logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2011, 19:16       Заглавие:  внос на куршуми
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
Колеги,
Изправен съм пред следният проблем - поръчах от Grauwolf куршуми Sierra Game King, с доставка на адрес на моя позната в Германия.Така спестих 40 Евра от порто и трансфер на парите, но сега не знам дали тя би имала проблем с тези куршуми на митницата.Тя има фактурата от фирмата с моята поръчка и доставка на нейния адрес, но нали Нова Телевизия направи някакви репортажи и аз не знам какво да я посъветвам, а не искам да и създавам проблеми по летищата!
Някой от вас има ли опит по този въпрос?

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2011, 19:48       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
На летището, предвид, че вече всичко минава сканер ще е интересно, но в същото време, те не са взивоопасно, но знаеш ли дали знаят....
Най-добре с кола, но се преминават територии, като някои екс-юго държави, в които и куршума е забранен!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2011, 21:43       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Според мен не би трябвало да има проблеми - куршумите не подлежат на контрол и разрешителен режим (стига да не са някаква специални - т.е. със специално предназначение), а вносът ще е от Германия и съответно не се дължат мита и ДДС.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2011, 22:22       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
То за скенера и аз си го помислих ама като се сетих, че в кутията са 100 парчета и не може ясно да се види, а е някаква плътна маса.
По-скоро проблема би бил, че не ги внасям аз, а лице, което няма разрешително за оръжие.

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Авг 2011, 22:42       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
300 WinMag написа:
...
По-скоро проблема би бил, че не ги внасям аз, а лице, което няма разрешително за оръжие.

Какво общо има разрешителното за оръжие и куршумите? Както написах малко по-горе - куршумите не са на разрешителен режим.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2011, 08:51       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Сеп 2010, 16:30
Мнения: 73
Местоположение: София
Доколкото разбрах, твоята приятелка ще пътува със самолет и тя ще ги прекарва. За мен най-сигурно е да звънне на авиокомпанията с която ще пътува и да им обясни.
Ако не им звънне задължително да каже на служителите като се чекира, а също и като минава скенера и не трябва да има проблем.

_________________
Aut inveniam viam, aut faciam - Или ще намеря пътя, или ще прокарам път.
http://lrd-chomakovtzi.alle.bg/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2011, 19:50       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всичко е непредвидимо!

аз се опитах да изпратя 10 куршума преди една година на приятел в USA
в колетното се събраха около тях все едно е атомна бомба .. едната каза .. вземете си ги да не ги пипаме :D

миналата седмица .. в един среден град
митницата са пуснали сигнал до МВР, че човек е внесал машинка единична за правенe на патрони
и сега ще има да се пишат докладни напред назад .. за нещо дето вече е уредено с закон

дано да мине всичко .. без усложнения!

Сиери и бергери .. от шутинга!
след 5 дена ти ги носят .. до вратата и цената е добра

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Авг 2011, 22:05       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
След последния пост мога само да кажа с тъга - Боже пази България!

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2011, 19:41       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 17 Мар 2010, 11:12
Мнения: 2
Ivo III написа:
всичко е непредвидимо!

аз се опитах да изпратя 10 куршума преди една година на приятел в USA
в колетното се събраха около тях все едно е атомна бомба .. едната каза .. вземете си ги да не ги пипаме :D

миналата седмица .. в един среден град
митницата са пуснали сигнал до МВР, че човек е внесал машинка единична за правенe на патрони
и сега ще има да се пишат докладни напред назад .. за нещо дето вече е уредено с закон

дано да мине всичко .. без усложнения!

Сиери и бергери .. от шутинга!
след 5 дена ти ги носят .. до вратата и цената е добра

Кой сайт е това?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2011, 11:27       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Юли 2007, 17:25
Мнения: 569
Местоположение: по света и у нас
plamenti написа:
300 WinMag написа:
...
По-скоро проблема би бил, че не ги внасям аз, а лице, което няма разрешително за оръжие.

Какво общо има разрешителното за оръжие и куршумите? Както написах малко по-горе - куршумите не са на разрешителен режим.

Само дето някой митничари тва не го знаят и им е много трудно за разбиране PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
"Blessed be the Lord my God, who teach my hands to fight, and my fingers to war..."


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2011, 10:42       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
alexander80 написа:
Само дето някой митничари тва не го знаят и им е много трудно за разбиране PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

+1
Освен това има и такива, дето много добре го знаят, но въпреки всичко ще ти направят голям проблем само и само да отчетат някаква дейност и съзнателно да се отклонят от истинските и големи проблеми по митниците.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2011, 15:27       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Юли 2007, 17:25
Мнения: 569
Местоположение: по света и у нас
JDredd написа:
alexander80 написа:
Само дето някой митничари тва не го знаят и им е много трудно за разбиране PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

+1
Освен това има и такива, дето много добре го знаят, но въпреки всичко ще ти направят голям проблем само и само да отчетат някаква дейност и съзнателно да се отклонят от истинските и големи проблеми по митниците.

Баш така си е- дървени глави има навсякъде.

_________________
"Blessed be the Lord my God, who teach my hands to fight, and my fingers to war..."


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2012, 21:29       Заглавие:  Re: внос на куршуми
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 29 Май 2012, 23:10
Мнения: 2
Развитието на казуса би представлявало интерес :-). Полезно би било да се знае как са се развили нещата. А иначе всичко казано за бюрократичните практики, уви, е реалната действителност.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer