може ли да си купя.... :stres: .... басимумамата... :DD


Господин ИВАН-2,
Позволих си да попитам, щото след измененията през месец май 2019, разрешиха закупуване на КНО за ловни цели. Пак там (у 2019 година) беше ясно речено от КОСовете по магазините, че мож да се купува патрони за КНО за ловни цели с разрешителното... Сега от това дето виждам:
тая алинея е нова (от 2020 година), а и не пише за КНО за ловни цели, а за самоотбрана...та така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 20:48       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
user- написа:

Господин ИВАН-2,
тая алинея е нова (от 2020 година), и не пише за КНО за ловни цели, а за самоотбрана...та така

Господин *Юзер* , - дайте документално - член , алинея точка...?...

Наистина не разбирам кое Точно не Ви е ясно ?!

В приложенията към Разрешенията - всяко едно от притежаваните от Вас оръжия си има съответния статут.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 21:09       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2017, 13:29
Мнения: 37
Господин ИВАН-2,
Става дума за член 81 и новата алинея 7.
Ако всичко си е както преди по отношение на закупуването на боеприпаси за КНО за самоотбрана, защо сега са добавили това? А и забележете, питам защото не ми е ясно, а не за.да кърша пръсти по клавиатурата ей така.
Понякога (да не кажа и по-често) елементарни неща от правната материя са ми тъмна такава..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2020, 21:23       Заглавие:  Re: ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗОБВВПИ
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 17 Юли 2020, 08:14
Мнения: 407
user- написа:
Господин ИВАН-2,
Става дума за член 81 и новата алинея 7.

Господин *юзер* , толкова ли Ви е трудно да я копирате и постнете тук тази *нова
алинея 7*...?... :-)

п.с. - в крайна сметка - Вие сте този , който има проблеми с тълкуванията на законодателството ? :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer