logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2011, 23:18       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Просто ми беше интересно- дали говорим за ИДПА турнир или за "Турнир по правилата на ИДПА"? Защото има малка разлика- не само в семантиката..... Както и да е- ще е интересно....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 03:11       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Mad Dog написа:
Просто ми беше интересно- дали говорим за ИДПА турнир или за "Турнир по правилата на ИДПА"? Защото има малка разлика- не само в семантиката..... Както и да е- ще е интересно....
То аз това се надвах да разбера ... от сайта ... PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 03:14       Заглавие:  Re: IDPA
 
Имам много сериозно предложение. Какъв е проблема да има спорт в България наречен кратко и ясно при това на нашия език – Приложна стрелба. Две думи - Приложна стрелба. Така както има Спортна стрелба. От заглавието човек веднага се сеща за IPSC, където присъства думата практическа, но тук става въпрос за съвсем нов и различен спорт с правила много по-близки до възможностите на поне 50% от българите имащи лични пистолети. Без да искам да засегна някой, но IPSC в България не е широко разпространен спорт. Дори е нещо като малък клуб от неколкостотин човека, което е нищо на фона на поне 200 000 българи с лични пистолети. И причината за това е в правилата и изискванията, които са правени от американци изхождайки от нуждите и възможностите на хората в САЩ. Какъв е проблема да се съберат хора с опит - инструктори и състезатели по различни видове стрелба и да създадат правила за Приложна стрелба. Като тези правила са съобразени с възможностите и нуждите на хората в България. Според мен е добре да има две направления в Приложната стрелба – Отбранителна стрелба (не е нужно да се използва чуждицата дефанзивна). И второ направление в Приложната стрелба - Тактическа стрелба. За да може да се упражняват и състезават военни и полицаи, извън работа като спорт и допълнителни умения.

Чета за IDPA в Wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Internatio ... ssociation
и си мисля, че трябва да сме мнооого БАВНИ… за да правим copy - paste (копирай и постави)... И да си мислим, че това е най-доброто за нашите нужди и възможности.


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 06:03       Заглавие:  Re: IDPA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 15 Мар 2009, 18:55
Мнения: 789
Колега Casual, явно преоткриването на топлата вода ти е хоби :-) А отговора защо термина "приложна" е неприложим в българските условия по отношение такава дейност, можеш да намериш в историята на БФДС. :danger:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 08:12       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Поправете ме, но ако не се лъжа имаше едно изискване за някакви рейнж мастери.... Те "състезание по правилата на ИДПА" е все още различно от "Български клуб по ИДПА" - т.е. аз ако ми стиска мога да си организирам квот си ща състезание по квит си ща правила..... Примерно състезание по стрелба "Чичо Манчо къп"

"Чичо Манчо къп" ще е състезание по правилата на ИДПА, тъй като нито сме готови да участваме в отворен ИДПА турнир, нито сме наясно с всички изисквания за организирането на такъв, нито пък въобще имаме нещо подобно за цел. Един ИПСЦ състезател безпроблемно може да превключи на ИДПА или на каквото друго се сетиш там, но на Манчовците с пластмасовите Зиг Зайбери и умопомрачителния месечен лимит и "разнообразие" от стрелкови упражнения ще им е доста трудно на този етап. И има да се свърши страшно много работа със самите хора, за да може един ден, когато и у нас започнат да се организират официални ИДПА състезания, да има подготвени и мотивирани нови лица, които да вземат участие в тях.

Casual написа:
Какъв е проблема да се съберат хора с опит - инструктори и състезатели по различни видове стрелба и да създадат правила за Приложна стрелба...

Спортът си е спорт, и той си се развива много добре. От топ състезателите ни можем единствено да научим само полезни неща, и тяхната помощ, както и досега, ще е незаменима. Но един начинаещ стрелец, служител или обикновен гражданин, няма как да се конкурира с тях на отворено състезание, било по ИПСЦ или ИДПА.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 08:34       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Casual написа:
Какъв е проблема да се съберат хора с опит - инструктори и състезатели по различни видове стрелба и да създадат правила за Приложна стрелба.


:happy: е точно това е проблема на всички проблеми...

няма никакъв проблем обаче да се прави нещо "по правилата на ..." така или иначе всяко подобно мероприятие, дали ще го наречем стрелкова среща, тренировка, състезание, турнир или просто едно забавление за феновете от сърце ще бъде винаги нещо положително и крачка в правилната посока.

разбира се, че по различен начин стоят нещата, ако едно мероприятие трябва да е санкционирано по предвидения ред от съответното международно тяло. и тук бързам да поясня, че санкциониране означава единствено и само признаване на резултатите от съответното мероприятие, ако то е проведено по съответните ред и правила.

...
извън тази конретна тема мога да споделя, че почти приключва работата по организиране на един напълно отворен за всички, които се интересуват семинар за запознаване с идпа правилника и малко практическа част в тази връзка. главната цел ще бъде именно да си изясним, колкото се може по-добре как са нещата и кое как трябва да се прави, за да бъде определяно като идпа, но никакви нови правила и открития няма да се правят.

на тези, които ще попитат кога точно приключва работата не мога да отговоря повече от това, че зависи от заетостта и възможностите на други хора, които да ни помогнат професионално и компетентно. или с други думи--после винаги може да пием всяка вода, но по-добре е първо да пробваме директно от извора, за да знаем какъв е вкусът на водата :tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 08:52       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Както и да е- ще е интересно....

И аз така мисля. :wink: А ето и упражненията, които ще се стрелят:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 10:09       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Casual написа:
Какъв е проблема да се съберат хора с опит - инструктори и състезатели по различни видове стрелба и да създадат правила за Приложна стрелба. Като тези правила са съобразени с възможностите и нуждите на хората в България.

Най-големият проблем у нас е именно този начин на мислене! Въпросните правила отдавна са измислени, изпитани и наложени като стандарт и то в световен мащаб. И единственият проблем у нас е в налагнето им, тъй като чугунените глави са повече от убедени, че ще могат да измислят нещо по-добро "съобразено с нашите възможности и нужди" - чудесен начин да отчетеш дейност без нищо реално да правиш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 10:21       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Усвояването на средства забрави.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 10:58       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Същите упражнения в затворено стрелбище и с повече обяснения:


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 11:28       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И начинът на оценяване:

Цитат:
Just remember the IDPA scoring system:

A miss is 5 points. That adds 2.5 seconds to your score. A worst-case hit in the -3 zone adds 1.5 seconds to your score. The difference is one second. Who can't at least hit the target if they slow down by one whole second per shot?
A hit in the -3 zone adds 1.5 seconds to your time. If you are hitting in the -3 zone, this means you can take 1 second longer to aim, hit the center, and still come out 1/2 second ahead!
A hit in the -1 zone adds 1/2 second to your score. Slow down just a little less than 1/2 second, hit the center, and you are ahead!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 12:10       Заглавие:  Re: IDPA
 
IDPA ми харесва много повече от IPSC. Дано има и в България IDPA. Въпроса е колко ще е скъп този спорт за средно статистическия български полицай, военен и цивилен. Защото тук хората не взимат по 2000 долара заплата а по 450 – 700 долара.

Ако може да се направи с по-малко разходи за спортуващия в тези правила и упражнения ще стане! Ако не може, пак ще има 300 човека като в IPSC. Това имах предвид, като казах: “да е съобразено с възможностите и нуждите на хората в България”. Аз лично повече от 100 лева на месец не мога да отделя за спорт. Мисля, че това се отнася за 95% от полицаите и цивилните в България.


Успехи и дано има IDPA в България. :tu:


 
Върнете се в началото
  Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 13:44       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Casual написа:
IDPA ми харесва много повече от IPSC. Дано има и в България IDPA. Въпроса е колко ще е скъп този спорт за средно статистическия български полицай, военен и цивилен. Защото тук хората не взимат по 2000 долара заплата а по 450 – 700 долара.

Ако може да се направи с по-малко разходи за спортуващия в тези правила и упражнения ще стане! Ако не може, пак ще има 300 човека като в IPSC. Това имах предвид, като казах: “да е съобразено с възможностите и нуждите на хората в България”. Аз лично повече от 100 лева на месец не мога да отделя за спорт. Мисля, че това се отнася за 95% от полицаите и цивилните в България.


Успехи и дано има IDPA в България. :tu:


Пич,що си останал с впечатлението,че стрелбата е евтин спорт?

Дали ИПСЦ,дали ИДПА,дали Стийл Чалъдж или друго - ако искаш да постигнеш някакви успехи в тези спортове ти трябват пари и тренировки. Предимно тренировки,но си иска и известен финансов ресурс. Кво да се прави - пълно щастие няма!!

Ако си от тия,дето говорят че си стрелкат за кеф само и спорта и призовите места в него не ги интересуват - тогава можеш да си стреляш на воля в кварталното стрелбище с приятели или съмишленици,без да ходиш по състезания. Така хем няма да се ограничаваш от някакъв си правилник,щот не е съобразен с нуждите и възможностите на хората в България,хем и ще отделяш толкова пари,колкото искаш или можеш да си позволиш в дадения момент.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 14:09       Заглавие:  Re: IDPA
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2010, 16:24
Мнения: 117
Чудесна инициатива, но на мен ми е по-интересно дали ще има официална IDPA федерация, дали като самостоятелна организация , дали като част от IPSC , които както знаем доста трудно пробиха. И аз виждам IDPA, като по-масовата възможност за приложни стрелкови спортове, най малкото, че може да се прави с личното оръжие, а не с бластери по една камара пари. То, че и IDPA няма да е евтино откъм боеприпаси и това ясно, но поне като е официално да се направи така, че членовете на една бъдеща бэългарска ИДПА федерация да релоудват и да правят подготовка с по-скромен бюджет, както е за стрелците по IPSC. :-) Ако някой се ангажира с учредяването на такава федерация бройте ме за член. :wink:

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCclqrmDAT2hztIURDy8VrGw - моят видеоканал за екипировка, оръжие и оцеляване така както аз го разбирам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 14:20       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Звяра написа:
...най малкото, че може да се прави с личното оръжие, а не с бластери по една камара пари...

Това е напълно грешно и неправилно!!!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer