logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 02:44       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Zakira написа:
е бъди толкова сигурен! Има специални ръкохватки за стрелба с АК точно по този начин. Ето една на Strike Industries:
Колега, възможно е да се използва за това за което говорите, но реално това от снимката е известно като "калифорнийска" ръкохватка заради ограниченията им: https://www.strikeindustries.com/si-ak-sfg.html
Цитат:
This grip is made to conform to the DOJ criteria but has not been approved. If grip is used in conjunction with other features on the CA DOJ banned features list, the host system no longer constitutes a “featureless” build. Please consult your local laws and regulations to ensure compliance.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 03:03       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
.38 Super написа:
Колега, възможно е да се използва за това за което говорите, но реално това от снимката е известно като "калифорнийска" ръкохватка заради ограниченията им: https://www.strikeindustries.com/si-ak-sfg.html
Цитат:
This grip is made to conform to the DOJ criteria but has not been approved. If grip is used in conjunction with other features on the CA DOJ banned features list, the host system no longer constitutes a “featureless” build. Please consult your local laws and regulations to ensure compliance.


Може! Няма как да знам историята на всяка част и за какво е създадена. Важното е, че с този модел ръкохватки се стреля с хвата, който Бързилов ми показа. Виждал съм такива сгънати от кайдекс и поставени направо върху оригиналната пистолетна дръжка.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 04:41       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Аз главно с такъв хват стрелям ,много ми е удобен . Даже в сайтът на едни оптики къде съм "рекламен гръб" баш се види хватът :happy:


Прикачени файлове:
ZCO hvat.png
ZCO hvat.png [ 1.32 MiB | Прегледано 3196 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 07:12       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Специално за ДКМ хвата на чичо Фил :)Изображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 07:41       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Да ве Кире, знам, ме този хват за снайпери е супер ... тук говорим приложим ли е при АК.
На мен Иван Бързилов не ми го е показвал този хват, както и никой друг де, но съм го пробвал на калашоподобно - на Арсеналски, сръбски, руски и полски изделия, всички стокови изпълнения-не с тунинги. За прецизни изстрели върши работа, но не ми уйдисва като трябва да се “налее” мишената - тогава предпочитам са хвана коча за мъдете.
По-горе в темата, освен аз и няколко други писаха, че хвата е различен за да се изпълнят различни задачи ... Айде някой да пробва тва жиУотно при стрелба с “обърнати ръце” - при силна дясна (стреляща) ръка, прикладвай на ляво рамо и работи спусъка с лява ръка! Щото циганите като видят по тубата неща като на Костата и ревът “Искам и аз” - така, че пробвал съм доста работи.
Това с усуканата китка също не ми е ОК, и то не заради самия хват, а поради задачите, които ми изпълнява тази ръка при стрелбата.
Снимката на Коста с тоя хват и двете му ръце - щръкналия палец и посещавана китка, от коляното, дето е изпляскана по-горе излезе в пространството през 2015!
Да кажем че той е откривателя и ... защо не се е популязирала?
По една случайност, четох статия по същата снимка в американски форум: 90% от цивилните яко му се къдреха с неща от сорта “Още какви други простотии ще измисли този?”
От друга страна USMC Marksman Development Program директно издават SOP в което забраняват хвата с отворен палец при работа с М4!
А ся на кой да вярвам?
На личния ми опит, на опита на Бързилов и компания, на Корпуса на Морската пехота на САЩ ...
От тема която трябваше да покаже различните хватове при тази платформа, отново я преобърнахме на “кой е по- по- най-“, с характерното за нес опъване и мерене на пи*ки!
Няма как някой да ме накара да си променя нещо, като ми казва че “това е начина и всички останали са грешни” - това е към Посейдона директно, защото баце не ми се въртят намсе страници глупости да търся да те цитирам, че направи точно такова изказване.
За този който каза, че стрелящия пръст не стига спусъка - ми ако е така що не пробва да стреля със средния пръст? А Вие що не пробвате да стреляте със средния пръст вместо само да го размахвате и да каканижете колко сме прости и изостанали останалите? Щото и тва съм правил!
Бързилов вика дебели мушки и т.н. - да ве колега, дебели са ... е и? Военните в Т-Клас да не ци да играят със супер дупер вега тунинговани пушки? Не, и те като останалите си играят с каквото си имат!
Казваш още, че почти 100% от стрелящите, и да наблягам на стрелящите не могат да покрият изискванията на Т-Клас! Еба го начи и супер стрелците дето имаме в БГ-то тогава - едни стотина глави за страната, не за форума ...
Айде ся очаквам да се отворят още найсе теми за да покажем, че Т-Клас е истината за научаване на човек как да стреля, щото не е само хвата - прикладване, обработване на спусъка, работа с очи, дишане и бля бля найсе други простотии съпътстващи изстрела!
Пичове дайте малко по- така де (бургазлии знаят какво е знамението на този израз)
Тука сме се събрали са си помагаме с развитието, а не да си ги мерим!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 07:42       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
Специално за ДКМ хвата на чичо Фил :)Изображение

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Баа ... тва ми прилича да е сложено галиба на DD :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 08:17       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Тука сме се събрали са си помагаме с развитието, а не да си ги мерим!

Есенцията на ТЕХНИКАТА, нужна ти за КОМБАТ стреляне с карабина, измислена/ систематизирана/ наложена:

https://www.youtube.com/watch?v=Kwxe8kwDHSI

От друга страна обаче, кому в БГ е нужно КОМБАТ стреляне с карабина?! Май на никой. С пищова - същата работа! Та, дай дефинираме преди всичко, кой/ какво разбира под "развитие".

Иначе, за челинджа, стреля ли се всичко това, което пуска Бай Американец за "арка" и със стоково калашоподобно - стреля се! Пушката не ти е проблем/ пречка. Една папка с нови дрилове за "тактическа карабина", идващи отвъд Голямата вода - вече е приготвена. :D А и по този начин свеждаш до минимум вероятността да сбъркаш нещата КОНЦЕПТУАЛНО, дори с оглед на ТЕХНИКАТА само. Сбъркаш/ омешаш ли КОНЦЕПЦИИТЕ, обаче - си директдрайв у киреча. Това с оглед на някакво елементарно правилно РАЗВИТИЕ/ за сериозност още никой не ти говори.

Как сам да определиш къде си в ефира?! Вземаш произволно избран КОНЦЕПТУАЛНО правилен дрил за карабина, спазваш точно условията на изпълнението му, а именно:
- разстояние до целта;
- размер на целта;
- условия на изпълнение на упражнението

Като негово величество ТАЙМЕРЪТ има последната дума! С "мис", който ти качва една секунда върху общото време - нещата стават забавни. :-) А забава с най-новите дрилове за "тактическа карабина" - определено ще има!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 08:34       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Айде ся очаквам да се отворят още найсе теми за да покажем, че Т-Клас е истината за научаване на човек как да стреля, щото не е само хвата - прикладване, обработване на спусъка, работа с очи, дишане и бля бля найсе други простотии съпътстващи изстрела!

Дриловете за пищов, които продължавам да си ги стрелям, без значение, че тук вече не ги споделям - левъла американците вече го вдигат с месеци! Като най-малкият бъг в техниката ти на стреляне, директдрайв те вади от класирането! Не отделни нива вече вече да покриваш, а просто НЕ ПРАВИШ упражнението! Същата обучителска/ тренировъчна/ изпитна концепция се наблюдава и при пушката/ тактическата карабина.

От друга страна, тук, амнайсе страници как да си хванем пушката... ми, явно толкоз/ това ни е левъла на цялата работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 08:47       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Изглежда е така от години ... ти лично се възмущава че онова SWAT занятие в Несебър преди години само хватове правехте ... нищо не се е променило от тогава ... само дето по-голям го вадим


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 09:01       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
ти лично се възмущава че онова SWAT занятие в Несебър преди години само хватове правехте ...

Не, в никакъв случай не се възмущавам - точно така се прави/ трябва да се работи! Ко ти е бъгава техниката, Бай Американец не ти дава и да помиришеш тактика + стреляне... въртиш с пушката на сухо само. Та, ако ще е КОМБАТ стреляне - така се прави!

Като, пак, кому в БГ е нужно КОМБАТ стреляне с бойно оръжие?! Ама честно!

Забавните мероприятия са ясни, там програмата е волна... не могат да си хванат пушките, хал хабер си нямат как се отваря ъгъл/ "реже тортата" с ДНО и пр... но вече правят групова тактика! :punch:

Да вземем сега КОМЕРСА - да изпънеш някой цял ден на слънцето да прави стойка и хват, и да гръмне 40-50 патрона за целия ден... не повече от стотина за 4-5 дни... кой ще ти дойде пак на курса?!

Та, от РАЗВИТИЕ до РАЗВИТИЕ... разлика огромна! Бтв, ТЕХНИКАТА, която налага Бай Американец в Бургас... улеснени дрилове на всичко онова, което поствахме преди и тук. :D И, пак, всичко мислено, мислено, та измислено! Бтв, руските специалци/ от тактическото звено на ФСО-то... сами си казаха, че от американците са взаимствали много неща.

Но, в крайна сметка, всичко пак опира до това... кой за какво се бори.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 11:00       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tojito написа:
Няма как някой да ме накара да си променя нещо, като ми казва че “това е начина и всички останали са грешни” - това е към Посейдона директно, защото баце не ми се въртят намсе страници глупости да търся да те цитирам, че направи точно такова изказване.

Добре ето го обяснено
https://youtu.be/kSJw58FAEnM?t=245
ама загледай го от 4мин натам...
и веднага украинците как си тестват ДТК и прочие...никой не те кара да сменяш нещо...ти само прегледай теорията...тествай на практика па ако не бива...и се чувстваш ок стреляй както ти е ОК
Изображение

tojito написа:
За този който каза, че стрелящия пръст не стига спусъка - ми ако е така що не пробва да стреля със средния пръст?
А Вие що не пробвате да стреляте със средния пръст вместо само да го размахвате и да каканижете колко сме прости и изостанали останалите? Щото и тва съм правил!

Е тука горе ще се разбереме...точно поради анатомични особености нещата закуцват при някои класики
Както виждаш при голяма ръка /Киро горе на списанието е с голяма лапа...палеца му е дебел като детски крак / пак спуска така...добре на снайпер е...
при къси пръсти /аз съм така/ естествено е пробвал съм да спускам със средния пръст еми няма такава сензитивност - все едно като карам колата да натискам спирачката с левия крак...получава се ама спирането не е гладко...не чувстваш така нещата...
затова на калака с извадения палец ми заспиват пинизите - ЕСТЕСВЕНО ако е нещо война бой преходи пушката се държи стабилно се стиска и с палеца...затова горе тия военните са забранили така на М4

тука ние не сме на война...а показваме бързи триплети в три глави на 15м...всеки се плаши като ги види...включително и аз самия :roll: и обесняваме как са направени...

п.п.
леле ако има тема кой как такова ...ще е още по-голям БГ мазаляк ! ОБАЧЕ и по тънката част си има някои правила по които става правилно... :DD :D :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 11:17       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
не вярвам на ушите си :DD очите си де

като стреляте по огромни мишени на разстояние дето може да ги напикаете .. така е :))
и в същото време отричате всичко което не разбирате .. или не сте го чели в съветските наставления

Спортът, колкото и да е полезен, всичко да завива/ опира само да спорт - вредите определено идват повече! Ти CQB/ бой в затворени помещения кога за последно стреля... кога отваря ъгъл/ "ряза тортата" с карабина ТАКТИЧЕСКИ правилно, а не чисто СПОРТНО?! Бързите и събрани изстрели по близка голяма цел гони точно определени цели в развитието на стрелковата техника на стрелеца... но, има ли смисъл да се обяснявам?! Няма. :-) Бтв, защо М4А1 е с дължина на цевта 14,5 инча/ 370мм, а не повече, хм?! Че за спорт не става - е ясно, но хайде да турим най-накрая граница между едното и другото, щото хем е спорт, хем и тактическа стрелба... и язе нещо се объркАх. :oops:

И понеже ако не си спечелил състезание, не си квалифициран да вземаш отношение по тези въпроси тук... :happy: ; за протокола, от 4 руснака имам обърнати двама на състезание, каквото в БГ вече никога повече няма да има, щото от много мислене и "развитие"... във възрастовата група до 40 години няма кой да стреля - факт! Другото е най-ценният ми стрелкови achievement в съревнование с 60+ човека, връчен ми лично от американски SWAT инструктор, на тактическо/ КОМБАТ стреляне:

Изображение

От друга страна, СПОРТ никога не съм коментирал. Споделих веднъж, че за мен това, в голямата си част, са концептуално сбъркани дрилове - беше ми отговорено, че не разбирам спорта, аз се съгласих и млъкнах. Сега пак нещо НИЕ не разбираме. :D Но, както ти сам се изрази преди време тук - толкоз/ това ни е левъла.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 11:59       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
то вече направо става неприятно за четене

като няма какво да се каже по тема се почва едно и също ДеЖаВю
поне 200 пъти съм чел за американските дрилове, за почивката на несебър, за словакия, за руските инструктори и т.н.
как само американците могат да мислят дрилове и т.н.

не не ни е това левъла PDT_Armataz_01_22
четем, гледаме, пробваме нови неща, както чужди така и наши .. и се развиваме колкото можем - според задачите които имаме PDT_Armataz_01_22 и времето които имаме



ПП: да има техника и за стрелба със среден пръст, целта е да не се усуква китката и др неща
но за мен лично е много екстремна ..

пробвахме я, установихме че не е за нас, че трябва да се развива и средния пръст ..
но нито един не оплю американския инструктор който я препоръчваше

а тук .. се е превърнало в едно неприятно място, дето ще те заринат с хейт и нищо позитивно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 12:20       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
а тук .. се е превърнало в едно неприятно място, дето ще те заринат с хейт и нищо позитивно

Да, така е, като всичко това пак иде от ВАС, а не от НАС. Сега, и ти, и Посейдона, както и някои други... сте ми крайно неприятни като хора/ личности... но не от мен/ НАС дойдоха писанията за самовлюбеност/ стрелба със заключени лакти/ на коча мъдите и какво ли още не. Точно обратното, доскоро, аз поне, всячески се мъчех да държа някакъв левъл на дискусиите във форума...

... но, като ти напишат десет пъти: "Спечели едно състезание, и тогава приказвай"... ми, ето ти спечелено, по ТАКТИЧЕСКО стреляне, а не плямпане! И вместо като шеф на мод-овете тук, доста по-рано да си влезеш в ролята - газ с пълна, наливай масло в огъня на БГ комплексарщината и простотията - пък после било неприятно за четене. Ми, така ще е!

Бтв, аз лично, не виждам какво неприятно за четене съм постнал дотук, без да включвам този последен свой пост.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 12:38       Заглавие:  Re: Дискусия относно хватове за АК
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мен лично няма нормален човек, който да ме харесва :-) в тоя смисъл си наред Геле...всичко е Ок.
Но не е нормално да не можеш така да нашиеш 3 глави с триплети като мен...на сичко отгоре си победител в тактическо състезание...
еми не е нормано това...но просто трябва да се открият дриловете с които ще задобрееш и в тази дисциплина ...

иначе тук е Общ Форум...показваме постижения хвалиме се то е написано в подзаглавието...

за каква Комбат стрелба за какво рязане на торти и стрелба от екипи говориш на обитателите тук???

говориме за видове хватове...и ДА има неправилни такива...дълго хванато изкъсо имаш по малък контрол...пружи се слабата ръчичка напред доколко можеш...
ама имало друои задачи където се ловел коча по изкъсо пред пълнитела...доообре ...има...
коментира се сега спускането...
а за тортите в сладкарниците говориме ние...а ВИЕ като искате да обясните как да са нещата в помещения дето освобождавате заложници отворете специализирана тема за специалци ...има и обучителен раздел където никой не пише от този раздел а аз изобщо...
или пък цял раздел има Т клас там ходи обесни нещата както ги виждаш ти...
тука да седнеш да озвучаваш кой ти е неприятен като ЛИЧНОСТ в тема за хват...направо изплиска легена...
даваш ли си сметка КОЛКО си неадекватен в темата? коментар на личност...па кой как изглежда се премахват моментално във всяка медия...тука само Цоньо и ти го правите...
никой мод няма да пипа нищо...нека се види кой колко акъл има...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 709 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer