logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 30 Ное 2020, 03:19

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2020, 10:31       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Amazon написа:
Аз го отдавам на отвратителният спусък на Рюгера. Нещо като двустрпенен дълъг спусък с много гаден creep с три кила опън.

Моите ги смених с пружини на JP. Стана много по-приятен 2 кила. Има и едни зелени на JP, дето колега казва, че става още по-лек, но на мен ми е ОК. Смяната е за 10 мин.

Моите са тези:

JP Enterprises Enhanced Reliability Trigger Spring Kit

Колегата посочи тези като по-леки:

JP Enterprises Reduced Power Trigger Spring Kit

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2020, 16:49       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Благодаря. Още като беше пуснал, че си ги сменил и реших и аз да го направя. Ще ги поръчам тия дни пружините.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2020, 22:28       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Стрелец
Стрелец

Amazon написа:
Колкото до 224 - много приятен патрон. Отката практически е идентичен с .223, но е още по-голям лазер. Гърма е страшен, като на 30-ти калибър, но е нормално - много барут минава през малка дупка. Съответно живота на цевта е мизерен обаче. След хубав ден на стрелбището с едно 100 патрона, реално си издухал 5% от живота на пушката, или поне на ъпъра.

И последно, моят Смит е опасен. Бях я забелязал и преди тая екстра да се случва чат-пат, но сега като понатрупа 1000 изстрела си стана постоянна. В момента в който силно с мъжествен тласък вкараш пълнителят, затворната задръжка освобождава автоматично и вкарва патрон в цевта.

224 Valkyrie ли е или нещо друго?
За смит-а, може би ще прозвучи тъпо но сигурен ли си че без да искаш не натискаш slide release? Иначе съм виждал при някой състезателни пистолети това да е направено нарочно - не помня какви бяха май CZ или някакъв техен клонинг. При мен също се е получавало на глока, след като смених стандартния slide release със ОЕМ extended мисля че аз го активирах. В къщи имам малко snap caps и ще пробвам да го възпроизведа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 00:28       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Да, точно така, за Валкира пиша. Иначе съм почти 100% сигурен, че не натискам затворната задръжка, но за всеки случай ще пробвам и аз да си поиграя. И на мен ми се мотат едни стари снапкапс.

Между другото Савиджа, колкото и да е футуристичен и скъп, даде два проблема. Един дабълфийд и веднъж не пое патрон от пълнителят. Докато Рюгерчето може спусъка му да е говно, но за 8 години и хиляди патрони имам една засечка, заради прищипан пълнител. Изхвърлих пълнителя и това беше. Стрелял съм през него всичко! От руски ефтинджос, до напомпани .223 с 1000+ м.с. начална скорост. Яде всичко! Страхотно желязо, особено за тези пари. Просто е дефиниция за американско качество. Чистя го когато се сетя, но стоманата, оксидацията, алуминия и пластмасата не са мръднали. Все едно вчера съм го купил.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 00:56       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Modular написа:
За смит-а, може би ще прозвучи тъпо но сигурен ли си че без да искаш не натискаш slide release?

Зебелязъл съм, че всяко мърдане на slide-a назад, той се release-ва. Това съм го забелязал при бързострелящите колеги. Повечето от тях със слагането на пълнителя са готови да продължат темпото. Може би Гелето може да каже повече.

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 02:05       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Стрелец
Стрелец

Пробвах няколко пъти и неуспях да накрам слайда да се затвори сам, като умишлено държах пръстите по-далече от лоста за освобождаване/заключване. Незнам...както казах случвало ми се е и на мен малко след като смених стандартя с extended и го отдавам на това. Бих те посъветвал да пробваш освен със snap caps-a и различни пълнители, може и да е от това. Другото е просто така да са го направили S&W :-)

Обикновенно ако нова ар-ка има проблеми с цикленето това се дължи на нещо с газовата с-ма и буфера (ако работеща ар-ка спре да цикли обикновенно е проблем с BCG).
Това ли е модела на твоя Савидж: https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=22939

Ако да, гледам че газовата с-ма е регулируема, правил ли си някакви корекции?
Често за да фунционират правилно трябва да се настроят за типа патрони. На мен честно казано тези малфунции ми звучат като недостатъчно газ който да избута BCG-то до крайно задно положение в което той може да изхвърли изстреляната гилза и да поеме нов патрон от пълнителя при движението си напред.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2020, 05:10       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Да, точно това е пушката с която стрелях. Арката е на приятел, аз само я прострелвах и монтирах оптиката, но със сигурност знам, че газовата система не е пипана. Хубаво е да знам, че може да се нагласи, ако проблемите продължат.

Иначе и аз живот и здраве съм планирал тежка арка, като отмине кризата. Обаче няма да е Валкира. Мисля, че плюсовете на .224 не са достатъчно, за да оправдае наливането на живи пари в екзотичен калибър.

Като стигна до там, няма да е купешка, а ще я сглобя сам. И калибъра ще е 6.5 Creed, или някой от новите 6мм магнуми. Дето се вика - ако ще е гарга, да е рошава.

Иначе за пистолета, сега стана късно, но утре обещавам да го поблъскам и да докладвам резултата.

П.П: Само за имформация на четящите. Приятелят ме помоли да му избера оптика и аз избрах този Лиополд: https://www.leupold.com/scopes/rifle-sc ... m-1-5-4x20
Много е добро. Хубаво стъкло, семпло и здраво направена оптика за карабина. Няма илюминация, ако за някой това е важно. Но освен ако пушката не се използва за охрана на дома, голяма полза от илюминация няма.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2020, 06:25       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Стрелец
Стрелец

Amazon написа:
Като стигна до там, няма да е купешка, а ще я сглобя сам. И калибъра ще е 6.5 Creed, или някой от новите 6мм магнуми. Дето се вика - ако ще е гарга, да е рошава.

Добре си се насочил АР10 е страхотна платформа, но имай в предвид че при тях няма единнен стандарт както при АР15 и може да има разлики между производителите на частите. Като дойде време да я правиш пусни тема или пиши на ЛС и ще помагаме с каквото можем, извървели сме го този път :-)

Относно регулируемите газови с-ми, може би си го знаете, но най-лесния начин за настройване е с по един патрон в пълнителя и след всеки изтрел усилваш газта докато започне затвора за заключва на празен пълнител.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2020, 15:02       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Снайперист
Снайперист

Интересна тема. ...Прилича ми на раздел от ловния форум свързан с релоадинг и покажи снимка на група. ..
Може ли да предложа да давате и рецепти + стъпка на цев и дължина

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2020, 01:40       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

PufGun написа:
Интересна тема. ...Прилича ми на раздел от ловния форум свързан с релоадинг и покажи снимка на група. ..
Може ли да предложа да давате и рецепти + стъпка на цев и дължина

Разбира се:

Цевта е 26 инча тежък контур (varmint). Mисля, че това отговаря на light palma.

Стъпката би трябвало да е 1:12. Обаче така хубаво стабилизира 180 грейнови прасета, че може и да са ми пробутали 1:10.

Рецептата:

.308
180 грейна Sierra MK HP
Дължина 2.800 инча.
Win 748 барут 43.5 грейна.
Капса - CCI военна за 7.62 НАТО.

Мисля да сваля барута с четвърт, или с половин грейн, защото макар че отката е доста мек, от 150 релоуда с тази рецепта, имаше един-два, които малко “лепнеха”.

Използвам военни CCI вместо стандартни 200 LRP, щото само това има на пазара. Като свършат, съм напипал една кутия с 1000 магнум праймъри на Уинчестър, но с тях вероятно ще трябва още да нямаля барута.

Със 168 и 185 грейнови на Sierra също имам прилични групи под 0.5 инча, но нямам тази почти 100% повторяемост, както със 180 грейновите.

Последна промяна Amazon на 24 Ное 2020, 01:55, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2020, 01:52       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Modular написа:
Пробвах няколко пъти и неуспях да накрам слайда да се затвори сам, като умишлено държах пръстите по-далече от лоста за освобождаване/заключване. Незнам...както казах случвало ми се е и на мен малко след като смених стандартя с extended и го отдавам на това. Бих те посъветвал да пробваш освен със snap caps-a и различни пълнители, може и да е от това. Другото е просто така да са го направили S&W :-)
.

Поиграх си. Не знам дали са го направили нарочно, но има консистентност. Ако вкарам пълнителят нормално, слайда си седи. Ако го засиля с длан малко по-силно, като нервен протагонист в 80-тарски екшън, винаги освобождава и вкарва патрон.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2020, 06:59       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Стрелец
Стрелец

Amazon написа:
Modular написа:
.

Поиграх си. Не знам дали са го направили нарочно, но има консистентност. Ако вкарам пълнителят нормално, слайда си седи. Ако го засиля с длан малко по-силно, като нервен протагонист в 80-тарски екшън, винаги освобождава и вкарва патрон.

Стана ми интересно и порових по форумите и изглежда твоя случей не е изолиран. S&W твърдат че е design feature, доста собственици казват че това е просто извинение за проблем който компанията незнаят как да оправят. Консенсуса е че не трябва човек да се притеснява.

П.С. Помня че спомена че не ти харесва спусъка на АР-ката, primaryarms.com имат промо на Rise Armament+anti walk pins за $79.99

https://www.primaryarms.com/rise-armament-super-sporting-single-stage-trigger-with-anti-walk-pins

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2020, 18:16       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Modular написа:
Консенсуса е че не трябва човек да се притеснява.

But of course!

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” -President Ronald Reagan.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2020, 02:06       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Стрелец
Стрелец

Yank написа:
Modular написа:
Консенсуса е че не трябва човек да се притеснява.

But of course!

И аз не мисля че човек трябва да се примирява с подобни неща, но пък от друга страна оръжейните ентусиасти са може би най-емоционално привъзаните хора които съм срещал, готови да оправдаят всякакви недостатъци или проблеми на оръжието което притежават. Не всички разбира се, но доста голяма част.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Ное 2020, 04:46       Заглавие:  Re: Оръжейно социален раздел - от стрелбищата тази сутрин

Ветеран
Ветеран
Аватар

Аз вярвам, че е дефект и ако S&W твърдят че е design feature ми падат в очите. Това е нещо което, ако е проектирано, би трябвало да е добре рекламирано и обяснено на потребителите.

Като оставим това на страна, естествено идва въпроса - а защо не? Защо наистина не проектират така всички пистолети? И нямам предвид “полу-официалното” “качество” на моят Смит, а истинска функционалност - като вкараш пълнител и затворната задръжка освобождава всеки път, а на само като блъснеш пълнителят?

Ако си под стрес и всяка милисекунда се брои, това може да ти спаси живота. Натискането на бутона с палец, или издърпването на затвора, отнемат излишно време.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6