logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 16:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2011, 18:51       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България



Я тука компетентните да се изкажат - след 0.22 сек на клипа не се ли полага DQ,при положение,че на тая сцена има дефинирани ъгли на безопастност,който не са 90 градуса в??

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2011, 22:44       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Ще му направим специална цена на курса първо ниво, където се учи кога е най-удачно да се сменят пълнители в движение...
:wink: :D :-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2011, 23:28       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
kouzi написа:
Ще му направим специална цена на курса първо ниво, където се учи кога е най-удачно да се сменят пълнители в движение...
:wink: :D :-)

Това не е ли второ ниво бре?

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2011, 08:14       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Longbow написа:
http://www.youtube.com/watch?v=GtyWYG9D-io&feature=related


Я тука компетентните да се изкажат - след 0.22 сек на клипа не се ли полага DQ,при положение,че на тая сцена има дефинирани ъгли на безопастност,който не са 90 градуса в??


Аххх, сега разбрах защо бачо ви Методи не ме поряза и мене на тая сцена :P

Се пак друго си е публично да се изявиш :oops:

БТВ, благодарско за компромиса, обещавам да не се повтаря :D

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2011, 13:55       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
plamenti написа:
kouzi написа:
Ще му направим специална цена на курса първо ниво, където се учи кога е най-удачно да се сменят пълнители в движение...
:wink: :D :-)

Това не е ли второ ниво бре?


Дам, второ, ама ще трябва да мине и през първо!
:wink:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2011, 15:02       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
То хубаво си говорите за курсове - ама никой не ми отговори на въпроса?

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2011, 16:33       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Longbow написа:
То хубаво си говорите за курсове - ама никой не ми отговори на въпроса?




Неудобни въпроси задаваш........... PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2011, 19:46       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2011, 21:37
Мнения: 140
Местоположение: Стара Загора
Цитат:
То хубаво си говорите за курсове - ама никой не ми отговори на въпроса?


Паскале, ако продължаваш да гледаш толкова внимателно "стрелбата" на HITMAN-а , следващия турнир може да си тръгнеш или с DQ или с няколко MISS-а и NO SHOOT незнайно откъде дошли!? :DD :tank:

_________________
Динко Желев
НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2011, 20:58       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
strafbat kombat написа:
Цитат:
То хубаво си говорите за курсове - ама никой не ми отговори на въпроса?


Паскале, ако продължаваш да гледаш толкова внимателно "стрелбата" на HITMAN-а , следващия турнир може да си тръгнеш или с DQ или с няколко MISS-а и NO SHOOT незнайно откъде дошли!? :DD :tank:


Аз питам от любопитство,а не да се заяждам или търся кусури. Затова и писах от някой по-компетентен от мен - не съм съдия все пак.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2011, 09:51       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
Longbow написа:
http://www.youtube.com/watch?v=GtyWYG9D-io&feature=related


Я тука компетентните да се изкажат - след 0.22 сек на клипа не се ли полага DQ,при положение,че на тая сцена има дефинирани ъгли на безопастност,който не са 90 градуса в??


Клипа е от премача. Аз минах сцената пръв. Не ми харесаха първоначално дефинираните 90 гр. ъгли, но реших да изчакам и други стрелци да си кажат мнението. Методи мина сцената втори или трети. Наблюдавах го внимателно, тъй като знам, че винаги се движи на границата на риска. Стоях на около два метра зад линията на движение на стрелеца и изобщо не се почувствах комфортно от вида на бягащия почти срещу мен стрелец, с оръжие насочено само на няколко градуса встрани от мен. Но въпреки това нямаше реално нарушение на предварителнио зададения брифинг. След това обстойно гледахме въпросния клип и обсъдихме ситуацията - всъщност това е и една от главните цели на премача и решихме следното:
- горе на вала да стоят само съдията и стрелеца - всички останали от скуада да чакат долу;
- ъглите на безопасност да се дефинират на 45 град. спрямо направлението на стрелба, като не изпадаме в крайности и сме толерантни към стрелците
- Мето, като най - добър атлет :D сред съдийския състав - да работи на въпросната сцена, за да тича със състезателите и да предотвратява евентуалните ситуации


НАДЯВАМ СЕ ЛЮБОПИТСТВОТО ВИ ВЕЧЕ ДА Е УДОВОЛЕТВОРЕНО :armed: :armed: :armed:

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2011, 11:22       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
mihi написа:
Longbow написа:
http://www.youtube.com/watch?v=GtyWYG9D-io&feature=related


Я тука компетентните да се изкажат - след 0.22 сек на клипа не се ли полага DQ,при положение,че на тая сцена има дефинирани ъгли на безопастност,който не са 90 градуса в??


Клипа е от премача. Аз минах сцената пръв. Не ми харесаха първоначално дефинираните 90 гр. ъгли, но реших да изчакам и други стрелци да си кажат мнението. Методи мина сцената втори или трети. Наблюдавах го внимателно, тъй като знам, че винаги се движи на границата на риска. Стоях на около два метра зад линията на движение на стрелеца и изобщо не се почувствах комфортно от вида на бягащия почти срещу мен стрелец, с оръжие насочено само на няколко градуса встрани от мен. Но въпреки това нямаше реално нарушение на предварителнио зададения брифинг. След това обстойно гледахме въпросния клип и обсъдихме ситуацията - всъщност това е и една от главните цели на премача и решихме следното:
- горе на вала да стоят само съдията и стрелеца - всички останали от скуада да чакат долу;
- ъглите на безопасност да се дефинират на 45 град. спрямо направлението на стрелба, като не изпадаме в крайности и сме толерантни към стрелците
- Мето, като най - добър атлет :D сред съдийския състав - да работи на въпросната сцена, за да тича със състезателите и да предотвратява евентуалните ситуации


НАДЯВАМ СЕ ЛЮБОПИТСТВОТО ВИ ВЕЧЕ ДА Е УДОВОЛЕТВОРЕНО :armed: :armed: :armed:


Първи въпрос. Знаеш, че не съм от най-запознатите с правилника (ако не си знаел, вече знаеш), но точно преди презареждането не вдига ли и оръжието прекалено високо. Това позволено ли е?

Вторият въпрос ми е , щом сте променили ъглите след пускането на Мето това не поставя ли хората стреляли в състезаниетоо в неравностойно положение спрямо тези в премача, където няма явно такова ограничение?

Питанията ми нямат за цел да атакуват Методи Марков (нямам намерение да се включвам в междуличностните войни дето се вихрят), утре ще е някой друг на негово място. Тези казуси ме интересуват по принцип.

Иначе за 90 градусовия ъгъл ми се струва , че е на ръба, може би няма нарушение. Много трудно от клипа се преценява - ти си бил там, ти знаеш по- добре. За теб съм чувал само хубави работи до сега, така че ще трябва да ти се доверя ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2011, 12:00       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
:tu:
Трябвало е всички съдии да престрелят сцената, щом има промяна в брифинга.
Ама това е по правилник, иначе тук в БГ дори поставянето на гуми зад близки мешени не е промяна на сцената....

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 11:15       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4048
Местоположение: Shooting range Proshooter
Ако това ще отговори на някой въпроси, след като видях как съм минал сцената не ми беше никак, ама никак хубаво. Аз за себе си съм си направил изводите и то горчиви.

По отношение на това , дали някой, ако ме критикува ще бъде наказан, дори е под достойнството ми да коментирам. Явно този който го пише, би постъпил по такъв начин. :td:

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 13:29       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
Delian Tsvetanov написа:
...............
Първи въпрос. Знаеш, че не съм от най-запознатите с правилника (ако не си знаел, вече знаеш), но точно преди презареждането не вдига ли и оръжието прекалено високо. Това позволено ли е?

Вторият въпрос ми е , щом сте променили ъглите след пускането на Мето това не поставя ли хората стреляли в състезаниетоо в неравностойно положение спрямо тези в премача, където няма явно такова ограничение?.......................


1. Вертикалния ъгъл за безопасност се дефинира според даденостите на конкретното стрелбище или дори и конкретен бъбрек. В задълженията на организаторите и по-точно на РМ е да вземе решение за всеки конкретен случай и да го впише в брифинга на упражнението. В случая на Николаево 90 гр. вертикален ъгъл си е напълно безопасно, така че, не сме поставяли ограничения.

2. Правило 2.3.3.1. дава право на РМ да прецени доколко, промените в брифинга са значителни и съществени и заслужава ли си заради тях да задължи вече преминалите упражнението да правят решут.

Тъй като преди Мето бях минал само аз :DD и може би още само един стрелец - наистина не помня точно :oops: - прецених че не си заслужава да хабим излишно време и патрони. :armed:

Грешката, която сме допуснали - аз и другите присъстващи съдии на място - е че сме пропуснали да приложим втората част от въпросното правило.

т.е. - да задължим стрелеца / в случая - Мето/, чиито действия са провокирали промяната в брифинга да направи задължителен решут на упражнението

".......2.3.3. If the Range Master approves any such action after the match begins he must either:

2.3.3.1. Allow the course of fire to continue with the modification affecting only those competitors who have not already completed the stage. If a competitor’s actions caused the change, that competitor must be required to reshoot the altered course of fire;
..........."


Е - НИКОЙ НЕ Е БЕЗГРЕШЕН НА ТОЗИ СВЯТ

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2011, 13:34       Заглавие:  Re: “Купа Мизия 2011” ( Mizia Cup 2011) 02.07.2011
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
THE WARRIOR написа:
:tu:
Трябвало е всички съдии да престрелят сцената, щом има промяна в брифинга.
Ама това е по правилник, иначе тук в БГ дори поставянето на гуми зад близки мешени не е промяна на сцената....



ПОСТАВЯНЕТО НА ГУМИ ЗАД КАКВАТО И ДА Е МИШЕНА С ЦЕЛ БЕЗОПАСНОСТ - НЕ Е ИЗМЕНЕНИЕ НА КУРСА НА СТРЕЛБА :joke: :P :td: :armed:

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Last Man Standing и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer