logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 29 Окт 2020, 12:07

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1094 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 15:44       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Ветеран
Ветеран
Аватар

b5202s написа:
Грозните факти са, че губим лекари в порядък доста по-голям от друг път. Дали това ви харесва или не е без значение, това е факт, дали го има публикувано в интернет няма значение.
Дали сме толкова нагли и гнуси егоисти за да отричаме факта, че хората умират докато ни лекуват, а ние категорично отказваме да се променим поне малко, говори само за нашия величествен егоизъм.
Икономика, кинти, власт дрън, дрън хора - лекари си заминават категорично без време, като онова цяло семейство от село Краище.

И в интернет има достатъчно потвърждения на това което пишеш:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/zarazen- ... s-mangarov

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/kolega-n ... a-48-chasa

Покрй майка ми съм в медицинските среди от дете - никога досега не бях чувал за грип, който така да удря лекарите.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 16:19       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

b5202s написа:
Грозните факти са, че губим лекари в порядък доста по-голям от друг път.

Икономика, кинти, власт дрън, дрън хора - лекари си заминават категорично без време.

Фактите стават факти за лекарите, когато цялата информация за години наред я има. Засега приемам, че е част от данданията, че всеки умрял си е отишъл поради коронката.

И ако емоциите станат приоритет при оценка на нашия живот, самоубийството е логично следващата стъпка .

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 16:48       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Фил, за мен комуникацията беше сбъркана и продължава да е! Сега имаме по 800-900 случая на ден, 13-14% от тестваните са положителни! Сега е за затваряне, и ако зависи от мен, бих "затворил"... С риск да ме намрази света! А не като мишока дето от страх да не му изстине стола, вика че "всичко било под контрол"...! Министър! Това имам предвид! Но, отново политиката надделява над медицината...
Лично мнение!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 18:17       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Spurs написа:
Сега имаме по 800-900 случая на ден, 13-14% от тестваните са положителни! Сега е за затваряне, и ако зависи от мен, бих "затворил"... С риск да ме намрази света!

Шпора, на колега с "ковид", симптомите му минаха точно за два дни - като настинка. Аз като контактен с него, и двата ми "писиара" излязоха отрицателни. Та, за чий да затваряш здрави хора?! Питам, щото наистина не разбирам, а не за да споря с теб - нито съм ти на знанията, нито на опита ти в тази сфера.

Да, някои наистина изкарват тежко "ковид"-а... та, затваряй/ карантинирай тях!

Приятел държи хотел в Банско, вече са почнали канселациите. Бизнесът като цяло в какво положение е - Росен може да ти/ ни сподели от първа ръка, а цялата тази уйдурма ще е поне до края на другото лято.

Колко милиарда нови заеми теглихме от началото на "ковид" кризата?! А ако всичко това продължи още една - две години?! Да, окей, "ковид"-ът да жънеше наред като "ебола" - разбирам! Но вирус, който здравите хора го изкарват на крак/ като настинка - на моменти доста се преекспонира с мерките, мисля.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 18:42       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Е точно това е...лекарите са си лекари...Генерала световно известен хирург беше и е за затваряне...Шпората е доктор доцент и гледната му точка е медицинска...

Обаче политическата власт /в нашия случай в лицето на Баце...в американския случай е много по-зле...в лицето на Даньо Тръмп/ решават нещата комплексно...

Баце знаете покани за съвет и Костов /пичагата с картините на Моне/ покани и Мангъров за съвет...всички мнения взима предвид стария тарикат...никога няма да ругае лекар ... пооглежда се в света /и в ЕС как е/ и взе решение за олабване...
еми ПАК агейн е правилно...

както виждаме в Чехия на брой сме почти еднакви при 10 000 на ден не затварят тотал всичко...
а и няма как да се разбере тези които са податливи да ги затвориш а яките копелета да ги олабиш...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 21:23       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Снайперист
Снайперист

Истината е много относително нещо Посейдоне.

Обаче ще ти я покажа и кажи едно мерси. :-)

Ето в Китай ковид НЕМА!!! :shock: PDT_Armataz_01_26 :oops:

https://www.china-briefing.com/news/chi ... ry-part-2/

При 1.4 милиарда хора в гъстонаселени магалополиси КОВИД НЕМА!!!!

Ти вярваш ли, че при пълни фабрики с народ. Препълнени влакове в метрото, препълнени рейсове и препълнени междуградски влакове. Мое се запре ковид? :roll:

Ако приемем, че смъртността при ковид е 0.34% от заразените. И ако приемем, че се заразяват около 25% от всички хора. На базата на заразените на кораби, а те са около 25% от всички на кораба и починалите са около 0.34% от общо заразените

И приложим тези данни към България, която е с около 7 милиона население. Имаме 7 000 000 : 4 =1 750 000 x 0.34% = 5950 това ще е броя на починалите от ковид до пролетта. Около 2 до 3 пъти повече от грип. И около 6 пъти повече от катастрофи на година в България.

Ако има карантина като април ще се самоубият поне 1000 човека. Ще полудеят от стрес хиляди. И ще умрат няколко хиляди повече от нормалното заради инфаркти, инсулти и рак от притеснения. В Япония са се самоубили 10 пъти повече хора от умрелите от ковид заради безработица и стрес.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 00:48       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Само за да сте наясно колко са на ред тестовете, истински случай с мой приятел, нашенец, от преди месец и нещо ако си спомням правилно.
Момчето е в Дубай по някакъв контракт, от Дубай отива в Турция, след 3 дена - в България, от България след 2 седмици в Англия, от Англия ресто при мене във Флорида.
На всяка граница му правят тест, от най-бързите за да може да си пътува.
В България отива в София (в Четвъртък) в някакви фургони позиционирани до някакъв хотел. Теста му струва $90, най-скъпият от всички които е минал.
Седят от вънка на опашка, никакви социални сидтанции, никакви 3 метра, вътре - същата работа, рамо до рамо, едни и същи писалки за всички, никакви дезинфекции...
Когато му дават формулярите го питат кога пътува за да знаят колко дена имат за теста, той им казва в Неделя и си попълва формуляра.
Служителката му казва да им се обади в Събота да провери за теста и му връща копие или самият формуляр, просто не си спомням какво ми каза.
Моят човек си отива в лъщи и в Събота им се обажда за да разбере дали е негативен или позитивен. Докъто говори по телефона си гледа формуляра за да се идентифицира и забелязва, че е маркиран като "негативен".... :DD
Един вид, така и така излиза от страната след два дена, никой не ебава да се занимава с теста му, маркират го негативен още като му го правят, прибират си парите и го пращат да го тестват англичаните на границата... :D

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 07:43       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

.38 Super написа:
Един вид, така и така излиза от страната след два дена, никой не ебава да се занимава с теста му, маркират го негативен още като му го правят,

Само да допълня, че в някои лаборатории в БГ се предлага неофициално услугата "отрицателен тест" за тези, които заминават за чужбина. Има си цена де....
За опашките и химикалките няма да коментирам, но 3 пъти съм си правил тест на мен и семейството, все същото....
Да не говорим как пък ги проверяват на границата...едно войниче гледа, гледа листите, измърмори нещо на немски, и ме подкани да продължа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 11:38       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Снайперист
Снайперист

Съвсем скоро ще излезе истината за това колко е смъртоносен ковид.

"Словакия ще тества за коронавирус всички граждани над 10 години"

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/te ... ni-6116396

"Правителството на Словакия обяви, че всички в страната над 10-годишна възраст ще бъдат тествани за коронавирус.

За целта ще бъдат мобилизирани до 8 000 военнослужещи и 50 000 държавни служители, включително полицаи и пожарникари, посочи министърът на отбраната Ярослав Над

"Тестването ще бъде безплатно", подчерта премиерът Игор Матович.
"

Сигурен съм, че след приключване на голямото тестване ще се докаже, че смъртността е под 0.35%.

Има нещо много по-важно от цялата медийна хистерия около ковид. Досега никъде не съм прочел някой да се замисли какви могат да бъдат промените в ДНК на хората след срещата с този вирус. За нас хората вирусите са свързани с болести и проблеми. Но за еволюцията вирусите са куриери на прогреса. Вирусите разнасят и обменят ДНК между видовете. Така обмяната на ДНК и нейната еволюция става много по-бързо отколкото чрез размножаването.

Има статии, че ДНК на хората се променя неочаквано бързо през последните 20 години. Дали заради модерния начин на живот, дали заради хилядите Е-та и консервани в храните и безалкохолните напитки. Но е факт, че ДНК на хората се променя и то бързо. Как ще промени ДНК ковид ще се разбере съвсем скоро. Ако е лабораторен вирус може точно това да е целта. Ако е дело на природата - Бог промените може и да са за добро. Не искам да бъда мизантроп, но от човека по зло и тъпо същество на планетата Земя няма. Цялото биологично разнообразие и красота създадена от природата, която наричаме Бог се руши от човека. Който става все по-зъл и нагъл. Има оръжия да унищожи живота на цялата планета. Но няма акъл и добрина да нахрани бедни, но здрави деца само защото са бедни. А богати уроди се гледат само, защото са богати. Западната цивилизация се изврати и иска да премахне половете създадени от природата. Така че ако ковид е дело на човека нищо добро не ни чака. Ако е дело на природата (Бог) е поредната стъпка в еволюцията напред.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:09       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

За доста години в клиниката, за първи път виждам пациент с добре контролирана астма (без пристъпи и задух) при подходящо за стадия лечение, да се усложни за по-малко от 48 часа и да достигне до апаратна вентилация! Ренгена на бял дроб е като швейцарско сирене... Дето се вика, пред очите ми. Друга пациентка, колежка, на едната седмица си говорехме в кабинета, на следващата е приета в болница с усложнения! Също с астма, също с отличен контрол, лекувам я от години! Мой приятел, 2 метра канара мъж, без никакви заболявания, след почти 2 месеца лечение в интензивно, в момента е вкъщи с кислородна бутилка и не може да качи кислород повече от 92%. МНого колеги вече са заразени в болниците, като има вероятност да се карантинират цели клиники, което на момента спира работата... Заразените се увеличават като процент всеки ден, ще почнат да се карантинират - болни и контактни... Така че, ако продължава така, ще се самозатворим, без да ни го налага някой. Затова и се връщам към питането на Геле - Защо бих "затворил" сега? Ми щото според мен натам върви! И без да го искаме. Да, икономика... Лично аз също съм "назад" ако не работя, ама не рева като ресторантьорите някой да ми осигурява работа... (Не съм милионер! :D )
Нека има и друга гледна точка, да се знае. Не се заяждам, не споря, всеки си има право на мнение. Демокрация!
Само че, като си видял лично тези случаи по-горе, бил си на метър от тях, виждаш как вървят към апарата за въздух... И си чакаш теста, като онтактен. Ми не е най-приятното нещо на света.
Човек вярва на нещо само ако лично на него му се случи. И е склонен да отрича. Като малко дете на което му се казва, че горещия котлон пари, ама то докато не го пипне и лично не се опари, не вярва! Кво разбират възрастните ;)
ПП. Чета тука, за едни хватове на калашници, дето могат практически да се опитат всички и да се прецени кое какво, вирее недоверие от всеки, да чакаме за един вирус да има общо съгласие... PDT_Armataz_01_22
ПП2. Простотии и извращения с тестове има и ще има, лошото е че там пада акцента! Навсялъде е така...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:10       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Днес, 19 октомври, почитаме паметта на св. Иван Рилски - Чудотворец, покровител на българските лекари. В деня на българския лекар, моите най-искрени признания към техния труд и всеотдайност! Да, на нас пред комп-а ни е лесно, но само те си знаят какво им е на терен/ първа линия. Поклон!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:12       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Поста е информативен...и без паникьорстване, плеазе!

1.С днешна дата Пирогов спира прием на заразени с кови. Препълнил се.

2. Всеки четвърти тестван у нас е показал положителен резултат.

извод - яжте стабилно пийте колко ви душа иска ...движете се /без издевателства като 6км преходи и щанги по 300 кила, като товарни животни / и всичко ще е наред! :tu:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 12:47       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

ubboto написа:
Днес, 19 октомври, почитаме паметта на св. Иван Рилски - Чудотворец, покровител на българските лекари. В деня на българския лекар, моите най-искрени признания към техния труд и всеотдайност! Да, на нас пред комп-а ни е лесно, но само те си знаят какво им е на терен/ първа линия. Поклон!

Ти също бъди здрав! Че и твоята не е лесна...

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 13:12       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Снайперист
Снайперист

Честит празник! Поздрави за благородната професия, която си избрал!

Няма как да се спре вируса при положение, че в момента около 10% от хората в България са носители. Не вярвам и че в Китай са спрели вируса. Просто е преминал през тях и скриха истината. Преувеличиха за смъртността над 10 пъти за да предизвикат колапс на задната икономика докато тяхната работи.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 17:11       Заглавие:  Re: Коронавирус - измама ... или ...

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

rosen71 написа:
Само да допълня, че в някои лаборатории в БГ се предлага неофициално услугата "отрицателен тест" за тези, които заминават за чужбина. Има си цена де....

Така де - требе да се намери начин да се клати си-мата :DD - плащаш си и получаваш отрицателен писиар, или получаваш уверение че си ваксиниран срещу ковид, или че имаш чип у кратуната или - квото там се сетят злите конспиративни сили - все ще ги клатим - ще си плащаме и ще ги прецакваме :D :DD :-)

rosen71 написа:
...едно войниче гледа, гледа листите, измърмори нещо на немски, и ме подкани да продължа.

Най-вероятно е теглило една псувня на международното положение :DD :DD :DD

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1094 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73  Следваща